Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
560. puchermiklos (válaszként erre: 558. - 8f8f3a827e)
2012. jún. 8. 15:01
Szia Kolbi! Tudnál ajánlani valami kezelési módot demodex atka ellen?
559. 1kata2
2012. jún. 7. 15:05
Vissszanéztem,köszönöm a választ. Érdekes, lehet hogy ezért viszketek?:)
558. 8f8f3a827e (válaszként erre: 557. - 1kata2)
2012. jún. 6. 19:08

Olvasd el az 500-as hozzászólásomat vagy üsd be a keresőbe " Demodex atka vagy demodex folliculorum" és már megint megtaláljuk a rosacea okát



Kolbi, a segítő jobb

557. 1kata2
2012. jún. 5. 16:15

Halihó Rosaceások, senki nincs a közelben?Talán mindenki megyógyúlt?,vagy nincs mit átadni egymásnak?Bár úgy lenne, hogy mindenki meggyógyúlt volna!


Szép napot mindenkinek.

2012. máj. 24. 16:37
Prosacea krém érdekel valakit? USA-ból rendeltem kettőt, egyet már elhasználtam. A másikra nincs szükségem.
555. 1kata2
2012. máj. 24. 16:20

Sziasztok.

Szeretném ha valaki elmondaná mi az a dermodex atka a Rosaceával kapcsolatban.Most olvasom, hogy létezik ilyen.

Köszönöm, ha válaszol valaki.

554. Hamil (válaszként erre: 553. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 23. 16:48
Te szerencsétlen mond már meg mit,kit reklámozok az 549-es hsz.ba?
553. 8f8f3a827e (válaszként erre: 552. - Hamil)
2012. máj. 23. 14:32

Pacific-nak valószínű nem rozáceája van, az ereket már eltüntették. Te meg kéretlenül, állandóan bejelentkezel, és reklámozol. Megértettük, az onkológus egy tűt vezet az érbe, kiégeti, eltettük az információt. Nálad csoda történt, tudja meg az egész világ.Köszönjük, de miért kell mindig elővenni? Mi az érdeked?


És miért lennék beteg? Már leírtam, hogy időnként bejelentkezel. Nyáron amúgy sem érdemes reklámozni, ha valaki egy kicsit is ért a témához, az ősszel nyomul.


Okoskolbi, aki nem beteg

552. Hamil (válaszként erre: 550. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 23. 13:48
Te beteg vagy ember...
551. 8f8f3a827e (válaszként erre: 548. - Pacific)
2012. máj. 23. 09:52

Megkaptam a privát üzenetedet.

A Svajda dr-nőt azért ajánlottam, mert a teszteket le tudja futtatni Szváron.

Magyarországon az első számú bőrgyógyász, aki allergológus (külön szakvizsga) is, Temesvári Erzsébet Budapesten. Kicsit lekezelő, pökhendi a stílusa. Jó tanár. Úgy is el fog küldeni tesztekre, ezért jobb, ha otthon végezteted el, majd nála jelentkezel egy átnézésre.


Okoskolbász

550. 8f8f3a827e (válaszként erre: 548. - Pacific)
2012. máj. 22. 16:48

Tényleg Székesfehérvárt írod? Egyik bőrgyógyászokkal legjobban ellátott város. Azt hittem Mátészalkát írsz, vagy Csornát.


1. lépés háziorvos- vérvétel mennyiségi és minőségi vérkép kérése

2. lépés Prick-allergiateszt: 7000 Ft, epicutan allergiateszt: 12000 Ft elvégzése dr. Svajda Bernadett Szfehérvár többet a reklám miatt nem írhatok

3. ne fogadd meg Hamil tanácsát, ő a látható erek kiégetésében „jártas” onkológus doktornőt reklámoz.


Okoskolbász

549. Hamil (válaszként erre: 546. - Pacific)
2012. máj. 22. 13:33

Szia.

Más nagyvárosba nem tudsz elutazni vizsgálatra?

pl,Tatabánya,Budapest ezek nincsenek messze és itt biztos találsz maszek rendelést.

Én Tatabányán voltam 6000ft volt,és azonnali eredmény.

548. pacific (válaszként erre: 547. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 22. 12:12
Székesfehérvár
547. 8f8f3a827e (válaszként erre: 546. - Pacific)
2012. máj. 22. 10:01
Melyik városról van szó?
546. pacific (válaszként erre: 512. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 22. 00:14

Szia


Köszönöm a válaszodat.

Sajnos itt képtelenség megcsináltatni az allergia tesztet. 2 hete elmentem, közölték, nincs anyag. Utána mondták, ha lesz akkor meg azért nem lehet, mert nyár jön és akkor nem lehet. Akkor majd jön az ősz, és érdekes mód az anyag elfogyott, de hová lett??? Aztán előről minden, hogy nincs semmmi.

Hogyan kezdjem és kinél. A körzeti doki adott beutalót, de így jártam. Nem is kisvárosban lakom, és ez van. Mit tegyek.

Most a hétvégén volt fagyizás, és mára az állam nagyon piros, de főleg a nyakam. Hihetetlen.

Én is szereztem rosex krémet, ma bekentem, hátha....

Van még 1 bőrgyógyász akiről hallottam , felkeresem jövő héten. maszek alapon, de nincsenek illúzióim.

Ezek szerint Te az egészségügyben dolgozol? Jók a tanácsok, de hova forduljak. A járóbeteg rendelésnél csinálnák (ha lene mivel ) a teszteket. A kórházi főorvosnál is voltam maszekban, de a kórházba nem mehetek, mert szerinte ez piti ügy, és ezzel nem foglalkoznak. Persze nem neki lángol hetente kétszer az arca és ég a nyaka. Megint kérjek a kórházi bőrosztályra beutalót. Voltam nála 4 alkalommal maszekban, de a stílusa szőrnyű. meglát, és el akar zavarni. (a kórházból)De hát akkor kihez forduljak. Mit javasolsz erre.

A körzeti orvos (nem bőrgyógyász) szerint nem rosacea, mert van a körzetben rosaceas beteg, de ez nem lehet....

Felírtam mindent amiket írtál, de kinél, hol kezdjem. Létezik, hogy egy ekkora városban, ahol sok tej, liszt, stb allergiás lehet nem végeznek semmilyen allergia tesztet? Kétlem. Hát hiába fizet az ember a maszek rendelésen, ha így kezelik. Esetleg Te is bőrgyógyász vagy? Hol rendelsz?

Csináltam képeket, elküldhetném valamilyen címre, mit szólnál hozzá. Lehet, hogy ideg alapon van az egész, de ilyen tünetek????

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de kíváncsi lennék a véleményedre, hol kezdjem az egészet. Szeretném végigcsinálni amit leírtál, de hogyan?

Köszi előre is

Pacific

545. akác56 (válaszként erre: 544. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 18. 13:22
Értem, köszi! - szemléletes, ahogy leírtad! ....és nagyon drága.
544. 8f8f3a827e (válaszként erre: 528. - Akác56)
2012. máj. 18. 13:06

A lézereket a gerjesztett anyagról nevezik el. Széndioxid lézernél e gázt gerjesztik, míg a dióda lézernél ezt a félvezetőt. A festék lézernél egy speciális festékanyagot gerjesztenek.


A lézer kifejezés általánossá vált, míg igazából sokan az alapot, nagyon laikus módon sem ismerik. Mi a különbség egy zseblámpa és egy lézerfény között?

Mindkettő az energiát fotonokban, kis csomagokban bocsájtja ki. A zseblámpánál a fotonok összevissza, míg a lézernél egyszerre, egy irányban kerülnek kibocsátásra. Képzeljünk el egy nagyfeszültségű vezetéket, melyre madarak szállnak le pihenni. Egy-egy madár rászáll, majd egy-egy leszáll a drótról. Igazából ezt alig lehet észrevenni, semmi zajjal nem jár (zseblámpa). A lézernél jön a gerjesztés, a madarak szépen sorban leszállnak és várakoznak, és amikor már rengetegen vannak, mintha egy pisztolyt elsütöttek volna, egyszerre, egy irányban nagyon nagy zajjal felröppennek.



A rozáceánál alkalmazott fényterápia alkalmanként 20-50 ezer Ft-ba kerül és 2-6 alkalom szükséges az eredményhez.

543. 8f8f3a827e (válaszként erre: 541. - Mejudit)
2012. máj. 18. 13:03

Bocsánat, félreértettél, én dicsérni akartalak. Valószínű tényleg baj lehet a kommunikációmmal.


Kolbi, aki nehezen fejezi ki magát

542. zefex
2012. máj. 17. 14:46

Kolbi, Kolbi, ne túlozz!

Szerintem itt már nagyon sokan, és ismételten megköszöntük a segítséged!

Ennyire nem sajnálhatja magát az ember egy kis buszos intermezzo miatt. Az autósok világa sem maga a tökély. Mindenkor és mindenhol lehetnek olyan helyzetek, amik elrontják a kedvünket.

Miről lehet felismerni téged, hogy ha évek múlva megint buszra szállnál, és összefutnánk, javítsam a hazai közösségi közlekedők megítélését?

Gyógyulást az anyósodnak!

541. mejudit
2012. máj. 17. 12:24
Külföldről keveredtem ide. Regisztráltam és írtam,hogy ez most válasz volt e? nem értek hozzá. Elnézést. Gyalázkodni ,hülyeségeket írni nem szoktam . Egy jó infót szereztem innen. Köszi
540. 8f8f3a827e (válaszként erre: 532. - Mejudit)
2012. máj. 16. 15:56

Hello Mejudit!


Te honnan keveredtél ide? A Marsról? Válaszolsz és megköszönöd az infót? Ez itt nem szokás. Hülyeséget írni, majd gyalázkodni, ez kell itt.


Anyósom hétfőn infarktust kapott. A párom kocsiba ült és lement Nyíregyre. Én bőszen rendelek, majd este észreveszem, nincs lakáskulcsom. Elmegyek egy belvárosi szállodába, ahol ismernek, busszal oda, majd reggel vissza. 10 éve nem ültem buszon. Állok, félrelöknek, leülők a külső székre, a belső utas mozgolódik, nyomul, nézek rá, ő néz kérdőn, de egy mukkot nem szól, csak nyom. Lassan megértem, le akar szállni, mi a f..szt mélázom. Tényleg ennyit változott a világ?


Kolbi, a méla

539. 8f8f3a827e (válaszként erre: 537. - Zefex)
2012. máj. 16. 12:32

Persze egyből rákerestem, de mondom, a bizonytalan kémiai (több összetevőből álló) eredetű anyagoknak semmi keresnivalójuk sincsen a rozácea kezelésében.


Kolbi, a keresőmotor

538. zefex
2012. máj. 15. 22:27

Sédkender

"ajánlják májelégtelenségnél, vagy rossz májműködésnél fellépő bőrbántalmak ('viszketegség'), valamint egyéb bőrbetegségek, mint a rosacea vagy az akne rosacea (bőrpír) kezelésre..."

537. zefex (válaszként erre: 536. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 15. 22:20
Rákeresel, mint a fekete nadálytőre. A gugli segít.
536. 8f8f3a827e (válaszként erre: 535. - Zefex)
2012. máj. 15. 17:13

Nem tudom mi a sédkender..


Kolbi, a tudatlan

535. zefex (válaszként erre: 533. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 15. 15:00

Feltételezem, hogy ez az angol példa ceteris paribus elven működött: a többi tényezőt nem vizsgálták, mert akik vizsgálták, a felelősség elhárításában voltak érdekeltek. De az a szegény tea, amibe belekeveredett - vagy sem - a nadály, nem fogadott ügyvédet, így ő viszi el a balhét, bár eddig nem hallottam erről (sem).

Úgy tudom, a pirrolizidin-alkaloid vízben alig oldódik. Akkor hogy kerülhetett a teába?

Pirrolizidin van a cickafarkban, sédkenderben, a rozmaringban, a tüdőfűben, és még ki tudja miben, mégis biztonságosan fogyaszthatók (persze ésszerű adagban és ideig).

Apropó, sédkender. Ennek rosacea és egyéb bőrbetegségek terén való alkalmazásáról tudnál pár szót ejteni?


Zefex ismételten megvédte a számára egyébként érdektelen nadályt, és megpróbál Okoskolbászból lelkes gyógynövényest faragni

2012. máj. 15. 14:19
Szerintem vannak veszélyesebb dolgok is mint gyógyteát inni vagy gyógyteával kikevert lemosót és arckrémet használni.Nekem például a hormonális problémámat sikerült megoldani vele és a bőrömet is mindig helyre hozza,anélkül,h kimúltam volna tőle.Okoskolbinak,az érzékeny-lelkűnek nem esik jól soha ha mások is hozzá szólnak ehhez a témához,mert csak ő szereti fitogtatni a tudását....
533. 8f8f3a827e (válaszként erre: 531. - Zefex)
2012. máj. 15. 13:49

fekete nadálytő (Symphytum officinale)

Részletek wikipédia…

Ezt a gyógynövényt a gyógyászatban sokféle célra használják, külsőleg kitűnő hatása van a fekélyekre, és a csonttörésekre, égési, és más sérülésekre, duzzanatok borogatására. Hatásos szer még a reuma, ízületi gyulladás, megerőltetés, csontfájdalmak, sebek, vérömlenyek, zúzódások, ficam, rándulás, bénult végtagok fájdalmainak enyhítésére, de tüdőbetegségek kezelésére is.

Levél forrázata: fürdőbe, arclemosóba téve bőrlágyító hatású. Egyes készítményeket a gyógyszertárakban is beszerezhetjük.

Friss levelét levélborogatásként, szárítottan, illetve ülőfürdő készítéséhez, gyökerét frissen és szárítva, de porrá őrölve is használhatjuk borogatásnak, tinktúra, esszencia, vagy kenőcs is készülhet belőle.


Belsőleg (pl. teaként) nem ajánlott, mivel a májra toxikus (mérgező) hatású pirrolizidin-alkaloidot tartalmaz.


A borogatás nyílt sebre nem használható. Alkalmazása terhesség alatt ellenjavalt. Borogatásként segíti az eltört csontok összeforradását.


És ezek az adatok felnőttekre vonatkoznak… pár éve több gyermek maghalt bizonyítottan nadálytő tea fogyasztása után, több pedig súlyos májkárosodást szenvedett…

532. mejudit
2012. máj. 15. 13:06
Nemrég fedeztem fel ezt a fórumot örömömre, mivel nállam is fenáll a rozácea kb 2 éve,de csak a bal arcomon, így itt döbbentem rá a demodex atka leírására. Elmentem orvoshoz és felírta a rozex gélt. Pár napja használom és már nincs egyáltalán a rohamokban jelentkező ,égő ,piros duzzanat. Én teszek a gélre egy kis hidratálót direkt érzékeny bőrre ,mert nagyon szárít. Meddig kell ezt a gélt használni,tudja ezt valaki? Köszönöm okoskolbásznak a tájékoztatót a demodexről!
531. zefex (válaszként erre: 523. - 8f8f3a827e)
2012. máj. 15. 09:33

Az rendben van, hogy nem kell semmivel sem keverni. De hogy a véletlenül a teába kerülő nadálytól bárki is meghalna, te sem mondod komolyan. Márcsak az arányok miatt sem, ha netán mérgező lenne, de nem az. Ehető vadnövény, de ne edd ha nem kívánod.

Nagy kultusza van annak, hogy kiragadni egyetlen tényezőt, arra fogni mindent.

Kik szedik a gyógynövényeket? Hogyan tárolják? Egyébként is forrázni kell, aztán szűrni, de ülepszik is magától. Ha látnád egyik másik étterem konyháját, nem ennél étterembe, kivált, ha reklamáltál is közben.

Zefex, aki harcba szállt a gyógynövények (és szedői) mellett

Okoskolbász ellen, akinek vannak butuska megjegyzései is

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook