Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Számítógép függő lett a férjem, hogy lehetne leszoktatni róla? fórum

Számítógép függő lett a férjem, hogy lehetne leszoktatni róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. Mézes-Krémes (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2015. márc. 25. 12:08
Jajj olyan elavult vagy! :) Az ő diplomás anyukája se tartotta már ezt fontosnak...
99. Csipkerózsika (válaszként erre: 61. - 20afede00a)
2015. márc. 25. 12:07
Egy függőséggel nem lehet versenyezni. Ha lehetne, akkor nem lennének alkoholisták, drogosok, sőt dohányosok sem...
98. Mézes-Krémes (válaszként erre: 93. - Muraja)
2015. márc. 25. 12:06

Ha valakihez írásban bármit intézek, akkor én igyekszem megtisztelni azzal, hogy legalább vállalható stílusban és módon írjak neki. De ez csak én vagyok.

Persze tudjuk, hogy az önmagunkra való igényességet, az intelligenciát bizony nem adják a diplomával.... De ez már nem ide tartozik. :)

97. trapiti (válaszként erre: 93. - Muraja)
2015. márc. 25. 12:04

Nem tudom, milyen szinten beszélsz öt nelvet, de a magyart biztosan nem beszéled... amit te beszélsz, annak nem sok köze van a magyarhoz.

Én is beszélek 4 nyelvet, az ötödikkel is eégszen jó szinten állok, de eddik mindegyiknél fontos volt a helyesírás és a nyelvtan ismerete. Ha az ember már nyelvtanulásra adja a fejét, és az adott nyelvet anyanyelvként beszélőkkel szeretne kommunikálni, igyekszik megadni azt a tiszteletet, hogy a tőle telhető legjobban próbálja a nyelvüket beszélni.

Én is napi szinten kommunikálok idegen nyelven, és nagyon fontosnak tartom hogy törekedjek a helyes nyelvhasználatra.

2015. márc. 25. 12:01

Mindkét tábornak igaza van valahol.

Szerintem is arról van szó,hogy a férjed menekül,mert szívesebben tölti az idejét a számítógép mellett mint veled.

Egyébként mennyi időt töltötök együtt? Szoktatok menni valahova,vagy este filmezni,összebújni,beszélgetni ilyesmi?

Ha neki elég 3-4 óra alvás az legyen az ő gondja szerintem.Én biztos finoman próbálnám elrendezni mert tapasztalatom szerint másképp nem megy,a férfiak úgy vannak összerakva,hogy ha erőltetsz valamit vagy veszekedsz akkor már csak azért is dacolnak!Én most egy darabig hagynám,nem szólnék a gépezés miatt,majd pár hét múlva megpróbálnám eltávolítani a géptől,este el menni valahova,vagy letölteni egy jó filmet vagy ilyesmi.Hogy ne mindennap ezt csinálja.

Ha ez sem segít akkor valószinüleg tényleg függő...

95. trapiti (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2015. márc. 25. 12:01

Van mit átbeszélni az életeteken, az biztos. Elméletileg két értelmes ember vagytok. A játékfüggőség komoly dolog, mindenképpen segítséget kell kérni. És bizony a helyzet úgy tűnik éppen nem alkalmas egy örökbefogadásra... ahhoz először magatokkal és a házasságotokkal kéne kezdeni valamit, aztán ha az életeteket rendbehoztátok, akkor gondolkozni azon hogy képesek vagytok-e felnevelni egy gyereket és örökbefogadni.

Őszintén szólva a gyerek érdekében nagyon bízom benne hogy a pszichológus átlát rajtatok és észreveszi hogy zűr van a családban, bár sajnos a tapasztalat azt mutatja hogy szinte bárkit alkalmassá nyilvánítanak :(

94. unom (válaszként erre: 93. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:56
A magyar nyelvben a helyesírás megváltoztathatja a szó, mondat értelmét, ennyiben fontos. Én is használok rövidítéseket, a stílusom sem irodalmi. A diszlexia teljesen más, mint az igénytelenség, nem kéne idekeverni.
93. Muraja (válaszként erre: 90. - Unom)
2015. márc. 25. 11:53

Utopia ,

gramatikai hibakot böngeszek es ami a relevent csak ugy " atmennyek rajta "

Söt szerte a vilagon ell van fogadva az is hogy röviditesek vannak es teljesen laza gramatika de ami a fontos hogy a lenyeg celt erjen .

Kiralyok vannak kik nyiltan valaljaka diszlekciat es hasonlot hat inkab ezek elött emelem a kalpom mind a hösiesen bemagolt korekt helyeiras rabjai elött.

Anyam diplomas letere hanyagolta teljesen a helyesirast es a legnagyobb szentseg töres a szepirast is vele egyutt de soha senki nem tetta szova mert a munkaja es tette igazolta.

2015. márc. 25. 11:50
Nekem is naggggyon fontos a hejjesírás! :) Odafigyelek rá.
91. Tavirózsa :) (válaszként erre: 84. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:50

Szerintem nagyon is fontos a helyesírás! Azon a véleményen amin te max. azok vannak, akik hasonló képességekkel rendelkeznek, mint te (bár nálad érthető, hogy nem megy!).

Viszont az eredeti téma nem ez és úgy látom, hogy te csak előre, mint a lovak! :S Ez sem a legjobb hozzáállás az ilyen jellegű problémákhoz.

Megláttál egy mondatot, azt kiragadtad és azt szajkózod.....

90. unom (válaszként erre: 84. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:47
Nem értek egyet, a helyesírás szükséges a pontos kommunikációhoz.
89. Muraja (válaszként erre: 88. - Dominós)
2015. márc. 25. 11:46
Matas 7 : 1-2
88. dominós (válaszként erre: 84. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:43

Neked sincs a homlokodra írva, hogy nem az anyanyelved, mint ahogy Wecuskának sincs, miért nem dolgozik.

Nolite iudicare, ut non iudicemini.

87. Muraja (válaszként erre: 86. - Tuksika)
2015. márc. 25. 11:43
akkor ne olvasd . Legyen szep napod !
86. Tuksika (válaszként erre: 84. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:40

"Es a mai vilagban a helyes iras irrelevant ."


Minden tiszteletem a Tiéd, de ebben nincs igazad, alig bírom elolvasni az írásodat... Így hogy nem magyar az anyanyelved érthető persze, és még egyszer mondom, respect, de attól még nehezen tudom elolvasni amiket írsz :)

85. Mézes-Krémes (válaszként erre: 82. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:38
Azért szerintem annyira nem is veszett fejsze nyele, pláne, ha nem olyan régóta van ez nála. Ha szeretetitek egymást, és jó a kapcsolat, akkor van esély arra, hogy felnyisd a szemét.
84. Muraja (válaszként erre: 75. - Tavirózsa :))
2015. márc. 25. 11:37

Isetenem megint egy helyes irasi argument , parom magyar en 5 nyelvet beszelek . M.o csak 2 napot jartam amikor a parom hosztam ki .

Es a mai vilagban a helyes iras irrelevant . Egy gomb nyomases annyi nem az szamit ! a parom ezt egy elavult szisztemanak nevezi .

Komunikacio az a fontos mind a forum indito hölgynel is ha az nincs akkor ell van veszve minden . Latszatott kivan kellteni hogy minden jo naluk vagy mit amikor irja hogy is fog viselkedni a csaladterapianal .

Nem inkab mar erzi hogy minden hiaba nincs komunikacio es kesz . Be komandovalni a agyba ? hihetettlen , egy felnött embert .

Nem ö irja maga ö a keresö es uszna a haz aha valmai lenne ö azt felti , olvastok azt ami a sorok köszt van .

2015. márc. 25. 11:36
Köszi az eddigi hozzászólásokat de el kell mennem a gyerkőcért.Szép napot mindenkinek.
82. Wecuska (válaszként erre: 79. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 25. 11:35
biztosan felkeresek egyet.Nem lesz egyszerű menet,de megpróbálom leszoktatni erről a szenvedélyéről.
81. Tavirózsa :) (válaszként erre: 77. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:34
Ez nem volt kirohanás! :) Én cifrábbat írtam volna neki, ha ezeket hozzám intézi! :D
80. Tavirózsa :) (válaszként erre: 78. - Unom)
2015. márc. 25. 11:31
Rendben, ezt nem tudtam, de akkor is gondok vannak a hozzáállásával! Ezen csak tud változtatni!?
79. Mézes-Krémes (válaszként erre: 68. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:31

Szerintem ne vedd magadra ezt a dolgot, és lásd, hogy milyen értelmi síkon mozog az, aki téged becsmérel. Nem kell vele foglalkozni.


Egyébként az jutott eszembe, hogy talán érdemes lenne elmenned egy jó szakemberhez egyedül, és felvázolnod neki a problémát. Talán tud neked segíteni abban, hogy hogyan kezd el ezt a problémát kezelni. Én ezt mindenképpen megpróbálnám.

78. unom (válaszként erre: 75. - Tavirózsa :))
2015. márc. 25. 11:30
Muraja-nak a magyar idegen nyelv, én örülnék, ha pl. dánul olyan szinten írnék, mint ő magyarul.
77. Wecuska (válaszként erre: 72. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:30

most hogy mondod valószínű ez lehet a baj.csúnya romlott nőszemély vagyok aki nem dolgozik csak itthon mereszti a seggét és közben nagyokat vedel meg bagózik,aztán ha hazajön a pénzkeresőm lenyúlom az összes pénzét és szidom estig,hogy miért is számítógépezik ahelyett ,hogy még több pénzt keresne nekem.Tényleg erre miért is nem gondoltam.Csak sajnálni tudlak,hogy egy ismeretlen emberből is képes vagy ellenszenvet kiváltani.

A többiektől bocsánatot kérek a kirohanásomért de ez nagyon kikívánkozott.

76. Muraja (válaszként erre: 74. - Dominós)
2015. márc. 25. 11:29

Nem kötekedek miert ? es zongorazni lehet fulhalgatoval en igy teszem .

Te en a parom miatt nyomom a magyart , en soha nem voltam 2 napnal többet az orszagban esnem utoljara de tudod kik veszik elö a helyes irasi " argumentot " ? mai vilagban evvel na te tudod..

75. Tavirózsa :) (válaszként erre: 70. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:28

Nagyon örülök, hogy szabad gondolkodású vagy és annak is, hogy sok időt töltesz az unokáddal....bár azt nagyon remélem, hogy nem te tanítod neki a helyesírást és fogalmazást, mert gondok lesznek belőle. :S

Talán neked is inkább ezzel kellene kicsit többet foglalkoznod, mint a játékkal!


És igenis egy családban/házasságban alkalmazkodjunk már egymáshoz és egymás igényeihez. Kössünk már kompromisszumot, hogy mit, mikor csinálunk. Nem a játékkal van kimondottan a baj, hanem a játék hosszával és annak időbeli elhelyezéséről. Mondjuk én elvárom a férjemtől, hogy éjjel legyen mellettem az ágyban.....!

74. dominós (válaszként erre: 70. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:27
Mondjuk a zongora sem való éjszakai csendbe. Te meg légyszi ne kötekedj itt, hanem inkább a helyesírási fórumokat olvasgasd. Az okosít, nem a hülye játékok.
73. Mézes-Krémes (válaszként erre: 66. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:26

Szóval szerinted az, ha valaki naphosszat egy agresszív, lövöldözős játékkal játszik, az növeli az értelmet. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.


Nevezhetsz éretlennek, egyáltalán nem izgat, mert látom hogy olyan dologról beszélsz, amiről halvány lila gőzöd sincsen! A helyedben inkább egy helyesírási szótárat tanulmányozgatnék, ugyanis az is fejlesztő hatással bír...

72. Muraja (válaszként erre: 68. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:23
Arra nem gondolsz hogy mar nem is szeret ? hanem menekul ......
71. dominós (válaszként erre: 67. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 25. 11:22
Teljesen igazad van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook