Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » South Beach fórum

South Beach (beszélgetős fórum)


180. kisgé (válaszként erre: 179. - B744f78b3f)
2005. nov. 23. 13:15

Szia Menyus!


Sajnos, ha visszereid vannak, nem lehet. Anyukám is akarta, őt már műtörrék és maximum a pociját, meg a fenekét tudta volna masszírozni. Mennyi felesleg van rajtad? Egy beszélgetést megér a csajszival, nagyon lelkiismeretes.

2005. nov. 23. 11:53

Szia, Kisgé,

én is - én is - én is szeretnék hájmasszázsra járni, ha olyan klassz az eredménye, mint írod.

Nekem viszont igen rossz állapotban vannak a visszereim, ahány érsebész látta eddig, mind írta már a beutalót műtétre.

Nem tudod, ilyen lábakkal is lehet masszírozni?

Szia, Menyus

178. kisgé (válaszként erre: 177. - :Zsuzsi:)
2005. nov. 23. 09:54

Szióka!


Hát úgy néz ki, leszokom!:) Mondjuk nem vagyok nikotinfüggő, az tény, nekem csak a mozdulat hiányzik!

Hájmasszázsra járok!:) Ez olyan, hogy szétmaszírozza és kimaszírozza a zsírokat meg a naribőrt a bőröm alól és eddig 4 alkalom volt, de nagyon látszik!!!!

Én gazdagrétre járok gerinc tornára, meg gyógytornászhoz külön, mert nagyon rossz a tartásom és ezért fáj a nyakam, derekam. Az ő spévci gyakorlatait nyomom otthon és tegnap nagyon meg lettem dicsérve, mert nagyon sokat fejlődtek az izmaim!:))) Én teljesen ráálltam az edzésre és most már van eredmény!

2005. nov. 22. 20:28

Sziasztok,

Hogy vagytok?

Kisgé, tök jó, hogy letetted a cigit! Szerintem, ha birod, meg kéne próbálni nem vissaszokni. Bár biztos nagyon nehéz lehet, én szerencsére nem cigizek, áldom magam, hogy nem szoktam rá. De megértem, szerintem ez hasonló lehet, mint a kajálás. Nehéz megállni. :(

Milyen masszázsra jársz?

Hú, már én is nagyon el akarok kezdeni tornázni. Kisgé, hová jársz?

176. kisgé (válaszként erre: 174. - Gyöngyi)
2005. nov. 22. 09:10

szia Gyöngyi!


Nagyon jól csinálod! Az a helyzet, hogy nem bűnözöl SBD szerint, csak Atkins szerint!:))) Ezért nem hízol és bizony folyamatosan növelni kell a CH bevitelt, mert örökké nem élhetsz nélkülük, meg kell találni azt a határt, amíg a tested tűri. Ez nehéz dolog, de ha nagyon figyeled magad, akor kivitelezhető. Én már egy ideje ebben a stádiumban vagyok.

175. kisgé (válaszként erre: 173. - Mókica)
2005. nov. 22. 08:54

Szia Mókica!


Igen, jobb a kedvem! Képzeld, ez az első cigi lerakási próbálkozásom és ezt sem én akartam, hanem 2 hete köhögök, meg beteges vagyok, így nem TUDOK cigizni. Azt vettem észre, hogy tök jól megvagyok nélküle, de néha hiányzik a mozdulat. Így néha rágyújtok, de nem edik jól! Így még nem döntöttem végleg, de nagyon úgy néz ki, a torkom dönt helyettem is!:))Ahogy érzem, nem vagyok éhesebb, mert ugye iszom azt a sok folyadékot és ez a pótcselekvésem most. 2 hete nem álltam mérlegre és csak szombat reggel lehet, annyira kíváncsi vagyok!!!!!! Képzeld, a masszázsomnak már van látható eredménye, a combom gyönyörű lett, látszik az izmom és szinte már semmi naribőr nincs rajta! Persze mozgok szinte minden nap 20 percet, még kardiózni akarok mellé és tuti leszek!


Te meg aztán nagyon jól csinálod ezt a cigi kérdést, így kell!!!!! :)))


Hajrá!


Pussz

174. gyöngyi (válaszként erre: 173. - Mókica)
2005. nov. 21. 16:02

Sziasztok lányok!


Hát megint eltelt egy hét és ha nem is fogytam, de nem híztam egy dekát sem!! pedig egyre több a bűnözés!! Persze árgus szemekkel figyelem magam és rögtön korrigálok, ha kell.

Nem akarok senkit kísértésbe hozni, de isteni hagymakrémlevest főztem, cipóban tálalva!! Sikerült megállnom, hogy ne kanalazzam ki az egész cipó belsejét és nem tejszínnel, hanam sovány tejjel csináltam.Persze a biztonság kedvéért a maradék cipót odaadtam rögtön a kutyáknak, nehogy kísértésbe essek! A szőlő maradt, sőt kétnaponta egy aktivia müzlis joghurt is belefér úgy tűnik.

Még egy "jó hír" azok a cuccok, amikbe bele akartam fogyni, most nagyok rám el kell vinnem bevetetni belőlük. De nem igazán bámom!!

A cigiről leszokóknak gratulálok, jó döntés volt!

173. Mókica
2005. nov. 20. 18:41

Halika csajok!


KISgé szivem hogy vagy?? Ugye jobb már a kedved?

Cigi azóta sincs igaz???:)

Én is letettem, szombaton már nem is gyújtottam rá, pedig a párom még a szülinapján cigizett meg a haverja is, de én megbeszéltem magammal a 19.ét, így én már nem akartam bagózni.

Eddig nagyon jól bírom.A súlyomat nem tudom még, próbálok ugyan annyit, és ugyan olyan minőséget enni mint előtte, kívánós se vagyok hála égnek :P.De éppen mensis állapotok előtt vagyok, így mindenem megnőtt a duplájára :), felesleges mégreckednem...

Majd ha elmúlik.

A kajálásra nagyon odafogok figyelni,én azon a véleményen vagyok, hogy nem feltétlen hízik meg mindenki mikor leszokik a cigiről..ez csak azért van mert kell valami pótcselekvés :(..és persze mindenki eszik. SZal Kisgé, mi szépen megtartjuk a súlyunkat és büszkék leszünk magunkra, hogy mi megcsináltuk..igaz????:))))))


ZSuzsesz! Örülök, hogy alakul a házatok, biztos sokat dolgoztok! Ügyes vagy,hogy visszatértél az első fázisra, kiváncsi leszek majd mennyi fog lemenni! Ügyeskedj baba!

MIlyen az új munkahely??? Minden rendben van?

Vigyázz magadra és ha tudsz, gyere többet!


GYöngyi kincsem, hogy ment a múlthét??? Sikerült betartani mindent???


Miket főztetek a héten???

Na legyetek jók, megpróbálok jövőhéten többet jönni, de sok melóm lesz....:(


Millió puszika!

2005. nov. 19. 23:46

Sziasztok,

Sajna mostanában nem nagyon tudok jönni, iszonyatosan el vagyok havazva.

A munkahelyemen nincs időm irni, közben pedig házat újitunk fel, mindig van valami mennivaló, mire hazaérek hullafáradt vagyok.

Olvaslak Benneteket rendszeresen, de már irni nincs energiám. :(

Egyébként jól vagyok, visszatértem az első fázisra, szerda óta nyomom. Nem akarom még mérni magam, nehogy elmenjen a kedvem, de szerintem fogyogatok.:)

Sajna tornázni nem tornázom, mert nincs kocsim, és lusta vagyok busszal. De hamarosan kezdem, legkésőbb januárban.

A képeket nem birom feltenni, mert a benti gépemen van, és mindig elfelejtem. Majd megpróbálok emlékezni rá.

Jó fogyizást mindenkinek, puszi.

171. gyöngyi (válaszként erre: 167. - Mókica)
2005. nov. 17. 11:44

Szia Mókica!


Dehogy haragszom, ugyanmá'! Csak próbáltam érzékeltetni a hangulatomat. Annyira örülök a minusz 16-nak, hogy igazán el sem jut az agyamig az hogy 69 kilósan még mindig túlsúlyos vagyok. Most úgy kb. karácsonyig megpróbálom tartani, aztán talán majd nakifogok újra és ledobom a hátralévő2-3-4 kilócskát. A megtartás sem egyszerű, mert már most látom, hogy a szervezetem azonnal elkezd raktározni, mihelyt egy kicsit többet kap.Mostanában még többször állok mérlegre, mint amikor fogyni akartam. Ma reggelire ettem egy joghurtot és ittam egy kávét. Most van lyukasórám, ettem egy almát. Ebéd töltöttkáposzta lesz rizs nélkül sovány husiból.Az a baj, hogy este vagyok inkább éhes, akkor szoktam többet enni.eddig,még csak-csak tartottam magam az okosságokhoz, de most, hogy már kibékültem a mérleggel nem annyira tartom magam, így aztán este eszem, pedig 6 után ugyebár nem kellene!

Pusz.

170. kisgé (válaszként erre: 168. - Mókica)
2005. nov. 17. 10:47

Hellóka!


Ha nem ehetnénk meg mindent, amiben van valami káros, szerintem vizet sem ihatnánk. Ami eddig roppant egészséges volt, az miért lett egyszeriben ellenség? Na mindegy, nem tudom én mindenből egyformán eszem, illetve én zabkorpából szoktam sütni. Na, arról is kiderül, hogy káros!:)))

2005. nov. 17. 10:41
Én a magam részéről nem szójázom mert húsevő vagyok. A nyomósabb érvem azonban az, hogy úgy tudom a szója génmanipulált.
168. Mókica
2005. nov. 16. 18:35

Csajok!


Ti milyen véleményen vagytok a szójás dolgokkal kapcsolatban??

Én már majdnem mindenhez szójalisztet használok.

Abból sütök piskótát,palacsintát...azzal sűrítem a főzelékeket is...

SZójagranulátumból fasírt...stb

Én nagyon szeretem, hisz alacsony ch tartalmú, de annál magasabb a rost és fehérjetartalma...

Sőt itt még Atkinses tésztát is lehet kapni, mai szójalisztből készült.

56g-ot ír egy adagra, és abban 18g ch van, amiből 8g rost...:D és 28g fehérje! Igaz drága, de én amilyen ritkán eszem tésztát, így annyira nem vészes! :D

SZal az a kérdés, hogy az szója most káros vagy sem??? Eggyes internetes oldalak dícsérik, mások meg lehordját a sárga földik, hogy mennyire egészségtelen ????!!!!!

Ti mit gondoltok??

Csók

167. Mókica (válaszként erre: 166. - Gyöngyi)
2005. nov. 16. 18:30

Szia!


Jaj, ne értsd félre én csak azt hittem még fogyni szeretnél, és ezért is írtam, hogy megtudod csinálni!:)Bocsika, remélem nem haragudtál meg!

Az a legfontosabb, hogy te jólérezd magad a bőrödben, ha neked ez a súly ideális, szereted így magad..akkor elérted azt amit sokan mások is szeretnének ;)

Most már csak ügyesen kell hamiznod, hogy szépen megtartsd ezt a súlyt!:)

De néha egyél ch-t, nem fog ártani. Ahogy Kisgé is mondta figyeld a tested, hogy reagál a ch emelésre!

Jutalom??? Ez aranyos volt:DDDD

Akkor egyed csak, egészségedre!;) Félre ne érsd én nem akarom itt osztani az észt, csak a véleményemet osztottam meg veled, az esti kajálással kapcsolatban.Ha neked így jó, és nem hízol, akkor nincs semmi gond, hisz mindenkinek más a szervezete...:)Puszika

Ma miket ettél???


Jó éjszakát mindenkinek! :)

166. gyöngyi (válaszként erre: 161. - Mókica)
2005. nov. 16. 17:07

Szia Mókica!


Tudod az a "baj", hogy most így 69 kilósan nagyon tetszem magamnak! Lehet, hogy nem ez egy 166cm-s 45 éves nő álomsúlya, de így jól érzem magam végre. A jótanácsokat köszönöm, igyekszem betartani. Az esti gyümivel az a helyzet, hogy én ezt "jutalomképpen" eszem. Ahhoz meg ugyebár nyugi kell, ezt napközben nem bírom megtenni, legfeljebb estefelé, amikor hazaérek.

165. kisgé (válaszként erre: 162. - Mókica)
2005. nov. 16. 15:47

Itt vagyooook!:))))


Na végre, nem akarsz első fázisolni! Helyes. Nem kell kínozni magunkat. Én egyszer megint csináltam második első fázist, mert le akartam adni azt a 2 kilómat, de nagyon szenvedtem tőle és fél kiló ment le, ami hamar vissza is jött, tehát nem éri meg. Sokkal könnyebb egy olyan súlyt megtartani, ami a Te szervezetednek a tuti, mert az nem esik nehezedre. dE ha annál kevesebb akarsz lenni, mint amennyit a Te tested akar, akkor csak szenvedés, állandó kudarc. Én tizen centivel alacsonyabb vagyok nálad és annyi kiló vagyok mint Te és mégis elég jól érzem így magam és nem is vagyok már olyan dundika.:))) Nekem meg ilyen a testem: van fenekem, mellem.....:)))

164. kisgé (válaszként erre: 160. - Mókica)
2005. nov. 16. 15:42

Szia Drága!


A fehérje por az jó, mert ha finom az íze és éhes az ember, csak benyomja és oké vagy. Én is használnám, csak még nem vettem!:))))


Igen, ezt értem, amit a vízről írtál. Eddig nem ittam eleget, az tuti. Valszinüleg, most tartalékolhat a szervezetem, amíg meg nem szokja, de majd pontosítom vele.:)

163. Mókica
2005. nov. 16. 15:22

Nézegettem itt a cikkeket, és megtaláltam Kisgé álltal feltett 2.fázisos étkezést 1 hétre...hát mit is mondjak ,teljesen megnyugodtam! Mindig is azt hittem, hogy túl sokat eszem, de ezek alapján úgy tűnik, hogy nem!!:))))

Minden arra utal, hogy jól csinálok mindent!:)

Hoooool vagytok már!Brüüühüüüühühüüüüüüüü :(

162. Mókica
2005. nov. 16. 14:50

Na meg közben megint rájöttem valamire!

Tiszta zizi vagyok a mensi előtt, mert 1 héttel mielőtt megjön kicsit többet is kívánok, na meg az szervezet is másképp dolgozik...mindig dundibbnak érzem magam:(

Majd mikor elmúlik minden szépen visszáll...szal hagyom az első fázist! Nem variálok, hisz jól érzem magam a bőrömben ;)

Inkább odafigyelek, ne egyek túl sokat a magasabb ch-s kajákból!

SZép vagyok, mi??? Minden nap mással állok itt nektek elő :D

Na befogom!

Csók!

Valakiiiiiiiiiiii írjon!

SZép napot!

161. Mókica (válaszként erre: 152. - Gyöngyi)
2005. nov. 16. 14:40

Gyögyi! :)


SZerintem is inkább tejjel idd a kávédat, mert abból lehet zsírszegényet kapni, a tejszín szerintem magasabb zsírtaltalmú!:(

És én is többet ennék a helyedben reggelire!

Hamlettet is ehetsz már a második fázisban, ha nagyon nem akarsz még kenyeret hamizni, egyél meg két szeletet abból!

Meg én inkább a szőlőt is reggel enném, mert magas a ch tartalma...este már csak alacsony ch-s kaja legyen, és inkább magasabb fehétre tartalmú!;)

Ha tudsz vigyél magaddal ebédre főtt meleg hamit (rakott karfiol,risz nélkül,főzelékek, vagy tojásos lecsó, párolt zöldség sajttal a tetején ráolvasztva...stb..),majd vacsira mehet a sali grill husival...

Persze ez csak az én véleményem, én így szoktam enni!:)

A joghurt jó uzsinak ;)

És nem állj így hozzá, hogy úgyse fogsz tudni többet lefogyni!!! Miért nem??? Szerintem még többet is tudnál!:) Ügyeskedjél, légy kitartó és meglesz a eredménye!:)

Pusza neked is :P

160. Mókica
2005. nov. 16. 14:30

Kisgé, te mennyire támogatod a fogyis porokat??

Itt lehet kapi kimondottan alcsony ch-s turmixporokat!

2 g ch-t tartalmaz egy pohár

0g zsír

és vagy 25 g fehérje...

Arra gondoltam, hogy ezt is be lehet tenni néha egy egy köztes kis kajálásnak, nem???

Mi a véleményed?

Csók

159. Mókica
2005. nov. 16. 13:57

SZiasztok!:)


Kisgé baba ez a beszéd!Ne hagyd magad lelkileg lesüppedni! Ügyeskedj! Nem lesz semmi baj a kilókkal! Amúgy is ha valaki leteszi a cigit, a szervezet teljesen kizökken a régi kerékvágásból, minden felborul...neki is idő kell mire megszokja, hogy nincs több büdös bagó ;)Csak nyugi% Hamizz ügyesen!


Amúgy a masszírozós csaj, hogy értette, hogy ha több vizet is hízol???

Csak azért kérdezem, mert mindenhol azt hangosztatják, hogy mennyire fontos a sok folyadékfogyaztás!

Nekem van egy modell ismerősöm, és ő mondta, hogy mikor valaki kevés folyadékot iszik, a szervezet tartalékol,hisz nem kap megfelelő mennyiséget a szervezet normális működéséhez! Állítólag 1 liter szükséges a szervezet napi eggyensúlyának tartásához, és a máik 1 liter pedig segít kitisztítani a veséket! Szal ha mondjuk valaki keveset iszok, akkor a szervezet visszatartja a vizet, ilyenkor érzed, hogy meg van püffedve a lábad az újjaid...stb...

De ha megiszod tegyük fel a napi 1-1 1/2 litert, akkor nem fog vizet visszatartani, mert megadod neki amire a normális működéshez szüksége van!

AZért nem értem, hogy a csaj mire gondolt mikor azt mondta neked, hogy hízni fogsz 1-2 kilót???

Vagy ez csak időleges, az elején értette, majd beáll a szervezeted?????


Írj ha tudsz! Puszika

158. kisgé (válaszként erre: 156. - Mókica)
2005. nov. 16. 10:30

Drága Mókica!


Aranyos vagy, mindig tudsz belém lelket önteni.

Képzeld, ma ráálltam a mérlegre és 2 kilóvl vagyok nehezebb a lefogyott súlyomhoz képest, amit kicsit a pocimon érzek. Az van, hogy több mint 3 hete nagyon odafigyelek a vízfogyasztásra és gyakorlatilag 1,2-1,5 literrel többet iszom, mert előtte szinte alig ittam. Ezt azért kezdtem el, mert járok háj masszázsra, egy kolléganőm csinálja illóolajokkal szadista módszerrel: szétmaszírozza a zsírt és sokat kell inni, hogy nyirokrendszeren keresztül távozzon is a zsír, meg a mérgek. Ő hívta fel a figyelmemet, hogy nőhet a súlyom a vízfogyasztástól, na meg sportolok is mostmár 2 hónapja. Ezért ezt végig gondolva, annyira nem keseredtem el, de azért nagyon odafigyelek megint a kajára, hogy véletlenül se magyarázzam be magmnak, hogy nő az izom, közben pedig csak a fenekem!:) A centivel mérés lesz a megoldás, de most még másfél hétig nem mérhetem, mert ebben állapodtunk meg a masszőrömmel, hogy ne stresszeljem magam!:)))

Úgy néz ki, már alakulok lelkileg, most feltett szándékom összeszedni magam!:)))))

Gyere majd!:)

157. kisgé (válaszként erre: 155. - Gyöngyi)
2005. nov. 16. 10:21

Gyöngyi!


Próbáld emg és ha el kezdenél hízni, akkor nem szabad enni, de ennek ennyi idő után és ennyi fogyás után bele kell férnie. Örökké nem lehet teljesen CH nélkül élni.

Én éhségűzésre még paradicsomlét szoktam enni, vagy pár szelet felvágottat, vagy répát nyersen...

156. Mókica
2005. nov. 16. 04:17

Halika csajok!


Honap jövök, mert nem fogok dolgozni.

Majd visszaolvasok és válaszolok is, bocsika, de most nincs időm :(


Ja még annyit hogy fogyó hold kezdetekor én is visszamegyek az első fázisra!:)

Lesz ami lesz!;)

Pontosan csütörtökön lesz! Na halika, szép napot és fel a fejjel mindenkinek!

Kisgé, gratulálok a cigileszokáshoz, és ezért ne lást rosszank most az egész életet! Légy büszke magadra! És élvezd az életet! Hisz egy csodálatos dolgot tettél...:)

Tessék boldognak lenni! Ügyesen hamizz, ne abba menekülj, az nem segít..de tudod te ;)

Tarts ki! Szombattól sorstársak leszünk :)

Én is leteszem újra a cigit :))))

Na csak ügyesen baba!:)


Holnap jövök!

Puszkó mindenkinek!

155. gyöngyi (válaszként erre: 154. - Kisgé)
2005. nov. 15. 18:01

Helló Kisgé!

Már nem éhezem annyira, lehet hogy megpróbálom a barna kenyeret, az biztos jobban kitölti a hasamat. Mostanában a főtt tojás lett az éhségűzőm, ha éhes vagyok műsoron kívül megeszek egy tojit és elmúlik az a fene nagy ehetnékem egy időre.Az a helyzet,hogy még szerncsére elég nagy bennem a félsz a visszahízástól, így aztán még kenyérfélét nem ettem.

154. kisgé (válaszként erre: 152. - Gyöngyi)
2005. nov. 15. 12:45

Szia Gyöngyi!


Köszi a bíztatást, ez nem a telihold hatása, mert mostanában kissé elengedtem magam....:))

Tejet nyugodtan igyál, SBD-ben lehet, és amit csinálsz, már inkább az, mint atkins. Esetleg reggelire próbáld meg a teljeskiörlésü kenyeret is, szerintem annak is bele kell férnie. Már nem vagy éhes annyira?


g

153. gyöngyi (válaszként erre: 150. - Kisgé)
2005. nov. 15. 11:39

Szia Kisgé!

Tudod, hogy telihold jön?? Ilyenkor 1-2 kiló igazán nem számít, utána lemegy magától. Tudom, tudom-azért idegesítő!! Fel a fejjel, a rossz napok után a jobbak jönnek!

Gyöngyi

152. gyöngyi (válaszként erre: 148. - Mókica)
2005. nov. 15. 11:37

Helló Mókica!


Az a helyzet...hogy nem is tudom melyik fázisban vagyok. Lefogytam 16 kilót és nem szeretném visszahízni. Szóval igyekszem tartani a második fázist,de most inkább kísérletezős fázisba vagyok.Figyelem a mérleget és asszerint eszem, hogy mi árt és mi nem.A gyümölcs eddig nem ártott, de a gyümölcsjoghurt az igen..vagy a kettő együtt.Kávéval kezdem a napot. Figyeljetek, a tajszín helyett mostmár tejjel kéne innom? 8 körül eszem egy kis sajtot, sonkát. Délelőtt nem nagyon tudok enni(Tanítónéni vagyok és a gyerkőcök között nincs rá időm) ebédre husi, saláta vagy savanyúság. Délután 1 joghurt, este felvágott vagy virsli 1 almával vagy szőlővel. Most 69 kiló vagyok és 166 magas.A 45 évemmel, meg a nehéz csontozatommal úgy gondolom nem leszek sokkal kevesebb, de nem is baj,mert jól érzem magam a bőrömben. Talán 1-2 kilót kéne még leadnom, és akkor jöhet a karácsony!!!

szia, köszi a biztatást!

151. kisgé (válaszként erre: 146. - :Zsuzsi:)
2005. nov. 15. 11:12

Zsuzsi!


Szerintem ne aggódj a súlyod miatt, mert nagyon kitartó vagy, hogy már mióta diétázol és olyan lassan mennek le a kilók. Azért, ha teheted, egy dietetikussal beszélned kéne. Én a helyedben egy hétig próbálkoznék zsírosabb kajákkal ch mentesen, kicsit Atkinsesen, hátha, neked ez kell. Az emésztésed milyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook