Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nagyon keveset tudunk félretenni a gyereknek, jobban megéri azt most rákölteni? fórum

Ha nagyon keveset tudunk félretenni a gyereknek, jobban megéri azt most rákölteni? (beszélgetős fórum)


10. LBO
2022. jan. 18. 20:05

Mi azt találtuk ki, hogy a családi pótlék összegét tesszük félre a gyerekeknek. Mindkettő a 18. születésnapján kapja meg az addig összegyűlt összeget.

Van saját kis spórolt pénzük, amivel jól bánnak, remélem ezt a pénzt sem fogják elherdálni.

9. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 10:20

Én teszek félre pénzt, de nem a gyerekeknek. Viszont a továbbtanulásukra igen, bár inkább azt preferálom, hogy tanulmányi eredmény alapján jusson tovább. És minden segítséget megkapnak a jó teljesítményhez.


Nekem is az az elvem, hogy halászni kell őket megtanítani. Akármennyi pénzt takarítasz meg nekik, el tud menni, de ha egy jó állása lesz, akkor biztosítva lesz a megélhetése.

2021. okt. 6. 08:40

Félretenném.Te tudod a körülményeket,de lehet hogy ezt a 10e. ft -ot most meg sem érzi ha ráköltöd.

Viszont később ha egyben tudsz neki valami nagyobbra adni az jól jöhet:))

2021. okt. 6. 08:26
Ez jó kérdés. A megtakarított pénz mindig jó. Csak az a tapasztalat, hogy ritkán marad meg. Sokszor közbejön egy baleset vagy valamilyen anyagi kár, amire rá kell fordítani. A jelenbe invesztálni azért jó ötlet, mert most alapozod meg a jövőjét. Pontosabban azt, hogy később képes legyen magának megteremteni azt a pénzt, amire szüksége van. Ahogy a mondás tartja, nem halat kell neki adni, hanem megtanítani halászni. Persze nagy segítség, ha az ember nem teljesen üres zsebbel kerül ki a felnőtt életbe. De manapság annyira bizonytalan, hogy mi lesz 20 év múlva, hogy nem tudom, mi éri meg. A jelen viszont biztos, hogy itt van.
6. birebora (válaszként erre: 3. - Flóra76)
2021. okt. 6. 08:03
Egyetértek.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 07:54

Őszinte leszek!

Van megtakarításom, de nem a gyereknek.

Olyan biztosításom van nekem is és az apjának is, hogy ha bármi történik vígan elélhet. Arról nem beszélve, hogy 2 házat örököl.

Most ráköltöm azt a pénzt.

2021. okt. 6. 07:28
Érdemes félretenni. Lehet pár év múlva a dupláját tudod már félretenni. Soha nem lehet tudni, de valahol el kell kezdeni.
3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 07:17
Mindig érdemes félretenni, Ha csak havi tizet, akkor annyit.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 06:53

Azért vannak jobb befektetések...

[link]

Oktatásra félretenni jó ötlet.

2021. okt. 6. 06:44
Elkezdtem számolni. Ha havi 10000 FT-ot teszek neki félre, az 1 év alatt 120000 FT, 20 év múlva 2400000 FT. De ha a duplájával is számolok, mit fog az érni akkor? Nem sokat. Nem jobban megéri inkább magasabb színvonalú étkezést, programokat, oktatást biztosítani neki, és nem állandóan, görcsösen spórolni mindenen? Nyilván, nem muszáj költekezni, ha marad célszerű eltenni, de filléreskedni sem érdemes, hisz inflálódik a pénz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook