Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spórolgatnék, félretennék fórum

Spórolgatnék, félretennék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
dec. 31. 16:20
Van értelme 3 hónapra, vagy 6-ra lekötni? Az 1 évet sokallom kicsit, nem tudni mikor lesz muszáj hozzányúlni.
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Fincsi5)
dec. 31. 16:18
Azért anonim, mert restellem hogy ennyire nagyon hülye vagyok hozzá. Mennél többet olvasok róla hogy megértsem, annál bonyolultabbnak tűnik.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Fisica)
dec. 31. 16:16

Hú, köszi! Te legalább érthetően elmondod, nem bonyolílod túl. Köszönöm!

Akkor ugye bemegyek, és nyitok egy értékpapír számlát.

Lesznek különféle értékpapírok és választani kell, vagy elég csak megmondani hogy milyen értékben kérek és hány hónapra?

73. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 16:15

Látod milyen kár anonim nyitni fórumot? Most akartam neked írni, hát nem lehet.:(((((


De menj be személyesen, és elmagyarázzák, tisztábban mint mi itt. De ne bankba, csak az államkincstárba menj.:))

72. Fisica (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 16:07

Amit betettél nem lesz kevesebb, a haszon lehet kicsivel kevesebb.

Kamatfizetés után érdemes kivenni ha akarod. Jön az sms a jóváírásról, utána 1-2 napig érdemes kivenni.


A webkincsatárban kezeled a számlád, a megvett állampapírjaid. Vehetsz újat.



A következő kamat fizetést és az összeget is látod.


A kamatot kifizeti a kincstár számládra, ami szabad összegként jelenik meg. Utána ki tudod utalni, de azt hiszem rendelkezhetsz is róla, hogy alapból utalja ki bankszámlára a kamatot.

dec. 31. 16:04
Pontosan milyen értékpapír az amit ajánlotok? Konkrétan mi a neve annak a kincstárjegynek, és fix, vagy változó kamatozású a jobb?
dec. 31. 16:01

Bankmonitor:

"Ötlet

A költségek minimalizálása céljából a Bankmonitor szakértői szerint a Magyar Államkincstárnál nyitott értékpapírszámla tekinthető a legkedvezőbb választásnak. A kincstárnál vezetett számla díjmentes, bankkártyás fizetés esetén pedig utalási költséget sem kell fizetni a kötvények megvásárlásakor."


A teljes cikk: [link]

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Globus)
dec. 31. 15:56

Na éppen erről írtam. Honnan tudjam mikor érdemes pont kivenni, ha az én agyamnak bonyolult a rendszer?

De nem kell éveket várni, 3-6 hónapokat írtak itt. Biztos ennyi időre is le lehet kötni.

68. globus (válaszként erre: 62. - Fisica)
dec. 31. 15:53

Itt vételi nettó-bruttót elemez, de a táblázatban bruttó nincs. Ahol én veszek, ott se nettó, se bruttó, hanem " vételi árfolyam".

Hiába lenne mit lekötni, az ember nem mer belevágni, feltenni valahová a pénzét esetleg több évre, pingja nincs, hogy mi lesz a végére.

Elég ijesztő pl. az a rész, ahol írja, hogy 10 ezret 9500-ert vesz vissza, épeszű ember nem vesz ilyent, és árulják.

67. kannanana (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
dec. 31. 15:45

ingatlant Magyarországon biztos nem ajánlanék, csak ha tényleg semmit nem szeretne foglalkozni a pénzügyekkel a kérdező

akkor is már inkább állampapír

dec. 31. 15:42
jav: Ránézel lejárata idejében is, és ott van mellette a kamata?
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Fisica)
dec. 31. 15:39
Az jó. És mit látsz rajta? Pl. a tegyük fel 100.000ft-ot amit betettél? ga lejárati időben is, és ott van mellette a kamat? Ezen ott az irodádban tudsz venni újabb kincstárjegyet, vagy kikérheted a lakossági számládra?
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Fisica)
dec. 31. 15:37

Nekem ez magas. Az jött le ami kicsit rémísztő, hogy kevesebbet kapok bizonyos esetben mint amennyit befizettem, ha lejárati idő előtt veszem ki.


Vajon le lehetne-e úgy egyszerűsíteni, hogy lejáratkor mindjárt kiveszem, és ideadják kamattal együtt? vagy ha nem veszem ki, automatikusan odaírják a kamatot mikor lejárt?

63. Fisica (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:46
Webkincsatár van hozzá, nincs díja.
62. Fisica
dec. 31. 14:35

[link]


Ez egy egész érthető cikk. Talán jobban leírja mint én írnám.

61. fincsi5 (válaszként erre: 56. - Globus)
dec. 31. 14:33

Nem ismerem, férj tudja, ő jár utána, ő tájékozódik. Én 1x mentem be, hogy aláírjak, ha baj lenne, én is intézhessem.


Legalább tudom, hova kellene menni.

dec. 31. 14:33
Jött valaki később visszajövök csak írjatok, okosítsatok!!!
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Fisica)
dec. 31. 14:32
Ha személyesen nyitok ilyen számlát, kapok hozzá netbankot? Annak is van havidíja, vagy valami kezelési költség, stb?
58. fincsi5 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:31
10 000.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
dec. 31. 14:30
És azt tudod mi a minimális összeg amiért állampapírt lehet venni?
56. globus (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
dec. 31. 14:30
Postai appban is látok állampapírokat.
55. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:27
Csak az államkincstárnál.:))) Már amiről én bezsélek.
54. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:27

Esetleg vegyél eurót, dollárt, fontot, ezek sokkal kevésbé veszítik el a vásárlóértéküket.

Nem tudom a befektetési arany hány forintos"címlettől" kapható, de az is értékállóbb, nem összekeverendő az ékszerrel, mert annak is addig van értéke, amíg megveszed.

53. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:26
Igen, férjem személyesen szokott bemenni.:))
52. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:24
Igen. De amikor lekötöd, akkor mondják meg, mennyi lesz. 3-6 havonta változó.
51. globus (válaszként erre: 47. - Fisica)
dec. 31. 14:24

Már csak 1 kérdés...

Azt látom, hogy pl. kamat x %. Árfolyam 96%. A 100 alatti árfolyam nekünk jó, ha venni akarunk, vagy ez valami mást jelent?

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Fisica)
dec. 31. 14:22

Ó, na ez az! Akkor én hogy ne félnék az ismeretlentől, mikor a kis pénzemet adnám oda?

Itt a fórumban legalább leírod mi van, amott meg a szó elszáll.

49. globus (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 31. 14:21

Igen, igen, én is figyelem 🙂

Minden kérdésre kapott válasz hasznos.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Fisica)
dec. 31. 14:21
Biztos így van, csak bizalmatlan vagyok. Attól tartok, elhallgatnak valami számomra lényegeset, és szívás lesz a vége. vagy pedig amiért kissé lassú a felfogásom, esetleg nem értem meg amit elhadarnak.
47. Fisica (válaszként erre: 42. - Globus)
dec. 31. 14:19
Először nekem is bonyolult volt Bár van ami még most is az. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook