Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2009. jan. 22. 14:48

Sziasztok!


Ne haragudjatok a zavarásért.

Nekem a Dr. Raft a dokim.

Érdeklődnék, hogy milyen nála szülni, mennyit kér a szülésért, és mi a véleményetek róla!

Előre is köszönöm a válaszokat!

963. fildus (válaszként erre: 962. - Ancsa 37)
2009. jan. 22. 13:44

Szerintem őszintén mond meg neki, hogy anyagilag sajnos nem engedhetitek meg...

Te járnál hozzá minden vizsgálatra, de a pénztárcátok nem engedi...

2009. jan. 22. 13:38

Jaj, alig tudtalak visszaolvasni titeket!!! Gyűjtöm az infókat, remélem szükségem lesz rá. Pici a terhességem, de sajnos UH-n kedden még semmi nem látszott, viszont sokat szúr a jobb oldalam. Tavasszal már volt egy vetélésem, nem szeretném ha...nem is fojtatom inkább.

Kedden este voltam a Barnánál, másnapra berendelt a kórházba vérvételre meg holna reggel kell mennem. A bHCG-ből megnézik, hogy nem vagyok-e méhen kívüli. Hát most tiszta ideg vagyok. Majd szorítsatok nekem holnap délelőtt légyszíves.


Most hogy mondjam meg a dokinak, hogy köszi, vizsgálatra hozzád járok, de az UH-d nem kell (illetve kellene, csak épp nem tudom kifizetni) inkább adjál lszi Sztk-beutalót a Bártfaiba?

961. fildus (válaszként erre: 960. - Szilvita)
2009. jan. 22. 13:32

Nem tudom, mert nem mentünk el kivizsgálásra... meg akartuk várni, hogy befejezzem a sulit, és utána mentünk volna el... ezt beszéltük meg februárban, aztán májusban pozitív lett a teszt... el sem akartam hinni, úgyhogy egy hét alatt csináltam három tesztet is...

A doki is kérdezte mit csináltunk másképp :-)

Csak hormon vizsgálaton voltam, amit vérből csináltak, az alapján minden rendben volt...

960. Szilvita (válaszként erre: 959. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:21

Gondolom, csodálatos érzés lehet! Nekem azt is nehéz elhinni, hogy terhes vagyok, mert nem sokkal bíztattak a dokik....

Nálatok mi volt a baj?

959. fildus (válaszként erre: 958. - Szilvita)
2009. jan. 22. 13:19

Már a pocakban is nagyon rendes volt velem, a szüléskor is kiméletes volt, és most is az...

Egy igazi Angyal!

Még mindig alig merem elhinni, hogy több évnyi küzdelem után Ő itt van nekünk!

958. Szilvita (válaszként erre: 956. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:18
Rendes baba, hogy ilyen jól alszik:))
957. fildus (válaszként erre: 955. - Mandy)
2009. jan. 22. 13:15
Én csak akkor nyomtam mikor mondták, fájásoknál kellett. Egy fájásnál 3-at tudtam nyomni, a második és harmadik között muszáj voltam levegőt venni...
956. fildus (válaszként erre: 954. - Szilvita)
2009. jan. 22. 13:14

Igen, most alszik, délben ettünk, legközelebb majd 3 körül eszünk, addig alszik. Nagyon jó baba!


Hát mindenki csodájára járt mekkora hajjal született, volt is savam bőven. Amióta megszültem mintha elvágták volna, azóta nem is tudom mire jó a Rennie :-)

955. mandy (válaszként erre: 953. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:14

Engem is kenegettek valamivel ott alul.

Most nyomjam.....most ne (ekkor kent a szülésznő)....most megint lehet :)

954. Szilvita (válaszként erre: 953. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:12
Most alszik a babád? Megint megnéztem, hogy lehet ennyi haja??:)))
953. fildus (válaszként erre: 952. - Szilvita)
2009. jan. 22. 13:09

Én nem, de Irén szülés közben csinált valamit, én ugye nem láttam belőle semmit, de a férjem azt mondta, gyorsan matatott a lábam között :-)


Hát első két éjszaka kértem fájdalom csillapítót... első nap csak fél oldalasan tudtam ülni, de második napra már tökéletesen ültem. Sokat segített, hogy naponta többször mentem zuhanyozni, és langyos zuhannyal locsoltam...

952. Szilvita (válaszként erre: 951. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:06

:) Eddig alig találtam a neten véleményeket róla, most aztán lesz elég a következő nemzedéknek:)))

Egyébként kentél is valami olajat a gátra korábban? És akkor nem is fájt a szülés után?

951. fildus (válaszként erre: 949. - Szilvita)
2009. jan. 22. 13:04

Van humora az tény! A férjemmel tök jól elbeszélgettek, mígy szültem a méhlepényt :-)

Nem vágtak, de picit repedtem, felületesen, kaptam 4 kicsi öltést, ami felszívódó...

950. fildus (válaszként erre: 948. - Szilvita)
2009. jan. 22. 13:03

Nem volt ott végig, mert ügyeletes volt, de szerencsére csak ketten szültünk, és a másik lánynak is fogadott orvosa volt.

De pont este 8-kor volt a vizit, ugyhogy arra ki kellett mennie. Utána bent volt burok repesztésen, és mikor mondtam, hogy nyomnom kell, onnantól végig bent volt, meg utána is...

949. Szilvita (válaszként erre: 947. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:02
Na ez jó hír, mert nagyon örülnék, ha nem vagdosnának szét!! Én már rákérdeztem kb. a 10. héten a szülésznőre, és jót mosolyogva mondta, hogy majd visszatérünk rá:))) Szerintem ez a doki szétröhögi magát rajtam:)))
948. Szilvita (válaszként erre: 945. - Fildus)
2009. jan. 22. 13:00

Most voltam a héten, és csak 5 hét múlva megyek. Persze jó is, mert már voltam egy csomó uh-n, de látni szeretném:)

Egyébként szüléskor hogy volt, végig ottvolt, vagy elment más kismamákhoz? Mert ügyeletes is volt. Vagy hogy van ez?

947. fildus
2009. jan. 22. 13:00

Szilvita: nem gondolkozol, azon hogy fogadsz majd szülésznőt?

Ha rákérdezel majd a 34-35. hét környékén biztos, hogy a Tóth Irén-t fogja ajánlani, Vele szeret együtt dolgozni! Egyébként Irén a gátvédelem nagy híve!

946. fildus (válaszként erre: 944. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:58

Hidd el hipp-hopp elrepülnek ezek a hónapok....

Nyulasival is ugrattuk egymást, hogy nem rég még csak petezsák volt, most meg már a karjaimban van...

Minden szenvedés ellenére azt mondom bármikor újra bevállalom a terhességet és szülést! A kórházi tartózkodást nem biztos, mert nem igazán voltak segítőkészek, de majd második gyerekkel már sokkal tapasztaltabb leszek, és nem leszek a csecsemősökre rászorulva...

945. fildus (válaszként erre: 941. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:57

Gondolom most az elején 4-5 hetente mész...

Legalábbis én a 35. hétig 5 hetente mentem, utána kellett mennem hetente, de csak kétszer, mert a utána bekerültem a kórházba pénteken és vasárnap szültünk (pont Ő volt ügyeletben)...

944. Szilvita (válaszként erre: 939. - Fildus)
2009. jan. 22. 12:56
De jó neked, már ott van a babád! Örülök, hogy jól van, és már otthon lehet veled!
943. fildus (válaszként erre: 940. - Mandy)
2009. jan. 22. 12:55
Jaj de lökött vagy mandy! Miért kéne eldugulnod??? Én csíplek :-)
942. fildus (válaszként erre: 938. - Mandy)
2009. jan. 22. 12:54

Igen, és időpontra kell menni ott is!

Egyszerre három kismama van az NST-re kötve...

Nekem mindig akkor aludt be Manócska, mintha érezte volna, hogy figyelik. Csak a szülés napján lévő NST-n mozgott ezerrel!

941. Szilvita (válaszként erre: 933. - Mandy)
2009. jan. 22. 12:53

De durva! Botrányos. Jó én megértem, hogy alig keresnének valamit, és ők is pénzből élnek, csak lehet ezt tisztességesen csinálni!

A Nyulasi nem azt mondom, nem olcsó, de egy-két ezer forint amivel többet kér. De, nem várok sosem, kedves, türelmes, nem érzem lehúzósnak, és kérdezhetek tőle bármennyit. Nem úgy mint a barátnőm, aki elment a doki rendelőjébe 7000-ért és semmivel sem tudott többet, mint előtte, azon túl hogy dobog a szive a babának. Se hány centis, se semmi.

940. mandy
2009. jan. 22. 12:52
Mostmár szóljatok, hogy duguljak el ;-)
939. fildus (válaszként erre: 934. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:52

A szülés az már a vajúdás része is, tehát első szülésnél a szülés 6-8 órát is eltarthat. Nekem szerencsém volt! Pikk-pakk jött minden, gátvédelemmel szültünk és egy kicsivel több mint 3 óra múltán a mellkasomon csodálhattam a kislányom!

Persze ez a szülésznő és a doki segítsége nélkül nem ment volna. Jah és Párom nélkül sem, aki be sem akart jönni, aztán meg kommentálta a dolgokat és ragyogott a szeme, mikor meglátta a kislányunkat! Azt mondta igy utólag nagyon megbánta volna, ha ebből kimarad...

938. mandy (válaszként erre: 932. - Fildus)
2009. jan. 22. 12:52
NST csak a Szt Imrében van már - ezen is meglepődtem. Két éve még a Bártfaiban volt, de most a kórházban van, igaz nem messze a régi helyétől.
937. mandy (válaszként erre: 934. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:51

Kimehetsz a párodhoz vajúdás közben, mikor mi ott voltunk, csak egy másik várakozó apuka volt ott, nem húsz :)

Igen, főleg az első szülésnél eltarthat akár 10 órán át a vajúdás. De ezért szokták javasolni, hogy ne menjen be a kismama az első fájáskor. Érdemes otthon maradni még egy kicsit, és ott tutira veled van a férjed is :)

936. fildus (válaszként erre: 931. - Fildus)
2009. jan. 22. 12:49

Mivel Babóca nem haza, hanem egy másik kórházba került, minden nap telefonált Nyulasi, hogy mi újság van. És mondta bármiben tud seíteni hívjam nyugodtan, akár éjjel is!

Úgyhogy nem bántam meg, hogy 70 ezret adtam neki! Megdolgozott érte, és látom rajta, hogy szívből csinálja és nem a pénzért! És ez sajnos a mai világban elég ritka...

935. mandy (válaszként erre: 930. - Fildus)
2009. jan. 22. 12:49
Én is csak annyit láttam a vajúdóból, hogy ott öltöztem át.....meg beöntés után oda mentem wc-re :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook