Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
14044. gonoszkiralylany (válaszként erre: 14043. - FuriosoNorthStar)
2020. aug. 5. 09:36

Szia!

Én javasolnám neked a kórház fb csoportját, ott mindig vannak friss infók :) Napokon belül másodszor fogok szülni itt egyébként.

2020. aug. 4. 20:43

Sziasztok,


már rég nem szólt hozzá senki, de felhozom a témát.


Írnátok friss tapasztalatokat a szülészetről? Véleményeket orvosokról, szülésznőkről, mennyire voltatok elégedettek?


Köszönöm!

14042. monstro
2019. nov. 7. 21:50
?
14041. Wanda15
2019. márc. 18. 12:53
Egyébként meséljetek már, rendben van már a Szent Kristófos ultrahangos dolog? Tavaly még hónapokon át ment az ultrahangos mizéria, hogy elment a szonográfus és a Bártfayba küldték a kismamákat uh-ra, onnan meg aki nem magánbeteg volt, azokat sorra elküldték.
14040. Wanda15
2019. márc. 18. 12:50
Igen, Zsigmondról nem sok jót hallok, esetleg ha mégis, akkor csak magán betegei és csak ha semmi komplikáció nincs...
14039. fildus (válaszként erre: 14036. - Momo2018)
2018. nov. 29. 14:34
Azt mondják pénz éhes, hogy aztán ez igaz e nem tudom.
14038. fildus (válaszként erre: 14035. - Livair)
2018. nov. 29. 14:34
7 éve szültem ott, akkor rendben volt.
14037. Livair
2018. nov. 29. 09:23
Halott a fórum, sajnos .. en is válaszra várok régóta.. 🙄🤔
14036. Momo2018
2018. nov. 28. 12:42
Sziasztok!Kinek milyen tapasztalatai vannak Zsigmond Tamással?Esetleg tarifa szülésnél?Írjatok!Fontos!
14035. Livair
2018. okt. 28. 08:07

Sziasztok. Szeretnék érdeklődni, hogy a Szent Imrében kinek milyen tapasztalatai vannak? Esetleg tudtok orvost ajánlani?

Köszönöm!

14034. 94a5ece02e (válaszként erre: 14033. - Egypitypang)
2018. szept. 10. 11:35
Kedves Pitypang írtam neked privátban.
2018. aug. 28. 08:49

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem szülészt? A dokim őket ajánlotta:

Bognár Zsófia

Molnár Noémi

Tóth Szilvia

Esetleg tapasztalat velük kapcsolatban?

2017. nov. 25. 14:20

Sziasztok,


2018. Márciusára várom a kisfiam. Krasznai Istvánt választottam orvosomnak, nagyon szimpi, de eddig arról nem tudtunk beszélni, hogy a szülés kapcsán kér e fix összeget vagy adjunk amennyit gondolunk? Tapasztalat valakinek erről? A magánrendelésén a Krama-ban eddig mindig bent volt egy nővér is, így ott nem mertem szóba hozni a dolgot.

És vele való szülési tapasztalatok is érdekelnének.


Köszönöm előre is a válaszokat.

14031. noverann
2017. aug. 28. 15:21

Sziasztok! 2017. Aug 11en szültem a szent imreben:) itt lakom a keruletben, itt szulettem es itt is szerettem volna szulni. Vajudo szobatol nem kell felni... amint vege a ctg vizsgalatnak ki lehet menni a ferjhez a varo reszbe:) nekem hala az egnek mivel eleve ket ujjnyira voltam nyitott igy ctg utan mentunk szuloszobara:) a szulest nem

Irom le mert folosleges. Mind mas. Nalam pl mekoniumos (magzatszurok) volt a magzatviz mikor elfolyt otthon igy oxitocint adtak h minel hamarabb kijojjon a bebi:) orultem, h nem csaszaroztak:) nekem emlitettek a beontest de mondtam h hasmenesem van napok ota (hopp hopp ez szulesi jel!!) igy mondtak h akk nem kell :) orvosom dr Zsigmond Tamas! Nagyon jo fej fiatal es nagyon ugyes votl :) szulesznom pedig Simon Györgyi! Egy tünemény!!!!! Ajanlani tudom csak! Remelem kovetkezoleg is raer majd :)) en ket agyas szobaban voltam de valszeg szuleszno elintezte, hogy tavozas napjaig ne kapjak szobatarsat:) ugyanis nagyon szerettem volna privat szobat de nme volt hely:) ugye oda ugy tudsz bekerulni, hogy szülési sorrend van, ha nincs szabad szoba :) de nem volt veszes igy sem:) mivel meleg volt az ido, meg jobb is volt mert a privat szobak ugy fekszenek, h ott van legmelegebb :) egesznap odasut a nap:) summa summarum en ajanlani tudom csak:) ja csecsemosok :) vannak nagyon cukik meg 1-2 morozusabb de emiatt meg nem erdemes fogadni:) inkabb vinni be pralinet- bonbont es szepen adni s kedveseknek :) nalam

Nagyon orultek neki:)

14030. zjudit78
2017. aug. 14. 13:44
Sziasztok! Új vagyok a fórumon és a témában is. Pár oldallal visszakerestem, de nem találtam infót dr Tasi Róbert kapcsán. Róla tudtok-e infót adni? Viszonylag kevés infót találtam róla a Google segítségével is. Illetve ki még az a Szent Imrében, akihez be lehet kerülni, jó szakértő és emberileg is segíti az embert a szüléshez vezető úton, végig a terhesség alatt is. Köszönöm Nektek.
14029. Amika22
2017. aug. 2. 14:53

Szia!


A szülőszobánál kell becsengetni!

Ha éjszaka kell menni akkor ugye a főbejárat zárva van, így a mentőállomásnál tudsz bemenni a sürgin keresztül.

14028. szirish
2017. aug. 2. 14:32

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy amikor itt az idő,és ha minden jól megy és magamtól be tudok menni (férjem bevisz) ,hol kell "bejelentkezni"? Illetve mi ennek a menete?

Az első fiamat is ott szültem, de akkor a mentők vittek be és éjszaka, szóval így nem nagyon vagyok képben, meg kitudja mi változott 3 év alatt.De nem ott kell ahol a látogatókat lehet fogadni,igaz? Ügyeletes orvosnál fogok szülni egyébként.


Persze biztosan útba igazítana valaki, de megnyugtatna ha tudnám mi a helyzet. :)


Köszönöm a segítséget ! (38 h kismama)

14027. Nkltt.P
2017. júl. 19. 11:25

Stiasztok!

Nekem sajnos nem ment egyszerűen a szülés. Nem indult meg magától, így be kellett feküdnöm a kórházba a 40.hét utolsó napján. De előtte két héttel is voltam bent 3 napot, mert egy napig nem éreztem, hogy mozog a babám és megijedtem, bementem CTG-re, ami végül jó lett, de az orvosom mondta hogy a biztonság kedvéért maradjak megfigyelésen. Így volt időm megfigyelni, tapasztalni :)

Csak pozitív véleményem van a kórházról. Persze, nem luxus, de nem lepukkant. A gyermekágyas osztályon a szobák tiszták, kétágyasban voltam mindkétszer. Két szobához van egy zuhanyzó+wc, az épület viszonylag új. A nővérek nagyon kedvesek voltak kivétel nélkül, az orvosok közül is csak a főorvos stílusát nem bírtam, de mint tudjuk ez egyén függő dolog. A szülészeten is mindenki nagyon normális, aranyos volt, pedig biztos elegük volt már belőlem, hogy minden nap kétszer jártam a nyakukra ctg-re. Volt fogadott orvosom, dr.Halmos Amrita. Csak jót tudok mondani róla is. Nagyon alapos, odafigyel, elővigyázatos. Többször vizsgált, mint a többi orvos a hasonló cipőben járó kismamákat. A szülés alatt is gyakran rám nézett, nem csak a "végén bekukkantott". Fogadott szülésznőm is volt, Nyulas Jolán. A legjobb döntés volt, amikor őt felkértem. Szakmailag abszolút a toppon van. Kedves, türelmes, maximálisan rám figyelt, a hosszú (12 órás) vajúdás alatt nagyon gyakran odajött, bíztatott, mondta, hogy hogyan lenne talan elviselhetőbb. Homeopátiás szereket hozott, amik bár szkeptikus voltam, segítettek. Tudtam végig, hogy a lehető legjobb kezekben vagyunk. A lányom végül 4110 grammal és 57 centivel természetes úton (némi ráhatással, mert megindították) született meg, gátmetszés nélkül, úgy hogy egyetlen öltés nélkül megúsztam. Volt fogadott csecsemős nővérünk is. Nagyon hasznos volt, első babás vagyok, sokat tanított. Pl.szoptatási technikákat, fürdetést. Minden nap többször ránk nézett, minden vizsgálatra ő vitte el a babámat és így mindig előre tudtam mi fog történni, és el is mondta hogy mi volt.

Semmit sem csinálnék másképp, ha újra babát fogok várni, ami remélem pár év múlva megtörténik :), ismét őket (orvos és szülésznő) szeretném választani, és a Szent Imrében szülni.

14026. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14025. - Dézsa)
2017. máj. 26. 07:40
Mert ez még téma manapság? Szerintem bárki..
14025. Dézsa
2017. máj. 25. 13:19

Sziasztok!

Tudnátok olyan orvost ajánlani aki császár után hüvelyi szülés levezetését vállalja?

Tudom, hogy Bálint doktor úr ilyen, de egy kevésbé "felkapottra" lenne szükségem.

2017. máj. 17. 09:34
Kedves Kismamák! Mindig kényes kérdés a hálapénz... én viszont tanácstalan vagyok. Majnár Zsuzsa szülésznőnél fogok szülni és szeretném kérni a véleményeket, hogy mennyit nem sértő/kevés adnom, mik a tapasztalatok szülésznő-hálapénz ügyben? Köszönöm
14023. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14022. - Suzuran)
2017. máj. 9. 19:47

Tökös csak vagy, hogy ilyen tárgyszerű hasznos leírást adtál, ritka kismamától az ilyen..


És gratulálok :-)!

14022. Suzuran
2017. máj. 9. 17:09

Sziasztok!

Először is, mnikoka köszi a választ!

Illetve, három hete megszületett a kisbabám és gondoltam leírom mik történtek, hátha jól jön vkinek. Elnézést a terjedelemért!

Szent Imrébe mentünk be hajnali 7-re, akkor váltakozó 3 és 5 perces fájásokkal. Ügyeletes orvos vizsgált meg, felvette az adataim, kérdezett ezt-azt, majd egy szülésznő átkísért a vajúdóba. Szóba se került beöntés. Nem kérdezték szeretném-e, nem mondták, hogy kell, nekem meg eszembe se jutott. Tehát beöntést nem kaptam. A borotválást még otthon magamnak indulás előtti nap megcsináltam, nem tudom azt megcsinálták volna-e ha nem én oldom meg.

A férjem eközben végig a szülészet előtt várt. Ez a váró nem egyezik meg azzal a helységgel, ahova a látogatók érkeznek az anyukákhoz, kisbabákhoz. Ez a váró a folyosó ellentétes oldalán van, így ha kimegy vki a férjéhez a vajúdóból max. csak más apukákkal illetve, szülészeten éppen szülő nők hozzátartozóival találkozhat, ami így számomra nem volt zavaró, hisz az ott várakozóknak jobb dolguk is van, mint másokkal foglalkozni.

A vajúdóban 6 ágy van, változó hányan vannak épp benn. A mosdója egy kb 3 négyzetméteres helység, wc-vel, mosdóval, zuhanyzóval. A zuhany padlója megegyezik magával a normál padlóval. Itt van egy labda, amire egy papírt ragasztanak, ami nem mállik szét a víztől. Erre lehet ráülni és vizet ereszthet magára az ember. Jó mert itt ráadásul magában lehet. Én sokáig használtam a labdát, nagy segítség volt. 8 óra telt el mire mehettünk a szülőszobára. Nem kaptam oxitocint, semmit, csak vártuk a tágulást. Ekkor már a férjem is bejöhetett. Itt említeném meg, hogy a férfiak számára a váró nagyon mostoha. 8 órát kellett úgy várakoznia,hogy nagyrészt semmit nem tudott róla mi a helyzet, a helységben csak két kényelmetlen pad van. Se egy automata, se semmi. Mosdóba nem nagyon mert elmenni mert félt, hogy pont akkor szólnak, hogy jöhet be. Én hozzá kimenni a fájdalomtól alig tudtam.

Végül átmehettünk a szülőszobára. Káddal rendelkező szülőszobát használhattam. Tiszta, modern szülőszoba volt. Ugyanúgy használhattam labdát, volt ágy is persze, de számomra a kád volt a legjobb. A CTG vízálló, így a kádban is rajtam lehetett, emiatt nem kellett kimásznom. Méretes sarokkádat kell elképzelni. Egészen a tolófájásokig használhattam a kádat, persze volt, hogy ki kellett jönnöm, különben elszédültem volna. Tolófájásoknál a szülésznők gátvédelemmel próbálkoztak egész jó sikerrel, mivel nem sokat kellett utána varrni. Varrásnál a doki megvárta, hogy rendesen hasson a helyi érzéstelenítő. A babát rögtön a mellkasomra helyezték, csak a varrás után mosdatták méregették le. Férjem vághatta el a köldökzsinórt. Illetve megkaptuk azt a két órát is amit hármasban lehettünk. Utána éjszaka helyeztek el egy szobában. Ez a szülészeten kívül, de közvetlen mellette lévő osztályon volt. 3 ágyas szobában kerültem, de csak ketten voltunk végig míg hazamehettünk. Ez gondolom nagyon változó. A csecsemősök nagyon túlterheltek, de mindig segítőkészek voltak. Második éjszakánkon kb 2 óránként mentem be, hogy vmi problémám volt, első baba lévén nem igazán tudtam, mit merre, hogyan kell, de mindig segítettek, és azt figyeltem meg, hogy másnak is. De a túlterheltség abszolút látszik rajtuk kéne még jó pár ember oda.

Amit kiemelnék, nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm. Egy orvos volt aznap végig ügyeletben, végig kísért mindent, x időnként jött csak be, de nem is volt többre szükség. Másnap is meglátogatott minden indok nélkül, hogy rendben vagyunk-e. Szülésznők többen is jelen voltak de műszakonként egy-egy volt akiről tudtam, hogy úgymond hozzá vagyok beosztva. Mindegyik szülésznő nagyon kedves volt, türelmes, pedig kellett hozzám türelem bőven. Segítőkész, ha kérdésem volt, mindent megválaszoltak. Az orvos és a szülésznők is egyaránt igyekeztek tartani bennem a lelket és az energiát, hogy minden természetes úton menjen, és így is lett. Nagyon hálás vagyok nekik, és szeretném biztatni azokat, akiknek nincs anyagi lehetőségük orvost fogadni, mert van ilyen, hogy ilyen emberséggel találkoznak, mint amit én is és a kicsi lányom megtapasztalhattunk.

14021. lynnda
2017. máj. 7. 22:54

Sziasztok,

Lehet, hogy hulyeseget kérdezek, első baba...:)

Az lenne a kérdésem, hogy az Imreben hogy állnak jelenleg a beontes kérdéssel? Kötelező? Vagy szitu adja?

Illetve ha jól tudom van lehetőség vízben vajúdásra/szulesre amennyiben probléma mentes volt a terhesség. Erről tudtok valamit?

Nagyon köszönöm, Boldog Anyak napját 😋

14020. mnikoka (válaszként erre: 14019. - Suzuran)
2017. ápr. 19. 09:08
Szia! A vajúdóba nem jöhet be senki, viszont 2 ujjnyi tágulástól átkerülsz a szülőszobára, ahova már a férjed is bemehet. Első szülésemnél csak egy ctg erejéig voltam a vajúdóban, a másodiknál meg már egyből a szülőszobába mehettünk :)
14019. Suzuran
2017. ápr. 1. 20:02
Sziasztok! Lenne még egy kérdésem, remélem nem gond. A vajúdóba a férj bejöhet? Amennyiben nem és mondjuk 12 órát tart a vajúdás akkor kinn várakozik? Ha ki tudok menni hozzá kimehetek, de akkor, hogy lehet ellenőrizni az állapotom? Gondolom a dokiknak jobb dolguk is van mint engem keresgélni a folyosón, feltételezem időről időre visszamegyek. Meg ha kimegyek, akkor minden látogató és egyéb okból arra járó nézegeti, ahogy nyögdécselek az összehúzódások alatt? Köszönöm!
14018. Suzuran (válaszként erre: 14014. - Bkildi)
2017. márc. 30. 15:03
Köszi szépen a beszámolód! Nagyon sokat jelent, hogy pozitív véleményt olvashattam. Remélem majd lesz időm meg energiám, hogy majd én is leírjam mik történtek, hátha másnak hasznára válik.
14017. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14016. - Dkatus)
2017. márc. 30. 08:14
Nyulasi? Bálint? Barna? Vannak persze még sokan, akiket már alig ismerek... De mind más fickó, amelyik szimpatikus, akinek a habitusát el tudod viselni. Aki rendel a Fehérvárin vagy a Bártfaiban, azt ott meg tudod nézni..
14016. dkatus
2017. márc. 29. 13:43

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.... Tudnátok ajánlani jó nőgyógyászt. A első babámmal a 9. hétben vagyok, lombikkal, és akit kinéztem valószínű nem fog tudni elvállalni.

Nagyon köszönöm előre is!

14015. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14014. - Bkildi)
2017. márc. 13. 20:37

:-) Most, hogy mondod...

Az én drága Faludi dokim 50cm-es vágással műtött hasában volt általában a lábam, pont oda volt jó támasztani, ahogy úgy félig, ugrásra készen ült mellettem..

Nem is tudom, a 4. hogy született meg nélküle, meg hol volt a lábam..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook