Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Számítógép függő lett a férjem, hogy lehetne leszoktatni róla? fórum

Számítógép függő lett a férjem, hogy lehetne leszoktatni róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. jan. 29. 01:00
azt hiszem sehogyse fog ez menni.
129. inf3rno (válaszként erre: 13. - Wecuska)
2015. nov. 5. 12:32

Persze, simán le lehet nyomni egy második 8 órás műszakot a gép előtt. Ha igazán belejön az ember, akkor 24 órásat is. Azt kellene kicsit tudatosítania magában, mégis mennyi időt csesz el értelmetlen baromságra, amit fordíthatna a családjára is vagy mondjuk sportra, ami ténylegesen segít kezelni a stresszt.


Abban igaza van, hogy kikapcsolja. Helyesebb talán azt mondani, hogy kiragadja a világból ugyanúgy, mint bármelyik függőség. Ilyenkor nem érzi úgy a stresszt, mert másra koncentrál, más tudatállapotban van. Alkoholnál, drogoknál ugyanígy megy, csak azoknál kémiai anyagok okozzák, ennél meg az, hogy beszippantja a virtuális világ.

128. inf3rno (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2015. nov. 5. 12:25

Ennek egészségügyi következményei is lesznek hosszú távon (5-10 év). Ha éjszaka túl sok fény éri a szemet, attól felborul az anyagcsere. Rövidlátás, anyagcsere zavarok, elhízás, érelmeszesedés, pajzsmirigy gondok, ilyesmik is kialakulhatnak.


Hát én (szintén férfi) függő voltam több, mint 5 évig egy játéktól. Komoly elhatározás kell a leszokáshoz. Tönkremehet a házasságotok miatta ugyanúgy, mint bármelyik függőségtől.

127. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 121. - Wecuska)
2015. márc. 31. 11:21

Szia, most találtam ezt a topicot, és mivel némileg érintett voltam a témában, utánaolvastam. (Én a másik oldalon álltam, egy darabig játékfüggő voltam.)

Ezek a tanácsok gyerekekkel kapcsolatosak, de gondolom, felnőttekre is éppúgy érvényes:

"8. Mit ne tegyek,ha gyermekemen, a számítógép-függőség jeleit észlelem?

• Kerülje a hirtelen radikális intézkedéseket annak ellenére, hogy nagy a

kísértés a számítógépes játék teljes betiltására, és a számítógép lakásból

való azonnali eltávolítására.

• Egy ilyen intézkedés agresszív reakciókat válthat ki a gyermekből, és a szá-

mítógép megvonása előidézheti egy másik lappangó probléma megjelenését.

• Az ilyen tiltások nem szolgálják sem a gyermek médiahasználattal kapcsolatos

problémáinak belátását,sem fejlődését,sem viselkedésének megváltozását.

• A változáshoz kétségtelenül szükséges a probléma elismerése.A játékosnak

szembe kell néznie médiahasználatának negatív következményeivel.

• Ne mentegesse őt, ne tagadja le a problémákat!

• Ne támogassa gyermekét azzal, hogy helyette aggodalmaskodik!"


Szerintem azzal könnyen magad ellen fordíthatod, ha erőszakkal el akarod szakítani a függőségétől. Mert ez nyilvánvalóan már az. Nekem is akkor sikerült elszakadnom, amikor én magam akartam, addig nem érdekelt, bárki bármit mondott. Én a helyedben elolvasnék minden fellelhető anyagot a témában, a neten biztosan találsz bőven. De erőszakkal nem lehet segíteni.


Azért remélem, meg tudtátok beszélni. Írd meg, sikerült-e rendezni, biztosan mások is szeretnék tudni.

126. unom (válaszként erre: 124. - 099c0bed40)
2015. márc. 31. 10:12
Normális ember ettől nem dührohamot kapna, hanem elküldene a fenébe, teljesen jogosan, és megújítaná az előfizetést. Részemről ez a kapcsolat végét jelentené, régóta nem tűröm, hogy kiskorúként kezeljenek.
2015. márc. 31. 08:30
Gratulálok! Bátor tett volt! Remélem jobbra fordulnak a dolgok. :)
2015. márc. 28. 17:34

szia, én a helyedben nemes egyszerűséggel megszűntetném az otthoni internet előfizetést, mondván az összegyűjtött pénzen elmentek valahova ahol együtt tudtok lenni és kikapcsolódni.

Ha ettől dührohamot kap akkor komoly baj van, pszichiáter által kezelendő betegség áll fenn, akár a többi függőség esetén.

123. Hópihe_ (válaszként erre: 121. - Wecuska)
2015. márc. 27. 16:50
Kitartás!
2015. márc. 27. 15:33
Én mindennap játszom és nagyon élvezem:)
121. Wecuska
2015. márc. 27. 15:32
radikális lépésre szántam el magam...letöröltem a játékot.Hát volt ordítás.De tudom,hogy amiket kiabál az nem nekem szól,hanem a játékhiánynak.Ez lesz a negyedik éjszaka tankozás nélkül,remélem ha eltelik pár nap lehiggad.
120. trapiti (válaszként erre: 116. - 1e072b34d7)
2015. márc. 27. 10:42

Dehogy fog leszokni magától...

Egyébként nagyon kíváncsi lennék, ha a te párod/férjed helyeznek mindent háttérbe egy ócska számítógépes játék miatt, akkor mennyire vennéd lazán?

Miért nem csinálhatja? Mert a családjának ez nem jó, mert semmibe veszi a feleségét, gyerekét és saját magát is. Nem normális dolog ez, akárki akármit mond is, és ha a saját bőrén érezné már nem lenne ennyire vidám...

119. Tavirózsa :) (válaszként erre: 118. - Dominós)
2015. márc. 27. 10:03
Most már egyre jobb az idő...lassan akár azt is! :DDD
118. dominós (válaszként erre: 116. - 1e072b34d7)
2015. márc. 27. 09:27
Éjjel csinálja :( Szabadban éjjel mit lehet csinálni családdal? :)
117. ina87
2015. márc. 26. 11:43
dobd ki a gépet aztán valahogy majd csak lesz
116. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2015. márc. 25. 18:14

Le fog róla szokni magától, egyszer majd beleun és rájön hogy ez milyen tartalmatlan szórakozás. Másrészt meg miért ne csinálhatná ha élvezi?

Szervezz szabadtéri programokat most tavasszal magatoknak!

115. Csipkerózsika (válaszként erre: 114. - 20afede00a)
2015. márc. 25. 15:56

Mondtam én, hogy ugyanaz? Nem mondtam.

A függőség egy szokásból alakul ki, ami megrögzötté válik.

Hát ez a pasi most felvett egy szokást, reméljük visszafordítható a folyamat. De a problémának nincs köze szerintem ahhoz, hogy "elég érdekes-e" még a nő, így a megoldásnak sem...

114. 20afede00a (válaszként erre: 99. - Csipkerózsika)
2015. márc. 25. 13:17
Azért az nem ugyanaz a kategória, hogy vki hetek óta játszik EGY játékkal, vagy évek óta alkoholt vedel. Szerintem. De nem vitázom.
113. trapiti (válaszként erre: 112. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 25. 13:12
Igen, ez a függőség legfontosabb ismérve. :(
2015. márc. 25. 13:08
Velemenyem szerint aki reggel 6-kor kel, az ne jatsszon hajnali 3-ig. Az, hogy valaki jatszik mondjuk egy oracskat, az kikapcsol. Ha nem tudja abbahagyni es a pihenes, a munka rovasara teszi, nincs mar belato kepessege.
2015. márc. 25. 13:06

Kedves Muraja!

Miért is vagy még itt? Elmondtad a véleményed Wecuskának, közben ő el is ment a gyerekeért. Kiosztottál mindenkit, a téma teljesen elkanyarodott, fújod a magad igazát, de nem érdekel senkit. Wecuska (és sorstársai) problémájára keressük a megoldást. A többi csak szófosás.

Pussz :)

110. Mézes-Krémes (válaszként erre: 108. - Muraja)
2015. márc. 25. 12:58
Aki itt fölényeskedik folyamatosan és lekezel másokat az bőven Te vagy.
109. Mézes-Krémes (válaszként erre: 107. - Trapiti)
2015. márc. 25. 12:56
Hahaha :DDDDD
108. Muraja (válaszként erre: 107. - Trapiti)
2015. márc. 25. 12:54

Hat ezt a fölenyeseget ? mond nem faj ez sajat magadnak ? ennyire " magas " vagy, kis szerenyseg nem artanna de tudod mitt egy kicsit vegyel le magbol mert ahol elsz ezt nem dijazzak !

Igazat mondva nem kedvelik az ilyen " magasra " ugralo emberkeket .

Norvegok egy szereny nep ugy mind a többi skandinav es ruhelik a csili vili ko vagyok az en gyerekem a legjobb etc -at . Olvasd el a Jante törvenyt . Es hidd ell tudtunk volna beszeletni - sokat .

De most mar en sem szeretnek veled semi dialogba esni mer veletlenul sem . Ha latlak ( sokat jarok arra fele ) nem adom tudatodra hogy felismertelek.

Inkab sajnalotra melto vagy a nagyravago viselkedesedel de ha lenne mire ..

107. trapiti (válaszként erre: 104. - Muraja)
2015. márc. 25. 12:39
Tényleg? És miről beszélgetnénk? Viccnek is rossz...
106. trapiti (válaszként erre: 105. - Muraja)
2015. márc. 25. 12:37
Így van :)
105. Muraja
2015. márc. 25. 12:33
Es nem sertegesel mert en sertegetleg teged .
104. Muraja (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2015. márc. 25. 12:32
Hivjal es beszeljel velem - örömmel elbeszelgetek veled.
103. trapiti (válaszként erre: 102. - Muraja)
2015. márc. 25. 12:21

Nem arról volt szó, hogy milyen tiszteletet kapsz, hanem arról, hogy ha idegen nyelven próbálsz kommunikálni olyanokkal akik azt a nyelvet anyanyelvükként beszélik, akkor igyekszel helyesen beszélni amennyire lehet és nem azt hangoztatod, hogy az ő nyelvükben nem számít a helyesírás. Egy nyelv nem a konyhanyelvnél ér véget.


Az természetes hogy aki felnőtt korban tanul nyelvet, annak a beszédén hallani a kiejtésbeli különbésget, de attól még beszélhet helyesen és szépen. Nem akarlak elkeseríteni, de te nem tudsz magyarul... csak mivel mi viszont tudunk, így nagyjából ki tudjuk hámozni a mondandódat a zagyvaságból. És a gond nem az, hogy nem megy a magyar neked, hanem hogy itt osztod az észt magyarul miközben egyáltalán nem törekszel arra hogy egy kicsivel is jobban menjen.

102. Muraja (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2015. márc. 25. 12:14

Hidd el hogy minden megtisztelest mewgkapok bar melyik nyelven is beszelek . Harom belöle anyanyelvi szinten . De ha szeretned hallani beszedem felhivhatsz - privibe adok szamot.

Következmenyt valaljad Te , parom a gramatikainyuszi modra tanulta a idegen nyelvet de sajnos maig egy komunikacioba nem tud belekapcsolodni - matematikus letire nem megy . Egyszeruen a magyar " a " akcent mind az atlag magyarnak kik idegen nyelvenm szolnak azonnal elarulja szarmaazasat . Elhunyt jo baratom jatszotta a Belman film egyik szereplöjet de a hangot oda kellet tenni mert a magyaros kiejtes zavarba vitte az egeszet .

101. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2015. márc. 25. 12:10
Mondd meg neki, ha emberi időben nem fekszik le veled aludni, akkor aludjon máshol, a gép előtt vagy ahol akar. Én már eleve ezt sem tudtam soha elviselni, ha felébresztenek éjjel, mert hozzád hasonlóan én sem tudok visszaaludni és kit érdekel, ha a másik nem piheni ki magát, az az ő baja, ha játszik, de miatta te se?!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook