Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
969. Durst:)
2009. jún. 18. 00:03

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni, mert nagyon megnyugtatnátok!

Yasminelle fogamzásgátlót szedek, az első levelem második hetében, antibiotikumot kellett szednem (doxiciklin), ez 8 napig tartott, azután még volt hátra 5 vagy 6db tabi a szünetig, majd elkezdtem a második levelet, elfogyott belőle 6 tabi, majd a párommal szeretkeztünk, és nem vagyok biztos abban h kiürült e a szervezetemből az antibiotikum? ez volt az első hogy együtt voltunk mióta fogamzásgátlót szedek, tehát az antibiotikum szedése előtt nem voltunk együtt. Fennáll e annak a lehetősége, hogy babát várok?

Nagyon megnyugtatnátok segítségetekkel:$!!

2009. jún. 17. 21:17
És ti így az első Hónapban a gyógyszer kezdetén használtatok kiegészítő védekezést?
967. krisztinkaa (válaszként erre: 956. - Nkia)
2009. jún. 17. 20:57
456. Mandarinó írta, hogy neki van:)
2009. jún. 17. 19:09

sziasztok!

megint van egy kis bajom, de webbetegen nem válaszolnak rá, pedig kicsit sürgős az eset, mert hétfőtől nyaralunk a párommal..szóval nem egészen ide illő a dolog, de hátha tudtok valamit...

a panaszom a következő: hétvégén 2 napos születésnapi parti közben jó párszor "egymásnak estünk" a párommal, előfordulhat, hogy nem mindig a legtisztább körülmények között. azért a kezünk és egyebek tisztaságára mindig figyeltünk, de úgy tűnik, valamit mégiscsak sikerült összeszednünk, mert páromnak és nekem is viszket egy kicsit a nemiszervünk. tényleg csak minimális, ezért nem szeretnék vele elmenni nőgyógyászhoz,hátha van erre vény nélkül kapható gyógyszer, krém,kúp vagy valami. más panasz nincs is, csak enyhe viszketés és egy kis pirosság. előre is köszönöm a segítséget!

965. baba1977 (válaszként erre: 963. - Napocska23)
2009. jún. 17. 17:17
Igy van,véd a 7 napos szünetben is..amugy én is féltem töle,pedig mennyivel jobb mint a gumi:)De most már öröülök hogy ezt választottam,nix havi késés mindig megjön pontosan,ha meg épp kiakarom tolni ,akkor szedm folyamatosan tovább,és akkro nyaralás alatt no gond:)ne féljetek töle,sztem naon jó..
964. baba1977 (válaszként erre: 962. - Tono2323)
2009. jún. 17. 17:16
Nyugodt lehetsz,ha pontosan minden nap ugy akkor beveszed,nem lesz belöle baba:)
963. napocska23 (válaszként erre: 945. - 6ea2fb6cdb)
2009. jún. 17. 16:40
Én nem tartok szünetet a két gyogyi között,nekem azt mondta a nőgyógyászom,hogy szedjem a 7napos szünet után úgy mintha a másikat folytatnám! Ráadásul még kiegészítő fogamzásgátlást sem kell használnunk a párommal..állítólag (a doki mondta,bár biztos igaza van,mivel a yasi "naponta" véd)
2009. jún. 17. 15:47

:) Amúgy szerintetek arra van esély , hogy valaki fogamzásgátlótabletta és gumióvszer együttes használata mellett teherbe essen ? Lehet h elég viccesnek tünő kérdés:S De ami azt illeti kissé félős típus vagyok.. :) Én most fejezem be az első levelet és jön a 7 napos szünet :)



Sziasztok :)

961. baba1977 (válaszként erre: 960. - Tono2323)
2009. jún. 16. 15:36
Nekem nem..
2009. jún. 16. 14:27
Sziasztok! Nektek volt hányingeretek a gyógyszertől ?:S
959. baba1977 (válaszként erre: 958. - Nevem)
2009. jún. 16. 07:41
Hm,hát nem tudom,nekem nem fáj.De petefészek jóval lejjebb van...azért egy ultrahang nem ártott volna,lehet más gond van,nem nögyógyászati..sztem keress másik dokit.
958. Nevem
2009. jún. 16. 00:01
ja,azt még hozzá tenném,hogy nem csináltak ultrahangot,csak megnyomkodta a hasam a sebész. Szerintetek nekem kell mondani ilyenkor,hogy legalább csináljon ultranhangot,vagy küldjön valahova beutalóval ahol csinálnak..? Mert szerintem nekik kéne erre gondolni,de mindig azt tapasztalom az orvosoknál,hogy nem hallgatnak végig,mindegyik azzal van elfoglalva hogy minél hamarabb végezzen a betegekkel.. Csak én tapasztalom ezt?:(
957. Nevem
2009. jún. 15. 23:53

Sziasztok!

Én több mint féléve szedem a yasminellet..

Képzeljétek,kb 2-3 hónapja nagyon elkezdett fájni a hasam baloldalt,kb a köldökömmel egy vonalban balra,akkor ez a fájdalom egy hétig tartott,én nagyon megvoltam rémülve,egy pénteki nap elmentem a körzetihez,azt mondta valószínű nőgyógyászati probléma,aznap már nem tudtam menni nőgyógyászhoz és hétfőre elmúlt a fájdalom.Viszont múlthét pénteken megint ugyanúgy fájt.:( Most elmentem nődokihoz,ő elküldött sebészetre,mert nem talált semmit,a sebész sem,de azt mondta lehet a yasminelle-től van. És az lenne a kérdésem,hogy van valakinek ilyen panasza??? Amikor nekem elkezd így fájni a hasam,nagyon rossz.:( Mindig arra gondolok akkor,hogy valami nagy bajom van,de mivel nem fizetős orvoshoz járok (nincs rá pénzem),így az sztk-ban nem érdekli őket a bajom,persze a körzetit sem.Jó lenne tudni,hogy van másnak is ilyen panasza,lehet tényleg a fogamzásgátlótól van?:( A választ előre is köszi!!!

956. Nkia
2009. jún. 15. 14:26
Sziasztok! Ha van valakinek egy havi, felesleges Yasminelle tabija, kérem írjon! Nagyon fontos lenne! Árban megegyezünk! Köszönöm!
955. Annaaa (válaszként erre: 950. - Cukorborsó88)
2009. jún. 14. 18:44

Szerintem erről kérdezz meg mindenképp egy szakorvost.. nemhiszem, hogy a kismennyiség bezavarna, de azért jobb megkérdezni!

(www.webbeteg.hu, itt is tudsz érdeklődni, szakorvosok válaszolnak)

954. Annaaa (válaszként erre: 938. - Cukorborsó88)
2009. jún. 14. 18:43

Szia!


Én olvastam a betegtájékoztatóban, hogy ritka, de előfordulhat mellékhatásként a pattanásodás! A legtöbb embernél viszontépp az ellenkezője jelentkezik, hogy teljesen letisztul az arcbőrük.

Nálam ez elég viccesen néz ki, a bal arcfelem és a homlokom nagyon szépen letisztult, a jobb arcfelemen pedig 1-1 pattanás rendszeresen előjön..Remélem azért a hatás idővel oda is "átterjed"..

Mindenesetre szerintem várj még..ha nem változik a bőröd, keresd fel a nőgyógyászodat...Van olyan fogamzásgátló, amit kifejezetten a pattanásos arcbőrre írnak fel! Hátha az segítene!

953. Lilien19 (válaszként erre: 952. - Baba1977)
2009. jún. 14. 15:02
oké! :) Köszi a tippet! :)
952. baba1977 (válaszként erre: 951. - Lilien19)
2009. jún. 14. 12:50
Akkor no problém,szed mindig azonos idöbe,én telomat beállitottam csipogóra,igy sosem felejtem bevenni.
951. Lilien19 (válaszként erre: 947. - Baba1977)
2009. jún. 14. 12:11
Nemigazán :S de ma reggel megjött (vagy folytatódott), szóval az az igazán erős vérzés. Nem hagytam abba a tabi szedést. Akkor most minden rendben lehet?
2009. jún. 13. 23:27
Szerintetek ha Dalacin T-t használok az arcomra esténként, ez befolyásolja e a fog. gátló hatását?? Ezért gondolom ezt: "A Dalacin T hatóanyaga a klindamicin félszintetikus antibiotikum, csak igen kis mennyiségben szívódik fel a bőrön keresztül. "
2009. jún. 13. 23:26
Szerintetek ha Dalacin T-t használok az arcomra esténként, ez befolyásolja e a fog. gátló hatását?? Ezért gondolom ezt: "A Dalacin T hatóanyaga a klindamicin félszintetikus antibiotikum, csak igen kis mennyiségben szívódik fel a bőrön keresztül. "
2009. jún. 13. 23:25
Szerintetek ha Dalacin T-t használok az arcomra esténként, ez befolyásolja e a fog.gátló hatását?? Ezért gondolom ezt: "A Dalacin T hatóanyaga a klindamicin félszintetikus antibiotikum, csak igen kis mennyiségben szívódik fel a bőrön keresztül."
947. baba1977 (válaszként erre: 944. - Lilien19)
2009. jún. 13. 19:54
NEm voltál ideges feszült,mostanában?attol is lehet..
946. baba1977 (válaszként erre: 942. - Napocska23)
2009. jún. 13. 19:53
Bizony sok benne a mellékhatás,de miben nem?:)Van aki ettöl fogyott,én nem tapasztaltam hogy éhesebb lennék töle,habár én fogyibogyot is szedek vele.
2009. jún. 13. 19:50

Akkor jó, mert gyógyszert váltok én is, és ez lesz a harmadik, bár a két bogyó közt tartok szünetet, mert maúgyis most jött meg, az újat meg úgyis az első vérzéstől kell szedni általában, és hád időm sem volt dokihoz menni, el költöztek, és a telefonszám sincs meg hogy időpontot tudjak kérni, de amire adnának úgyisp ont dolgozni fogok és csak elodázzuk a dolgot.

Hát az első pár levéltől még azért nincs semmi ávltozás, vagy vannak kisebb mellékhatások, mert még nem állt be rá a szervezet, szoknia kell az újat. Amúgy ez a trombózis dolog is olyan, hogy egy bizonyos kor felett, és életmód mellett hajlamosabbak rá az emberek, főleg ha bogyót szednek és ha a családban is volt ilyesmi betegség. Szűrésekre kell járni és kész. A vérvételből UH ból úgyis kiderülnek a dolgok.

amúgy kainek nagy melle van az persze h nem akar nagyobbat :)

2009. jún. 13. 15:40
De mindig pontosan szokott megjönni. És most is pontosan jött az a pár csepp. Ráadásul tegnap voltam ultrahangon (nyírokcsomók miatt), és amikor a hasamat ultrahangozták ott lent, még meg is jegyezte a nő hogy egy percen belül meg fog jönni. Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a gond :S Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?
2009. jún. 13. 15:39
De mindig pontosan szokott megjönni. És most is pontosan jött az a pár csepp. Ráadásul tegnap voltam ultrahangon (nyírokcsomók miatt), és amikor a hasamat ultrahangozták ott lent, még meg is jegyezte a nő hogy egy percen belül meg fog jönni. Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a gond :S Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?
2009. jún. 13. 14:05

Sziasztok!Nos kiváltottam az első 3 havi adagot,kemény 7000ft-ért!De ez nem is érdekel,ha jó lesz!Csak annyi mellékhatást ír hogy kész!Pl én dohányzom,azt írja el kéne hagyni!Gondolom ez a többin is rajt van!Ezenkívűl hogy trombózis kialakulása azoknál,akik túlsúlyosak...hát a fene tudja!Én direkt azért kértem mást a nőgyogyimtól,mert az előzőtől,milligest,kb 20kg-t felszedtem,és hát nem vagyok egy vékony típus!Szóval kicsit tartok,de majd meglátjuk!

Szerintetek?

szurkoljatok nekem!

941. baba1977 (válaszként erre: 939. - Cukorborsó88)
2009. jún. 13. 13:49
Mivel hormont tartlamaz még ha csak kicsi mennyiségben is,persze hogy elöfordulhat..nekem anno álamon volt pattanás,de elmult idövel.
940. baba1977 (válaszként erre: 937. - Lilien19)
2009. jún. 13. 13:47
Jajj,várnod kellett volna amig rendesen vérzel..mert lehet ez csak köztes vérzés volt..sztem ne szedd,amig nincs meg rendesen..
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook