Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
879. 01e901e781 (válaszként erre: 865. - Zsófyc)
2009. jún. 7. 21:46
köszi zsófyc! az a helyzet, h mire visszaírtál,már be kellett vennem a bogyit, úgyhogy jobb híjján bevettem a vasárnapit. úgyhogy msot egy nappal el vagyok csúszva. tehát most 20 tabit fogok beszedni a 21 helyett, vagy hogy?:S mit csináljak,ha a végére értem?
878. 01e901e781 (válaszként erre: 877. - Annaaaa)
2009. jún. 7. 21:43
én kb egy hetet vártam! emlékszem, a hócipőm nekem is tele volt, mert a nőgyógyászom azt mondta, h ahogy beveszem az első pirulát, védve vagyok! de várjam meg a mensi végét(mert ugye első napján kellett elkezdeni). aztán olvasgattam fórumokat,és majdnem frászt kaptam,mikor azt írták a többiek, h egy hónapot kell várni,meg ilyenek..hirtelen nem is tudom, h mi van a tájékoztatóban. szerintem ne aggódj,nem lesz gáz,nálam sem volt!
877. Annaaaa
2009. jún. 7. 21:25
ííírjon valaki aki szintén 1 hetet várt légysziii:) meg akarok nyugodni.
876. Nicki.86 (válaszként erre: 871. - *amica)
2009. jún. 7. 19:12
Szia köszönöm a válaszod! Nekem is a 4. napon szokott megjönni,de most nem jött meg és ez volt az első levél amit beszedtem. Szerinted így is normális! Mégegyszer köszönöm a válaszod!
875. hatha
2009. jún. 7. 19:07
köszi, és eközben a szervezet úgy reagál a második levélre is, mintha tartottam volna szünetet, vagy máshogy?
874. Awela (válaszként erre: 872. - Annaaa)
2009. jún. 7. 19:04
Nekem fel se tűnt.:)
873. Awela (válaszként erre: 869. - Hatha)
2009. jún. 7. 19:03

Hát jót nem teszel vele, szóval csak akkor szedd be egymás után a két levelet, ha nagyon fontos. Egyébként így is lehet vérzés, csak kisebb mennyiségben vagy pecsételve.

Az idő nem befolyásolja a teherbeesés valószínűségét, éppen úgy véd, ha három hónapja szeded, mintha 3 éve. A teherbeesés valószínűsége ált. 1% vagy kevesebb.

872. Annaaa
2009. jún. 7. 18:31

Óristen de furcsa, hogy van még egy Annaaaa...(4 a-val)

Kicsit meglepődtem, hogy az előző üzi, hogy lkerült oda, amikor én nem írtam!

871. *amica (válaszként erre: 870. - Nicki.86)
2009. jún. 7. 17:50
szia! normális, 2-3 napig nekem s ejön meg. kedden hagyom abba, és ált pénteken-szombaton jön meg.
2009. jún. 7. 17:37

Sziasztok!


1 hónapja szedem a Yasminelle-t és most van a 7 napos szünetem de még mindig nem jött meg. Ez normális? Az előző fogamzásgátlómnál ( Lindinette20) meg szokott ilyenkorra jönni.

869. hatha
2009. jún. 7. 14:06
sziasztok! az a kérdésem, hogy hogyan viselkedik a szervezet, ha 2 levelet kihagyás nélkül folyamatosan szed az ember. (azon túl, hogy kimarad egy vérzés.) a másik pedig, hogy befolyásol-e valamit, az, hogy az ember 1-2 hónapja, vagy egy éve szedi (kisebb-e a teherbeesés valószínűsége?)
868. Awela (válaszként erre: 862. - Wandaaa)
2009. jún. 7. 08:47
Az idegeskedéstől nekem is elcsúszkál pár napot. Érettségi, vizsgaidőszak miatt volt, hogy többet is. Eleinte én is megijedtem, de már megszoktam.:)
867. Annaaaa
2009. jún. 6. 19:05
Ja még fontos hogy mindig rendesen időbe bevettem,de gumi óvszert csak az első héten használtunk,és mindig bennem élvezett el...
866. Annaaaa
2009. jún. 6. 18:50
sziasztok.Nekem azt mondta az orvosom hogy a 3.napon kezdjem el szedni és rögtön hat.én kivártam az egy hetet.De most nagyon megijedtem titeket olvasva.Mindenki kivárta az egy hónapot?van valaki rajtam kívül aki 1 hetet várt csak?Jövő héten kiderül...csak nem jön éppen jól az idegeskedés,mert most fogok szóbelizni is,és jövő héten kellene megjönnie.ki mennyit vár??
865. zsófyc (válaszként erre: 864. - 01e901e781)
2009. jún. 6. 17:29

Szia!


Az igaz, hogy mindegyik tabiugyanolyan, csak azért van a nap h az oanok mint én, szórakozottságukban ne vegyenek be többet /kevesebbet mint kéne...:D (bár már sikerült, kórházban altatás előtt a bódítószuritól összevissza izéltem, és bevettem 2 tabit is:D...).

Én azt csinálnám az egyszerűség kedvéért, hogy a legeslegutolsó tabit bevenném ma, h ne legyen az, h mindig egy nappal el leszel csúszva. És akkor szedném utána szép sorban a többi bogyót ahogy jön, ( az üresen lévő szombat utáni vasárnap, hétfő, kedd....stb). És így mikor eljutnál az utolsó szemhez (amit igazából már a hiányosszombaton bevettél) onnan kezdődne a szüneted. Mintha csak "elfelejtettél volna bevenni egy szemet a 3. héten". És akkor így tartanék 7nap szünetet. Igaz h így 1 nappal előlrébb jön a bogyókezdési napod és a mensid is, de én ezt csinálnám, mert így tuti a védelem is, és nem kell annyit össze-vissza kavarni:)


Nem tudom mennyire sikerült értelmesen leírnom, ha bármi nem tiszta nyugodtan kérdezz vissza. ;)

2009. jún. 6. 12:54
zsófyc, neked mi a véleményed arról amit írtam? te általában nagyon képben vagy:)
863. zsófyc
2009. jún. 6. 12:38
láááátod, mondtam h nincs semmi baj:)
862. Wandaaa (válaszként erre: 860. - Zsófyc)
2009. jún. 6. 12:26

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál! Túlságosan aggódtam 5 perce megjött:) Mostanában sokat idegeskedek lehet, hogy emiatt csúszott egy picit..

Azoknak akik félnek a mellékhatásoktól azoknak pedig azt írnám, hogy mindenkire abszolúte máshogy hat. Mindenre rá lehet fogni h depressziót okoz meg meghízol stb...Én pl híztam, de többet eszek nembiztos, hogy mindig a gyógyszerre kell mindent fogni. Na további szép napot! Sziasztok

861. Annaaa (válaszként erre: 857. - 01e901e781)
2009. jún. 6. 11:52

Elméletileg minden bogyóban ugyanaz a hatóanyag található! A feliratozás (Hétfő, Kedd, Szerda...) csak azért van fölötte, hogy könnyítse a beszedést, hogy ne felejts ki egyetlen napot se!

Szerintem nem lesz gond, ha a Szombati helyett a Vasárnapit veszed be! Ne felejtsd el, hogy a 21 nap így is meglegyen..

860. zsófyc (válaszként erre: 859. - Wandaaa)
2009. jún. 6. 11:33

Szerintem nincs semmi baj. Nekem is volt h mindig hétfő félnyolc-nyolc, aztán egyszercsak átállta a hétfő késő estére reggelről. Ha a jövő7 elején sem jön meg, azért inkább menj orvoshoz. De szerintem kizárt a baba, mert a türelmi időn nem csúsztál túl mikor később vetted be, mikor pedig hánytál sztem már felszívódott.

Nyugi, csak kicsit késik:)

859. Wandaaa
2009. jún. 6. 10:55

Sziasztok!

Már 7 hónapja szedem a Yasminelle tablettát, egyetlen gyógyszert sem felejtettem el. Múlt hónapban azonban elmentem bulizni 2körül hazaértem és 3kor szedtem be a tablettát (amúgy 22-23óra körül szoktam beszedni), de nem is ezzel van a baj , hanem , hogy másnap 7-8körül hánytam, de csak savat, mert egész este citromosat ittunk. Nem szedtem be újabb gyógyszert ,mert azt írták h 3-4óra. Elvileg mindig szombaton reggel 4-5körül szokott megjönni, viszont még semmi. Lehetséges, h teherbe estem?

Előre is köszönöm a válaszotokat! Sziasztok

2009. jún. 6. 09:26
elolvastam a betegtájékoztatót,de erről nincs benne semmi!
2009. jún. 6. 09:24
mi mi mi? várjatok csak. szóval ma,szombaton vegyem be a vasárnapit? abból nem lehet baj? nem akarok kockáztatni..
856. era741211 (válaszként erre: 853. - 01e901e781)
2009. jún. 5. 23:43

Szia!


Ha már több hónapja szeded....nem lesz semmi baj!

Vedd be a következőt....!

Én is jártam így,mikor még tbl-t szedtem!

855. aca3f9e234 (válaszként erre: 853. - 01e901e781)
2009. jún. 5. 23:03

Itt mindent elolvashatsz, ami a tájékoztatóban van:

[link]

854. aca3f9e234 (válaszként erre: 853. - 01e901e781)
2009. jún. 5. 22:27
Akkor baba lesz!
2009. jún. 5. 22:26

sziasztok!

lenne egy kérdésem,elég sürgős a dolog. szóval az van, h múlt hónapban volt egy kis baleset. kihánytam a yasminellet, ezért be kellett vennem a következő adagból az ugyan aznapit.most meg az a helyzet állt elő, h ebből a csomagból ,amiből pótoltam az előzőt, ugye hiányzik az az egy tabi,amit szombaton kéne bevennem,azaz holnap este. a nagyobb baj az, h nincs több csomagom,elfelejtettem, h hiányzik ez az egy, és még nem írattam fel. szóval a kérdésem az, h mi a teendő? mindenképpen kell szereznem holnap vhogy egy csomaggal, vagy ez elkerülhető vhogy? mi vna, ha kihagyom,és a vasárnapit veszem be? vagy nem tudom, fogalmam sincs,ezért kérdezem. a betegtájékoztatómat meg nem tudom elolvasni,mert sehol nem találom:S

előre is köszönöm a segítséget!

2009. jún. 4. 15:48

Sziasztok!

2 hónapja szedem a Yasminelle-t, de nem túl jók a tapasztalatok.

Rögtön az elején újra kihozta a gombámat, majd a vérnyomás is fura volt, ingadozott tőle.(azon a héten erősen buliztam)

a tablettaszedési szünetben végig ment a hasam (kérdés a gyógyszertől vagy járvány)

vérzésem nagyon kevés volt...

tegnap megint ment a hasam. és fel is voltam puffadva. (gyomorrontás? gyógyszer?)

Éjszaka erős karzsibbadásra ébredtem. Ez is Yasminelle-től lehet?

Arra gyanakszom mert a betegtájékoztatóban írnak zsibbadásról.


Ez az első fogamzásgátló amit szedek.

95 kg vagyok :S

Félek ha erősebbet írna fel a doki, elhíznék..

Kilóim nem változtak.

851. Gabica091 (válaszként erre: 850. - Annaaa)
2009. jún. 4. 14:27
Lehet hogy igazad van,és tényleg ettől félek!És nagyon remélem,hogy hamar el fog múlni!Amúgy más tünetem nincs!Azért köszönöm,hogy próbáltál segiteni,és sokat is segitettél!
850. Annaaa (válaszként erre: 847. - Gabica091)
2009. jún. 3. 21:32

Lehet (sőt valószínű), hogy van ennél okosabb magyarázat is, de nem lehet, hogy ez a hányinger csak pszichés nálad? Mármint, hogy nem bízol eléggé a fogamzásgátlóban és félsz a teherbeeséstől? Más tünetek nem jelentkeznek?

Nálam még nem jelentkezett ilyen..1,5 hete szedem a gyógyszert, és egyelőre még nem szeretkeztünk gumi nélkül..

Akinek volt hasonló tapasztalata írjon okosabbat, nekem ez jutott először eszembe! :)

De mindenesetre szerintem ne izgulj, ha rendesen szeded a gyógyszert, nem lehet gond..A 10 perc meg kibírható egy jó sexért ;) !

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook