Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2009. febr. 23. 17:28
linket belehet ide tenni?
457. c4cd20e0ca (válaszként erre: 456. - 70b8b94025)
2009. febr. 23. 16:41
Esetlek meg tudod mondani honnan töltötted le a kék könyvet? Mert már én is kerestem, de nem találtam...
2009. febr. 22. 21:33
Én is Callaneticsezek, igaz kihagytam pár alkalmat(otthon csinálom, letöltöttem a kék könyvet); de még semmi eredményt nem látok, kivéve ha csinálom, a másnapi izomlázat. Ti hogy vagytok a tornával? alakultok?
455. c4cd20e0ca (válaszként erre: 454. - Tundiii)
2009. febr. 22. 21:28
Szia! Az a bizonyos kék könyv nekem is megvan, egy ideig csináltam, de pár hónap után beleuntam. Mert elég monoton mindenből sok százat csinálni. Viszont hatékony. Azt mondják, hogy az egyik leghatékonyabb alakformáló. Majd írj, hogy mik a tapasztalataid, hátha én is újra megpróbálom! :)
454. tundiii
2009. febr. 19. 16:36

sziasztok! nem tudom, mennyire él még ez a fórum, de én tegnap kezdtem el a kék callanetics könyvből megcsinálni az egy órás programot és nagy reményeket fűzök hozzá. anya mesélte, hogy ő járt iylen tornára még régen, és emlékszem is rá milyen jó formában volt akkor. alacsony vagyok és viszonylag vékonyak a csontjaim, a problémám a hasammal, csípőmmel, és a combom belső részével van. kb 5 kilót szeretnék fogyni. most így 1 óra után a fenekemben van izomláz meg egy kicsit a hasamban, bár a hasizomgyakorlatokból nem bírtam 100at megcsinálni. egyszer már sikerült fogynom úgy tartósan pár kilót stepaerobiccal, azt szerettem is, kicsit fárasztó de bele lehet szokni, csak már nincs időm eljárni órára.

még úgy karácsony tájékán vettem pilates dvd-t, azt egyszer csináltam de szerintem azt így tanár nélkül nehéz, mert a csaj beszél iylen pilates légzésről azt meg azt sem tudom igazából, hogy mi meg hogy kell csinálni. na mindegy. szóval remélem ez a callanetics be fog válni. gratulálok mindenkinek akinek sikerült megvalósítania, amit szerett volna, a többieknek pedig kitartást kívánok.

egyszer már sikerült fogynom úgy tartósan pár kilót stepaerobiccal, azt szerettem is, kicsit fárasztó de bele lehet szokni, csak már nincs időm eljárni órára.

453. Tifanny
2009. jan. 5. 19:13

Sok-sok szünet után igaz, de visszatértem.Történt ugyanis, hogy nagyon csendessé vált a fórum, és így én is elmaradoztam!De most örömmel látom, hogy újra pezseg az élet, sőt új tagokkal is bővültünk!

Elöször is boldog Új évet kívánok minden callan/pilates imádó, fogynivágyó harcostársamnak!

Az új év eljöttével úgy határoztam, idelye végre belekezdeni a kitartó(hangsúlyoznám a KITARTÓ szót,ami egyáltalán nem szerepelt eddig az anyanyelvemben) munkába!Megfogadtam, de persze csak úgy képletesen, hisz kényszerből semmit sem jó csinálni, hogy idén végre lefogyok és olyanná alakítom a testem, amilyen mindig is szerettem volna, hogy legyen, hátha még az önbizalmamom is dob egy kicsit!

Nem is húzom tovább a szót, csupán sok sikert és minusz kilót/centit,kinek mit kívánok az itt levőknek és persze magamnak:)!!!

452. Ciccke (válaszként erre: 449. - Kelenia)
2008. dec. 25. 13:49
Kitartás, türelem, ésszerű táplálkozás, és némi mozgás, és lesz eredmény. Bár nem egyik napról a másikra. Nekem egy év alatt -16 kiló, nem extrém túlsúlyból.
2008. dec. 19. 07:43
nem tudom
2008. dec. 19. 07:36
Én is csinálom szorgalmasan, mióta odafigyelek arra is, hogy mit eszem és mennyit, és igyekszem este nem enni - azóta kezdem látni és főleg érezni az eredményt:) A nadrágok sokkal kényelmesebbek, főleg a hasamon, a derekamon érzem, hogy feszesebb stb. Nekem a combom, a lábam ami katasztrófa, idővel az is megindul, remélem:) Én a Z ülésest nem tudtam kezdetben, ma már simán megcsinálom:)
449. kelenia
2008. dec. 19. 07:17

Hat lanyok, ma csinaltam meg 4-edszerre az egy oras programot es ugyan hatalmas, latvanyos valtozasokat nem latok, de azt erzem, hogy egyre erosodom.. Eloszorre a hasizomgyakorlatokat sok reszletben tudtam megcsinalni es altalaban el sem jutottam a 100ig, ma pedig siman vegigcsinaltam minden hasizmot, meg a tobbi gyakorlatnal is mindig megvolt a 100.

Remelem most mar lassan a tukorben is latni fogom az eredmenyt :)

Nem kellene sokat fogynom amugy, mondjuk ugy 5 kg-t, de ennek legnagyobb resze a hasamon, uszogumimon meg a csipomon van..

Probalok valami okos es tarthato dietat is talalni, de annyi egymasnak ellentmondo leirast talaltam... Anno nagyon sokat fogytam a vacsira 1 kefir es este 6 utan semmi modszerrel, de aztan megprobaltam ujra, egy honapig csinaltam es semmi... na ja, oregszem :) amivel anno 2 honap alatt lement 6 kg, most 1 honap alatt egy deka sem :(

Nincs otletetek?

448. Panka1980 (válaszként erre: 447. - Kelenia)
2008. dec. 18. 20:57

Sok sikert és kitartást!

Lesz eredménye. Mostanában én is hanyagoltam a mozgást, újra el kellene kezdenem.

447. kelenia
2008. dec. 18. 03:19

Sziasztok,


Teljesen új vagyok, de ezt a topicot olvasva kezdtem el csinálni én is a Callanetics-et. Még csak 1 hete csinálom, de teljesen belelkesültem, főleg Nektek köszönhetően. Egyelőre még csak az izomláz van mint eredmeny, de amint lesznek konkretumok, beszámolok Nektek :)

446. Ciccke (válaszként erre: 445. - Ce49446325)
2008. dec. 13. 15:40
Ahányszor tudom, de a 100 a cél! Van amiből meg tudom csinálni a százat, van amiből nem. Majd egyszer azokból is sikerül. :-)
2008. dec. 9. 11:36

Sziasztok!


Most találtam rátok..Ti hányszor ismételeitek a gyakorlatokat? Én 3 hónapja csinálom a Super Callaneticet, de 70nél tovább még birtam..

Diétáztok is mellette? Tényleg olyan hatásos? Én még nem fogytam semmit!!

444. 54fa740756 (válaszként erre: 443. - SIMON JOLIE)
2008. nov. 11. 19:41
Szerintem igen, ha minden nap csinálod hamar lesz eredmény. Persze figyelhetsz picit az étkezésre is, de a callanetics állítólag diéta nélkül is működik. Én sokat eszem, későn is és mindent és így is lett hatása, persze még van mit dolgoznom.
2008. nov. 11. 17:38
oh egy kérdés. eddig fogyóztam és tornáztam i, de nem callaneticseztem. most abba hagyom a fogyót mert már elégnek tartom a minusz 13 kilót. Szerintetek a callanetics tényleg magában is hatákony és lapos hasam lesz? a válaszokat előre is köszönöm!
2008. nov. 8. 16:15
Anna, tapasztalatok, változások? Én kezdek nagyon büszke lenni a szép lapos, napról napra feszesedő hasikámra :))
2008. nov. 8. 13:31
Biztosan lesz eredménye így is. A lényeg a sűrű ismétlés számon van, gyakorlaton belül
2008. okt. 27. 14:08

Sziasztok!

Jogos, hogy először az alapot kell begyakorolni, nálam legalábbis. Nem vagyok egy tunya ember, világéletemben sportoltam, többször versenyszerűen is. Pénteken megpróbáltam a Super Callaneticset (kb. 2 hét alap után). Hát némelyik gyakorlatot egyáltalán nem tudtam megcsinálni és a fenekemben és a combomban két napig olyan izomláz volt...

2008. okt. 25. 16:15
egyik nap az egyik, másik nap a másik, talán néha más is :) mindkettő nagyon jó!
438. Ciccke (válaszként erre: 437. - 54fa740756)
2008. okt. 25. 16:03

Szerintem még nem vékonyodtam. Mellette egy éve Norbizom, összességében már fogytam 13 kilót. Most az utolsó pár kiló van hátra.

Edző szerint különben ezzel fogyni nem lehet, ez alakformáló torna csak. Viszont az térfogatban, idővel, rendesen látszani fog! :-)

2008. okt. 25. 15:33
Tehát heti 4 alkalommal kb. másfél hónap után látszik az eredmény, ez jó...de akkor a könyvben mégis túloznak egy kicsit...azt szeretném még kérdezni, hogy azon kívűl, hogy kerekedsz, feseszedsz, vékonyodtál is? Vagy rajtad nem volt fölösleg?
436. Ciccke (válaszként erre: 435. - 54fa740756)
2008. okt. 25. 13:59
Hetente egyszer elmegyek órára, ott A-Z-ig mindent végig mozgatunk. Itthon, amikor van időm, és kedvem, hetente általában háromszor, négyszer a has, popsi, comb gyakorlatokat csinálom meg, és nyújtok.
435. 54fa740756 (válaszként erre: 434. - Ciccke)
2008. okt. 25. 12:42
Gratulálok, ügyes vagy! Naponta csináltad?
434. Ciccke
2008. okt. 25. 10:30

Sziasztok!

Csak jelenteni szeretném, hogy bő másfél hónap callaneticsezés után, változásokat vélek felfedezni a combomon, és a fenekemen. Keményedik, kerekedik. :-)))

Szóval ne adjuk fel, húzzunk bele!!!!! ;-)))

433. Panka1980 (válaszként erre: 425. - 01c8755c79)
2008. okt. 22. 15:18
Nálam ugyanez a helyzet. Mindenhol azt hallani, hogy a reggeli a legfontosabb, és ha nem eszek, akkor majd éhségrohamok törnek rám napközben, és nem indul be az anyagcserém. De ha eszek, akkor nem bírok magammal. Megnyugtató, hogy nem csak én működök fordítva. :-)
432. Panka1980 (válaszként erre: 415. - Fef600b7b6)
2008. okt. 22. 15:15

Szia!

Próbálok egésségesebben kajálni. OKtóber 1-én kezdtem, meg a tornát is. Az első két hétben sikerült majdnem teljesen kizárni a fehér kenyeret és az édességet. Azóta sajnos mindig becsúszik valami. Igazából Pilatessel kezdtem, Real Isacowitz dvd-jével, amivel nagyon meg vagyok elégedve, csak kicsit unalmas. Ezért kotortam elő a Callanetics könyveket, láttam, hogy mennyien dícsérik itt. Kb. heti 3 alkalommal tornázok, néha én is a fittnesszlabdával (amikor csak úgy eszembe jut tévé mellett). Sajna volt egy gerincsérvem, ami visszahúzodott, de semmiféle megerőltető (ugrálós, futós) mozgást nem tudok végezni. De ezektől is sokkal jobban érzem magam. És ment is le velük, csak egy kicsit több akaraterő kellene.

431. fef600b7b6 (válaszként erre: 430. - 01c8755c79)
2008. okt. 22. 09:35

De ügyes vagy. Én mindig nagyon álmos vagyok. Az alvásigényem határtalan. 9-kor lefekszem, de ennek ellenére 5:45-kor alig bírok felkelni. Hétvégén a fél 7-kor kelés viszont nem esik nehezemre. Hétvégén többször tornáztam már reggel, sőt néha futni is elmentem.

Jó lenne pedig felkelni reggel mondjuk 5-kor és még 30 percet stepperezhetnék, mert hiányzik. Amióta csinálom a callaneticst a stepper el van hanyagolva szegény:(

430. 01c8755c79 (válaszként erre: 429. - Fef600b7b6)
2008. okt. 22. 09:19
Én reggel 5-kor szoktam tornászni, és néha (mint pl. ma is) 1/2 5-kor. :o) Óra csörög, bummmmm... már ugrom is ki az ágyból, de van amikor már előtte. :o))
429. fef600b7b6 (válaszként erre: 428. - Napra_forgó)
2008. okt. 22. 09:14

Nekem csend és nyugalom kell még egyenlőre:) A gyakorlatokat legalább 5x elolvastam az ágyon fekve először mire vágtam miről van szó:) Majdnem megőrültem, hogy milyen hülye vagyok, hogy nem értem meg egyből. Nem is tudom mi volt velem:)

Én is egy nap 2x eszek, reggel és délután 16-17 között. A folyadékkal gondjaim vannak, erőltetnem kell, hogy igyak, mert egyáltalán nem vagyok szomjas, szinte soha.

Ezután mindig várok 2 órát evés után.

Megjött a DVD, nem rég hívott a férjem. Úgy tervezem, hogy holnap felkelek 7-kor és amíg a férjem alszik megcsinálom nyugodtan a DVD-re. Utána már mehet úgy is, hogy a TV-ből némán nézem és közben zenét hallgatunk.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook