Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Strandszezon előtti bekeményités! Csatlakozzatok! fórum

Strandszezon előtti bekeményités! Csatlakozzatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
70. gkreka (válaszként erre: 67. - Böbusz)
2012. ápr. 24. 14:06

a 17 órát most nem tartom ilyen szigorúan, mert az akkori 17 kilóval szemben most már csak kb 3-5-től kell megszabadulnom. + megcseréltem a vacsorát és az ebédet, mert a munkahelyemen nem tudok bármit elkészíteni.


ebédre általában salátát eszem.

hétfőn feta vagy mozzarella sajttal, kedden teljes kiőrlésű zsemlével, csütörtökön konzerv tonhallal. szerdán ugyanazt a krémlevest eszem mint este. péntek kimarad

69. M.Edina (válaszként erre: 68. - M.Edina)
2012. ápr. 24. 13:45
... meg azt is mondta, hogy napi 4-5 alkalommal kell étkezni, de mindig keveset, soha nem szabad "jóllakni"... nekem speciel a munkámból kifolyólag nincs időm akkor enni, amikor szeretnék... :S
2012. ápr. 24. 13:44
Anyukám szerint (aki dietetikus) mindent szabad enni, csak mértékkel kell.. mellette meg napi 1-2 órát kell mozogni.. csak hát nehéz a mértéket betartani, főleg ha az ember éhes...
67. Böbusz (válaszként erre: 64. - Gkreka)
2012. ápr. 24. 13:42
délig csak gyümi, ebédre ez, és vacsira is ez, amit írtál? 17 óráig?
66. Böbusz (válaszként erre: 64. - Gkreka)
2012. ápr. 24. 13:41
nah, ezt lehet kipróbálom... :) (de számolok mellette... csak, hogy megnyugodjak...)
65. gkreka
2012. ápr. 24. 13:39

bocsánat az ékezet nélküliségért, de akkoriban még külföldön éltem, most pedig lusta voltam kijavítgatni.


egyébként én ezzel a módszerrel a második fiam születése után kb 17 kilótól szabadultam meg.


egyébként az is segített, hogy nem volt mérlegem így nem tudtam fél percenként ráugrálni, csak a ruháimon éreztem a változást. így nem görcsöltem be az óhatatlanul bekövetkező stagnálási időszakokban.

64. gkreka
2012. ápr. 24. 13:37

reggeli, minden nap gyumolcs


hetfo:

salata nap

friss zoldsalata, tejtermekek(pl. joghurt, zsirszegeny sajt), esetleg tojas fuszerekkel, keves olivaolajjal.

nincs hus, hal, kenyer


kedd:

szenhidrat nap

ebedre tesztat eszem, szigoruan zoldseges-fuszeres szosszal. max. bunozes egy leheletnyi parmezan sajt + zoldsalata

vacsorara zoldsalata


szerda:

levesnap, hús, tészta és kenyér nélkül, en legjobban a suru kremleveseket szeretem


csütörtök:

halnap, föleg ha lehet tengeri, de friss legyen ne halkonzerv. párolva, grillezve sok-sok salátával. kenyér, krumpli, rizs, tészta tilos hozzá!

vacsorara zoldsalata, esetleg egy keves maradek hal.


péntek:

gyümölcsnap 16 óráig azután csak zöldséget lehet fogyasztani, nyersen v. párolva, minden nélkül, korlátlan mennyiségben.


szombat: rizsnap, zöldségszósszal, vagy párolt zöldséggel és zoldsalátával.

vacsora: salata, parolt zoldseg


vasárnap: hùsnap, grillezve, föve, sütve, csak zoldsalatava.

vacsora zoldsalata, esetleg egy keves sovany hus.


+szabalyok:

- nem iszom alkoholt

- edesseg gyanant max. egy kocka etcsoki vagy fagyi, de minel ritkabban

- sok vizet es zoldteat iszom, a reggeli kavemrol nem tudtam lemondani, de legalabb uresen iszom

63. titati (válaszként erre: 60. - Gkreka)
2012. ápr. 24. 13:27
Én is örülnék ha bemásolnád :-)))
62. Böbusz (válaszként erre: 60. - Gkreka)
2012. ápr. 24. 13:21

engem érdekel... :)

kíváncsi vagyok!

2012. ápr. 24. 13:21
Ezek is jól hangzanak ám!!! :)
60. gkreka (válaszként erre: 59. - Titati)
2012. ápr. 24. 13:17
én is ezt követem, de pluszba beiktattam még egy két szabályt. pl. lebontottam a hetet különböző napokra, úgy mint leves, hal, tészta, hús stb. persze van hogy bűnözök, de alapvetően egy betartható diétának gondolom, amit csinálok. ha kíváncsiak vagytok rá, kimásolom a naplómból, hogy mikor mit "kell" enni.
59. titati
2012. ápr. 24. 13:14

Én régen kb egy évig testkontroll szerint éltem és csak úgy potyogtak a kilók :-)

Annyit ehettem amennyit akartam, azt amit akartam, csak a párosításra kellett odafigyelni.


Szerintem szuper!

Hátha másnak is beválik! Persze nem mindent tartottam be belőle, mert pl a tejtermékről nem tudtam lemondani.


Csak 1-2 főszabályt tartottam be:

- délig csak gyümölcs

- 17h után semmi

- és az ételek párosítása


Ja és étkezés előtt és után 20 percig nem ittam...ezt ma is tartom, már megszokássá vált :-)

2012. ápr. 24. 13:09

Sok infonak tűnhet ez így mind... viszont csak egyszer kell ráérezni az ízére és természetes lesz... :)


Életem legjobb döntése volt a számolgatás. :)

Előtte hogy miket kipróbáltam... :( mint sokan mások... :( :S

57. Böbusz (válaszként erre: 53. - M.Edina)
2012. ápr. 24. 13:08

egy jó tipp: liszt helyett étkezési keményítővel sűríts... :) VAGY itt jön a csavar: zabpehelyliszttel. Ami "jó" szénhidrát és szeretjük. :)


minden ami zöldséges az szuper!!!! egyesek szerint a gyümölcsöt sem érdemes túlzásba vinni... sok benne a gyümicukor. :S

de a zöldségnél meg a szénhidrátot kell figyelni:) tehát, pl. krumpli jöhet, DE magas a szénhidráttartalma, úgyhgy inkább csak módjával és ne vacsorára... :)

56. Böbusz (válaszként erre: 49. - Gkreka)
2012. ápr. 24. 13:04

van aki képtelen lemondani a reggeli 1 kockacukráról is... nemhogy a cukros teáról... DE van akinek fel sem tűnik, ha édesítővel pótolja a cukrot. :)

Persze abból sem mindegy melyiket válassza az ember...

55. Böbusz (válaszként erre: 51. - AlBundy)
2012. ápr. 24. 13:03
kávé nélkül nekem is fáj a fejem, durva... nem szeretek függni semmitől... elég gáz maga a tudat is.
54. gkreka (válaszként erre: 52. - Titati)
2012. ápr. 24. 13:03
én amikor léböjtkúrázom, akkor nem iszom kávét. valamit valamiért :)))
2012. ápr. 24. 12:57
Én most úgy gondoltam a táplálkozást, hogy sok gyümölcsöt és zöldséget eszek (pl reggelire), mert az úgyis laktató és nem olyan sok bennük a kalória.. ebédre pedig inkább könnyű leveseket (húsleves, borsóleves, krémlevesek), mert ez csak fűszeres víz, és az eltelít, de nem hízlal.. eddig főzelékkel próbálkoztam, de az nem jó, mert mindegyik rántással készül, abban meg liszt van.. próbálom most kerülni a lisztes és cukros dolgokat, csak az a bajom sokszor, hogy éhes maradok.. tudtok olyan ételeket, amik laktatóak, de nincs bennük sok kalória?
52. titati (válaszként erre: 50. - Gkreka)
2012. ápr. 24. 12:54

Nekem "csak" napi 2 volt...leálltam 1-re (2dl tejjel 2 cukorral).


Csak a méregtelenítés miatt nem tudom mennyire kavar be...mert ugye tele van méreganyaggal, és építi a narancsbőrt is.


Én is imádom az ízét! :-/ de az energiája miatt is jó...ezzel elindul a napom :-)

Na kipróbálom a zöld és fehér teákat :-) Köszi a tippet!

51. AlBundy (válaszként erre: 48. - Titati)
2012. ápr. 24. 12:52

Nehéz ügy a kávé. Eléggé sokfélét hall az embere vele kapcsolatban. Szerintem egy reggel (rendes reggeli után) megivott kávétól nem hiszem, hogy baja lesz az embernek.

Viszont függőséget a koffein is okoz. Kávé nélkül (pl hétvégén) rendszeresen szokott fájni délelőtt a fejem.

50. gkreka (válaszként erre: 48. - Titati)
2012. ápr. 24. 12:51

én nagyon kávés voltam, simán megittam napi 4-5 méregerős eszpresszót. februárban a 40 napos böjtömbe nem fért bele, lemondtam róla. húsvét óta napi egy kávé, de arról nem akarok lemondani, mert nem a koffein miatt iszom, hanem mert szeretem az ízét.


egyébként engem a zöld és fehér tea egész jól átlendített a koffein függőségen.

49. gkreka (válaszként erre: 47. - Böbusz)
2012. ápr. 24. 12:48
az édesítőszer kivételével egyetértek azzal, amiket írtál. mondjuk én könnyen vagyok szigorú az édesítőszerekkel, mert legnagyobb szerencsémre nem vagyok édesszájú. Kivéve a fagyi :))), arról nem tudnék lemondani.
48. titati (válaszként erre: 4. - E2dc5ec392)
2012. ápr. 24. 12:47

Sziasztok!


Én is csatlakozom :-)

Nekem kilóban max 2 amitől meg kell szabadulnom, de centikben van bőven (popsi, has, comb) a kritikus részeken. És plötty.


Éhezni nem szeretnék, tervem:

sok folyadék, több zöldség-gyümölcs, este gyerekek lefektetése után ne álljak neki jólesően bevacsorázni :-))) és mozogni szeretnék a feszesítés érdekében.


ma futottam először :-))) heti 3* szeretnék....de a hasammal is kellene valamit kezdeni.


A kávéról is le kellene szokni a sok méreganyag miatt....de a reggeli lendülethez még kell.


Vélemény a kávéról???

2012. ápr. 24. 12:41

AMÚGY: létezik olyan életmódváltás, ami egyértelmű fogyáshoz vezet.

HA a cukrot értelmes édesítőre cseréled,

PLUSZ elfelejted a fehér lisztet, de frankón, totál!!!

A fehér liszt gyorsan felszívódik és sokszor ezért van székrekedésünk, vagy a beleknél csinálhat gyulladást... :( stb.

Ha lassan felszívódó szénhidrátra vált valaki (azaz zabkorpa, zabpehelyliszt, búzacsíra, zabpehely, szezámmag és társai), akkor beindul a fogyás. :)

Persze ezekből sem szabad túlzásba vinni!!!


És ismét: ezért is jó a kalóriaszámolgatás, mert ezt is kordában tartja. :)

46. AlBundy (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2012. ápr. 24. 12:36

Amúgy nézegettem neten és pajzsmirigybetegeknél azért vannak bizonyos dolgok amik máshogy működnek, ahogy nézem. Az alapfeltevés ugyanaz, de lehet vannak ételek amiket jobban kell preferálni és vannak amiket meg kerülni kell.

Kérdeztél esetleg erről endokrinológust vagy diatetikust? Szívesen adok tippeket a kajával kapcsolatban, de orvos nem vagyok így ilyenkor szerintem szakembert érdemes megkérdezni.

Az egészség mindig legyen az első!

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - AlBundy)
2012. ápr. 24. 12:29

Köszi!

Ez így azért teljesen más eredményt adott:)

Sokkal közelebb áll az én mennyiségemhez.


1445.


Köszi a tanácsokat is:)

44. AlBundy (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2012. ápr. 24. 12:26

A túl kevés étel szerintem ugyanúgy nem vezet eredményre.

Enni egész egyszerűen kell. Éhezéssel sem fogsz tudni fogyni. Inkább a minőségre és a mennyiségre koncentrálj.

43. Nyrn (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2012. ápr. 24. 12:24
Én aszerint eszem és csinálom. Túl keveset enni, ugyanannyira rossz diéta szempontjából, mint túl sokat. :)
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Böbusz)
2012. ápr. 24. 12:23

Pajzsmirigy beteg vagyok, de kezelt/műtött.

Az értékeim jók.

Az 5 kg hízás valószínű, hogy izom, na de nem fizikai lehetetlenség, hogy a zsír is égni kezdjen valamikor?

41. AlBundy (válaszként erre: 28. - Böbusz)
2012. ápr. 24. 12:21
Ez tök jó. Így kell csinálni és ahogy nézem a mérlegeredmények igazolnak is..:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook