Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Számítógép függő lett a férjem, hogy lehetne leszoktatni róla? fórum

Számítógép függő lett a férjem, hogy lehetne leszoktatni róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. Muraja (válaszként erre: 65. - Tavirózsa :))
2015. márc. 25. 11:21

Ha a szabad eletet es respektet a masik iranyt fuggösegnek nevezed akor talan de azt hiszem soknak fingja nincs mi az a szemelyes szabadsag es respekt egy partner eletben .

Ferjenek nem kell semit sem beismerni mert ez meg messze nagyon messze jar a fuggösegtöl . Nembeszelve arrol hogy jatek kikapcsol . En magam is jatszottam es mi ?nagyi vagyok es az unokamal osszuk meg a velemnyunket roluk.

Pl.ha a srac zongorazna akkor is ezt tenne ellene az tuti , ismerem ezt a tipusu gondolkodast. Talan nincsenek is es nem is talan hannem bisztosan nincsenek egy forma intelektualis - ertelmi nivon . Ugy hogy valahova ell kell neki menekulni ....

69. dominós (válaszként erre: 66. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:21
Ezzel most nagyon mellényúltál, mert nem így van. Aki sokat gépezik, elszakad a valóságtól, és az ilyen agresszív játékok nem okosítanak, sőt elhülyítenek. A függőség az függőség. A nőszemélyről meg nem tudsz semmit, mint ahogy én sem, de intelligensebbnek tűnik Nálad.
68. Wecuska (válaszként erre: 64. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:20
nem ismersz,sem az életem.Fogalmad sincs miért nincs munkahelyem.Ezen a fórumon feltettem egy számomra nagyon fontos kérdést nagyon szívesen veszem azok válaszát,ötletét akitől bíztatást kapok.Nincs szükségem a kötekedésre.Még egyszer írom nem ismersz,sem engem sem a férjem.
67. Mézes-Krémes (válaszként erre: 63. - Unom)
2015. márc. 25. 11:19

Tudod a gond az, hogy ezt senki nem veszi annyira komolyan mint pl. az alkoholizmust, és láthatod, hogy itt is a fórumindítót hogy lehúzzák a problémája miatt. Holott ha arról írna, hogy a férje éjszakába nyúlóan vedel, akkor mindenki támogatását és sajnálatát elnyerné.


Igazad van, hogy ezt meg kell beszélni és kompromisszumot kötni. Ez egy normális embernél működik is. A probléma ott kezdődik, amikor egy ilyen megbeszélésre az illető fél agresszívan reagál. Mert nálunk például ez így volt.


Persze nem mondod meg a párodnak, hogy mikor feküdjön le aludni, de ha azon kapnád magad, hogy hónapok óta egyedül alszol el, mert ő játszik, egyedül vásárolsz be, mert ő játszik, és egyedül nyúlsz magadhoz, mert neki játszani van kedve, akkor is így látnád ezt a dolgot?

Vagy ha gyerekként azt éled meg, hogy nem szólhatsz hozzá ha a gép előtt ül, mert ideges lesz tőle. És persze mindig ott ül...

66. Muraja (válaszként erre: 62. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 25. 11:14

Alkoholizmus az betegseg , jatszas , kompjuternel töltött idö csak is az ertelmet intelektet növeli nagyon eretlen összehasonlitas.

Es a nöszemely othon ul azon kivul hogy csesztese a parat nem csinal semi mast.

65. Tavirózsa :) (válaszként erre: 60. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:13

Szerintem neked sem ártana valami terápia.....neked is van valamilyen függőséged????

Itt nem arról van szó, hogy ki dolgozik a családban és ki nem, hanem arról, hogy komoly gondokkal/betegséggel küzd a férje amit egyszerűen nem hajlandó beismerni! :( Ez elég szomorú.

És igenis szerintem nagyon is helyén való az, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy ez vége szakadjon! - Csak az a baj, hogy ő ehhez egyedül nagyon kevés. :(

64. Muraja (válaszként erre: 49. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:11

Hadd abba a ba.... tast nagyon csunya ! en mar regen de regen bokrokon tul lennek az ilyen elettars elöll !

De en abban vagyok elönyben töled hogy amiota eszemet tudom a sajat kenyerem eszem meg ha itt ott kökemeny volt de az enyem !

Neked az eleted csak ebben forog hogyan ba.... gasam a parom . Neki szent joga van erre a kis kikapcsra plane az olyan mellet mind te .

Miert nem csinalsz te is valamit ? fittnes , hobi akarmi . Miert kell egy hazassagban vagy kapcsolatban egymast tökreuntatni mert allandoan egyutt vannak?

63. unom (válaszként erre: 62. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 25. 11:11

Ez messze nem ugyanaz, mint az alkoholimus.

De az szerintem is gáz, hogy ennyire nem értenek egyet, a feleség gyerekként kezeli a férjet. Te eltűrnéd, hogy megmondják, mikor feküdj le?

Meg kell beszélni, kompromisszumot kötni. Mindenesetre ebbe a kapcsolatba nem vállalnék még egy gyereket.

62. Mézes-Krémes (válaszként erre: 60. - Muraja)
2015. márc. 25. 11:08
Pfffff! Annyira gázosan látod a dolgokat! Itt nem a lefekvésről van szó, hanem egy betegségről, függőségről. Ha ennyire párotolod az ilyen embereket, akkor ennyi erővel élhetnél egy alkoholostával is, mert kb. ugyan az a kettő! Olyan dologról beszélsz, amiről fogalmad sincsen, mert nem voltál benne. Ez bőven nem a pénzről szól.
61. 20afede00a (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:05
Vagy hagyd játszani, míg megunja, vagy legyél érdekesebb, mint a játék.
60. Muraja (válaszként erre: 54. - Dominós)
2015. márc. 25. 11:05

Nem eleg hogy eltartasa magat ? hisz ö a penz keresö .

Nem tudom elkepzelni hogy valaha is mas tartott volna ell.

Nagyon zavarna az emberi meltosagom es egyaltalan hogy mas tartson ell nagyon de nagyon idegen szamomra.

Tegyes össze ket kezet es köszönje meg hogy meg ott van vele nem hogy meg ö teszi a felteteleket majdnem mind egy komandant meg aban is hogy mikor menjen lefekudni.

59. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - Wecuska)
2015. márc. 25. 11:05

Sajnos nincsen olyan ötletem, ami használható lenne. :(


Amikor apukám az első számítógépet megvette, akkor tanulmányozni kezdte a működését, ez lett neki a kikapcsolódása. Ezzel még semmi probléma nem lett volna, de egyre durvult a dolog, végül a munka mellett éjszakába nyúlóan szerelte, nézegett, aztán pedig játszott rajta. Hétvégén ugyan ez volt. A vacsoráját is a gép mellett fogyasztotta el.

A végén már bevásárolni se segített anyának, le se feküdt mellé az ágyba. Semmiféle családi program nem volt már. Velünk se állt már szóba a játékok miatt.

Anyukám nagyon sokat könyörgött neki, próbált vele beszélni. Később már nagy-nagy veszekedések voltak ebből, válással is fenyegette többször is. Ez éveken át tartó folyamat volt. Megcsalta, aztán pedig valóban el is vált. Akkor apukám már mindent megígért, de addigra már bőven késő volt!


Még mindig szeret gépeket szerelni és játszani, nagyon ért hozzá, de már teljesen normális mederben űzi a dolgot. Számára ez a törés kellett ahhoz, hogy rájöjjön mennyire gáz volt ahogyan élt.

58. Wecuska (válaszként erre: 57. - Mézes-Krémes)
2015. márc. 25. 10:55
én is félek,hogy eljutunk idáig de egyenlőre halvány dunsztom sincs mivel zökkentsem ki .Mert szerintem ha egy hetet kibírna akkor már nem hajtaná annyira a játék vágy.
57. Mézes-Krémes (válaszként erre: 53. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:45

Semmiképpen ne törődjél bele ebbe a helyzetbe, én azt mondom. Az én apámnál is ez volt a helyzet, és végül annyira elszakadt a világból hogy a munkáján kívül csak a számítógép elé volt hajlandó letelepedni... Nem léteztünk számára... El is váltak végül a szüleim, mert ez már mindennek a rovására ment, semmiben nem vett részt.

Az, hogy full egyedül maradt ráébresztette arra, hogy a számítógép az nem minden. Szerintem próbáld valahogy ezt megoldani, mert később elérkezhettek arra a pontra, ahol a kapcsolatot annyira lerombolja ez az egész, hogy már nem lehet visszafordítani a dolgot. :(

56. Mézes-Krémes (válaszként erre: 48. - Muraja)
2015. márc. 25. 10:39
Elég nehezen értelmezhető az írásod...
2015. márc. 25. 10:36
Engem az kapcsol ki, ha megiszok fél liter pálinkát, szétverem az ajtót, aztán békésen lefekszem aludni, mintha mi sem történt volna. Másnap meg mosolygok, szolgálom a családom, és este ismét pálinka. Ez így ugye nem kóser?
54. dominós (válaszként erre: 51. - Muraja)
2015. márc. 25. 10:34
Azért mindennnek van határa. Mindent nem kell elnézni a másiknak, mert az kacsolja ki. Főleg ha valaminek a rovására megy.
53. Wecuska (válaszként erre: 51. - Muraja)
2015. márc. 25. 10:33
nekem erről más a véleményem .Neki pedig minden jog és feltétel meg van adva,hogy este 11-ig kijátsza magát.11 után meg húzzon aludni mert mást is zavar az ő saját platformjával.
52. Tuksika (válaszként erre: 41. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:30

"nagyon jó benyomást kellene kelteni magunkról..."


Miért?

51. Muraja (válaszként erre: 49. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:25

Aha ! az arany tojast tojo liba ! most ertem .

De a gyerek mar nagy miert Te is nem alsz hozza hogy kicisket sajat eletet teremcsel magadnak ? igy ertem az egesz eleted ott van a haztartasi karmesteri palca alatt. Egyszoval fuggö vagy Te is csak mas " szinben " fuggö a parod penztarcajatol . Nem csoda hogy igy felted , de neki is szuksege van arra hogy kikapcsolodjon a sajat maga modjan ö is egy gondolkodo , erzö ember . Neki is joga van arra hogy legyen egy platformja hol csak Ö van es ezt neked teljesen respektalni kell !

50. Wecuska (válaszként erre: 47. - Dominós)
2015. márc. 25. 10:17
tudom.szánalmas.
49. Wecuska (válaszként erre: 45. - Muraja)
2015. márc. 25. 10:16
tudom mondtam is hogy én nem az anyja akarok lenni hanem a felesége.De amikor látom,hogy a fáradtság miatt a szívét markolássza olyankor lezsibbadok.Nem magára költi a pénzt,a családra.De mivel ő az egyedüli kereső jóhogy féltem.Elég ha pár hónapra kiesik a munkából és már vitte is a bank a házat.Meg ki ne aggódna a párjáért ha látja,hogy valami nincs rendben.Persze,hogy b.szogatom a hülye játék miatt.
48. Muraja (válaszként erre: 39. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:16

Ezt jol irod , Te vagy nagy sza..n ! nem a parod es inkab nem keresnek ilyen utakot mert komolyan besokal es aztan mar csak a valas lesz a egyetlen.

Kulömben is szinhazat akarsz lejatszoni egy profi elött ? felejcsd ell ! azonnal latni fogja .

Van egy Budhista mondas ; MINDEN ELMULIK ! ezt vedd a tenybe jobban segit mind bar mi.

47. dominós (válaszként erre: 46. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:15
ajjajjj...előtte gyorsan egy párterápia?
46. Wecuska (válaszként erre: 44. - Dominós)
2015. márc. 25. 10:12
hát parázok is rendesen.Örökbabára várunk és ott rendesen kifordítanak a bundánkból beszélgetés alatt.
45. Muraja (válaszként erre: 36. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:11

Mar bocsanat de felnöt ember es dolgozik ( bisztos nem magara költi a penzet )

Kötelezni nem lehet nem szbad semire ha ö nem akarja evvel csak növeled a tavolsagot.

Keri hogy " babusgasad " ez jo baromsag egy felnöt habsit is leneglizselni .

No ha ott hagy " emiatt " akkor igazan ne sirj!

Tudod a mai vilag mar eleg szar meg ennelkul is miert kell hogy meg elkeseritjuk egymas eletet ? bisztos szuksege van kikapcsra es öruljel neki hogy nem a kocsmaban van .

Ne gyamkodjal felette mert besokal !

44. dominós (válaszként erre: 41. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:10
Azért ezek a pszichomókusok sok mindent tudnak (már amelyik). Mindent észrevesznek waze :(
2015. márc. 25. 10:10
ennek utána fogok nézni.
42. dominós (válaszként erre: 40. - Wecuska)
2015. márc. 25. 10:09
Nem, csak van egy barátnőm, aki ebben nagyon elmélyedt, és kiokosított, hogy kétféleképpen lehet 1 problémát megközelíteni. Nekünk sem ártana egy ilyen családterápia...:(
2015. márc. 25. 10:08
egy hét múlva megyünk közösen pszichológushoz és az pedig tutira észreveszi rajtam a feszültséget.Már attól is előre félek,mert nagyon jó benyomást kellene kelteni magunkról...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook