Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


724. contu (válaszként erre: 723. - Fildus)
2008. dec. 14. 02:49
Mi is ott vettük meg annak idején.
723. fildus (válaszként erre: 722. - Kikata)
2008. dec. 13. 19:13

A Szent Imrében van gyógyászati segédeszköz bolt... Nekem a szülésznő azt mondta ott tudom beszerezni Apácskának a "zubbonyt"...

36. heti kötelező UH-ra úgy is oda kell mennem, gondoltam akkor megveszem (1500-2000 Ft körül van).

722. kikata
2008. dec. 13. 19:04
Mondták, hogy kell majd venni ott a kórházban az apukának ruhát amibe bejöhet a szülésre. Hétvégén is nyitva a kórházban az a gyógyszertár vagy nem tudom mi ahol lehet kapni?
721. contu (válaszként erre: 717. - Rencsilany)
2008. dec. 13. 17:15
Érdekes, hogy nem tudja (/akarja) megmondani a szabija időpontját. Az én dokim már decemberben pontosan meg tudja mondani, hogy nyáron mikor lesz szabin.
720. contu (válaszként erre: 711. - Kikata)
2008. dec. 13. 17:12
A betöltött 35. hét egyben a 36. hét kezdete.
719. rencsilany (válaszként erre: 716. - Mandy)
2008. dec. 12. 11:34

Én május óta járok hozzá.Akkor még csak egy rákszűrésre mentem el.Akkor kérdeztem tőle,hogy szeretnénk babát,elvállal-e.Igen volt a válasza.

Azóta járunk hozzá(konkrétan július óta).Magánrendelőjébe megyek mindig,ott 6 ezret fizetek neki.

A szülésre májusban 45-60 ezer közötti összeget mondott.Bár nem értem mitől függ a tólig határ.Mert arra emlékszem elmondta,hogy ebbe benne van a 7vége,éjjel vagy a napközben.

Én bízom benne,hogy megtaláljuk a közös hangot,mert kényelmetlen lenne a váltás.

És én tényleg csak kérdeztem és kértem tőle,hogy irja be a kiskönyvbe a kórházat,meg a szabiját tisztázzuk.

Hát én ennyit tudok.

Párom mindig ott van velem,látja az uh-gokat.Hallja a beszélgetést.Többször átbeszéltük,hogy nem emlékszünk rá,hogy bármit is követeltünk volna,amin megbánthattuk,vagy nem volt jogos.

718. mandy (válaszként erre: 717. - Rencsilany)
2008. dec. 12. 11:34

Nekem mindig megmondta előre, hogy mikor megy szabira. Tényleg nem értem, ugyanaz az ember, hogy lehet ennyire más Veled és velem :-/

De akkor szerintem tényleg az lesz a legjobb, ha januárban őszintén beszélsz vele. Mondd meg hogy Te szeretnél biztosat tudni, ezért ha nem tud biztosat mondani, akkor inkább keresnél mást.

2008. dec. 12. 11:28

erre mi is gondoltunk.de sajna már elötte is volt némi eltérés köztünk.

Márciusban megy szabira is.Pont a szülés elött.Ha túlhordom,nem lesz ott-elvileg.

De a pontos dátumot,hogy mettől meddig lesz,nem hajlandó elárulni.Még most dec elején sem tudta.

Azért gondoltuk,hogy még január elején adunk egy lehetőséget neki.Ha akkor sem tudja vagy nem akarja megmondani a szabija időpontját,akkor ott valami más van a dologban.

Eleve nem értem miért titkos dolog az a szabi.Én is szeretném tudni,mivel számolhatok.Megértem,hogy ő is pihenni akar,nyilván ráfér.Csak legyünk őszinték egymással.

716. mandy
2008. dec. 12. 11:25

Kikata, én is éppen erre gondoltam. Hogy ha valaki betölti a 35. hetet, az azt jelenti, hogy belép a 36.-ba. Vagy nem? :)


Rencsilány Te szültél már amúgy Baloghnál? Mióta jársz hozzá? Én ahogy már írtam, 8 éve hozzá járok, és a kisfiamat is nála szültem, soha nem volt olyan, hogy ne lettem volna maximálisan megelégedve Vele.

Hogy mennyit mondott a szülésre.....jujj ez jó kérdés. Még Bálintot mikor vártam (tehát 2-2.5 éve) mondta az 'árat', és emlékszem, hogy mondtuk, hogy ez korrekt ár - főleg beleszámítva, hogy mivel nem a magánrendelőjébe járok, hanem az sztk-ba, nem fizetek neki egy fillért sem egész terhesség alatt. Most nem is mondta az árat, gondolom ugyanannyi.....de azért majd valahogy ki kell nyomoznom, hogy mennyi az az ugyanannyi :))

715. fildus
2008. dec. 12. 11:16
Nem lehet, hogy csak rossz napja volt? Ő is csak ember....
2008. dec. 12. 11:06
Mandy!Megkérdezhetem Neked mennyit mondott a szülésre?
713. rencsilany (válaszként erre: 703. - Mandy)
2008. dec. 12. 11:00
Akkor nem értem velem mért ilyen!Mi mindenkitől csak jót hallottunk róla!!Azért választottuk!
2008. dec. 12. 10:59

Köszönöm a dokik ajánlását.Már csak azon gondolkodom,illetve gondolkodunk a párommal,hogy ha a Szent Imrében maradunk,de orvost váltunk,belefuthatunk a volt dokinkba.Esetleg ő lesz ügyeletes a szülésnél,mig nem jön a fogadott doki,nem csinál meg vizsgálatot,vagy csak egy apró kis baki,amin sok múlhat.Nem kifejezetten bosszú állásból,csak azért,hogy alánk tegyen.

Vagy hülyeség?Túl aggódjuk?


Ma voltam a védőnőnél.Ő is azt mondta köteles beirni a kiskönyvbe a doki,hogy melyik kórház vár.


Január elején ezt lerendezem vele(akkor megyek legközelebb hozzá)és váltok,ha nem lesz normális!

711. kikata (válaszként erre: 710. - Fildus)
2008. dec. 12. 10:27
Hát az jó lenne, az már csak egy hét. Lehet úgy számolják a 36. hetet, hogy a elmúlt betöltött 35. hét.
710. fildus (válaszként erre: 702. - Kikata)
2008. dec. 12. 09:19
Nekem azt mondta a doki és a szülésnő is, hogy betöltött 35. héttől szülhetek a Szent Imrében... (holnap töltöm ezt be)
709. fildus (válaszként erre: 701. - Rencsilany)
2008. dec. 12. 09:18
Rencsilány: én tudom ajánlani Neked Nyulasi Gábort (Szent Imre), igaz én magán rendelésére járok, de van SZTK-s rendelése a Szent Imre kórházban!
708. contu (válaszként erre: 702. - Kikata)
2008. dec. 12. 00:46
A 36. hét előtti szülésnél azért kell máshová menni, mert nálunk nincs koraszülött részleg.
707. contu (válaszként erre: 700. - Rencsilany)
2008. dec. 12. 00:45
Ezt én sem értem. Nem túl szimpatikus.
706. contu (válaszként erre: 699. - Rencsilany)
2008. dec. 12. 00:45
Bocs, mostanában nem követem annyira nyomon az itt leírtakat, így nem tudom, hogy mit írtál róla korábban. Majd visszaolvasok.
705. kikata (válaszként erre: 704. - Mandy)
2008. dec. 11. 21:18
Hát reménykedek, hogy nem így lesz:(
704. mandy (válaszként erre: 702. - Kikata)
2008. dec. 11. 21:07
Igen, ezt nekem is mondta, hogy koraszülött ápolására nincsenek berendezkedve, szóval ha 36. hét előtt szülök, akkor ott nem lehet :-/
703. mandy (válaszként erre: 699. - Rencsilany)
2008. dec. 11. 21:07

MIIII????

A Balogh? Az én dokim is Ő (már lassan 8 éve), és én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon rendes. Nem tudom miért mondhatott ilyet, nekem simán beírta a kiskönyvembe a nevét meg be is pecsételt most is, meg az előző szülésemnél is :-O

702. kikata
2008. dec. 11. 18:07
Voltam a dokinál. Mondtam neki ezt a mentős dolgot. Bólogatott nagyokat, és már be is írta a kis könyv utolsó oldalára, hogy szülés esetén Szent Imre, viszont ez így van, hogy ha 36. hét előtt születik, akkor nekem sajnos János kórház. Úgy hogy most izgulok, és pihizek ezerrel, mert nem akarok a János kórházban szülni, egy vad idegennél.
2008. dec. 11. 17:08
gondolkodtam aváltáson,de nem ciki a 28. hétnél ezt meglépni?meg kihez menjek?senkit sem ismerek ott.
2008. dec. 11. 17:07

nekem ő a fogadott orvosom,fizetem azért,mert őt választottam.Akkor miért nem közölte velem az elején,hogy nemvállal?Mért igy akarja ezt tudtomra adni,hogy "ijesztget",hogy nem fogad a kórház?

Kiváncsi vagyok mi lesz kikatával,neki beirják-e !

699. rencsilany (válaszként erre: 694. - Contu)
2008. dec. 11. 17:05
A dokim balogh Tibor.Minden ismerősöm ajánlotta eddig,hogy végtelenül rendes.Eddig mi is ezt tapasztaltuk.De a legutolsó alkalommal olyan volt mint egy pokróc.Akkor történtek azok is amiket már korábban emlitettem ebben a fórumban.
698. fildus
2008. dec. 11. 16:04

Hát nem tudom, hogy van...

Én csak annyit tudok, hogy a válaszotott orvosom a Szent Imrében van, ezért ott fogok szülni....

Ezért is irattam be vele a kiskönyvbe, hogy ha netán mentő visz oda vigyen, ne pedig a területileg illetékes kórházba (én a Dél-Pestihez tartoznék)...

697. lizi34
2008. dec. 11. 15:05
Sziasztok!Én is érdi vagyok és a Szt.Imrében szültem.Ápr.5-re voltam kiírva de 13-án feküdtem be a kórházba.Semmi gond nem volt ezt a kórházat választottam orvossal ,szülésznővel együtt.NST-re is odajártam utána meg a szülésznőhöz konzultációra.Akkor kellett volna máshova mennem ha a babám a 36.hét előtt születik meg
696. mandy (válaszként erre: 693. - Rencsilany)
2008. dec. 11. 14:59

Én két éve (mikor még Bálintot vártam) voltam azon az előadás-sorozaton a Szt Imrében, és ott kifejezetten azt mondták, hogy nem küldenek el SENKIT!

Ezt a mentős-dolgot nem tudom hogy van most. Mondjuk én úgy tervezem, hogy a férjem visz be, vagy apósom....vagy taxi, és akkor biztos, hogy a Szt Imrébe visznek, nem máshova :)

695. kikata (válaszként erre: 693. - Rencsilany)
2008. dec. 11. 13:16
Délután megyek orvoshoz. Ha nem felejtem el rákérdezek. Én a magánrendelőjébe járok, nem tudom, hogy ez számít-e ilyenkor. Elvileg a Margit kórházba tartozom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook