Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spórolgatnék, félretennék fórum

Spórolgatnék, félretennék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
166. tumbo2
ápr. 17. 09:55
spóroljon a nyavalya.bár festetni kéne,de amíg ilyen szerencsétlen vagyok?bár a derekam mintha picit javult volna.ideje lenne másfél év után.
165. globus (válaszként erre: 161. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 17. 08:14

Hogy döntöttél? Vettél valamit?

Ha nem is drasztikusan, de tényleg alacsonyabbak lettek a kamatok.

164. globus
márc. 10. 07:13

[link]


Ha jól értelmezem a cikket, ebből most legjobb a fix...

163. fincsi5 (válaszként erre: 159. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 13. 22:27
Ja, ami ezután jön, arról még nem tudok. D
162. Fisica (válaszként erre: 161. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 13. 14:16
Az a fix 7% jónak tűnik, én is gondolkodom rajta, mert a januári kifizetést még nem fektettem be, de jövőhéten jön még hozzá, azt megvárom még.
161. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 160. - Fisica)
febr. 13. 14:06

A dupla nyugdíjat vártam. Csak szerdán lehet értékpapírt vásárolni nálunk.

Még van a 3 éves 7%-al. Ez még sikítva tűrhető és nem hagyom ki.

Köszi az oldalakat rájuk nézek.

160. Fisica
febr. 13. 13:59

Nem tudom mikor szoktak írni róla, én csak néha ránézek ha hallok valamit (vg, portfolio, bankmonitor) de mindegy is kb, mert a következőkben már nem adnak olyan jó kamatokat, mint eddig. A 9,9%-os is kifújt, már csak 7,9%.


Túl sokat gondolkodsz, minél tovább vársz, annál kevesebb kamatot fogsz. Válassz valamit.

A berakott pénzt elbukni nem fogod, max kevesebb lesz a haszon, ha idő előtt kiveszed.

159. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 157. - Fincsi5)
febr. 12. 12:30
De nem az érdekel ami már megjelent.
158. tumbo2 (válaszként erre: 157. - Fincsi5)
febr. 12. 12:12
én inkább a párna alá teszem,bár nem sok.
157. fincsi5 (válaszként erre: 156. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 12. 12:09

Azt hiszem már megjelent, márc. 19.-ig lehet betenni a pénzt.

A kamatot 3 havonta a számlára küldik, és igen, ki lehet venni, csak pénzbe kerül.

156. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 155. - Fisica)
febr. 12. 10:12

Igaz.

Most néztem, a Fix magyar Állampapírt nem lehet lejárat előtt visszaváltani. Pedig ezen gondolkodom, és a kis pénzem is összejött már amit betennék. Csak félek, 3 éven belül szükség lehet rá.


Más:

Régebben olvastam hírekben, hogy ez - és ez az értékpapír fog megjelenni. Honnan lehet előre tudni mit fognak kiadni? Tudsz adni ilyen információs linket?

Az allampapir.hu és az Államkincstár oldalán kerestem, de nem látom.

155. Fisica (válaszként erre: 153. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 30. 15:28
Ha már hozott is valamennyi hasznot, akkor az az 1% nem olyan nagy veszteség. :)
154. globus (válaszként erre: 153. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 28. 15:30
Növelje... :DDD
jan. 27. 12:24

152-es írásom első mondata hamis.


"Korai visszaváltáskor az időarányos kamatot kifizetik, a névértéknek viszont csak a 99 százalékát kapod vissza a kincstári árfolyamjegyzés szerint. Ezt úgy is lehet venni, hogy 1 százalék a visszaváltási díj, ami egymillió forint esetén 10.000 forint. A Kincstár azonban fenntartja a jogot arra, hogy a visszaváltási díjon változtasson, és akár növelje a mértékét."

152. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 151. - Globus)
jan. 27. 11:50

Olvasgattam sokat. Csak a teljes időszakra adnak kamatot és hozamot is. Van olyan értékpapír amit vissza se lehet váltani lejáratig, amit meg igen, azt lehúzzák 1%-al. Gondold el, ha kivennél egy milliócskát, és annak oda kell adjad az 1%-át.


Jó hogy beraktad azt a cikket, köszi, és segített dönteni is. Legalábbis remélem. Most ami össze van kuporgatva a februári nyugdíjjal együtt beteszem, aztán legalább 3 havonta beteszek amennyit tudok. Ha letelik a 3 év, akkor már kezd kifelé forogni.

151. globus (válaszként erre: 149. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 11:33
Az biztosan rövid, amit nem lehet visszaváltani. Itt írta valaki, hogy hosszútól sem kell félni. Ha pl. márc.21-én van kamatforduló, de szükség lenne a pénzre februárban, a 11 hónapra vajon van hozam? Nyilván időarányosan. Tudom, a hozam és kamat ket dolog, de azért érted...
jan. 27. 11:30
Ja, már nincs is 1 éves, csak 3.
149. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 147. - Globus)
jan. 27. 11:25
Nem fokoztad, valamelyest tisztult a kép. De van még homály. Pl. miért van, hogy lejárat előtt az értékpapírt nem váltják vissza. Ennek fényében nem is merek 1 évesnél hosszabb lejáratút venni.
148. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 147. - Globus)
jan. 27. 10:08

Ohh" Én nem bántottalak téged!

Amíg a tájékoztatón át nem rágtam magam, erre ránézni se tudok. Olyan jó lenne ha megmondanátok mit csináljak!

147. globus
jan. 27. 10:05

Fokozom a zűrzavart 🤣


[link]

jan. 27. 10:01

"Törlesztés, visszaváltás

A Bónusz Magyar Állampapírt a Kibocsátó lejárat előtt nem váltja vissza. A Bónusz Magyar Állampapír

névértékének visszafizetése a lejáratkor egy összegben esedékes."


Ez azt jelenti hogy amíg le nem telik a 3 vagy 5 év, addig nem vehetem mi?

145. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 144. - Flóra76)
jan. 27. 09:43
Köszönöm. És látszólag olyan, mintha a 3 éves többet adna mint az 5 éves. Megkockáztatnám az 5 éveset hátha nem kéne hozzányúlni, ha szerinted azzal jobban lehet járni.
144. Flóra76 (válaszként erre: 143. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 09:41
Pontosan. Befektetni azt is. Az már akkor kamatos kamat.:)
143. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 142. - Flóra76)
jan. 27. 09:39
Az a hozam csak ott áll, és nem kamatozik igaz? Érdemes összecsapni egy összeggel, és vanni megint valamennyiért?
142. Flóra76 (válaszként erre: 141. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 09:32
Nem. A negyedévente fizető papír, negyedévente a számládra teszik a hozamot. A végén pedig ha lejárt, a tőke is odakerül.
141. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 140. - Fisica)
jan. 27. 09:28

Még mindig toporgok egy helyben, mert szövegértési problémám van. Kérlek, segíts!


Lehet megkockáztatnám a 3 vagy az 5 éveset. Jól értelmezem hogy a 3 éves jobb kamatot ad?

[link]

Ezt a mondatot nem értem:

"Kamatfizetés háromhavonta történik. Futamidő végén a kamat a tőkével együtt kerül az ügyfél számláján jóváírásra."

Három havonta kifizetik a kamatot de csak a futamidő végén juthatok hozzá?

140. Fisica (válaszként erre: 139. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 18:14
Vehetsz most is, a többit meg hozzáteszed februárban. Hamarabb fizeti a kamatot :)
139. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 138. - Fisica)
jan. 9. 10:27
Igen, láttam a híreket aztán ránéztem az oldalra. Az új 3 évesben gondolodom, ha esetleg mégse kéne 1 év múlva a pénzem, ez is jó lenne talán. Vagy az 5 éves. Lehet hogy várok februárig, mert van egy kevés pénzem, de ha hozzá tenném a 13. havi nyugdíjat, úgy szebb lenne a kép. Igaz?
138. Fisica
jan. 9. 10:00

Az is több mint a semmi.


Ma is adtak ki újakat.

jan. 9. 08:29
Lemaradtam az 1 évre szóló 8% hozamú Egyéves Magyar Állampapírról. 6.5%-ra változtatták.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook