Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


844. mandy (válaszként erre: 842. - J357)
2009. jan. 12. 12:40

Ez akkor lehetett, mikor bezárt a Margit szülészete, nem? Akkor tényleg zsúfolt volt a Szt Imre, de most már jobb.

Persze szerencse dolga is....ha jön pl egy front, akkor sokan szülhetnek, de ez mindenhol így van :)

843. mandy
2009. jan. 12. 12:39

Köszi Kikata :)

Csak még egy kérdés. Azt írtad, 7-re értetek be, és 10 körül mentetek be a szülőszobába. Addig hol voltatok? Te a vajúdóban, a férjed pedig a folyosón? (mert hogy oda nem mehet be apuka)

Én az előző szülésemnél ahogy beértünk, előkészítettek, és utána már mentünk is a szülőszobába (kicsit későn indultunk :D), ezért kérdezem, hogy mi van ilyenkor, mikor nem lehet még azonnal menni?

842. j357
2009. jan. 12. 12:33
szerintem akinek sima szülése van, annak nagyon jó kórház, nálam komplikációk adódtak és mivel a Szent Imre jelszava a természetes módon szülés csak 24 óra elteltével császároztak meg,(más bent lévő kismama is ezt mondta), lehet a császár máshol is ilyen nehezen megy arra vonatkozóan nincs tapasztalatom.Meg másik tapasztalatom tavaly előtt az volt, hogy zsúfolásig tele volt a kórház...
841. kikata
2009. jan. 12. 12:24
Na, ez jó hosszú lett:)
840. kikata (válaszként erre: 839. - Mandy)
2009. jan. 12. 12:24

Na most alszik a baba:)

Reggel háromnegyed hat körül ébredtem arra, hogy pukkant valami a hasamban. Pont előző nap olvastam, hogy van aki ilyet érez mielőtt elkezd folyni a víz.

Átfordultam a hátamra és éreztem, hogy folyik belőlem valami. Miután múltkor így kezdődött a vérzésem nem mertem megnézni mi az, apát kértem meg. Mondta, hogy víz. 7-re értünk be a kórházba. 8 körül megvizsgált az ügyeletes. Mondta, hogy nagyon lent van már a baba feje, és majdnem elsimult teljesen a méhszáj, de még csak egy ujjnyira voltam nyitva. Ekkor még csak 10 percenként jöttek a fájások, de nem voltak túl erősek. 9 körül előkészített a szülésznő, borotválás, beöntés. 10 körül már mehettünk is a szülőszobára apával, úgy hogy szerencsére nem kellett sokáig nélküle lennem. Ekkor már eléggé felerősödtek a fájások, és jöttek 3 percenként. Miután volt egy méhszájplasztikám elég nehezen tágultam ennek ellenére. Beért közben a dokim is és elkezdte tágítani a méhszájat valami olajjal masszírozta. 1 óra körül kaptam infúzióban oxitocint (azt hiszem ez a neve:)). Aztán megvizsgált a doki és mondta, hogy már alakulóban van, szóljak ha érzem a toló fájásokat. Éppen, hogy befejezte a vizsgálatot ment volna kifele amikor mondtam neki, hogy én érzem, hogy jön a baba feje. Nem akarta elhinni, mondta most vizsgált:) Aztán megnézte és tényleg jött:) Hívta a szülésznőt. Nem tudom mennyi idő telt el, nekem soknak tűnt, de talán negyed óra alatt kint volt a kicsikém. Majdnem sikerült gátmetszés nélkül megszülni, de a plasztika miatt a doki mondta, hogy inkább vág egy kicsit, nehogy szétmenjen a seb. Két öltésnyit kellett csak vágni. Babám egyből felsírt, nem is kellett kiszívni sehol. Utána a hasamra rakták, még köldökzsinórostul, itt maradt legalább 10 percig. Utána vitték fürdeni és öltöztetni. Aztán még velünk volt két órát. A cicit egyből megtalálta:)

Nekem jó élményeim maradtak a kórházzal kapcsolatban, amihez persze nagyban hozzá járult az orvosom. Nagyon aranyos volt, szinte végig ott volt velünk. Hozott nekünk még gyertyát is be a szülőszobára, és mondta, hogy ha szeretnénk berak valami zenét. Szülés közben is sokat segített. Ja, és vajúdás közben beültem egy labdára a zuhanyzóba és engedtem magamra a zuhanyt, tudom ajánlani, nagyon jól esett.

839. mandy
2009. jan. 12. 12:03

Gratuálok Fildusnak :)))

Pénteken megyek a Szt Imrébe NST-re, lehet hogy benéztem volna hozzájuk, de akkor már otthon lesznek.

Kikata, hagyom a Margitot. A férjem is azt mondta, hogy hívjam őket mégegyszer, de ha most jól összeveszek az NST-s nővel, akkor utána hogy menjek oda? Már elment a kedvem ettől a kórháztól, megyek a Szt Imrébe NST-re (is).


Na ki jön hamarabb a Szt Imrés szüléstörténettel? Kikata vagy Fildus? ;-)

2009. jan. 12. 11:54

Gratulálunk Fildusnak!!:)


Tegnap a párommal bementünk a Szent Imrébe este.Pont kifogtunk egy nagyon rendes szülésznőt,végig vitt mindenhol és mindent megmutatott.

Csak ketten szültek,nem volt nagy nyüzsi.És ezek szerint egyikük Fildus volt:)

837. kikata
2009. jan. 12. 09:48
Megszületett Fildus kisbabája, tegnap éjjel. 3470 gramm, 53 cm, ha jól emlékszem. Részleteket még nem tudok, de reméljük hamarosan itthon lesz, és beszámol.
836. kikata (válaszként erre: 835. - Mandy)
2009. jan. 12. 09:47

Szerencsére végül nem került rá sor, mert közben kiimádkoztam magamból Attilát:)

De nekem azt mondták mehetek, direkt mondtam, hogy nem ott van az orvosom, de oda tartozom körzetileg. Nekem a vércukor vizsgálatot is megcsinálták szó nélkül. Próbáld meg még egyszer.

835. mandy
2009. jan. 12. 08:24

Kikata, téged simán fogadtak NST-re a Margitban?

Csak mert én most hívtam őket, hogy mennék az első NST-mre, és a nő mikor meghallotta, hogy a Szt Imrében fogok szülni (csak azért mennék ide NST-re, mert közelebb van, és nem kéne a kétéves gyerekkel a fagyban másfél órát bkv-zni), akkor szépen elhajtott, hogy akkor menjek oda NST-re :(

2009. jan. 11. 10:06
Sziasztok! Akkor fildusnak problémamentes szülést kívánunk!!!
833. mandy (válaszként erre: 831. - Kikata)
2009. jan. 11. 06:53

köszi :)


Aztán Te is gyere ám, és mesélj, hogy milyen volt a Szt Imrében szülni? :)

2009. jan. 10. 21:24
drukkolunk Nekik!!!:)
831. kikata
2009. jan. 10. 20:13
Fildus tegnap bement reggel a kórházba, mert azt hitte a magzatvize folyik, de kiderült, hogy nem. Viszont nem engedik már haza, mert 39. hétben van, meg kicsit magas volt a vérnyomása. Holnap lesz dokija, ha tud valamit üzen.
830. mandy
2009. jan. 9. 08:18
Fildus, egyben vagy még? :)
2009. jan. 8. 14:40

Hát én nem tudom.Nekem ezt mondták,hogy járvány időszak van...


mindegy,próbálkozunk:)

828. fildus (válaszként erre: 825. - Szilvita)
2009. jan. 8. 11:39

Az aszisztensnőjét szoktam "faggatni", Ő meg szeret dumálni. Már 10 éve dolgoznak együtt.

Nekem a barátnőm ajánlotta, először tök cikinek éreztem, hogy úristen mennyire fiatal..., de most már örülök neki...

Most már tök természetes, hogy előtte egy szál semmiben vagyok alul, szüléskor sem lesz ez másképp...

827. Szilvita (válaszként erre: 826. - Mandy)
2009. jan. 8. 09:34
Hát én is egy öreg fószerhez jártam előtte, de egyszer csak eltűnt a rendelőből és szembe találtam magam a Nyulasival:) Na akkor akartam kifordulni:)))
826. mandy (válaszként erre: 825. - Szilvita)
2009. jan. 8. 09:14
Én jobban érzem magam így, hogy a nőgyógyászom nem az esetem ;-)
825. Szilvita (válaszként erre: 824. - Fildus)
2009. jan. 7. 21:50

Tudom, hogy kétszeres apuka:)

Nem rossz képű az már biztos, meg is akartam mutatni a barátnőmnek, de az iwiwen nem találtam:))

Amikor először mentem hozzá, olyan fiatal és jóképű volt, hogy majdnem kifordultam az ajtón:D


Nem bírsz aludni?

824. fildus (válaszként erre: 823. - Szilvita)
2009. jan. 7. 21:31

És még jóképű is, és fiatal :-)


Az esetem lenne a pasi :-)


Mellesleg két gyermek apukája!

2009. jan. 7. 21:22

Én azt hallottam, hogy két hét múlva ér ide a járvány, de ha ilyen hideg lesz, akkor szerintem sose. Remélhetőleg.


Ez a Nyulasi....én is imádom, komolyan mondom. Elég visszafogott pali, de nagyon kedves. Kiváncsi leszek Fildus, milyen lesz a szülésnél, de én csak nagyon jókat hallottam róla!

822. mandy (válaszként erre: 820. - Rencsilany)
2009. jan. 7. 16:47

Én azt sem értem, milyen influenza járványról beszélnek....

Tegnap oltáson voltunk, és a gyerekorvosok ott örvendeztek, hogy a nagy hideg miatt nem terjednek a vírusok, és nincs járvány. És ugyanezt mondták a híradóban is.

821. fildus (válaszként erre: 820. - Rencsilany)
2009. jan. 7. 16:46

Én nem hallottam arról, hogy járvány lenne...

Ráadásul kedden mentem (mert NST-re úgyis kellett mennem) az egyik kismamát látogatni. Babáját az üvegen keresztül láttam, de a lány kijött és tudtunk beszélgetni a folyóson...

820. rencsilany (válaszként erre: 818. - Fildus)
2009. jan. 7. 16:42

megpróbáljuk.köszi:)


Igazából arra lennék kiváncsi tényleg olyan nagy a szigor,hogy járvány miatt nem lehet bemenni?De ha Te is ott beszélgettél,akkor még sem lehet olyan nagy az a szigor:)

819. mandy (válaszként erre: 817. - Rencsilany)
2009. jan. 7. 16:42

Nekem nem volt szülésznőm (most se lesz), így nem is voltam a szülőszobán, csak mikor már szültem.

De nem tudsz eltévedni, mert csöngetni kell a szülészet ajtajában, onna pedig kísérnek :)

818. fildus (válaszként erre: 817. - Rencsilany)
2009. jan. 7. 16:33

Én a szülésznővel a héten hétfőn találkoztam, és az alternativ szobában beszélgettünk.

Meg kell kérdezni, hogy meg lehet e nézni a szülőszobát... vesztenivalód nincs....

2009. jan. 7. 16:27

szerintetek,ha nincs fogadott szülésznőm,a doki szerint pedig influenza járvány miatt nem lehet látogatni a szülőszobát,van esélyem valahogy mégis bejutni?

Engem csak nem hagy a kiváncsiság.Új hely nekem és szeretném megnézni.Hogy legalább azt tudjam merre és hova menjünk,ha szülni kell majd.


Vagy reménytelen?

Arra gondoltunk a párommal,hogy elmegyünk lesz ami lesz alapon.

Szerintetek?

816. fildus (válaszként erre: 815. - Rencsilany)
2009. jan. 7. 16:09
Igen, én írtam, nekem Ő a fogadott orvosom, a szülészném pedig Tóth Irén!
815. rencsilany (válaszként erre: 812. - Fildus)
2009. jan. 7. 16:02
ugye Te irtad a Nyulasi dokit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook