Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spórolgatnék, félretennék fórum

Spórolgatnék, félretennék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
16. vigyefene (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
dec. 31. 12:45
Többet adott érte, mint amennyit kértek.
dec. 31. 12:44

2.- Most a számlámon marad amit nem költök el, viszont ott éves szinten akár 18-20%-ot is esik az értéke éves szinten. A kispárnávak is kb. ezt érném el. Köszönöm.


3. - Magyarországon 50 ezer ft-ból nem lehet ingatlant venni. Azért köszönöm.


4. - Nem tudom egyáltalán lenne-e belőle valami, de talán ha havonta leteszem ezt az összeget és nem nullázná le az infláció, talán őszre vagy jövő tavaszra egy kisebb felúját tudnék a lakáson végezni. Talán a fürdőszobát. nagyon kéne. de ha ennyit se spórolok havonta, akkor semmiből nem lesz semmi.


6. - Én csak addig jutottam el, hogy elkezdtem olvasni a befektetési formákat, aztán kivert a víz és befejeztem. Ezt követően tettem fel itt a kérdésemet.


7. - Már kisállatot se tartok, mert nem merek felőséget vállalni érte a koromnál fogva.


8.- Nekem nincs annyi, de a kevesebbhez is ragaszkodok annyira mivel nem könnyen jön, hogy szeretném ha megőrizné az értékét miközben lassacskán szaporítom.


14. - Igen, tudom. Mégis bíztam benne hátha tud valaki előállni olyan megtakarítási formával ahol elég annyit befizetgetni amennyit én tudok havonta, és jobban járnék legalább 1 árnyalattal mintha a számlámon tartanám.

14. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Globus)
dec. 31. 12:32
átvernek mindenkit.a pénzem azt hiszem euróban van,nem is érdekel.elhamvasztanak belőle,a maradék az övék.
13. vigyefene (válaszként erre: 8. - Dd2f6e7976)
dec. 31. 12:30
3-hetet töltöttem Magyarországon, pár hete jöttem vissza. Nagyon meglepődtem az árakon, h milyen sokat romlott a pénz értéke.
12. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 12:30
adó,még egészségügyi hozzájárulás,vagy mifene is volt rajta.
11. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Globus)
dec. 31. 12:28
nekünk fizette a cég az önkéntes nyugdíjpénztárt.hát azt mondták így jártunk,mert rossz helyre fektették be.mikor nyugdíjba mentem,kértem,de halogatták,láttam,hogy napról napra csökken az értéke.akkor besokalltam,mondtam,hogy azonnal küldjék.így nagy nehezen megkaptam.
10. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 12:27
Szalmazsák.🤣
9. vigyefene (válaszként erre: 6. - Globus)
dec. 31. 12:24

Nálunk más a helyzet, mondok 1 példát.

Kb. 3 évvel ezelőtt, a szomszédom háza eladó volt, reggel 10-től volt a látogatás ideje.

20 percel később kiírták, h már el van adva.

Kiderült h aki megvette, több mint 41 ezer dollárral többet adott érte, egy egyedül álló nő. Ezt add össze.

dec. 31. 12:20
Egyébként nekem is azt ajánlották, hogy ha van párszáz ezer/1-2 milla tartalékolni való pénzem, inkább otthon tartsam.
7. vigyefene (válaszként erre: 4. - Dd2f6e7976)
dec. 31. 12:20
Őszintén, nem tudom, mert nem Magyarországon élek több mint 50-éve. Olyan dologra gondoltam, mint pl. eltartási szerződést kötni.
6. globus (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
dec. 31. 12:18

Nekem volt ingatlan befektetési jegyem. Online követhető az állása. Aztán mikor ki kellett vennem, mert szükségem volt rá, százezrekkel kevesebbet fizettek, valami virtuális dologra hivatkozva, hogy az csak annyinak "látszik".

Annyira nem bízok már a bankokban, hogy rendszeres bejövőt is postára átkértem.

5. dd2f6e7976 (válaszként erre: 4. - Dd2f6e7976)
dec. 31. 12:17
annyiból...
4. dd2f6e7976 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
dec. 31. 12:17

Havi 50-60 ezerből?

Mikorra, hogyan lenne anniból is valami?


(Nem kötözködésből, hanem komolyan kérdezem, engem is érdekelne.)


És ha valahol csak valami kis "földecske"?

Azt is "fenn kell valamiből tartani", nem?

Adók stb...?

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 12:07

Hirtelen csak ingatlant tudok ajánlani.

Tartják az árukat, minimum az infláció miatt.

2. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 12:04
Kispárna :D
dec. 31. 12:03

Nézegettem megtakarítási formákat, de annyira túl van bonyolítva hogy nem jövök rá hogyan tudnék mondjuk havi 50-60 ezret félretenni úgy, hogy legalább az értékét megőrizze, amikor meg kiveszem, a kamatját ne nullázzák le adóval, mifenével.

Van javaslatotok?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook