Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » South Beach fórum

South Beach (beszélgetős fórum)


2005. nov. 9. 12:07

Én is elkezdtem a sb-et. Ma van a negyedik napom az első fázisban.

Ti mit esztek reggelire? A többivel nincs gondom, de a reggelivel igen(nem szeretem se a húst, se a tojást és reggel nem is igazán szeretek enni salátákat, olynakor fáj a gyomrom.)

2005. nov. 9. 11:31
7 hónap atkins után átálltam az Sb-re, mert megállt a fogyásom, illetve szeretném megtartani a 69 kilómat.Sajnos az a helyzet, hogy folyton éhes vagyok!! Normális dolog ez? Majd elmúlik? Még csak4 napja kezdtem. Az Atkins alatt soha nem voltam éhes!Ugye nem lesz ez így mindig?
118. Gombóc (válaszként erre: 116. - Kisgé)
2005. nov. 9. 08:26

Szia Kisgé!

Köszi az elismerést, de hidd el, nem olyan nagy dolog nem enni, mint amilyennek hangzik...Nem volt nehéz végigcsinálni. Kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz tartós a fogyás...Azt olvastam, hogy általában tartós, mert böjt után az ember teljesen máshogyan viszonyul a kajához:)))

117. Gombóc (válaszként erre: 115. - Zsibi)
2005. nov. 9. 08:22

Szia Zsibi!

Nagyon köszi a felépítő étrendet, úgyis most akartam böngészni a neten, hogy hogyan is csináljam...

Szóval: 172 cm vagyok, és az egy hét alatt pontosan 4 kg ment le. 65-ről indultam, előtte pár hét alatt az SBD 1. fázisával 67,5-ről 65-re fogytam. MOst a felépítő étrend után ügyesen visszaállok az SBD-re, mert nagyon bejön ez az életmód!!!MÉg egy-két kilót seretnék fogyni, de nem sürgetem, csak óvatosan...

Igazad van abban, hogy egyáltalán nem enni könnyebb volt, mint keveset enni:))))Ki tudja miért?

Én végig figyeltem arra, hogy mesterséges anyagokat ne vigyek be, szóval no édesítőszer, meg ilyenek. CSak salaktalanító teát, vizet, meg bio 100%-os gyümölcs-és zöldségleveket ittam.

116. kisgé (válaszként erre: 114. - Gombóc)
2005. nov. 8. 14:50

Szia Gombóc!


Megint csak dicsérni tudlak!:)

Köszönöm, igen kemény csaj vagyok, le fogok vizsgázni! :)))

Nagyon kíváncsi vagyok, kilóban mennyi ment le!!!!

115. Zsibi (válaszként erre: 110. - Gombóc)
2005. nov. 8. 13:41

Szia Gombóc!


Igazából 10 napra terveztem, de az első alkalommal a 7.nap végére annyira görcsölt a hasam, szarul voltam, hogy kénytelen voltam akkor már egy fél pirítóssal megtörni a böjtöt. Szerintem sav miatt lehetett, mert eléggé citromlével ittam a teát és édesítős limonádét is ittam nem keveset.

A második alkalommal nem volt ilyen problémám, ott egyszerűen már beutam a "nemkajálást" :) Ja meg a 2. alkalmat el is rontottam szerintem, mert most hogy norbi kidobta a 17kcal-os édesítős gyümileveit inkább azokat ittam. De az eredménye meg is lett: alig fogytam! Másfél kiló asszem. Szóval megfogadtam, hogy a legközelebbi böjtömnél maradok a teánál, víznél, limoncsinál (max kevésbé citromosan).


Kíváncsi vagyok, hogy te mennyit fogysz :) Azt is írd majd meg, hogy mennyiről kezdted, és hány centi vagy (ha nem titok :) ... mert csak így van viszonyítási alapom.


Nem tom mennyire néztél körül a méregelenítés.lap.hu-n oldalon, de kimásoltam neked vmit:

A kúra utáni evésre történő visszaállás rendkívül fontos. Összeállítására legalább annyi időt kell szánni, mint a böjtre. Kéthetes böjthöz tehát 4-7 nap előkészület és legalább ennyi felépítő időszak tartozik. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy sokkal nehezebb keveset enni, mint böjt idején egyáltalán semmilyen táplálékot nem fogyasztani. Íme egy példa a 10 napos böjt utáni felépítő időszakra:


1. nap: reggelire gyógytea, kevés joghurt, majd hígított lé (2-3 dl); ebédre és vacsorára alma


2. nap: reggelire gyógytea, kevés joghurtos müzli, ebédre gyümölcsleves (2-3 dl), vacsorára zöldségsaláta


3. nap: reggelire gyógytea, kevés joghurt lenmaggal és egy szelet vajas piritós, ebédre zöldségleves, vacsorára zöldségsaláta egy szelet rozskenyérrel


4. nap: reggelire gyógytea, kevés joghurt lenmaggal és egy szelet barna kenyér körözöttel, ebédre híg kása (2 dl), vacsorára egytálétel zöldségből


5. nap: reggelire kevés joghurt lenmaggal és egy szelet barna kenyér kevés sovány sajttal, ebédre müzli, vacsorára túró (10 dkg), héjában sült burgonyával és salátával


5–1. nap: kevés és óvatosan megválogatott reformtáplálék, az elválasztódiéta elveire ügyelni kell!

114. Gombóc
2005. nov. 8. 12:03

Sziasztok!

Kisgé, most olvasom, csak, hogy nem sikerület a nyelvvizsgád...Nem is mondom, hogy ne csüggedj, mert úgy veszem ki a szavaidból. hogy nem teszed.Ha ilyen elszánt vagy. legközelebb úgyis sikerülni fog!!!

Ma van a léböjtöm utolsó napja.HOlnap már lájtosan eszegetek ezt-azt. Mosdjuk most pillanatnyilag hazudnék, ha azt mondanám, hogy már alig várom, hogy egyek. Simán lehetne ezt tovább is csinálni. Azért hagyom abba, mert nem tudom, hogy hosszú távon mennyire lenne egészséges.

MIndegy, ezek után már azt hiszem, hogy heti egy nap böjt meg sem fog kottyanni.:)))))(Bár az első nap volt a legnehezebb)

HOlnap reggel megmérem magam, már nagyon kíváncsi vagyok, mindenki azt mondja, hogy nagyon sokat fogytam, és a ruháim is lógnak rendesen. Ha kilókban nem is, centikben sok ment le az egy hét alatt, az biztos.

113. kisgé (válaszként erre: 110. - Gombóc)
2005. nov. 7. 18:44

Szia Gombóc!


Nagyon ügyes vagy és a 2,5 kg fogyás, nagyon szuper az első szakaszban. Meg hát a léböjtöd sem semmi, nagyon elszánt vagy. Én 1 napos böjtöt nem tudok végig csinálni!!

Azért vigyázz magadra!


Pussz:g

112. kisgé (válaszként erre: 106. - Mókica)
2005. nov. 7. 18:41

Szia Mókica!


Igen, sikerülni fog legközelebb, nem gáz. Most épp lebetegedtem, így nem tornáztam már 1 hete, nagyon hiányzik.


Én magamon úgy vettem észre, ehetek zsírosabbat, a CH az amitől hízom. Nézd emg Te is magadon, bár olvastam, hogy Atkins-eztél és attól narancsbőrös lettél, lehet, hogy neked tényleg nem jó a zsír.


Nem vagyok türelmetlen, majd, ha van időd, leírod, hogy mizu. Esetleg nem tudnál nekem postázni egy ilyen könyvet? Ez csak kósza ötlet. Lefordítanám és terjeszteném.....

111. kisgé (válaszként erre: 103. - Subszi)
2005. nov. 7. 18:35

Szia Subszi!


Köszi a bíztatást, szerncsére nem szomorodtam el, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem volt elég az időm a sikeres vizsgához. Mármint vizsga előtt 4 hónappal álltam neki szinte előlről, mert valaha voltam középfokon, de ez már rég volt. Úgyhogy rágyúrok és januárba megyek megint!

110. Gombóc (válaszként erre: 109. - Zsibi)
2005. nov. 7. 16:17

Köszi a bíztatást, Zsibi!Te anno miért hagytad abba 7, illetve 8 nap után?VAgy annyira is tervezted?

Én ezt a másfél napot már fél lábon is kibírom...Szerintem most annyira összeszűkült a gyomrom, hogy nem lesz gond keveset enni:)))

109. Zsibi (válaszként erre: 107. - Gombóc)
2005. nov. 7. 14:50

Szia Gombóc!

Én is szurkolok neked a léböjtödhöz. Én 2x csináltam eddig, az elsőt 7 napig, a másodikat 8-ig. Én sem voltam éhes már a 2.nap után, csak megszokásból hiányzott a kaja.

Viszont arra tényleg éredemes odafigyelni, hogy a felépítésnél csak diétásan, könnyen emészthető ételeket egyél: leves, joghurt, pirítós meg ilyenek. Húst még egy pár napig ne. Nem is igazán az emésztőnedved miatt -szerintem- (mert meg fogod látni, ha bevágsz egy szalámiszsömlét, vagy egy brassóit nem lesz semmi bajod) de a kilók csőstül fognak visszajönni.

Sok sikert! :-)

108. subszi (válaszként erre: 104. - Mókica)
2005. nov. 7. 14:11

Ezt fôztem szombaton: Megcsináltam a karfiolmártást, elősütöttem pár szelet tarját. A tarját egy keskeny tepsiben egymásmellé pakoltam, ráraktam a karfiolos mártást. Kevertem ki tejföllel reszelt füstölt sajtot, amit ráraktam a karfiolos húsra. Bedobtam a sütőbe, szépre megsütettem, és isteni finom volt. Ezek mellett főztem húslevest sok zöldséggel. Persze csak lét ettem hússal. Nagyon jó ebéd volt!

Én atkins-ezem, de talán Ti is megehetitek, most nem is tudom.

107. Gombóc (válaszként erre: 106. - Mókica)
2005. nov. 7. 13:50

Szia Mókica!

Hát, 67,5-ről indultam.Mellékhatások:2. napon egész nap fájt a fejem, többet izzadtam az első pár napban, kijöttek pattanások itt-ott, meg mindenféle színűt pisiltem. De legalább tudtam, hogybiztosan mennek ki a mérgek.

Szerdán megmérem magam, megmondom majd, hogy mennyit fogytam az egy hét böjt alatt. MÁr csak mésfél nap, és ehetek!!!Nem mintha hiányozna a kaja. Egyáltalán nem vagyok éhes, inkább pszihikailag kívánom a kaját.Ha befejezem a böjtöt, nagyon kell majd vigyáznom az első pár napban, hogy mit eszek, mert most gyakorlatilag nem termelek emésztőnedveket.Nagyon lassan (3 nap alatt) kell visszaszoktatnom a gyomrom a kajákhoz. Húst majd csak a jövő héten ehetek.

Jövő héten szépen visszatérek az sbd-hez, kipróbálom a 2. fázis receptjeit. MÁr alig várom...

106. Mókica
2005. nov. 7. 12:16

Szisztok!

Gobóc, de jó, hogy itt vagy újra! :)

És mennyiről is indultál??? Bocsika nem emlékszem...mennyi ment le pontosan??? Ügyeskedj a léböjttel ;)

Nekem tegnap volt böjt napom!

Milyen mellékhatásai vannak a te böjtödnek, csak mert hogy írtad megéltél mindent!:O

Majd mesélj mennyi ment le 3 nap alatt!


SZép napot mindenkinek!

Ügyeskedjetek!

Megyek lassan melózni, még össze kell készítenem a mai hamika adagokat ;)


Jaj, szombaton kipróbálam a fogyis szeletet az sbd recik között van, ez valami isteni, olyan mintha sajtos pogit ennnék :P Bizti többszor fogom csinálni!:D


Na csákó

Írjatok! Pusz nyusz

105. Gombóc
2005. nov. 7. 11:57

Halihó, megjöttem!

Már nagyon hiányoztatok! Szóval, először is eredmények:65 kg voltam, mikor utoljára mértem magam. Szerintem ez még lefelé változott, mert amíg otthon voltam, csináltam egy léböjtöt. Vagyis, még most is tart, ma van a hatodik napom.MÁr régót meg akartam csinálni, csak mindenhol azt olvastam, hogy nem szerencsés munkahelyen elkezdeni, mert az első pár nap elég gázos. Szóval kihasználva, hogy otthon voltam, szerdán elkezdtem. Megéltem minden mellékhatást, de most már nagyon jól érzem magam:)))

104. Mókica
2005. nov. 6. 21:26

Sziasztok!


Ismét bocsika! Tényleg nincs időm jönni egész héten.:(


Kisgé, semmi baj, majd leközelebb! Ügyesen fogod fel :) A következő biztos sikerülni fog!:P

Mennyin múlott amúgy??? Sokat hibáztál???

GYakorolj sokat, ahogy Subszi is írtan, menni kell!Puszó


ZSuzsesz, te se jössz mostanában! A képeket is várjuk ám !:D Mit szináltál végülis???

Újra az első fázist kezdted el, vagy maradtál a másiknál csak lightosabbn???

Gyere ha tudsz!


Gombóc, várunk vissz téged is!


Tegnap rakott karfiolt csináltam, nagyon finom lett!:P

Most egy kicsit én is vissza kell, hogy fogjam magam. Eddig csak arra figyeltem, hogy alacsony legyen a ch tartalom, persze a zsírra is figyeltem, de az valahogy kicsúszott a kezemből.

Minden fat free, vagy lightos volt, de lehet itt kapni low carb csokikat, amiben alig van ch, inkább magas a rosttartalma, meg cukoralkohol van benne, viszont ezért magasabb zsírtaltalmúak...na ebből csipegettem minden nap...

De észbekaptam, mert már 1 kiló megint feljött, szal, én balga saját magamnak köszönhetem...de nem keseredem! Ma úgyis a szokásos böjt napom van, és holnaptól újra kemény leszek! Ugyan így fogok enni ahogy eddig, mert azzal nincs gond, csak a kis nasik, meg rágcsákat kell figyelnem..

Néha ettem mogyit, meg diót...persze azok is alacsony ch tartalmúak de zsírosak...:((((

De ez van....nincs mit tenni, megtörtént, meg még időbe vettem észre a hibát :)

Vezetek majd egy naplót és így látni fogom, hogy mi az aitől hízok és mi az amitől nem ;)


Na lépek!

Legyetek jók!

SZép napot hétfőre!

Kisgé, majd hozom az anyagot a 2.-3. fázishoz is, mert benne vannak az SBD könyven, adj egy kis idődt...ígérem nem fogom elfelejteni :P


Puszó mindenkinek!

Ügyeskedjetek!


Subszi, milyen fincsi kaját főztél??? Ha van valami új recid, oszd meg velünk is ám;)

Én mindig kipróbálok minden újjat!:O

Előre is köszike!


Puszika nektek!

103. subszi (válaszként erre: 102. - Kisgé)
2005. nov. 5. 16:37

Szia kisgé!


Ne szomorkodj! Legközelebb biztos sikerülni fog! Gyakorolj sokat.

Nagyon jót kajáltam az elöbb, jó kis ebédet sikerült összeütnöm, jó ez a diétázás. Még hogy nem egészséges?! Én sokkal egészségesebben kajálok így diéta mellett.

Bár én atkis-ezem, de foglalkoztat továbbra is ez a South Beach diéta.

102. kisgé
2005. nov. 5. 09:04

Helló lányok!


Mizujs? Nagyon eltüntetek!!!

Nekem van hírem: nem sikerült az angol nyelvvizsgám, de nem keseredtem el, nem adom fel, aztán januárba sikerül majd!!!

Na, gyertek, mindenki meséljen!

101. subszi
2005. nov. 2. 13:54

Mókica ezt írta:


Zsírmentes vagy zsírszegény tejet, illetve szója tejet szabad fogyasztani.

100. kisgé
2005. nov. 2. 09:46

Sziasztok csajok!


Na, én is megérkeztem!


Zsuzsi!


neked ez céges tréning volt? Hát nem semmi!!! Cipruson?

Figyu, szerintem csináld a második fázist lájtosan, tehát igyekezz kevés szénhidrátot enni, csak 2-3 napig, amíg visszaszükül a gyomrod. A tej mehet, ennél én sokkal többet iszom egy nap!


Mókica!


Igen, várom a második fázis tiltott kajáit és megköszönném, ha kiderülne, a harmadik fázisé is, emrt arról nem sok anyagunk van. Nyugodtan tedd fel cikknek, az előzővel is azt tettem, hogy egy helyen legyenek. Puszi érte!:)))

2005. nov. 1. 10:12

Képzeljétek, mostanában teljesen rákattantam a kávéra. (koffeinmentes, szóval nem olyan vészes).

Általában naponta iszom 3-at (főleg most a hosszúhétvége alatt). Nagyon gyengét, szinte átlátszó. :)

Viszont nemtudom, hogy belefér-e a tejmennyiség? Adagonként kb. 1 dl 1,5%-os. Vagyis 3 dl naponta.

Ez okés? Nem sok?

Remélem nem, mert igy az ehetnékem elszáll. :)

98. :Zsuzsi: (válaszként erre: 96. - Mókica)
2005. okt. 31. 17:57

Sziasztok,

Hétvégén nem sokan vagyunk errefelé :)

Mókica, nálatok most rendes munka van, ugye?

Nálunk hétfő, kedd szabad, aztán szombaton kell majd ledolgozni a hétfőt. Szóval 4 napos a hétvégénk. :)


Oké, mesélek Ciprusról. :)

Szóval volt munka, és szórakozás is.

Általában 9-től délután 5-ig munka volt (különböző tréningek: interjútechnika, teljesitményértékelés, stb.). Vacsorára mindig vittek valahová, nagyon menő helyekre. :)

Aztán a napnak vége is lett. Hétvégén pedig egyszer voltunk a tengerparton, illetve voltunk kirándulni is néhány helyen.

Szóval jó volt, de elég fárasztó is egyben.

Isteni kaják voltak, meg desszertek. :)


Végülis nem térek vissza az 1. fázisra, de próbálom light-osra venni. Nem mértem magam (illetve igen, de az otthoniban nem bizok), de nem érzem, hogy hiztam volna.


Tornázni kéne nagyon elkezdeni...

Kisgé, Te jársz még?


Mókica, hogy birod a böjtnapokat? Én biztos nem birnám végigcsinálni.

2005. okt. 31. 16:54

Lányok!


Nem tudom,ismeritek-e Fajcsák Zsuzsa:A fogyás hét lakat alatt őrzött titkai című könyvet?

Sok szó esik benne az ételek GI-értékéről és ennek jelentőségéről.

2005. okt. 31. 13:55

Szia ZSuzsesz!:)


De jó, hogy megjöttél!:DDD

Örülök, hogy jól sikert a nyaralás! :P

Ha gondolod nyugodtan mesélhet egy kicsit, a képeket pedig már nagyon várom:DDDD


Figyu ha nem híztál, szerintem maradj a 2. fázisnál, de ahogy érzed, csinálhatsz 1 hetes kicsit lazább kajálást az első fázissal, aztán újra vissza!;)

GYere amikor csak tudsz!


Nekem tegnap böjt volt!:)


Kisgé baba merre vagy??? Majd kikölcsönzöm úrja az SBD könyvet a könyvtárból és beírom a másik fázisis tiltott és engedélyezett kajákat , vagy nem kell???

Amúgy köszike a GIndexes táblázatot, megkaptam és meg is tudtam nyitni! Millió puszika érte!:)))

A gyümölcsökkel kezdődik, ugye? :O


Legyen szép napotok!

Puszó

2005. okt. 28. 20:09

Sziasztok! :)))))

Hiányoztatok!!!

Szóval Ciprus nagyon-nagyon király volt, mind szakmailag, mind pedig szórakozásügyileg.


Annyira nem volt jó idő, mint számitottam, általában 20-25 fok körül.


És sajnos nagyon sokat ettem!!!

Teljesen elfelejtettem a diétát, már a disznólkodás határát súrolta. Sajnos. :(

Viszont szerintem nem hiztam, csak a gyomrom tágult ki.


Szerintetek kezdjem az első szakaszt újra, vagy folytassam a másodikkal?

Most a második szakaszt folytatom, de nemtudom, hogy vissza kellene-e térnem az elsőre?


Veletek mi van? Hogy vagytok?

Kisgé, olvastam, hogy voltál a találkozón, sajnálom, hogy nem tudtam menni. :(

Remélem, hogy lesz leközelebb is, akkor mindenképpen ott a helyem.


Mókica, Gombóc hogy vagytok?


Puszi Nektek, majd felteszek képeket is, csak a munkahelyi gépemen vannak.

2005. okt. 28. 14:26

Elszaladok szabadságra egy hétre, majd csak jövő hétfőn leszek, akkor beszámolok az eredményekről.Addig is legyetek rosszak!

Pusszantás

93. kisgé (válaszként erre: 92. - Hoxa)
2005. okt. 27. 11:17

Szia Hoxa!


Na, örülök, hogy meggyőző vagyok!:))))

Sokkal inkább való a teheség alatt így enni, mert mindenből eleget viszel be. Szerintem a második szakaszt nyugodtan csinálhatod, mert ott már tk kenyér, gyümi is ehető. Nyugodtan ehetnáél heti 1-2 szer tésztát, rizst, főtt krumplit.(valamelyiket a 3 közül). Ki kéne próbálnod, hogy lássuk mi történik. Igazából a CH bevitel is meglenne a sok zöldséggel, gyümivel, tejtermékekkl és a jó szénhidrátokkal. Olvasd el a GI diétát is, emrt az az, ami az SBD-nél még egy fokkal lájtosabb. :)

92. Hoxa
2005. okt. 27. 10:48

Sziasztok!


Kisgé, úgy látszik nagyon meggyőző voltál a talin, :) mert azóta motosz-motosz van a fejemben. Szerinted az SBD és a terhesség mennyire barátok? Az Atkins nyilván nem jöhet most nálam szóba, de a south beach egyre jobban tetszik.

Szerinted csinálhatnám?


Hoxa

91. kisgé (válaszként erre: 89. - Mókica)
2005. okt. 27. 09:23

Szia Mókica!


Átteszem wordbe és elküldöm emailen neked a gI táblázatot, jó?

Örülök, hogy megvagytok! Milyen volt, mesélj? Féltetek, vagy ez nem volt annyira vészes?

Zsuzsi jövő héten jön csak, úgy emlékszem.


Na csók

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook