Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
680. Hamil (válaszként erre: 679. - Vébarbi)
2013. ápr. 15. 23:17

Tapasztalatbol mondom sajnos nem sokat érnek ezek a fényvédök,söt nekem inkább iritálták.

A legfontosabb ,hogy kerüld a napot,a fülledt meleget amennyire csak lehet.

Ha mégis a napra kell menned,akkor sapka,kalap mindenképp!!

2013. ápr. 15. 20:23

Lenne még kérdésem :)

Ha 50 faktoros fényvédőt kenek a fejemre, az azt jelenti, hogy az arcom fehér marad?

Sosem használtam ilyen magas faktorszámú fényvédőt, ezért a kérdés.

Szükségem lesz rá, mert ma a néhány órás szabadtéri program alatt sütötte a nap az arcom, és hát szépen fellángolt a rosaceam....

De ha a testem barna lesz, a fejem meg fehér az sem lesz valami guszta...

Kezdő rosaceas vagyok... március óta.. :(

678. zefex (válaszként erre: 677. - 8f8f3a827e)
2013. ápr. 15. 11:51

Még jó, hogy nem használ, ha egyszer összehúzó hatása van :D

Próbálkozz az értágítókkal!

677. 8f8f3a827e (válaszként erre: 674. - Vébarbi)
2013. ápr. 15. 09:16

Én impotenciára használom, nem sok eredménnyel...


Kolbi

676. zefex (válaszként erre: 674. - Vébarbi)
2013. ápr. 15. 08:12
Nem ismertem a varázsmogyorót. Érdekes, szép növény, és ahogy így felkeltetted az érdeklődésemet, rákerestem. Nem láttam értágító hatását.
675. Mova
2013. ápr. 13. 21:24

Sziasztok!

Otthoni IPL szőrtelenítő géppel próbálkozott már valaki? Érdekelne a hatás, merthogy elvileg az IPL jó rosaceára.

2013. ápr. 12. 13:29

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, mi a baj a varázsmogyóróval, amikor mindenhol azt olvasom érösszehúzó, tonizáló hatása van??????

Miért mondja, aki mondja, hogy értágító hatása van?

Ti tudjátok?

673. zefex (válaszként erre: 672. - 8f8f3a827e)
2013. ápr. 11. 22:08
Köszönöm! Amúgy nem napi rutinban :)
672. 8f8f3a827e (válaszként erre: 668. - Zefex)
2013. ápr. 11. 21:49

A rosacea érbetegség, így minden érfalkárosodásra adott szer (Rutascorbin, Venoruton, Detralex) jó hatású. Nincs tudomásom róla, hogy ezeket az orvosok a gyakorlatban napi rutinban adnák.


Kolbi, a tapasztalatlan

671. hiden (válaszként erre: 667. - 00301065a7)
2013. ápr. 11. 00:10
köszi szépen! hát ... akkor még meggondolom kipróbáljam-e . :/
670. hiden
2013. ápr. 11. 00:09

Értem...köszi ,hogy írtál.:)

Akkor gondolod,hogy lelki okok is hathatnak rá?

csak ,mert akkor én sajnos soha nem voltam az a túlzottan kiegyensúlyozott ember...:/

de próbálok ezen változtatni persze.

ha esetleg eszedbe jutna vmikor az a kezelés,amit csináltattál ,szívesen venném:)

köszönöm még egyszer!

669. zefex
2013. ápr. 10. 14:41
*búbánat
668. zefex (válaszként erre: 666. - Hiden)
2013. ápr. 10. 14:40

Nem vagyok szakértő, nem tudok nagy okosságokat mondani, csak a saját tapasztalatomat.

Bőrorvos kezelt kb. 8 hónapig, majd vagy 2 évre rá volt egy lézeres beavatkozás (nem tudom a pontos nevét) ami nagyban csökkentette a vörös érrajzolatokat, ez azt hiszem, 2008/2009 telén volt.

Nekem nincsenek egyébként eü-i problémáim, sem túlsúlyom. Néha adódik egy-egy kis kellemetlenség, de kinek nem? Nincs világfájdalmam, elégedett vagyok a sorsommal (kiváltságos ajándéknak tekintem, amiért végtelenül hálás vagyok). Ha mégis adódik valami búbánatok, igyekszem minél hamarabb „letenni”. Naponta beiktatok némi mérsékelt testedzést. Szélsőség-mentesen, rendszeresen étkezem. Alig használok vegyi dolgokat, kozmetikumokat (kivéve a saját kutyulmányú arckrémet).

Azt hiszem, a Rutascorbin is jó ötlet, vénynélküli az is, de tájékozódni kell előtte, ha mást is szed az ember. Kolbi, mi a véleményed?

667. 00301065a7 (válaszként erre: 664. - Hiden)
2013. ápr. 10. 14:07
A Schlüsser-ből a 4-es Nátriumos a jó rá, én is azt szedem. De csodát ne várj. :(
666. hiden
2013. ápr. 10. 13:17

Értem,köszönm! :)

még egy utolsó kérdés ,ha nem baj: hogy akkor végül is mivel tartod ilyen jól kordában? (Bocsi az értetlenkedésemért)

Nekem vannak gondok a pajzsmirigyemmel is...:/ Szerinted ehhez lehet köze? Valahogy most erre kezdtem el gyanakodni...

Nekem úgy van,hogy van idő ,amikor semmi bajom sincs,-nem pirulok ki ,és akkor egész szép is a bőröm,mert nekem az viseli meg igazán,ha kipirulok ,utána csúny a bőr:/- nem tudom ilyenkor mi van ,nyugalmi állapotban lehet(?) ,de aztán vannak időszakok és olyankor szinte miden este van kipirulásom.:(

ja ,és a fogaim sincsenek teljesen 100%-osan rendben,talán ez is baj lehet.

Meg egyébként ,sokat gondolkodtam ezen a betegségen,hogy akkor most végül is ez genetikai öröklődés lehet? Érfal gyengeség?Mert nekem a nagymamámank volt rosaceája.

és akkor mindenféle dolog (mármint úgy értem,hogy meleg-hideg,ennivalók ,betegségek) kihozhatják? Mert próbálom megfejteni ,csak nem nagyon jövök rá...

Ne haragudj,hogy ennyit kérdezek!

Köszönöm ,ha válaszolsz! :)

665. zefex
2013. ápr. 10. 10:43

A 4. és a 10. használtam kúraszerűen 2011. nyarán. Rontani nem rontottak, de szemmel látható javulást sem eredményeztek, de mint írtam, tűrhetően néz ki bőröm, ezzel simán együtt lehet élni, és pici változást nem veszek észre. 2004-2007 között voltak a nagyon ronda és göbös fellángolások.

A Detralexet lehet, hogy használt, már azért is, mert sokat ülök, és van némi visszeres tágulatom, de ez sem vészes :D

664. hiden (válaszként erre: 663. - Zefex)
2013. ápr. 10. 10:26

Értem,köszönöm ,hogy írtál! :)

Megkérdezhetem,hogy ez a Detralex segített neked,hogy az erek ellenállóbbak legyenek? és a Schüssler dolgokat mindet próbáltad kúraszerűen? Mármint úgy értem,hogy mind a 3 féle sót és két féle krémet?

Bocsi a sok kérdésért! :D

köszi előre is!

663. zefex (válaszként erre: 662. - Hiden)
2013. ápr. 9. 23:11
Nekem bőrorvos a Detralex-et ajánlotta, tavasszal és ősszel 1-1 hónapig. Rutascorbint nem próbáltam, Schüssler sókat és krémet igen. A már kialakult ereket nem fordították vissza, de 2006. vagy 2007. (?) óta nem voltak göbös elváltozásaim. Tehát olyan, mintha nem rontana és nem is javítana, mert szokott ugyan fájni egy kicsit a bőröm, de nem ronda.
662. hiden
2013. ápr. 9. 19:46
Bocsi,már megint én vagyok, még abban szeretnék tanácsot kérni,hogy érfal erősítés szempontjából szerintetek mi a jó? Rutascorbin esetleg?
661. hiden (válaszként erre: 659. - Fairytalentum)
2013. ápr. 9. 19:41

Köszi még egyszer! :)

Megnézegettem ezeket,amiket itt ajánlanak ,külön-külön még nem vészes az áruk ,csak így egyben ,és úgy,hogy a kúra időtartalma 3-4 hónap,-és ugyan a krém nem tudom kitart-e addig -,de a sókat venni kell havonta ...:/

Nem tudod véletlenül,hogy mind3 fajta sót muszáj megvenni ? vagy ,hogy esetleg nem lehet-e vmi mással pótolni ezeket? Most nem akarok hülyeséget mondani ,de akkor ez a só mikben is fordul elő?

bocsi a sok kérdésért!

Esteleg használt már vki konkrétan erre a problémára Schüssler sókat ? és használt?

köszi előre is! :)

660. fairytalentum (válaszként erre: 657. - Ujlany)
2013. ápr. 7. 21:25

Szia!

Biztos hogy nem fog ártani,én még csak csupa jót hallottam róla! :)

Gyógyulást kívánok mindannyiótoknak!

659. fairytalentum (válaszként erre: 654. - Hiden)
2013. ápr. 7. 21:22

Szia!

Nincs mit,ha tudok szívesen segítek. :)

Az oldalon amit belinkeltem ezt írják:

A Rosacea alapszere a Natrium sulfuricum, melyet minden esetben alkalmazzunk. Az ún. borvirágos orr megjelenése a Natrium sulfuricum-hiány egyik fő arcdiagnosztikai jele is. Ha a folyamat nem csak az orron jelentkezik, hanem inkább az arcra való terjedés domi­nál, akkor a Natrium sulfuricum mellett Kalium chloratumot érdemes alkalmazni. Ha a gyulladásos komponens dominál, abban az esetben Ferrum phosphoricumot adjunk kiegészí­tésképpen. Előrehaladott esetben a következő protokollt követ­hetjük: az egyik nap 3 x 1 tabletta Natrium sulfuricum D6, es 3 x 1 tabletta Kalium chloratum D6, a másik nap 3 x 1 tabletta Ferrum phosphoricum D12. A Natrium sulfuricum, Ferrum phosphoricumot és Kalium chloratum tartalmazó krémkombinációt folyamatosan érdemes alkalmazni, a tablettakúra befejezését követően is. A krémeket naponta két-három alkalommal érdemes használni.

658. hiden
2013. ápr. 7. 17:47

Sziasztok!


Aranyosak vagytok,köszönöm szépen a válaszokat!:)

Akkor lehet,hogy megpróbálkozom ezzel a Schüssler-sóval...

van,vki ,akinek ez hatott egyébként?

Hamil: kösözönöm a krémet,megnéztem ,ezt csak doki írhatja fel ,ugye? Hát,az IPL...igen,az jó lenne,csak jelenleg sajnos nem állok úgy.:/

ja,még azt elfelejtettem írni,hogy vmi galiba volt a pajzsmirigyemmel is ,csak az orvosom legyintett rá egyet...:S szóval azt sem ártana megnézetnem,gondolom.

657. ujlany
2013. ápr. 7. 13:13
egyebkent koszi a tippet, en meg is rendeltem parat, es kiderult, hogy natrium sulphuricum van is itthon, ugyhogy elkezdtem szedni, artani csak nem fog. :-)
656. ujlany (válaszként erre: 654. - Hiden)
2013. ápr. 7. 13:12

szia!

menj at az arcdiagnosztika lapra, ott lathatod is, hogy melyik mire van.

[link]

655. Hamil (válaszként erre: 654. - Hiden)
2013. ápr. 7. 13:08

Szia

Nekem göbökre,csak a Finacea krém segit.Igy is jön elö 1-2 ,de el is múlik töle szóval tényleg nem vészes.Kis alapozóval teljesen láthatatlan .

Gyulladásra,pirosságra pedig az IPL segitett nekem.

654. hiden (válaszként erre: 653. - Fairytalentum)
2013. ápr. 6. 21:09

Szia!

Köszönöm,hogy írtál!:)

Nem ezt még nem próbáltam...talán valaki még ajánlotta is.

Szeirnted ez jó lehet?

és akkor ebből melyik fajtát,amelyik hajszálértágulatokra van? mert nekem nem igazán van hajszálértágulatom,inkább göbök ,meg kétoldalt az arcom elég csúnyácska ,olyan egyenletlen a bőrfelszín...

653. fairytalentum (válaszként erre: 652. - Hiden)
2013. ápr. 6. 20:20

Szia!

A Dr. Schüssler féle sókat próbáltad már?

Itt nézz szét:


[link]

652. hiden (válaszként erre: 651. - Hiden)
2013. ápr. 6. 19:20

Ja!

köszönöm ,ha valaki válaszol!

651. hiden
2013. ápr. 6. 19:17

Szisztok!


Nem írtam már ide egy jó ideje.Most megint csúnya a bőröm...:/

Marhára unom már ,és nagyon elvagyok keseredve,hogy ebből soha az életben nem lehet kigyógyulni...? :(

Bocsássatok meg,de próbáltam olvasgatni a hozzászólásokat ,ennek ellenére mégis megkérdezem-bár gondolom már nem én vagyok az első,és elég fárasztó lehet-de mi az,ami segíthet?

Táplálkozás? vagy mi ennek az egésznek az oka? Öröklés? Vannak emésztési problémáim szóval ez is lehet,de hiába próbálkoztam a táplálkozással az sem segített igazán...

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook