Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
770. vébarbi (válaszként erre: 763. - Mazsolás)
2013. máj. 21. 12:08

Villanófény kezelésre készülsz?

Én abbahagytam a fejemen való kísérletezést. Reggel kenem érfal erősítő rosacea krémmel, este gyulladáscsökkentő krémmel, és hetente 1x szőlőmagolajjal. Szedek mindenféle vitamint. Se jobb, se rosszabb nem lett. Ez is eredmény :) Októberben lézerkezelés! Még nem tudom milyen. Lehet Pesten kezeltetem majd magam ELOS-al, vagy itt lézer+IPL-el. Ebben van minden reményem. Már nem vagyok olyan depis, de ha a lézernek nem lesz látható eredménye, akkor tuti antidepresszánsra szorulok majd...

2013. máj. 21. 07:50
Tudja valaki hogy mekkora felületet lőnek az IPL-el egy villantással? Vagy hány villantás kell egész arcra? Mert valahol úgy írják ki az árakat hogy pl. villantásonként 500 ft.
768. csigusz111 (válaszként erre: 761. - Sanyi 34)
2013. máj. 20. 21:54
Kedves Sanyi 34! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Semmi gond, én sem vagyok fent sűrűbben. A szappant csütörtökön tudják megszerezni, már nagyon várom, hogy milyen hatást fejt ki nálam.
767. mazsolás (válaszként erre: 766. - Enci61)
2013. máj. 20. 21:37
Zsíros bőrtípusnál tényleg csökkenti a faggyútermelést az IPL? Mennyire? És mennyire tartós az eredmémy? És milyen időközönként kell (ha kell) kezeltetni a szintentartáshoz? Én Balea tejsavas szalicilsavas lemosót használok, és a pattanásos bőrre való Balea nappali Fluiddal hidratálok. Nem azért mert vannak pattanásaim hanem mert gyorsan fénylő lesz a bőröm napközben, ez viszont teljesen beszívódik. Na de ha nem vagy csak vékonyan hidratálok, akkor néha begyullad pár faggyúmirigy és jöhet egy-kët patti.
766. enci61
2013. máj. 19. 22:50

Sziasztok!


Rosaceára IPL, naggggyon fontos kötelező a fényvédelemre, de nem mindegy hogy mivel, mekkora tiszta a cink oxid tartalma) mit használsz otthon mindennap nappal-este stb. Fenntartó kezelès re Image c vitaminos peeling kúrában. Gyönyörű eredményeket láttam) illetve orvosi Dermaroller, nem sima ami olcsó, nem mindegy hogy milyen a roller fejèn a tű!!! Bőrgyógyásszal dolgozok össze, mint kozmetikus esztétikai szakember, azért tudom:)

2013. máj. 19. 21:27
Az egyik bőrdoki szerint jelenleg a leghatásosabb kezelés az erek izmainak újrastruktúrálására az IPL + rádiófrekvencia.
2013. máj. 19. 19:07
Sanyi 34! Szappanozás után szoktál hidratálni? És ha igen akkor mivel?
2013. máj. 19. 18:29
Most olvastam Okoskolbitól hogy a fraxel lézer nem is igazán hatásos rosacea-ra mert csak a hámrétegig éget be. Dióda lézeres hirdetést meg nem láttam Pécsit. Úgy néz ki marad a villanófény kezelés valamelyik szalonban?
2013. máj. 19. 18:15

Körülnéztem Pécsen milyen kezelések vannak milyen árakon.

Bőrgyógyászaton fraxel vagy Co2 lézerrel kezelésenként 8000 ft-ért végeznek hajszáléreltüntetést. Egész arcra 70.000 ft. És van több szalon is ahol IPL-el meg rádiófreovenciás kombinációval 3-5 e ft a kezelés. Ezzel az eljárással 8-10 kezelést tartanak szükségesnek rosacea-ra.

2013. máj. 15. 17:21
Üdvözlet csigusz 111!Bocsánat a kései válaszért de ritkán nézek fel ide.Nadin szappant lehet kapni több gyógyszertárban vagy gyógynövény boltban.
760. csigusz111 (válaszként erre: 694. - Sanyi 34)
2013. máj. 11. 15:42

Kedves Sanyi34!

Érdeklődnék, hogy a kénes szappant naponta hányszor használod? Hol lehet ilyen Nadilin szappant kapni?

Nekem a bőrgyógyász egy rázó keveréket írt fel ami tartalmaz:kén, tetracyclin, erythromycin. Eléggé marja az arcomat amikor bekenem vele, de 1 óra múlva már nem. Sajnos nem segít rajtam, pedig már 1 hónapja alkalmazom.

759. 00301065a7 (válaszként erre: 757. - Vébarbi)
2013. máj. 10. 18:38

Nekem baromi régóta ugyanaz a bajom, se jobb, se rosszabb... időnként kipirosodok, "lángol" az arcom... ennyi... de ezt is úúúúúgy utálom...

A jó hír az (eddig- kipp-kopp), hogy göbök, vagy nagyobb baj nincs, de nem igazán hiszek abban, hogy ezen javítani lehet valamivel, nemhogy elmulasztani. Racionálisan abban is kételkedem így utánaolvasva, hogy a rosszabbodást el lehet kerülni... talán-talán lassítani picit lehet, de ez is egyénfüggő inkább, mint szerek meg kezeléseké - szerintem. :S

758. Hamil (válaszként erre: 756. - Vébarbi)
2013. máj. 10. 18:09

Engem IPL-el + weinwave(ez az ereket tünteti el) 10ezer volt 1 alkalom.

Megnéztem e képet,szinte nem is látszik semmi.

Nekem 3-4x ekkorák voltak,gyulladtak,és leginkább a napra,fülledt melegre jöttek elö!

757. vébarbi (válaszként erre: 751. - 00301065a7)
2013. máj. 10. 16:30

Tettem fel egy képet. De nem rémisztgesd vele magad. Neked nem biztos, hogy lesz ilyen.

Nekem nem volt kivörösödős I. stádiumom. Így esélyem sem volt megelőzni ezt az állapotot. Te már most elkezdheted megfelelően ápolni és kezelni a bőröd, így megtarthatod a jelenlegi állapotot.

756. vébarbi (válaszként erre: 753. - Hamil)
2013. máj. 10. 16:19

Hamil lézerrel kezeltek vagy villanófénnyel?

Itt nálunk lézer+IPL kombinációval kezelnének 20 eFt/alkalom. Átlag 4 kezelésre van szükség.

Csak IPL egy másik helyen (vmi szépségszalon) 5 ezer FT/alkalom. Ez olyan olcsó, hogy gagyi hatást kelt bennem. 25.000 kontra 80.000 Ft Hmmmm...

755. vébarbi (válaszként erre: 751. - 00301065a7)
2013. máj. 10. 16:16

Ici-pici kis dudorok a bőrömön amitől göröngyösnek látszik a bőrfelszín. Randa.

Viszont ettől rosszabb ne legyen...

Nem nagyon látszik fotókon. Majd próbálkozok makróval :)

Állandóan vigyorgok, pedig nincs okom rá... :)

754. vébarbi (válaszként erre: 752. - Hamil)
2013. máj. 10. 16:13
Fényvédőt használok. 30 faktor. Nem tapasztalom, hogy fényvédő mellett rosszabb lenne, ha kimegyek a napra. Ha nem ettől vannak a göbjeim. Mert márciusban ezek még nem voltak, csak a bőrvörösség. De mondjuk a sört is megiszom, ha úgy adódik :) Az életet azért még élvezném...
753. Hamil (válaszként erre: 750. - Vébarbi)
2013. máj. 10. 16:07

Ez igy van,de több kezelés kell,és a 3-4ik után lesz csak látható eredmény,nekem legalább is igy volt.


Kezelés után pár napig pedig csunyább lesz a böröd erre készülj fel...,de utána sokkal jobb lett.

752. Hamil (válaszként erre: 748. - Vébarbi)
2013. máj. 10. 16:05

Nekem abszolút bevált,nem irritál.

A nap ellen meg mindenképp védd az arcod,sapka,kalap,mert az a fö ellenség.

751. 00301065a7 (válaszként erre: 750. - Vébarbi)
2013. máj. 10. 11:43

Milyen göbjeid vannak? (Nekem csak időnként kipirosodik, de ezt is utálom, és nem akarok göböket. ) Tehetnél fel képet, az arcodról egy részletet.

Mennyi egy ilyen lézeres kezelés árban?

2013. máj. 10. 11:41

Attól kérdezném, aki már átesett lézer kezelésen:

A lézer hatással van a göbökre is, vagy csak a bőrvörösséget csökkenti?

Ha nem, az mit jelent? A normális színű bőrön maradnak a göbök?

A lézeres bőrgyógyász doki szerint az erek felszívódnak, az arc kifehéredik, s miután nincsenek jelen a tágult erek, amiből méreganyagok lépjenek ki, a gyulladás megszűnik, a göbök felszívódnak.

Igaz ez? Vagy csak a pénzemre utaznak? :)

749. vébarbi (válaszként erre: 745. - Hamil)
2013. máj. 10. 10:43

Ahogy lesz friss meggy, én kipróbálom :)

Majd elmesélem milyen :)

748. vébarbi (válaszként erre: 731. - Hamil)
2013. máj. 10. 10:42

Hamil! Nem irritált a Finacea?

Ráadásul fényérzékenyít. Nyár van!...

747. mazsolás (válaszként erre: 745. - Hamil)
2013. máj. 10. 08:35
Én már nem próbálom ki mert nincs gyulladás. Még a mosakodókrémet fogom lecserélni vagy Eucerin vagy Balea lemosóra. A kén sajnos túlszárítja a bőröm akármennyire higítom a hidrofillel. Csak a fejbőröm bírja.. És rájöttem hogy az én bőrömnek hosszútávon kifejezetten ártanak a vazelines/parafinos kozmetikumok, még a mosakodókrém is, mivel lemosás után is ottmarad a bőr/ön/ben vékony rétegben a parafin/vazelin. Az tágítja ki nálam a pórusokat, illetve olvastam hogy még értágító hatása is van, a kozmetikusok parafinos pakolást használnak a pórusok megnyitására és a vérkeringés fokozására. Sokkal simább lett, és tisztábbnak is érzem a bőröm a Balea sensitiv lemosójával. Hosszútávon ha jól vizsgázik akkor marad. Olaj-szappan-alkohol-mentes antibakteriális lemosó való nekem..
2013. máj. 9. 23:54
Lehet kapni kén szappant:Nadin a neve..legalábbis én azt használom.Örülök hogy más is kezdi kipróbálni a kénes lehetőséget.Hajrá mindenkinek!:-)
745. Hamil (válaszként erre: 744. - Vébarbi)
2013. máj. 9. 23:42
Nah ha valamelyiköt kipróblja kiváncsi lennék a hatására!
2013. máj. 9. 18:48

Mindenki figyelmébe :)

Meggymaszk akne és rosaca esetén


[link]

743. vébarbi (válaszként erre: 742. - Hamil)
2013. máj. 9. 13:35
Ez valami biorezonancia... én inkább a lézerre áldozom a pénzt.
742. Hamil (válaszként erre: 740. - 00301065a7)
2013. máj. 9. 12:13
Nem tudom,hogy ez müködik-e,de kiváncsi lennék én is.
2013. máj. 9. 07:37

Ne ijedj meg a finacea-tól. Én akneroxidot használok, amit a kevésbé érzékeny bőrű rosaceasoknak is javasolnak, másodvonalbeli kezelésként.. A finacea-t pedig a problémásabb, érzékenyebb bőrű rosacea-soknak írják fel a bőrgyógyászok első vonalbeli kezelésként. Szóval kevésbé agresszív. Nekem is megvan a finacea, de még nem használom. A házi orvost több mint öt percig győzködtem mire felírta. Azt mondta nincs képben és nem lát semmit az arcomon.XD

A kénes krém az nagyon agresszív, inkább valami light-os max. 5% kéntartalmú lemosót vegyél, vagy te is kikeverheted a detergens sulfuratumból és mosakodókrémből. Kénes szappan valószínű gyógynövényboltokban kapható.

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook