Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
710. vébarbi (válaszként erre: 708. - Mazsolás)
2013. ápr. 30. 22:07

Immár három bőrgyógyásznál jártam, és egy nagy nulla volt, amit nyújtottak... még gyógyszer vagy krémet sem kaptam egyiktől sem, nemhogy megnézték volna vannak-e atkáim. Ennyit róluk. Ezért inkább kísigérletezek a fejemen :)

Az IPL-ről én is olvastam, hogy az ősz és a tél a legalkalmasabb időszak...ennek ellenére simán csinálják nyáron is. Bőrgyógyász is! Nemcsak kozmetikus. Jó lenne ha ki tudnám húzni őszig. Na ezért is keresem magam a gyógymódot... felháborító, hogy ha nem magánrendelésre megyek, úgy lesz***nak a bőrgyógyászok, hogy csak pislogok...

2013. ápr. 30. 15:56
Mielőtt kipróbálod az ipl-t kérj garanciát a kozmetikustól. Nyár elején nem biztos hogy szabadna kezelni ilyesmivel az arcbőrt. Okoskolbitól tanultam.:-D
2013. ápr. 30. 15:34

Atkaellenes a teafaolaj. A dm-ben 900 ft.

Most vettem. Jó erős illata van, nem merem töményen felkenni, hanem majd teszek a mosakodókrémhez. Kérd meg a bőrgyógyászod hogy csináljon demodex-szűrést rajtad, és csak akkor küzdj az atkákkal ha nálad is elszaporodtak. Én nem csináltattam ilyet mert egyrészt tudom hogy ettől gyulladnak a faggyúmirigyek, és nem biztos hogy a dokim hajlandó foglalkozni ezzel. Nagyon túlterheltek.

2013. ápr. 30. 12:00

Olvasom, hogy vannak itt olyanok, akik csak a pirosságig jutottak. Írígykedem rájuk :)

Nekem tele van a képem ici-pici göbökkel. Amellett, hogy piros és nagyon viszket... már utálok az arcomhoz nyúlni...

Pedig kreol bőrű vagyok és minden előjel nélkül alakult ki ez a vacak betegség. Csak az alkoholtól pirultam ki...attól meg ki nem?

Amiért viszont most beléptem ide:

Van Debrecenben egy szalon, ahol IPL kezelést végeznek rosaceara. 5000 Ft/alkalaom a kezelés ára. Ez igen kedvező.

Mit gondoltok? Rá merjem magam bízni egy kozmetikusra?

És nem tudja valaki véletlenük, hogy mi a neve az atka ellenes oldatnak?

Köszi!

Barbi

2013. ápr. 29. 21:59

A benzoilperoxid szerintem nem pusztítja el az atkát.:-(

Hát igen az akneroxidnak (5 %-os Benzoilperoxid) valóban az a gyengéje hogy szárítja a bőrt és fényérzékenyít, illetve a kezelés első pár napjában még bőrpírt is okoz, de inkább húzódjon egy picit a bőröm mint 20 évvel öregebbnek nézzen ki a mosdószivacson lévő lyuknagyságú pórusoktól, meg a rücsköktől és bőrvastagodástól és gyulladástól amit ez az atka csinált. Most vannak olyan pórusok az orcámon, amik teljesen színtelenek. Nekem ez is boldogság hogy nem vörös gyulladt a halántékom az orrom meg az orcám, hanem csak enyhén rózsaszín, néha teljesen színtelen. És eddig kb 90%-ban lesimultak a rücskök a bőrömről, meg összementek a pórusok. Még az atkát kell kiírtani teljesen valahogy hogy ne gyulladjon be többé, mert nem szeretnék egész nyáron benzoilperoxidozni.

2013. ápr. 29. 21:14

Holnap veszek teafaolajat, aztán majd írok.


"TEAFA ILLÓOLAJ (Melaleuca alternifolia) Egy 2004-es NCCAM (National Center for Complementary and Alternative Medicine) szintén igazolták A teafa illóolaj eredményességét a láb-és körömgomba, korpa, pattanások kezelésére.

Egy klinikai vizsgálatban összehasonlították az 5 százalékos teafaolaj és az 5 százalékos benzoil-peroxid hatását a pattanások kezelésében. Kicsiny különbséggel utóbbi hatásosabbnak bizonyult, viszont a teafaolajnak sokkal kevesebb mellékhatása volt. Az 5 százalékos teafaolaj a rühatkát is elpusztítja."

2013. ápr. 29. 20:50

Próbálta valaki?

Egy részlet a hatásáról:

"A teafaolajat Ausztráliában, főleg a bőrgyógyászat, a nőgyógyászat és a fogászat területén, a háztartásban a fehérnemü higéniában, a vizes helyiségekben előforduló penész eltávolitására, rovarok, élősködők elűzésére, a háziállatok ápolására és parazitáik eltávolítására használják. A teafaolaj nemcsak gomba-, baktérium- és vírusölő tulajdonsága miatt kedvelt, hanem azt is igen nagyra becsülik, hogy a teafaolaj nem károsítja sem a szöveteket, sem a nyálkahártyát.

A teafaolaj a hajparaziták és élősködőik ellen is sikeresen használható. Bedörzsölés után 5 perc múlva alaposan ki kell a hajból öblíteni."

2013. ápr. 29. 20:34
Mai cikkben közölte egy bőrgyógyász hogy pozitív visszajelzések vannak a teafaolajról a demodex ellen. :-)
2013. ápr. 28. 11:01
Azt olvastam hogy a demodex ellen nem hatásos semmilyen kémiai szer, csak ha előbb áttöröljük a bőrt sebbenzinnel hogy feloldódjon az atkát védő faggyúdugó. Kipróbálom!XD Utána mehet az atkaírtó? Milyet kell venni?
2013. ápr. 28. 02:37

Nekem teljesen lement a gyulladás.

Az a gyanúm hogy nem a kliontól, mert azt csak öt napja szedem, hanem az akneroxid húzta le ilyen hamar. Naponta kétszer kenem vékonyan akneroxiddal. Ezt bakteriális fertőzés okozza az tuti!!!

2013. ápr. 27. 23:10
Szia kedves Kata!Nagyon szívesen válaszoltam.:-) A kénes szappant próbáld ki hátha beválik!Sok sikert!Üdvözlettel:Sanyi
699. 1kata2
2013. ápr. 27. 22:40

Kedves Sanyi 34.

Köszönöm, hogy válaszúl újra itt vagy,és elmondtad a te sikeres történetedet.Biztosan lesznek akik ezt-azt,valamit,tudnak hsznosítani abból amit elmondtál.A magam részéről eddig jóformán mindent úgy csinálok ahogy elmondtad,kivéve a kénes szappant,ill. a kenőcsöt,ezt még nem használtam.

Az én bőröm is csak a pirosságig jutott el hála a jóistennek,de sokszor ez is kibírhatatlanúl tud fájni és viszketni.Az életmód váltásodhoz gratulálok,egyébbként én már a kezdetektől így élek ahogy te leírtad. Biztosan ezért nem hatalmasodott el jobban.Göbök egyáltalán nincsenek,de szakadt erek igen, mai is jobban lehetett látni,mivel melegebb volt. és főleg az autóban kellett vigyázni a szellőztetésre. Mindezek ellenére ami most van az elviselhető,inkább éjjel kell figyelni arra, hogy a fej szabadon maradjon,ne érjen sehol sem takaró az archoz a meleg miatt.Ezeket én leírtam itt az oldalon is,hátha tudtam segíteni valakinek, ugyanis mindenkinek másképpen zajlik ez a betegség.Kérlek,ha további javulást érsz el tudasd velünk,Jó lenne ha nem lenne ez a sokszor fájdalams pirosság sem.Köszönöm a segítségedet. Üdvözlettel kata.

2013. ápr. 27. 12:31
Nekem csak pirosság és belobbanás volt nem alakultak ki göbök.
697. Hamil (válaszként erre: 695. - Nokedli0920)
2013. ápr. 27. 08:33
Szerintem akkor az nem rosacea,mert akkor máshol is jelentkezne,de nem vagyok börorvos,én megnézetném mással is a helyedbe.
696. Hamil (válaszként erre: 694. - Sanyi 34)
2013. ápr. 27. 08:32

Az igen gratulálok,ezt a kénes szappant lehet kiprobálom,bár kicsit félek nehogy belobbanjon töle.

Göbök is voltak neked vagy csak pirosság?

2013. ápr. 27. 08:27
Kedves Hamil, inkább úgy fogalmaznék, hogy az államon. Bocsánat, elég hülyén írtam le.
2013. ápr. 27. 00:33
Üdv mindenkinek!Régen jártam az oldalon...több mint egy éve.A rosaceával kapcsolatban pozitívabb eredményről tudok beszámolni mint amilyenben leledzettem.Igaz jómagam életmódot váltottam:húst,cigarettát,kávét leraktam,cukrot teljesen a minimumra szorítottam(max.hetenként egy túrórudi) ha valamit meg kellene édesíteni akkor mézet használok.Teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztok.Minden mesterséges anyaggal megtűzdelt kaját elfelejtettem.1000 mg-os C vitamint szedek.Naponta fél óra testmozgást végzek,nem megerőltető mozgássorozatot,például jógát,ezen felül meditálok naponta.Arcomat-hajamat zuhanyzáskor kénszappannal bekenem,rajtahagyom azt a fürdés végéig.Forró víz nem tesz jót az arcnak és az ereknek sem.Nem tudom hogy mi lehet a rosacea oka ezért több helyről támadtam ellene.:-)Cigi lerakása és C vitamin szedése az erek karbantartására.Cukor és mesterséges anyag kizárása a máj védelmében,Testmozgás a vérkeringésre,jóga az endokrin rendszerre és az emésztésre,meditáció a pszichés stabilitásra.:-) A kén nekem csodákat tett a bőrömmel.Azt az élősködők ellen kezdtem használni mert egy elmélet szerint ez okozza.Bementem egy gyógyszertárba és kértem kénes kenőcsöt.Több helyről eltanácsoltak majd egy helyen a kedves patikusnő kikeverte nekem.Van ám szaga..mármint a kenőcsnek.:-)Nekem nagyon szépen lehúzta a vörösességet ez a kencefice.De a kénes szappan is nagyon eredményes számomra,azt mai napig használom.Összegzés:Nincsenek belobbanások,nem vörhenyes a képem és az orrom sem vörös mint volt, csak enyhe pír van néha ami nem zavaró.Nekem nem romlott hanem javult az állapotom.A kénszappant próbáljátok ki mindenképpen ha mást nem is ezekből a felsorolásokból.Nagyon szurkolok mindenkinek!!!
693. Hamil (válaszként erre: 692. - Nokedli0920)
2013. ápr. 26. 23:18

Szia

Csak az ajkaidon vannak?Mert akkor az sztem biztos nem rosacea, nézesed meg másik börgyógyásszal

2013. ápr. 26. 17:32

Sziasztok,

a tanácsotokat szeretném kérni. 5-6 évvel ezelőtt jelentkeztek nálam a tünetek (kb. 20 kilót fogytam előtte, aztán némileg visszatértem normális étkezéshez), a mai napig ugyanazok a tüneteim, a ajakamon vannak kis piros pöttyök, mintha vízzel lennének tele, és mikor megnyomom ki is jönnek.És a nyoma nagyon sokáig látható, Először azt mondták allergia, azán hogy rosacea. Kaptam Rozexet, diétázom, de nem látom hatását. Pirosság, eresség nekem nincs. Szerintetek is az?

2013. ápr. 25. 21:30

Hosszútávon többet árt az ichtiolsalic mint használ. Nekem nem vált be.

Elkezdtem egy 10x2-es klion-kúrát, és mellé tervezek venni metroruboril-t. Abban is van ugyanannyi metronidazol mint a vényköteles rozex-ben. Próbálta már valaki?

2013. ápr. 25. 12:03

Kedves Okoskolbász!

Mi a véleményed a MultiXel frakcionált CO2 lézerről?

Ahol én élek, ez elérhető. Az IPL-ben nem hiszek.

689. Dodi44
2013. ápr. 23. 05:17

Egy idosebb ferfi azt mondta:

Inkabb legyen az orrom borviragos, mint a fogam vizkoves!

2013. ápr. 22. 22:41

Szia Vébarbi!

A neten olvastam erről hogy nyugtatja a bőrt: ung. ichtiolsalic. Van benne 2 % szalicil sav, ami csak a pórusokból tisztítja ki a betokosodott faggyút meg ilyesmit, illetve nézz utána a neten a keresőbe hogy az ichtiol milyen hatást gyakorol a bőrre, abból 10 % van benne. Fekete büdös gépolajszagú kenőcs, de kit érdekel ha nekem javított valamit.:-) Szerencsére a gyógyszertár vény nélkül is kiadja ezt a kenőcsöt. Az még fontos hogy leginkább a korpás seborreás bőrre hatásos. Nekem kissé enyhítette a gyulladást, pedig csak négy napja kenem fel egy órára aztán lemosom. Illetve összébb mentek a pólusok, nincs hámlás még a szemöldököm körül se, pedig ott 10-15 éve mindig hámlott rendesen. Sok sikert a gyógyuláshoz! Ja ha neked is vagy bárkinek van valami tippje akkor írja meg légyszi!!!! :-)

2013. ápr. 22. 16:33

Okoskolbász tőled szeretnék tanácsot kérni! Ha olvasod és válaszolnál megköszönném. :-)

K.b. egy éve közölte a doki hogy nem gombás fertőzés hanem rozacea van az arcomon. Én sajnos otthon előtte jól meggyötörtem a bőröm mivel azt hittem valami fertőzés, és összevissza félrekezeltem mire orvoshoz mentem vele. Volt otthon mindenféle próba: arcszesz, fogkrém, ecet, naponta bőrradir. :-)

A dokinak csak az arcszeszt mertem elmondani, azt mondta hagyjam abba, majd felírt egy aloe gélt, meg egy méregdrága bioderma krémet. Ezután amikor leálltam mindennel, nem megnyugodott hanem még rosszabb lett a bőröm, kitágult óriási pólusok lettek, nagyon apró csak közelről látható ilyen miteszerszerű hólyagok mindenfelé, és érdes, pikkelyesen hámló lett a bőröm. Az alapprobléma továbbra is megmaradt, vagyis hogy csodálatosan vörös és viszket is. :-) Az orca részen nem épp a felhám, cafatosnak tűnik. Tükörbe főleg a napon jól látható, hogy leginkább a faggyúmirigyekből indul ki a gyulladás. Egy éve ilyen fantasztikus a kinézetem, de a doki nem írta fel a rozexet pedig látta mert 3 hete égetett ki egy kis faggyúbetokosodást a szemem alatt, ami már szépen begyógyult. Klion-t csak vényre lehet úgy tudom kiváltani. Legalább hogy a hólyagok eltűnjenek, rá szabad kenni ilyen bőrre akneroxid 10-est? Vagy irassak fel klion-t inkább? A másik hogy olvastam hogy az ichtiol nyugtatja az ilyen bőrt. Vettem rá az ung. ichtiolsalic kenőcsöt. Ezt vény nélkül lehet kapni, de nincs info itt a neten hogy miképp kell felkenni, mennyi időre, stb. Egyenlőre 4 napja használom, egy órára felkentem, majd lemostam és hidratáltam. A pikkelyes hámlás teljesen elmúlt, és nem olyan érdes a bőröm! Talán úgy látom hogy egy picit a gyulladás is lohadt, de ahhoz lehet hogy több idő kell hogy látványos legyen. Nem tudom. A neten írta egy kozmetikus hölgy, hogy neki teljesen elmúlt a kezdődő rozacea ettől a kenőcstől, egy-két hónapig kenegette magát, és 13-14 éve tünetmentes.

686. Hamil (válaszként erre: 685. - Vébarbi)
2013. ápr. 17. 15:03

Nekem az IPL sokat segitett,igaz ha nagyon piros ill. gyulladt akkor eleinte többször kell járni.

Ha érdekel én hova jártam akkor privátba leirhatom.

2013. ápr. 17. 09:34

Kérlek benneteket áruljátok el mivel lehet a gyulladást megszüntetni, mert ég és viszket az arcom, a bőrgyógyász meg annyit mondott, jöjjek vissza ha már gennyes gyulladás van, akkor ír fel krémet.

KÉREK TIPPEKET: kenőcs, bármi... SOS

Jelenleg aloe géllel kenem, de nem javul.

684. Mova
2013. ápr. 17. 07:44
Nemrég olvastam erről: IBR-SYSTEM. Valakinek tapasztalata?
2013. ápr. 16. 17:50

Azzal kezdtem, hogy megnéztem...szerintem mindenki megnézi. Bár azt olvastam, hogy azt a stádiumot nem mindenki éri el... Én nem fogom. Eldöntöttem. Ha mégis, kinyírom magam.

Nekem per pillanat úgy néz ki a fejem, mintha szarrá (bocs) égtem volna a napon... úgy is érzem magam...

Ősszel nekiesek lézeres kezeléssel. Az IPL-ről olyan doki mondta, hogy nem ér semmit rosaceara, aki maga csinálta itt debrecenben. Ő mondta, hogy lézerrel próbálkozzak.

Valaki próbálta a lézert? (nem IPL-t!)

682. 00301065a7 (válaszként erre: 681. - Vébarbi)
2013. ápr. 16. 15:52
És évről-évre csak rosszabb lesz... az előrehaladott állapotú arcokat ne is nézd meg a neten... én teljesen kibuktam azoktól a képektől... :(
2013. ápr. 16. 10:59

Basszus...lehetetlen elkerülni a napot! A meleget meg pláne...Majd a föld alatt...

Hát nem tudom elképzelni, hogy kalapban indulok dolgozni. Nyaralás alatt még elmegy.

Gyűlölöm ezt a tetves betegséget!!!!

Főleg, hogy imádtam a nyarat :(

A legtöbb életet megkeserítő betegség velünk születik vagy lassan fejlődik ki. Ez meg... egyszercsak az arcbőröm beadja a kulcsot... :(((((

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook