Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
578. d8908b786a (válaszként erre: 576. - Loch ness)
2009. júl. 9. 16:51

JÓt tesz. Múltkor volt az arventornáról egy riport, hogy a mozgás segít az alvadtvért higítani, így könnyebben görcsök nélkül távozik.


Annak a gyakorlatnak az volt a lényege, hogy megállsz egy szék mellett és a lábadat előre-hátra lóbálod a levegőbe a székbe kapaszkodva. Én kipróbáltam és bejött. Enyhíti a fájdalmat.

577. penteada (válaszként erre: 576. - Loch ness)
2009. júl. 9. 16:27
Szerintem lehet. Miért ne lehetne? Én annó simán aerobicoztam is olyankor.
2009. júl. 9. 15:49

Van itt valaki?

Szerintetek enyhe menzesz alatt lehet tornázni? A legintenzívebb napokban nyilván nem tanácsos, de ha csak enyhén van meg? Van valakinek ezzel tapasztalata?

575. fef600b7b6 (válaszként erre: 574. - Penteada)
2009. júl. 7. 18:26
Ebben teljesen igazad van, életmódot kell változtatni és főleg az agyat átállítani (én most épp ezen vagyok:)), és nem mindenféle buta diétát követni. Viszont azt továbbra is állítom - saját tapasztalat sajnos - hogy a callan sem használ úgy, ha naponta teleeszi magát az ember teszem azt sütivel, fagyival stb.:)
574. penteada (válaszként erre: 573. - Fef600b7b6)
2009. júl. 7. 16:39

Bocsi nem akartam ilyen hevesen reagálni. Csak bosszant ez a diétázós dolog. Az ember úgysem birja folyamatosan.

Lenne egy kérdésem... szerintetek normális hogy mióta tornázom tök kemény a hasam? Lejjebb is ment, de még mindig kicsit "púpos", viszont nagyon kemény, tehát nem hájnak tűnik ami ott van, viszont még nem lapos. A mélyen fekvő izmok ennyire megerősödtek volna? Laposodni is fog a hasam vagy csak keményedik? :D

573. fef600b7b6 (válaszként erre: 572. - Penteada)
2009. júl. 6. 19:03
Amit írtam arra vonatkozik, aki fogyni szeretne. Nem akartalak megbántani, hisz nem tudhatom, hogy milyen vagy...
572. penteada (válaszként erre: 571. - Fef600b7b6)
2009. júl. 6. 18:49
Én nem fogyni akarok, mert nem vagyok kövér, csak a hasamon van egy kis zsírréteg. De nem vészes csak jó lenne ha nem lenne ott. Mióta tornázom lejjebb ment de még nem tökéletes. Én nem diétázom. Nem bírok extrudált kenyéren élni. Viszont igyekszem egészséges kajákat enni. Pl csirke/pulykahús. Zöldségek. Stb. Meg mióta tornázom sokkal kevesebbet kívánok és sokkal kevesebbtől jóllakom.
2009. júl. 6. 08:39
Egyébként szerintem a kajára is muszáj odafigyelnie annak a fogyni is szeretne. A callanetics önmagában nem elég....
570. fef600b7b6 (válaszként erre: 569. - Minimaszat)
2009. júl. 6. 07:49

Én a Ditrói DVD-re csinálom, az 1 órás programra, már DVD nélkül. Egyébként a DVD 999 Ft volt, szerintem nem vészes.


A nyújtás rajta a következő: Bal oldalt állj, kapaszkodj valamiben, emeld fel a jobb lábad, a jobb karod segítségével jól húzd hátra, majd told előre, hogy a térded legyen elől és továbbra is a kezeddel tartsd, majd újra hátra, ezzel nyújtod a combod, majd az ellenkező oldallal folytasd....

A vádli nyújtása: kapaszkodj elől valamiben, a jobb lábad nyújtsd hátra a földre teld le természetesen mk. talpad. A bal lábadra támaszkodj, majd apró előre-hátra mozdulatokkal nyújtod a hátra kinyújtott lábad, (közben a hátra kinyújtott lábaddal minden előre-hátra mozgásnál állj telitalpról lábujjhegyre) majd cserélj.

Remélem érthetően leírtam:)

569. minimaszat (válaszként erre: 564. - Penteada)
2009. júl. 6. 00:21
Ez a Ditró féle lábnyújtós cucc benne van a kék könyvben is? Ha nincs benne, akkor leírnád pontosan, hogy mit kell csinálni? Meg egy jó combnyújtást is (akár priviben)? A Ditró féle DVD-re most valahogy nincs "kedvem" (pénzem:P) beruházni! Előre is köszi!
568. minimaszat (válaszként erre: 567. - Lizdan)
2009. júl. 6. 00:18
A narancsbőr nálam is kevesebb lett, úgy vettem észre! A cm-rek pedig hamarosan elkezdenek szépen eltűnni, hidd el! Kitartást neked is! Én júli 25-én megyek egy esküvőre, másnap meg rögtön nyaralni, szóval jól akarok kinézni. Főleg azért is, mert a párom elég vékony (180cm/kb.65 kg), egyszerűen ilyen alkat, de akkor is olyan hülye érzés fürdőruhában mellette nyomulni a 75 kg-ommal (bár magas is vagyok hozzá (172 cm-mel) De akkor is jó lenne annyi lenne, mint ő!
567. Lizdan
2009. júl. 4. 10:17
Köszi, mindenképpen megfogom próbálni, és beszámolok. Egyébként mindig visszatérek ehhez a tornához, próbálkoztam sok mindennel, de ez vált be a legjobban. Talán mert nagyon természetes számomra, s utálok izzadni és levegőt kapkodni torna közben. A másik dolog, hogy nem kell hozzá DVD. Egyébként most tértem vissza rá, ma este lesz az ötödik órám, a változást annyiban érzem, hogy rugalmasabbak az izmaim, és a bőröm egyenletesebb lett, halványult a narancs bőr. A centik még nem mutatkoznak, de a türelem rózsát terem. Van egy hónapom, mire visszatér a vőlegényem, hogy formába hozzam magam, de az a jó, hogy így is tökéletesen meg van elégedve velem, csak én szeretnék még szebb lenni számára.(alkatilag)
566. penteada (válaszként erre: 565. - Lizdan)
2009. júl. 4. 09:41

Szia!


Én egy kagylófotel szélében szoktam megkapaszkodni, és általában plédet teszek a térdem alá, így nem nyomja a föld. Szerintem bármilyen szék megteszi kapaszkodásnak, és ha magad alá pakolsz valami puhát akkor már nem is fáj a térded :)

Egyébként szerintem érdemes megpróbálnod, nekem ebből a térdelős gyakorlatból a nyújtott lábas nagyon kemény, szerintem az formál a legjobban!

Ha sehogy sem megy a térdelés, a könyv végén vannak haladó gyakorlatok, ott találsz olyan csípőgyakorlatot amit állva kell végezni :)

Remélem segíthettem, majd számolj be az eredményekről :)

565. Lizdan
2009. júl. 4. 09:13
Sziasztok. Szeretnék kérdezni valamit. Ti hogyan csináljátok a fenék és csípő gyakorlatokat? A z ülést csinálom rendszeresen (Ditrói Mária DVD szerint), de a könyv szerinti térdelős gyakorlatokat nem tudom megvalósítani, egyrészt mert a sok Capoeira és Kix-box aerobikokkal érzékennyé tettem a térdeimet, másrészt mert nincs eszközöm a kapaszkodásokra. Ki lehet a térdelős gyakorlatokat valamivel váltani? Én itthon végzem a Callan tornát, mert a környéken nincs, s mert számomra megfizethetetlen egy óra. Aki tud választ segítsen. Köszike
564. penteada (válaszként erre: 563. - Minimaszat)
2009. júl. 3. 14:04

Vicces, de én úgy látom kisebb a hasam, viszont ha lemérem centikben nem látszik a változás. Ez lehetséges? Vagy csak bebeszélem magamnak hogy kisebb? :D Reggelente tök lapos, ahogy eszek egesz nap persze változik, de mikor tele van akkor sem látom olyan nagynak mint volt.

A lábam/fenekem viszont durván formálódik. Hihetetlen, de pár alkalom után olyan vékony lett a vádlim meg a bokám hogy nem hittem el, és hosszabbnak is tűnik, ami ugye előnyömre válik mivel alacsony vagyok. Azt a nyújtást csinálom lábra ami a Ditrói féle dvd-n van, mikor egyik lábad elől behajlítva, másik hátul, baromira fáj és látszik is az eredmény hamar, szerintem próbáld ki. Azon a dvd-n combra is vannak nyújtások.

Már csak a hasamon kell dolgozni... de pl az a gyakorlat amikor mindkét lábat fel kell emelni, úgy hogy az egyik a földtől pár cm-re van, az nekem nagyon nehezen megy. :( Sőt néha a hátam ég tőle, szóval valami nincs is vele rendben.

563. minimaszat (válaszként erre: 562. - Penteada)
2009. jún. 29. 22:45

Ha már látsz változást, akkor könnyebb a folytatás! De a könyv azt is írta (és most nem tudok pontosan idézni), hogy lehet, hogy a has eleinte nagyobbnak tűnik (esetleg olyan, mintha nem is változna), főleg, ha valakinek gyengébb a hasizma, de idővel a has is alkalmazkodik a megváltozott testhez.


A hasam nekem is nagy különben, de nem ez zavar a legjobban. Hanem az, hogy 33-as farmert kell hordanom....:SDe a legcsinibb farmereknél 31-es méret a max(esetleg 32). De szeretnék újra 30-as farmert hordani! Nekem a lábam nem akar olyan mértékben vékonyodni, ahogy a többi testrészem. Anyukám pár éve vett magának Leg Magicet, szerintem ha még 4-5 alkalom után sem kezd el úgy fejlődni a lábam, ahogy szeretném, akkor bevetem azt is. A Callaneticsnél egyébként nekem pont az egyik lábgyakorlat megy a legnehezebben. Az amikor mindig 2 cm-vel lejjebb kell ereszkedni és billenteni a medencét. Egyszerűen nem bírom belőle megcsinálni még azt a 3 sorozatot sem. Jah, a másik "halálom" a medencekörzés meg a lapátolás. Úgy látszik nekem meg a lábam gyengébb. De bízok benne, hogy hamarosan megerősödik,


Ma egyébként kihagytam a tornát, amit szánok-bánok, de egyszerűen ma nem volt időm. Úgyhogy holnap mindenképpen végig kell csinálnom, meg még legalább két napig szünet nélkül. Úgy terveztem, hogy a nyaralásig hetente 5ször csinálom végig minimum.

562. penteada (válaszként erre: 561. - Minimaszat)
2009. jún. 29. 07:41
Nekem is vannak dvd-im, több is, de valahogy jobban megy könyvből. A z ülés először nekem is furcsa volt de már ráéreztem, a csípő-fenék gyakorlatokból megy 80. Egyedül a hasizommal kínlódok :)Mondjuk a hasizom gyakorlatok nekem mindig nehezen mentek. Nem adom fel, mert azért apró változásokat már észleltem, a lábamon-fenekemen főleg. A lapos has a cél, bár nem diétázom (de kevesebbet eszek) azért remélem eljön majd az az idő is hogy tényleg kilátszik majd a csípőcsontom mint ahogy a könyvben le van írva :)
561. minimaszat (válaszként erre: 560. - Penteada)
2009. jún. 28. 22:31

Én is 22 éves vagyok:) Tavaly már egyszer nekiálltam Callaneticsezni, de akkor nekem sem ment a 100-as ismétlésszám, de szerintem nem is csináltam helyesen a legtöbb gyakorlatot. Bár voltak eredményeim, de közel sem olyan jók, mint most, és akkor a lelkesedésem sem volt valami fényes:P Most viszont sokkal motiváltabb vagyok, mert esküvőre megyek egy hónap múlva, másnap meg nyaralni indulunk, szóval szeretnék minál jobb formában lenni arra.


A gyakorlatok helyes végzésében nekem sokat segített a DVD, bár én nem a Ditró Mária féle alapján csinálom, hanem az eredeti angolnyelvű Callan Pickney félét. A könyv olvasásával és középszintű angol nyelvtudással maximálisan megérthető szerintem, de úgyis az a lényeg, amit mutat, nem amit mond:) (nemcsak azt mutatja, hogyan kell, hanem azt is, hogyan nem).


A DVD-n egyébként nem az összes gyakorlat van rajta, ami a könyvben benne van, sőt némelyiken vannak apró változtatások is, amik miatt szerintem még könnyebb is végigcsinálni. Pl. a hasnál a kéz a könyvben a combbal párhuzamos, itt viszont a lábam mellett kinyújtva kell tartani, párhuzamosan a földdel...szerintem így sokkal könnyebb, de a hatás ugyanaz. A "Z ülés"-t tavaly egyáltalán nem tudtam megcsinálni a könyv alapján (egyet sem!!!), mert ahogy elkezdtem, iszonyatosan fájt, nyilalt a farizmom. Amióta DVD-re csinálom ez a kedvenc gyakorlatom:D És már látható eredménye van, mert pont ma este dicsért meg a barátom, hogy feszesebb lett a fenekem:D

560. penteada (válaszként erre: 559. - Minimaszat)
2009. jún. 28. 20:19
Én is csinálom egy ideje, de nem megy a 100-as ismétlés pedig nem vagyok eltunyulva, azért elég ciki hogy 22 évesen nem tudom végigcsinálni. Sokszor meg attól félek rosszul csinálom a gyakorlatokat. Bár a legtöbbször azért lehet érezni hol dolgozik az izom. Nagy változást még nem látok, talán a csípőm kisebb lett, de a hasam nem akar laposodni, pedig az lenne a cél :) Azért igyekszem, remélem nekem is hasonló sikereim lesznek mint neked :)
2009. jún. 27. 11:06

Sziasztok!


Tegnap voltam túl a 6. alkalmon, egyre jobban megy a Callanetics:)A tegnapi torna alkalmával először sikerült megcsinálnom az összes hasizom gyakorlatot, anélkül, hogy a nyakam túlságosan fájdalmasan feszült volna. Kicsit feszült, de bőven kibírható volt. Tök jó érzés, és nagyon lelkesít, hogy minden alkalommal egy picit jobban megy! Eleinte pl. másnap kegyetlen izomlázam volt, de a tegnapi torna után már nagyon minimális. Azt is észrevettem, hogy jobb lett a tartásom, nem görnyedek úgy előre, mikor megyek. A cm-erek is csúsznak le szorgalmasan:D (3 cm-től 5 cm-ig átlagban a csökkenés a kényes helyeken). Bár a súlyom nem változott már vagy két hete, bár nem is diétázom, csak igyekszem kevesebbet enni, mint eddig. De ezért tényleg kárpótol minden elvesztett cm! Nagyon sok dolog bejött tehát eddig, amit a kék könyv írt a gyakorlatokról.

558. Lizdan (válaszként erre: 557. - Penteada)
2009. jún. 23. 10:10
Szia. Szerintem a Callan-ek nem az a lényege, hogy milyen gyorsan mennek le a kilók, hanem, hogy átalakul az egész tested. Csak türelmesnek kell lenni. Minél jobban várod, hogy szuper alakod legyen annál nehezebb lesz, s annál könnyebben feladod. Ez az én tapasztalatom. Diétázhatsz, de ha abbahagyod a diétát, úgyis visszamennek a kilók, ezért nem nagyon érdemes drasztikus diétákba fogni. Szerintem sokkal jobban működik, ha elfogadod magad olyannak amilyen vagy, szereted a tested és azért tornázol mert a maga mozgás okoz örömet. ("ez az én bölcsességem")Nem biztos, hogy tudtam neked segíteni ezzel, de hidd el ha az ember nem foglalkozik állandóan az alakjával sokkal jobban mennek a dolgok és olvadnak a kilók is.
2009. jún. 17. 13:22
Egy buta kérdésem lenne... elkezdtem a kék könyvből callaneticsezni... az a problémám, hogy nekem igazából mint már mondtam a hasamon van egy kis felesleg (konkrétan hájas) de nem vészes csak nem ilyen szokott lenni... a kérdésem az lenne hogy callan mellett mennyire kéne diétáznom hogy hamar lemenjen a hasam/csípőm? Sok helyen olvastam, hogy attól hogy a hasizom megerősödik a zsír nem megy le (kék könyvben meg azt írják hogy nem kell diéta) Nem eszek sokat, de sajnos olyan vagyok hogy minden meglátszik.
556. Napra_forgó (válaszként erre: 555. - Penteada)
2009. jún. 9. 15:52

Azt nem ismerem...

Szerintem kezdd a könyvvel, és örülj, ha azt végig tudod az elején csinálni. ;o)


Azért is érdemes a könyvet megnézni, mert vannak benne jó kis fotók, hogy hogy változik a test... Szerintem meggyőző.

555. penteada (válaszként erre: 554. - Napra_forgó)
2009. jún. 9. 15:46

Szia!

Köszönöm a gyors választ :)

Sikerült letöltenem egy kifejezetten hasra való dvd-t, quick callanetics : stomach címmel. Érdemes néha csak ezt csinálnom? Egyébként még nem volt időm sajnos a könyvbe beleolvasni, holnap záróvizsgázom, szóval utána nekiállok, remélem eredményes lesz, mert nem szeretem a nagyon megterhelő ugrálós edzéseket. Azért is tűnt ez szimpatikusnak :)

554. Napra_forgó (válaszként erre: 553. - Penteada)
2009. jún. 9. 15:16

Szia!

A hasi rész max először tűnik nagyobbnak, aztán később szépen lelapul...

A könyvben leírja, hogy ez azért van, mert ahogy erősödnek az izmok, tolják kifelé a zsírt...


A nyakad attól fájhat hasizomgyakorlat közben, hogy tartod és feszíted. Ha tényleg fáj, alá kell támasztani a tenyereddel.

2009. jún. 9. 15:06

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a callanetics-et, már beszereztem a könyvet meg a super callanetics dvd-t azonban lenne pár kérdésem. Olvastam itt, hogy írta valaki hogy a hasi rész nagyobbnak tűnt a torna után, ez csak azért elkeserítő mert nekem pont onnan kéne lefaragnom, ezért most elgondolkoztam hogy nekiálljak-e... valamint valami olyat olvastam a dvd-n (nekem angol nyelvű) hogy fájhat az ember nyaka a hasizomgyakorlatoktól... ez miért van, és így van-e egyáltalán?

Köszönöm előre is a válaszokat :)

552. Afroka (válaszként erre: 551. - Fef600b7b6)
2009. máj. 22. 20:10
Ha öcséd is erre esküszik, akkor reméljük tényleg beválik. :) Én is 100x csinálom meg, szerintem elég az mert ezen kívül végigcsinálom a callanetics egy órás programját heti 4-5 alkalommal.
551. fef600b7b6 (válaszként erre: 550. - Afroka)
2009. máj. 22. 10:09
Az öcsém is erre esküszik:) Már én is csinálom. Csak én seprű nélkül. Úgy teszek, mintha seprű lenne a kezemben és úgy forgok, húzom magam legalább 100x
550. Afroka (válaszként erre: 549. - Minimaszat)
2009. máj. 21. 21:11
Nagyjából megnyugtattál :) Azért én a biztonság kedvéért csinálok plussz gyakorlatot erre a csípő derék úszógumira. Konkrétan a söprűt a vállaimra teszem, megfogom a két végét, és így forgatom a törzsem,állítólag ez jó.
549. minimaszat (válaszként erre: 546. - Ennauph)
2009. máj. 21. 15:54

Szia!


A kék könyvben le van írva, hogy ahogyan alakul át a test és a zsírpárnák, a legtöbb nőnél kialakulhat ez az úszógumi, de ez csak ideiglenes, pár óra elteltével lassan hozzáigazodik a tes többi, feszesebb részéhez. Szóval szerintem ne keseredj el, és ne add fel itt, mert ez már a fejlődés, az átalakulás jele!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook