Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


784. Bellus1
2009. jan. 4. 18:20

Szia Rencsilány!


Hát mi elvileg márc.21-re vagyunk kiírva, de ki tudhassa....:) Lehet, hoyg tényleg összefutunk, de addig itt még biztosan találkozunk :)

783. Mágika75 (válaszként erre: 781. - Rencsilany)
2009. jan. 4. 12:38

Szia,


Én használtam GyöngyBaba érkezésekor - és most is fogom. Egyszerűen gátmasszázsolaj a neve. :-)

Nem tudom kell-e írnom, de nem masszírozni kell vele, csak gyengéd, körkörös mozdulatokkal simogatni.

Jó egészséget!

782. mandy (válaszként erre: 781. - Rencsilany)
2009. jan. 4. 10:04

Bár én még nem használtam...

De nem simán gátmasszázsolaj a neve? :)

2009. jan. 3. 21:53

Lányok!megtudja nekem valaki irni,hogy melyik az az olaj amivel gátat lehet védeni szülés elött?

köszi!

2009. jan. 1. 20:32
Boldog Új Évet mindenkinek!
779. fildus
2008. dec. 31. 20:43
BUÉK Nektek is lányok! :-)
2008. dec. 31. 16:34
Boldog és Babás Új Esztendőt mindenkinek!!:)
2008. dec. 31. 13:57
Minden jót az új esztendőre!
776. Mágika75 (válaszként erre: 775. - Fildus)
2008. dec. 31. 12:28

Oh, nekem annakidején a 36. héten azt mondták, hogy 3800gr GyöngyBaba. Aztán 4 héttel később 3340gr-mal született Gyöngyöcske.

Az UH alapján csak becsülni próbálják a babák súlyát.

Szóval, nehogy a súly miatt izgulj!

775. fildus (válaszként erre: 772. - Mágika75)
2008. dec. 31. 10:47

Nem vagyok türelmetlen, nah jó egy kicsit igen...


Csak mivel mindketten anno koraszülöttek voltunk a Párommal, azt hittem, majd a lányunk is korábban akarja megcsodálni ezt a világot. Hát eddig úgy néz ki tévedtem!


Viszont elég nagy baba lesz, mert a 35/36. héten volt a becsült súlya 3100 gramm.

774. mandy (válaszként erre: 769. - Fildus)
2008. dec. 31. 10:07

Én mindkét gyereket túlhordtam majdnem két héttel. Ezalatt a 2x2 hét alatt szerintem a világ összes trükköt kipróbáltam, többször is.

Egyik se használt.

Most már nem is fogok próbálkozni. Ahogy Mágika is mondja, tudják a Babucik, hogy mikor van itt az idő :)

2008. dec. 31. 07:28
Sziasztok! Én február 25-re vagyok kiírva. Második gyermekemet várom és Őt is a Szent Imrében fogom megszülni. Az elsőt d.u. 4-kor szültem, 6-ig maradtunk a szülőszobán és 8-kor már éreztem magam annyira fittnek (hi-hi), hogy elmenjek a gyermekért és bevigyem magamhoz. Ennek semmi akadálya nem volt a csecsemősök részéről. A magánszobáról csak annyit, hogy most biztosan ki fogom fizetni, mert az elsővel 1 hétig semmit nem aludtam a többi baba miatt. Nyár volt és az összes szoba ajtaja nyitva volt, teltházzal. 2 nap nemalvás után már beszélgetni sem akartam a szobatársammal.
772. Mágika75 (válaszként erre: 769. - Fildus)
2008. dec. 30. 21:46

:-)

Még 3 hét...

Türelmetlen vagy? :-)


A málnalevélteát a 36. héttől ihatod.

Én annak idején gátmasszázsolajat is használtam. NEM masszirozzuk!!! Nagyon gyengéden simogatjuk!

Caulophyllum 5CH és Cimicifuga racemosa 5CH készítményeket a szülés előtt kb 2-3 nappal kezdtem és a szülőszobában is szedtem. Kb 1/2 óránként 5 bogyó felváltva. Elvileg mind a kettő lazítja az izmokat és megkönnyíti a szülést.


Mintha hallottam volna olyat, hogy a lépcsőzés megindítja a szülést... Tudja kutya.:-)


De a Kisbabák tudják, hogy mikor vannak készen. :-)

771. Mágika75 (válaszként erre: 767. - Rencsilany)
2008. dec. 30. 21:34

Tőlem megkérdezte az orvosom a 'célegyenesben', hogy ki akarok-e szállni a kádból. Mondtam, hogy nem. Azt mondta, hogy OK, maradhatok, de ne reklámozzam a dolgot, mert a kórház vezetése nincs elragadtatva a kádban szüléstől...

Véleményem szerint - és az orvosom is ezt vallja - mindenki úgy szüljön, ahogy jól esik neki.

Szóval maradtunk a kádban. :-)

1,5 óra alatt megszületett GyöngyBaba. A meleg vízbe, kellemes félhomályba, áhitatos csendbe érkezett. :-)

770. Mágika75 (válaszként erre: 768. - Mandy)
2008. dec. 30. 21:28
Köszönjük szépen.
769. fildus
2008. dec. 30. 20:28
Van vmi jó szülés megindító "trükkötök"?
768. mandy (válaszként erre: 764. - Mágika75)
2008. dec. 30. 20:18

Nem is tudtam, hogy KisCsengének útban van az Öcsi.

Gratulálok :)

767. rencsilany (válaszként erre: 765. - Szilvita)
2008. dec. 30. 17:33

nekem egy szoba társam szült úgy,hogy kádban.Azt mondta addig nem volt rossz,mig az utolsó nyomásokig ki nem szállitották onnan.Mert,hogy a baba nem születhet kádban.

Amikor kiszállt annyira felerősödtek a fájásai és le is lassultak,hogy nagyon nehéz és fájdalmas lett a szülés vége.

Én nem tudom,nem szültem kádban.Ezt csak mesélte.

766. rencsilany (válaszként erre: 753. - Bellus1)
2008. dec. 30. 17:30
márciusban mikor szülsz?Lehet összefutunk?Én 13-ra vagyok kiirva.Bár néha van olyan érzésem hamarabb fogok szülni...
765. Szilvita (válaszként erre: 764. - Mágika75)
2008. dec. 30. 15:50

Húúú, köszi a sok választ:)

Engem is a kád vonz igazán (legalább is azt gondolomm most). Hátha szerencsém lesz:)

Pont erre gondoltam az egy-két személyes szoba kapcsán, egyedül lenni szerintem rossz. 7000 ft egyébként az egyágyas felár valahol olvastam.

764. Mágika75 (válaszként erre: 760. - Szilvita)
2008. dec. 30. 15:19

Szia,


IKEA szobára gondolsz?

GyöngyBabánk ott született, és májusban ott szeretném világra hozni ApróKincs-Csongort is.


A szoba SZUPER!

GyöngyBabával vízben vajudtam és ott is született meg végül, a kádban. A meleg víz kíváló fájdalomcsillapító és segít a tágulásban is.

Ne idegenkedj(etek) a víztől! Amíg nem születik meg a lepény kristály tiszta benne a víz. Kellemes meleg, megnyugtat, elringat.


Engem labda, szülőszék nem érdekelt. Nem is próbáltam őket. Első utam a kádba vezetett annakidején... :-)

Az IKEA szobáért különben nem kell fizetni.


Kitartást Nektek az utolsó hetekre, napokra!

Jó egészséget!

763. fildus (válaszként erre: 760. - Szilvita)
2008. dec. 30. 14:12

Speciális szoba alatt az alternatív szobát érted? Ahol van kád, labda, meg minden ami a kényelmedet szolgálja?


Én megnéztem azt a szobát, de nekem se, és a férjemnek sem igazán jött be...


Nekem a sárga szülőszoba tetszett :-)


A szülésznő sem mond konkrét árat, nekünk azt mondta, hogy ettől eddig (35-60) szokott kapni, átlagban (40) meg ennyit.

762. fildus (válaszként erre: 760. - Szilvita)
2008. dec. 30. 14:10

Én nem kérdeztem meg, Barátnőm ismerőse kérdezte meg, neki azt mondta, hogy nem mond árat, amennyit úgy gondolnak, hogy megérdemel, és amennyit a pénztárca enged....


Barátnőm 60 ezret adott, enél többet én sem tudok...

761. mandy (válaszként erre: 760. - Szilvita)
2008. dec. 30. 13:54

A speciális szoba? Az IKEÁ-s szobára gondolsz? Azért nem kell fizetni, csak annyi a feltétel, hogy üres legyen, tehát ha már szül benne valaki, akkor nem lehet betársulni :)

Amikor én szültem, üres volt, de nem vettem igénybe, mert olyan gyorsan jött a baba. Ha most a kislányom nem siet annyira, és nem lesz foglalt a szoba, szeretném kipróbálni.


Az egyágyas szobáért fizetni kell, nem tudom mennyit. Engem nem is érdekelt, szerintem jobb ha van kihez szólni, nekem jó volt a kétágyas. (mivel kevesen szültek akkor éppen, így is egyedül voltam két napig, mert nem volt a másik ágyon senki)


Szülésznőm nem volt, nem tudom mennyibe kerülnek, de biztos változó - ahogy a dokik se egy áron dolgoznak (már aki megmondja konkrétan hogy mennyit akar)

2008. dec. 30. 12:37

Sziasztok!


Valaki fog a speciális szobában szülni? Elképzelni nem tudom, mennyibe kerülhet....

Szerintetek jobb egy egyágyas szoba, vagy egy több?


Fildus, akkor te meg sem fogod kérdezni a dokitól, hogy mennyi a szülés? És a fogadott szülésznő mennyibe kerül?

759. Bellus1
2008. dec. 30. 11:19

Kedves Mandy és Fildus!


Nagyon köszönöm, szupi hogy ott lehet majd a kis lurkó velem végig:)

Még egyszer köszi,


Bellus

758. mandy (válaszként erre: 757. - Fildus)
2008. dec. 30. 09:33

Köszi :)

Én eddig mindkét gyereket túlhordtam, de most úgy érzem, a Pici Lány hamarabb jön, már jó ideje görcsölgetek. De kb a 38. hétig azért jó lenne kihúzni :)

757. fildus (válaszként erre: 756. - Mandy)
2008. dec. 30. 09:26

Megnéztem a reglapodat! Gyönyörű gyerekeid vannak!


Tegnap voltam orvosnál, azt mondta nem látja jelét annak, hogy mostanában szülnénk. Még az is lehet, hogy a lánykám olyan jól érzi magát odabent, hogy túlhordom...

756. mandy (válaszként erre: 754. - Fildus)
2008. dec. 30. 09:18
Most nézem, hogy kevesebb mint 3 hét van a babáink között. Még a végén találkozunk odabent, ha Te túlhordod mondjuk egy héttel, én meg korábban szülök kettővel :)
755. mandy
2008. dec. 30. 09:17

Sziasztok :)

Bellus, úgy van ahogy Fildus írja. Vagyis pontosabban úgy történik, hogy szülés után otthagynak Benneteket hármasban: baba, anya és apuka. Kb 1-1.5 óra múlva jönnek és elviszik a babát megvizsgálni, Téged pedig betolnak a kórtermedbe. Én este 6 előtt szültem, már majdnem 8 volt, mikor bevittek a kórterembe, és reggel kaptam vissza a babát.

Ez elvileg azért van, hogy a szülés utáni első éjszakát nyugodtan pihenhesd végig. Hozzáteszem, hogy tök fölösleges volt, mert a szobatársam babája végigordította az éjszakát, tehát így se aludtam.....és végig azon gondolkoztam, hogy ennyi erővel ha már úgyse alszom, legaláb a kisfiam is itt lehetne :)

De utána végig velem volt. Minden nap egy fix időpontban be kell vinni a csecsemősökhöz, ahol megfürdetik és kap tiszta ruhát, de ezt leszámítva végig Veled lehet.


Hálapénz-ügyben szerintem ha egy doki nem mond fix összeget, az azt jelenti, hogy Rádbízza a döntést, hogy mennyi telik és hogy mennyire voltál megelégedve vele!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook