Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
398. fef600b7b6 (válaszként erre: 397. - 01c8755c79)
2008. okt. 20. 14:37
Köszi a válaszokat, ha még lesz kérdésem jelzek:)
397. 01c8755c79 (válaszként erre: 396. - Fef600b7b6)
2008. okt. 20. 14:20
Szerintem igen, kell, hogy legyen addigra látszatja. Én nem tudom, mikor kezdett változni nálam... egyszer csak kisebb voltam...:o) hja, és először az tűnt fel, hogy kisimult a combom... narancsbőr egy szál se. :o) Diétázom-e? Nem zabálok sokat, ez tény... és sok ásványvizet iszom.
396. fef600b7b6 (válaszként erre: 395. - 01c8755c79)
2008. okt. 20. 14:14
Nekem muszály addig valamit használni, míg nem tanulom meg. Életemben először van dolgom a callanetics-csel. Ha már mennek a gyakorlatok akár TV nézés közben is tudom majd csinálni, zene az most is szól halkan:)Szerinted ha lelkiismeretesen és szorgalmasan csinálom Karácsonyra lesz már látszatja? Te egyébként diétáztál amikor olyan jól lesoványodott a lábad?
395. 01c8755c79 (válaszként erre: 394. - Fef600b7b6)
2008. okt. 20. 14:03

... én nem használom se a könyvet, se a dvd-t. (Bár az első könyvem megvan.)

Ha már megtanulod a gyakorlatokat, akkor érezni fogod, hogy miből csinálj többet... hol akarod, hogy inkább használjon. :o)

2008. okt. 20. 13:50
Húúú van még 1 kérdésem (tiszta lázban vagyok). Szóval. A Callanetics könyv második részét is nézegettem, abban van 2 gyakorlat: Hajlított lábemelés álló helyzetben és nyújtott lábemelés oldalra. Ezt bevehetem az 1 órás alapprogram gyakorlatai közé, vagy ne keverjem a kettőt??? Köszi
393. fef600b7b6 (válaszként erre: 392. - 01c8755c79)
2008. okt. 20. 13:45
Hát nekem főleg comb, csipő ami nagyon gáz. Remélem ez most tényleg segít, már annyi mindent kipróbáltam. Diétáztam stb. A diétát abba hagytam, igyekszem kevesebbet enni és 17 után már semmit. A mozgással nincs gondom, csak eddig bizonyára nem jól csináltam. Nagyon bízom a callaneticsben. Egyenlőre lassan haladok, mert könyvből csinálom és csak 4 napja kezdtem el, ráadásul a tegnap kimaradt, remélem ma már a feladatsor végére érek. Van valami tanácsod esetleg??? Szívesen venném:)
392. 01c8755c79 (válaszként erre: 384. - Fef600b7b6)
2008. okt. 20. 13:39
... háát szerintem lehet valami valóságtartalma. Én callatics-szerű gyakorlatokat végzek. Szóval valamikor, jó 10 éve jártam calaneticsre, és ami feladatra még emlékszem azokat kezdtem csinálni, rendszeresen. ... most először sikerült valóban rendszert vinnem bele, szóval április óta minden nap... és immár 42 éves koromra derült ki, hogy hosszú vékony combom van... szóval combra és csípőre is eszméletlen hatásos és pocira is. Én 20 évesen nem vehettem fel szűk farmert, mert annyira gömbölyödtem itt-ott, most abban járok. :o) Tehát rajta! Kitartást! :o)
391. fef600b7b6 (válaszként erre: 390. - Napra_forgó)
2008. okt. 20. 13:16
Köszi:)
390. Napra_forgó (válaszként erre: 389. - Fef600b7b6)
2008. okt. 20. 13:06

:o)

Szerintem annyit csinálj, amennyi jólesik. :o)

Elvileg minden testmozgást egynapos pihenővel javasolnak, de szerintem, ha nincs gondod, nyugodtan csináld minden nap. :o)

2008. okt. 20. 12:33
Még lenne 1 kérdésem:) Mindennap csináljam az 1 órás programot, vagy hagyjak szünetet? A könyv heti 1-2 alkalmat javasol, annál azért többet gondoltam csinálni. Köszi
388. fef600b7b6 (válaszként erre: 387. - Napra_forgó)
2008. okt. 20. 12:30
Köszi
387. Napra_forgó (válaszként erre: 385. - Fef600b7b6)
2008. okt. 20. 11:55

Szerintem a callanetics előtt nem kell külön bemelegítés. A program ami a könyvben van (és a DVDn is), azzal kezdődik...

Egyébként, ha pont az alsó feledről szeretnél inkább fogyni, akkor lehet, jobban jársz a könyvvel, ui. vannak gyakorlatok, amik a DVDről lemaradtak...

386. Napra_forgó (válaszként erre: 384. - Fef600b7b6)
2008. okt. 20. 11:53

Szia!

Épp ma reggel a TVben is volt szó a callaneticsről, ott (is) azt mondta az oktató, hogy ugyan függ a kezdeti edzettségtől, de 10 alkalom után már mindenképp látnod kell változást... Diéta nélkül is.

Már 1 kiló fogyás is sokkal többnek látszik, mivel a mélyizmok szépen megerősödnek...

Nem tudom, ez az aerobiknál is így van-e, de szerintem ott jóval később lesz hatás...

2008. okt. 20. 10:07
Ja és lenne még egy kérdésem. Szerintetek a callanetics előtt bemelegítésnek csináljam a steppert, ha igen hány percet? Tegnap előtt 30 percet csináltam előtte, de lehet, hogy sok. Lehet felváltva kellene 1 nap callanetics, másnap stepper. Mi a véleményetek? Köszi
2008. okt. 20. 10:05

Sziasztok lányok! Én még új vagyok, pár napja ismerkedem a callanetics-csel.... Meg van a könyv, remélem hamarosan meg lesz a DVD is (Alapprogram). Szerintetek van valós tartalma annak, hogy 1 óra callanetics felér 24 óra aerobikkal??? Ezt a könyv elején olvastam.

Ha semmilyen diétát nem követek, csak egyszerűen kevesebbet eszek és szorgalmasan csinálom a tornát ugye segíteni fog biztosan? Én nekem a vaskos combjaimból és a csípőmből kell a legtöbbet fogynom. A felső testemmel majdnek elégedett vagyok, de csak majdnem. Akkor kitartást nekem és mindenkinek:)

2008. okt. 15. 18:41
Tracsi, ha erre jársz, lenne egy kérdésem :) normális az, hogy például a hasizom gyakorlatok végzése közben nekem végig remeg mindkét combom, vagy csípőgyakorlatoknál az egész lábam, amelyikkel dolgozom? Vagy nem csinálok jól valamit?
2008. okt. 9. 12:22
szerintem callanetics.
381. Tracsi (válaszként erre: 380. - Mion)
2008. okt. 9. 12:20

Ehhez a tornához tényleg csak kitartás kell. És viszonylag hamar jön az eredmény! Unalmas és nehéz (ha úgy csinálod ahogy kell) de magyon megéri!

Szóval hajrá!

Ja én is csináltam egy időben úgy hogy néhány gyakorlatot kihagytam és csak a problémás helyeket edzettem. És így is hatásos volt! A lényeg hogy a végén a nyújtás mindenféleképpen benne legyen!

380. Mion
2008. okt. 5. 17:10

Sziasztok! Én hétfőn kezdtem el Callanetics-ezni könyvből. MOndjuk a teljes programot csak 1-2 alkalommal tudom végigcsinálni a héten időhiány miatt, DE a csípőgyakorlatokat, hasizomgyakorlatokat és a combira is minden nap edzek. Elsőre én sem tudtam megcsinálni az ismétléseket (kiv a hasizomnál, mert az szerencsére jó erős) viszont minden nap 5-tel emelem és így hopp, nem sokára teljes lesz a sorozat :o)

Kitartást, lányok! :D

2008. okt. 5. 12:29
Szia Tracsi, köszi a bíztatást :)) Már majdnem 1 hete csinálom napi szinten, és kitartok :) A derekam már vékonyabb és a hasam kezd feszesedni!! Rájöttem, hogy a múltkor, amikor elkezdtem nem is csináltam jól a gyakorlatokat, most dvd-ről csinálom, sokkal nehezebbek és ahogy írtam, 1 hét alatt már lászik, hogy kezd változni a testem. Nagyon fontos, hogy a gyakorlatokat pontosan úgy végezzük, ahogy a könyvben le vannak írva, így tényleg hatásosak.
378. Tracsi (válaszként erre: 376. - 54fa740756)
2008. okt. 5. 08:11

Szia mindenkinek!

Először is az unalmat úgy tudod elűzni hogy valami jó zenét hallgatsz a torna közben. De arra vigyázz hogy a saját ütemedtől ne térj el és ne a zene ritmusára csináld a gyakorlatokat!

De hidd el hogy megéri a kitartás! Fantasztikus eredményeket lehet vele elérni. (A képeim bizonyitják) Én már egyszer leadtam ennek a tonának a segítségével 28 kg-t a két lányom után.

Most sajnos a fiam után ugyan itt tartok vagyis már lement valamennyi de nem adom fel és most is sikerülni fog. Szóval kitartás!!!

:-))))

2008. okt. 1. 08:44

Sziasztok!


Csak most kapcsolódok be, én a hétvégén kezdtem el a Pilatest. Egy korábbi hozzászólásban (Tutu28) olvastam, hogy fittneszlabdás Pilates DVD-je van. Megírná, vagy ha esetleg más tudja, mi a címe ennek? Nekem a fitneszlabdát ajánlották egy korábbi porckorongsérv miatt.

Előre is köszi a válaszokat!

376. 54fa740756 (válaszként erre: 375. - Ciccke)
2008. szept. 30. 20:50

Igazad lehet, mert a Béres Alexandra például kifejezetten izmosnak tűnik a Réka mellett, pedig kb. ugyanolyan tornái vannak. Amúgy meg a Réka úgy tudom kövér volt, de tökmindegy, igazad van, aki több éve kitartóan sportol, azon már zsír nemigen van, az pedig, hogy mekkorára növeli az izmait, már csak rajta múlik.

Na de ez a lábvékonyodás tetszik, amit írtál, épp az előbb fejeztem be a mai callanetics anyagomat :) már csak kitartás kell hozzá, ami nekem amúgy lenne, de ezt a tornát kifejezetten unalmasnak találom, már kb. 5-ször nekiálltam, de 3-4 nap után nagyon megutáltam :(

375. Ciccke (válaszként erre: 367. - 54fa740756)
2008. szept. 30. 20:35
Azt azért ne felejtsük el, hogy ez simán lehet alkati dolog is. Ezer éve sportol, nem tudjuk, hogy nézne ki, ha nem foglalkozna a testével. Láttunk már sok olyat, aki a kisujját sem mozdítja, és ilyen az alkata.
374. Ciccke (válaszként erre: 364. - 54fa740756)
2008. szept. 30. 20:32
Én annak idején, szó szerint lekarcsúsodtam tőle, de még a bokám is. :-))
373. ildikek (válaszként erre: 371. - E12ac2bb5c)
2008. szept. 29. 15:15
Hajrá és kitartás. Én is kb heti 4-5ször tornázok,de felváltva a dvd-ket.
372. ildikek (válaszként erre: 370. - Ilviso)
2008. szept. 29. 15:12
Szerintem nyugodtan csinálhatod, még a combgyakorlatok se nagyon megterhelők, de hallottam olyat, hogy valaki azt kihagyja.
2008. szept. 29. 14:22
Dvd-ről szerintem jobb csinálni ,talán azért gondolom igy ,mert én vizuális tipus vagyok . Igaz igy se biztos,hogy jól csinálom . Callanetics ALAP program ,callenetics szinten tartó ,callanetics combi , callanetics super ,callanetics yoga . Nekem azt javasolta A Ditró Mária az alapprogrammal kezdjem és ha az megy utána jöhet a többi . De én össze-vissza ugrálok . Hát az eredmény az centikbe mérhető és nem kilóba . Én abbahagytam ,mert mondván nyár van meleg van . De most,hogy olvastalak benneteket megfogadtam újból neki lendülök de csak heti 4 allkalommal :-)))))))))))))))))) Ja és mindenből 100-at kell csinálni . Én nem tudok 100-at csinálni azt tudom nekem közbe pihenni kell . De még ajánlani tudom a Pilátest szerintem az is jó nekem tetszik . Az a lényeg nem kell ugra-bugrálni mert én azt nagyon nem szeretem .
370. ilviso
2008. szept. 29. 13:36

köszi az eligazítást. ti milyen callanetics tornát csináltok? könyv? dvd? leírnátok a címét? mennyi idő után észleltetek változást? köszi mindent.

egyébként május óta ödémás (megtelt vízzel) a térdem, s mivel nagyon kikészült, alig mozogtam és most zseniálisan nézek ki. amiket említettem. a tünetek alapján azt mondták, hogy jó esetben szalagszakadás, a rosszabb: porcleválás és akkor műtét. de addig is muszáj vmit már tornázni, ezt ugye lehet?

369. ildikek
2008. szept. 29. 13:29
Sziasztok Rubint Rékás gyakorlatokról nekem is hasonló a véleményen, nagyon kikészítette a térdem a 20 perces guggolás meg kitörés. Én is callaneticsezek már másfél hónapja felváltva a Norbi 4 és Béres Alexadnra vitalitás dvd-vel.Nekem így ez a három nagyon hatásos. Engem a callanetics nem tudom miért,de megnyugtat, én a super callanetics dvd-t csinálom és olyan kellemes Ditró Mária hangja meg alatta a zene. De lehet csak én vagyok így vele.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook