Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spórolgatnék, félretennék fórum

Spórolgatnék, félretennék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Globus)
dec. 31. 14:19

Na! Pedig te okosabb vagy nálam, mégse érted? Az elején pont azért jöttem ide segítséget kérni, mert 10 perc olvasás után elveszítettem a fonalat. Annyi féle megtakarítási forma van, ember legyen a talpán aki ki tud igazodni.

De azért Fisicának örülök, hátha megértem általa hogy érdemes-e álampapírt venni vagy nem. Ő már benne van, nagyon érti.

45. Fisica (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:18

Igen személyesen is lehet.

Nekem a számlát is személyesen kellett nyitni 2020-ban, lehet azóta már változott. De ha személyesen mész több információt kapsz.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Fisica)
dec. 31. 14:16

Azt hittem állampapírt a bankomban is vehetek.

Az államkincstárnál személyesen is lehet ilyet venni? Nincs okos telóm se.

43. globus (válaszként erre: 39. - Fisica)
dec. 31. 14:15
Na nekem itt a vége 😀
42. globus
dec. 31. 14:14
Én sem értem az állampapír fogalmát, akkor mi a frász a kincstári takarékjegy, diszkont kimcstárjegy, mindenféle prémium izék, miért kell ezt ilyen bonyolulttá tenni...
41. Fisica (válaszként erre: 36. - Globus)
dec. 31. 14:13
Ha még lehet venni, akkor ugyanahhoz kerül, de a lejárat nem hosszabbodik.
40. Fisica (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:13
Az állampapír kivétel
39. Fisica (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:11

Nem. Neten belépsz az államkincstáradba, és ott kiválasztod amelyiket meg akarod venni, vagy az appban is lehet.


Beírod mennyit veszel, az ára nyilván árfolyam függő ha változót akarsz. Először a benne lévő kamatot is meg kell fizetni, ami a fordulónaptól a vásárlásig jár, hiszen akkor még nem a tiéd volt, de ez is benne lesz a kamatban kifizetéskor, tehát nem veszik el.

38. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:10
Állampapír
dec. 31. 14:07

Tényleg nincs kamatadó? Az OTP-nél most találtam:


"Fontos információk a kamatjövedelmek után fizetendő 13%-os szociális hozzájárulási adó (szocho) bevezetéséről

A 2023. május 31-én kihirdetett kormányrendelet alapján – a veszélyhelyzet ideje alatt átmenetileg - a jelenlegi 15%-os személyi jövedelemadó (kamatadó) mellett 2023. július 1-től 13%-os szociális hozzájárulási adót (szocho) is kell fizetni a 2023. július 1-je után keletkező betéti kamatok és az újonnan vásárolt értékpapírokból keletkező kamatjövedelmek után.


A 2023. június 30-ig lekötött betétekre és az eddig az időpontig megvásárolt értékpapírokra nem vonatkozik a szocho fizetési kötelezettség."

36. globus (válaszként erre: 34. - Fisica)
dec. 31. 14:05

Ez oké, de pontosan ugyanahhoz az összeghez, mert tkp. ez a kamatos kamat lényege.

Gondolom, akkor 1-1 évvel tolódik a lejárata emiatt.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Fisica)
dec. 31. 14:03
Bankkártyával a bankban vehetek igaz?
34. Fisica (válaszként erre: 31. - Globus)
dec. 31. 14:03
Ha még lehet venni olyan állampapírt akkor igen, vehetsz még belőle.
33. Fisica (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:02

Én nem szoktam utalni állampapír számlára, venni szoktam bankkártyával, így olyan, mint amikor a boltban vásárolsz.

Kiutalásért nem számít fel díjat.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
dec. 31. 14:01
Tehát akkor ez fix kamatozású?
31. globus (válaszként erre: 27. - Fisica)
dec. 31. 13:59
Ahhoz hozzá lehet csapni, ami megy tovább?
30. Fisica (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 13:58

Igen, mutatja mennyi kamatot kapsz a fordulónapon.


Kivenni fordulónap körül érdemes, mert egy nagyon minimális veszteséged lehet, de még azzal is megéri.


De az se mindegy milyen állampapír.

Nekünk mind változó kamatozású, infláció követő.

A fix kamatozásúban nincs akkora kockázat, hiszen ha azt mondja pl. 7% a kamat, akkor az annyi.

A változónál növekedhet is és csökkenhet is a kamat.

29. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 13:58
Nem egy évre, csak 3-6 hónapra tesszük be, 400 ezer, és előre megmondják, mennyit hoz.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Fisica)
dec. 31. 13:56
Ezek a ki-be utalgatások a lakossági számla és az állampapír számla között ingyenesek?
27. Fisica (válaszként erre: 24. - Globus)
dec. 31. 13:51
Éves kamat, minden fordulónapon fizet kamatot. A kamatot kifizeti az állampapír számládra (vagy akár automatikusan ki is utaltathatod), külön mutatja mennyi a szabad pénzed. Ezt újra befektetheted, vagy magad kiutalod.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Fisica)
dec. 31. 13:51
És ha kiveszem mielőtt lejár, akkor nincs semennyi kamat sem?
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Fisica)
dec. 31. 13:46
Nem mondod! És amikor veszek ilyet, akkor megtudom azt is hogy ha lejár 1 év múlva, akkor konkrétan mennyit kapok?
24. globus (válaszként erre: 19. - Fisica)
dec. 31. 13:46
Én azt nem értem, ha teszem azt 2029 a lekötés vége, akkor hogyhogy kamatot fizet 2024-ben, az hová kerül?
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Fisica)
dec. 31. 13:45
Olvasni róla elég bonyolult, és félek elveszek a részletekben. Lehet bemegyek a bankba, és megkérem az ügyintézőt hogy az én szintemre egyszerűsítve tájékoztasson. :))
22. Fisica (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 13:43

Semmit nem vesznek el.

Erre nem vonatkozik a kamatadó sem.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Fisica)
dec. 31. 13:32
Nézegettem az állampapírokat is. Amikor kiveszem, a kamatadón felül lett 2022-ben még egy valami elfelejtettem a nevét, amit meg kell fizetni annak aki 22 júniusát követően vesz állampapírt. Szerintem a teljes kamatot elveszik.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Amaunet)
dec. 31. 13:30
Nekem bank a korom miatt már nem adna kölcsön, csak a provident. Az meg kis pénzű embert haláláig adóságban tart.
19. Fisica
dec. 31. 13:08

Mi állampapírban tartjuk a megtakarításunkat.

Online kezelhető, ha akarod bármikor kiveheted.


Kicsiben is el lehet kezdeni, hiszen pénzből lehet pénzt csinálni. Jobb mint ha csak ül a számládon.

18. globus (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
dec. 31. 13:06
Ja, hát akinek eleve van sok pénze...🙂
17. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 13:05

Szerintem minél előbb tárgyiasítani kell a kis megtakarításokat is az infláció mellett.

Helyedben most megcsináltatnám a fürdőszobát. Egy kis rövidtávú hitelből, aminek a törlesztője 50-60 ezer.


Én az idén gépeket vettem, kutat furattam, kerítést építettem. Elrakni a pénzt most nincs értelme. El kell költeni olyan dolgokra amit még meg lehet venni belőle és hosszú távon használható.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook