Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
518. c4cd20e0ca (válaszként erre: 517. - Fajalatt)
2009. ápr. 1. 16:02
Szia! Mellette fogyizol valamit??? Én tegnap Callaneticseztem, ez volt az 5. alkalom. Egyelőre még nagy változást nem tapasztaltam, de nem sürgetek semmit! Mérem magam centikben! :)
2009. ápr. 1. 10:57
két hónap alatt egy számmal kisebb "gatya"!!!!!!!!! :-)
516. Starlit (válaszként erre: 512. - 2bc7365ec9)
2009. márc. 24. 16:44

Szia!

A callaneticstől is fogysz kilóban ,de nem szabad mindig a mérleget nézni :-)én először a testemen láttam a változást,és utána követték a mínusz kilók.Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy akinek nem megy rögtön a torna ill. a rengeteg ismétlés NE keseredjen el,én annak idején csak a bemelegítő gyakorlatokig jutottam el egy héten át,nem szabad erőltetni semmit,az izmok nagyon hamar engedelmeskednek majd :-)

515. fajalatt (válaszként erre: 504. - Marci101)
2009. márc. 24. 09:00
Privibe írtam egy pár napja!
514. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 513. - Sheckler)
2009. márc. 23. 22:46
Megmondom őszintén, én nem hiszek a zsírégető tornák csodájában, persze megvan az előnyük, de az nem az, hogy fogy a zsír. Ebben a Norbinak adok igazat. De ez csak szerény vélemény.
513. Sheckler (válaszként erre: 512. - 2bc7365ec9)
2009. márc. 23. 22:25

szia!

Réka tornái nem zsírégető tornák, hanem alak formálóak, csakúgy mint a callanetics vagy a pilates...ha kilóban akarsz fogyni akkor valami pörgösebb zsírgető edzést válassz, pl Norbi, Billy Blanks...

2009. márc. 23. 21:11
Szerintetek mi sülne ki abból, ha a callaneticset kombinálnám a Réka féle tornával? Reményeim szerint a rékától kilóban, a callaneticstől centiben fogynék. Vagy hülyeség?
2009. márc. 23. 20:55
Szervusztok tornásztársak nagyon csend van ,gondolom mindenki tornázik.Most neztem meg a super callanetics kazettáját az alap program után egy kicsit nehéznek tünt pedig az alapprogramot már egy ideje már végig tudtam csinálni azt gondoltam mi ez nekem hát ez valami nekem , de gondolom majd ebbe is belejövök.És veletek mi van?
2009. márc. 20. 20:55
Szép estét mindenkinek.Nagyon örülök, hogy rátaláltam az oldalra mert én is a callaneticset csinálom már két hónapja és csak a jót mondhatom róla,nagyon hatásos és látványos az eredmény nekem bevált ha csak tehetem minden nap csinálom én melette szobabicajozok és igy kellemesen elfáradok.ÉN IS A KÉK KÖNYVBŐL KEZDTEM A TANULÁSÁT KÉSŐBB MEGSZEREZTEM A DVD t de mostmár fejből tudom csinálni és végig az egész programot.Kivánok mindenkinek kitartást mert megéri
509. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 507. - D8908b786a)
2009. márc. 20. 16:42

Ezek szerint elég az első, kék könyv is.

Köszi az infót, legalább nem töröm magam érte fölöslegesen!

2009. márc. 20. 09:43
A zöld könyvhöz még annyit, hogy sok kisebb apró tanács szerepel még benne, és nem csak a lassabb mozgáson van a hangsúly, ahoy lejjebb írtam, hanem azon is, hogy a mozdulat max. 2 mm lehet.
507. d8908b786a (válaszként erre: 493. - D4ae7d0bb0)
2009. márc. 19. 17:11

Én összel vettem a Booklineon (használtan, de újszerű állapotban), de nem érte meg. Semmi plusz nincs benne, csak annyi amit alant írt valaki, hogy lassabban csináld. Ezért fölösleges volt 2e ft-ot kidobni.


A dvd-ről annyit, hogy engem irritál Ditrói Mária hangja. Így nem is csináltam a dvd-re. Inkább a könyvből. Ditróinak egyébként van egy Callanetics tovább fejlesztett változata, Fitality néven fut.

506. Kima21
2009. márc. 19. 16:40
oké...köszi szépen...:)
505. c4cd20e0ca (válaszként erre: 501. - Kima21)
2009. márc. 19. 16:27
Szerintem a pilatest mindenképp érdemes legalább dvd-röl csinálni, mert egyébként nem nagyon érthetö... És a 13-assal kezdjed, szerintem is. A Callaneticset pedig nem tudom, nekem az a bizonyos kék könyv van meg, én abból fogom elkezdeni a hétvégén.:)
504. marci101 (válaszként erre: 494. - Fajalatt)
2009. márc. 18. 18:20

Szia!

Én is nem rég kezdtem a callanetics tornát,mert gerincsérvem van és már bár milyen mozgástól zsibbadt a lábam.Ez az első torna,amire hosszú ideje először képes vagyok.Elején nehezen ment, de minden egyes alkalommal könnyebb és többet bírok. A legfontosabb tényleg a lassú és pontos mozgás! Írtad, hogy neked is volt gerincsérved a derekadban is.Szeretném megkérdezni,hogyan múlt el? Műtötték vagy a torna hozta rendbe?

Köszi!

Jó tornázást mindenkinek! Érdemes!!!:)

503. Napra_forgó (válaszként erre: 501. - Kima21)
2009. márc. 18. 11:44

A callaneticsről: Szerintem, macerásabb ugyan a könyvből tornázni, de nekem jobban bevált. Nem egészen ugyanazok a gyakorlatok, bár tényleg minimális eltérések vannak, de pont ettől szerintem hatékonyabbak.

Ráadásul az elején valószínűleg lassabban tudod csak csinálni. A DVDn pl sokszor esélyed nincs 100at mozdulni. Meg van, ahol teljesen féloldalas a számolás...

De, ha úgy érzed, jobb, ha hallod, látod, a DVD is rossz, max néha állítsd meg, ha túl gyors.

502. tjoli
2009. márc. 18. 10:11

Csuda aranyosak vagytok a gyors reagálás miatt. Ti is interneten vásároltátok a DVD-ket, vagy lehet kapni valahol személyesen is?

Köszönöm a válaszotokat!!!

501. Kima21 (válaszként erre: 499. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 18. 10:05

de végülis mind a 2vel ugyan azt lehet elérni nem?

a dvd jobb vagy inkább a könyv?melyiket érdemes megvenni?

500. kelenia
2009. márc. 18. 01:28
Mivel a cardio pilates mar elegge halado, en is azt mondom, hogy kezd a pilates 13-al, ott szepen elmagyarazza a testhelyzeteket mielott belevagna a gyakorlatokba. Van Agipilatesbol kezdo program is, de mondjuk szerintem az hamar megunhato, igy en inkabb a 13-at ajanlom es ha mar jol megy, akkor mehet a cardio.
499. c4cd20e0ca (válaszként erre: 496. - Kima21)
2009. márc. 18. 00:03
Szia! Szerintem azt kezdd el, amelyik jobban tetszik, mindkettő alakformáló. Ha nagyon nem szereted a monotonságot, akkor a pilatest válaszd, de ahogy itt is olvashattad, a Callaneticsel nagyon hamar látni a változást.
498. c4cd20e0ca (válaszként erre: 497. - Tjoli)
2009. márc. 17. 23:58

Szia! Nekem megvan mindkettő. Szerintem a 13-assal kellene kezdeni, ha még nem nagyon ismered a gyakorlatokat, meg az alap dolgokat, mert nagyon jól el van benne magyarázva. A kardió pedig kicsit intenzívebb, haladó. Én mondjuk rég csinálom, de váltogatni szoktam, mert a 13-asban vannak külön gyakorlatok fenékre, hasra stb... Jó különben, csak nekem kicsit fogyni is kéne mellé. Nem sokat, csak pár kilót, meg hát a narancsbőr...


A Callaneticset régebben csináltam, de abbahagytam, elég hamar, nem is tudom miért, de olyan jókat írtok róla, hogy újra el fogom kezdeni :) De majd csak ezen a hétvégén tudom elkezdeni. Majd én is fogok vezetni naplót, hogy mi a változás :) Remélem lesz! Tényleg a Callanetics milyen hatással van a narancsbőrre??? Valakinek van valami tapasztalata???

497. tjoli
2009. márc. 17. 20:05
Kelenia írta, hogy a pilates13 nagyon jó. Az lenne a kérdésem, hogy melyiket érdemes megvenni (elég drágán lehet megkapni) 2 éve callenaticsra jártam, az is jó volt, de most a pilates érdekel nagyon. Arra gondoltam, hogy megveszem a kardiós és a pilates13-t. Kiváncsi lennék a véleményetekre (már aki ismeri ezeket a DVD-ket)
496. Kima21
2009. márc. 17. 17:20
mi a külömbség a pilates és a callanetics között? kezdö vok...sztetek melyiket válasszam?
495. Tracsi
2009. márc. 17. 17:18

Én is itt vagyok és tényleg nagyon jó a történeteket olvasni!

én is már fogytam vele sokat de most megint kellene

Vagyi mit is beszélek!

Kell és kész!

Én is csinálom most és nagyon jó hatással van rám.

Erőt ad ez a torna!

A hajnali kelés tényleg jó és akkor még nyugi van és nyugiba könnyebb tornászni mit ha a család körülötted zibong!

2009. márc. 17. 15:47

Sziasztok!

A fejkörzésekből csak 8 kell, az előre hajolva végzett bemelegítő gyakorlatoknál meg 20-ig kell számolni. Nekem egyébként az egyik legnehezebb gyakorlat épp a bemelegítők között van, mégpedig az oldalra "hajladozás". Az nagyon nehezen megy, bár a gerincem nekem nem az igazi, a derekamban és a nyakamban is volt grincsérvem, a hátam közepén lévő csigolyáim meg el vannak meszesedve. Ezenkívül igen nagy kihívás még számomra a terpeszgyakorlat.(falnak háttal, fölül kapaszkodsz és terpeszted és zárod a lábad.) Én ebből még 20-nál sosem tudtam többet megcsinálni.


A zöld könyv nekem megvan, de igazándiból új gyakorlat nemigen van benne. Az egésznek az a lényege, hogy úgy kell minden gyakorlatot végezni, mintha háromszorosra le lennél lassítva. Ez meg úgyis csak akkor megy, ha az ember már igen-igen erős. Ja, a térdelve végzendő csípőgyakorlatokat nem csinálom, mert attól nagyon fáj a térdem. Az álló csípőgyakorlatoknál tapasztalataim szerint arra kell nagyon figyelni, hogy bár nem tudod magasra fölemelni a lábadat (ha jól veszed föl a testhelyzetet), mégis arra kell törekedni, mintha akarnád. És akkor érzed, hogy még sokkal jobban megfeszül a feneked. Itt is nagyon fontos, hogy a medence nagyon erősen felfelé legyen billentve és a csípő párhuzamos legyen a rúddal(fotellal, mindegy mivel) és a térded ne kerüljön a csípő vonala elé. Ha valaki ismeri a pilates gyakorlatokat, akkor észrevehetjük, hogy a callanetics szerint beállított csípő (medence) helyzet a megfeszített far és hasizmokkal, ugyanaz, mint a "pilates doboz", vagy más néven a bekapcsolt erőközpont) Lényege, hogy az ágyéki gerinc szakaszt nagyon megvédi a terheléstől és valóban pontosan ott fejti ki az ember az erőt, amelyik testrészen éppen dolgozik.


Üdv.

493. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 492. - Csicsó70)
2009. márc. 17. 13:09

Sziasztok!


A Z-üléssel anno nekem is voltak gondjaim, nekem a csípőm fájdult meg és görcsbe állt mindenem.

Azóta jobb a helyzet, de sosem múlt el igazán az a fájdalom. Viszont a csípőizomgyak. álló formájával nincs problémám.


Nem tudja valaki, hol lehet beszerezni a zöld könyvet?

2009. márc. 17. 13:04

Sziasztok!

Én vagyok csak ilyen kitartó???((

Na, új tapasztalataim. Tegnap csináltam 8. alkalommal az alap programot. És már a Z ülés is jobban megy. Igaz a nyújtott lábú verziónál még csak 50 ismétlés megy, de a kezdetekhez képest ez is nagyon jó))))

Azt szeretném kérdezni - ha nagy butaság akkor bocsi - de ti az összes bemelegítési és nyújtási gyakorlatokból is százat csináltok? Mondjuk fej körzés balra 100 és jobbra is 100? Csak azért kérdezem, met akkor én órákon át csinálnám a gyakorlatokat(

Csibike, Tracsi ti hogy álltok?

2009. márc. 15. 21:25

Gratulálok mindenkinek! Annyira jó olvasni ezeket a történeteket! :) Komolyan nekem is megjött hozzá a kedvem! Még régebb én is csináltam, de nem voltam elég kitartó. Megint el fogom kezdeni a kék könyvböl. Felváltva fogom a Pilatessel, mert azt viszont nem tudom elhagyni!


hugi 4: Az Agi dvd-it a honlapjáról lehet megrendelni. Az utolsó, a 13-mas, nagyon jó szerintem is! :)

490. Csicsó70 (válaszként erre: 488. - Fajalatt)
2009. márc. 13. 10:26

Ez egy jó kis történet.)Én éppen ma 1 hete kezdtem el életemben először. Én is otthon, egyedül csinálom, és eddig 5 órát csináltam. Sajna van amit még nem tudok százas ismétlésben csinálni -van amit csak tizesben ))))- de azért igyekszem. A "Z" ülés pld. nekem iszonyat. Mondja a Mária a dvd-n hogy kell hogy érezzük a farizmunkat. Na én addig el sem jutok. A csipő befordítás már rossz, aztán a láb emelés már tragédia. Addigra mire a farizomnak kellene fájni addigra már minden egyéb nagyon fáj(((((

De nagyon tetszik.Én nem mértem magam sem kg-ban mikor elkezdtem, sem cm-ben. Majd a tükör, és a célnadrág megmondja a frankót.Amúgy én 69-71 kg vagyok, és ugyanazt éreztem mint te, hogy szétesek és nem vagyok ura a testemnek. Szülés után 62 kg voltam, aztán 5 év alatt idáig sikerült "küzdeni" magam.De mindig úgy voltam majd lemegy, hisz régen is 1-2 napig nem ettem vagy csak gyümit és hétvégére le is ment 2-3 kg. Na ez ment huszonévesen, de sajna nem megy negyvenesen.(( És mostanában hogy átléptem a lélektani 70 kg-ot kellően xarul éreztem magam ahhoz, hogy lépjek. Mindenkinek kitartást.

2009. márc. 13. 09:39
Ja és mindent otthon, egyedül tanultam meg. :-)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook