Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
308. Napra_forgó (válaszként erre: 303. - 54fa740756)
2008. júl. 25. 11:05

Szia Kinga!

Elkérhetem esetleg én is az anyagot? Azaz a linket?

Köszi. :)

307. 54fa740756 (válaszként erre: 306. - 2cb2af252b)
2008. júl. 24. 13:17
Nagyon kedves vagy Ágica,köszi szépen!
2008. júl. 24. 11:13
Kinga! Így ismeretlenül is nagyon boldog névnapot kívánok! Ágica.
2008. júl. 23. 14:43
Kinga29! Megkaptam a linket, és sikerült is letülteni róla a könyvet. Most már beugrott, egyszer kölcsönkpatam ezt egy barátnőmtől, és kijegyzeteltem belőle az 1 órás programot. És centizem folyamatosan, és nekem akkor használt, emlékszem rá. Kilóban nem sok változást ad, de centiben igen látványos. Az a baj, hogy egyedül nem szeretek tornázni és pláne nem könyvből. De azért majd nekilátok én is. Még egyszer köszi.
2008. júl. 23. 10:25

Kedves Agica, koszi a valaszt.Ma megint probalkoztam a Z ulessel, mintha kezdenem megszokni :)Ugy dontottem nem valtoztatok semmin, megprobalom vegigcsinalni ugy ahogy a konyvben van.Szoval akkor matol szamolok 10 napot, ennyit adok Callan-nak :)

Es Balazst, Rekat felreteszem erre a 10 napra, inkabb megprobalom a callan tornat reggel es este is csinalni.Nagyon kivancsi vagyok a hatasra, a konyvben a fotok dobbenetesek, na de 4 ora utan?Merlegem nincs, lemertem magam centikben mindenhol, felirtam mindent, tehat start matol, remelem hatasos lesz.

Puszi mindenkinek es ha valaki meg csinalja rajtam kivul es konkret eredmenyei is vannak, kivancsi lennek ra.

2008. júl. 23. 09:59

Szia Noemi, sajnos nem tudom emailbe elkuldeni, mert majdnem 100 MB, de kuldok neked emailben egy linket, feltettem a data-ra, onnan letoltheted.

Ird meg ha sikerult.

2008. júl. 23. 09:41
Sziasztok! Közben elolvastam az agipilates oldalon a pilatesről is a cikket, és nagyon megtetszett. A DVD-je is. Nincs meg esetleg közületek valakinek? Milyennek találtátok? Köszi. Puszi. Noémi
2008. júl. 23. 09:07

Sziasztok! Ma találtam meg a fórumotokat, mert éppen budapesti Callanetics stúsiót kerestem. Tudtok esetleg ilyet a 13. kerület közelségében? Kinga29, én megköszönném, ha átküldenéd nekem a szkenelt könyvet! Sokat segítene! Puszi érte. Címem: nagy.noemi@citromail.hu

Előre is köszönöm. Most sajnos 2 hétig nem tudok fórumozni, de utána mindenképp bekukkantok majd hozzátok! Noémi

300. 2cb2af252b (válaszként erre: 299. - 54fa740756)
2008. júl. 23. 08:18

Szia Kinga!

Én is átalakítottam a callent, és nagyon hatásos (ha nem vagyok lusta csinálni). Tudod, nekem néhány gyakorlat lábszárgörcsöt okoz, az egyik csuklóm pedig teljesen használhatatlan. Nekem a callen jött be, még így átalakítva is. A Z-ülést pedig gyorsan megszoktam, csak eleinte furcsa. Üdv: Ágica.

2008. júl. 21. 07:45

Sziasztok


Én még új vagyok itt, de régóta olvasgatlak titeket és meghoztátok a kedvemet rendesen egy itthoni edzéshez.Kb. 5-6 kg kellene fogyjak, feszesedjek, elég löttyedt minden részem.Pilatest próbáltam dvd-re, elég jó volt, javitott a tartásomon,de nem fogytam tőle 1 cm-t sem.Ezért helyettesitettem aerobic edzessel, pontosabban Czanik Balázzsal,ami ugye 60 perc erősitéssel,nyujtással együtt, kb 1 hónapja csinálom minden nap, utána rögtön Rékát,ami napi 100-120 percet jelent, de a változás nagyon pici, 1-2 cm, feszesedés nulla.Most elkezdtem a Rékát helyettesiteni a Callanetics-szel, szerintetek igy hatásos lesz?Akin fölösleg van, annak szerintem nem elég csak a Callanetics, előtte mindenképpen kéne valamilyen aerob edzés nem?Amugy egy bajom van vele, mármint a callan tornával, hogy nagyon unalmas, a Z ülés pedig nekem nagyon megerőltető,ideges leszek tőle,nem tudom, jól csinálom e.Mit gondoltok, nem lehet picit változtatni a gyakorlatokon?Például csipőre mi lenne ha a Réka erősitéséből elcsennék néhányat, apró pici mozdulatokká alakitanám át,és kb. 100-at csinálnék?Szerintetek lehet?Helyettesiteném például a Z ülést valami mással,mit gondoltok erről?Ja a callant 2 napja kezdtem el a könyvből, valaki küldte, be van szkannelve, ugyhogy akinek kell szóljon, szivesen átküldöm.

298. Enci_P
2008. júl. 20. 12:03

Sziasztok


Pilates edzőként az alapkérdésre azt mondhatom, hogy voltaképp mindkettő egy remek mozgásforma, és - mint ahogy az eddigi hozzászólásokból is kiderült - voltaképp teljesen személyfüggő, hogy kinek mi jön be.

Én is sokáig csináltam a callant is, való igaz, hogy egyszerűbb, más kérdés, hogy a sokszázezer ismétlés mennyire hatásos hosszútávon. (Rövidtávon persze rendkívül látványos.)

A Pilates feladatok, azt gondolom, jóval komplexebbek, ezért is talán elsőre bonyolultnak tűnnek, otthon dvd-ről meg végképp... mindenképpen javasolnám először néhány órán megismerni a testtartás/légzés/feladatok alapjait, mielőtt bármilyen dvd-n nekiállna valaki! Hosszútávon viszont épp a komplex izomhasználat miatt hatásosabb is. Alakformálásra, tartásjavulásra, közérzetjavulásra mondhatni ideális, mi kell még? :)


Még egy megjegyzés, csupán mert a piacon elég nagy a kínálat mindkettőből: egyiket se temesse senki mondjuk 1 fajta dvd alapján, hiszen Dunát lehet rekeszteni belőlük, próbáljatok ki többet is, nme olyan vészes az áruk! Ha pedig órára mentek (és én abszolút ezt javaslom, nem azért, mert edző vagyok, hanem mert mindig van bizonyos fokú rizikó abban, ha ritkán mozgók /túlsúlyosak / neadjisten gerincproblémával küzdők úgymond passzív módon, felügyelet nélkül nekiállnak otthon tornázni), szóval, ha órára mentek, akkor is ha nem jön be elsőre, próbáljatok ki másik helyen másik edzőt, hiszen mindenki másképp tartja...

297. Gyerzsi
2008. júl. 18. 12:18
Halihó! Mindenki eltűnt?
296. Gyerzsi
2008. júl. 16. 16:20
Szerintem nem baj, ha mást is tornázol, a lényeg, hogy mozogj:)))! A Callanetics mellett én a leg magiccel küszködöm. Ez is csak ránézésre hú de könnyű, persze már akinek. A férjem pl. nem érti, hogy miért nem tudok egyszerre 1 órát ugrálni rajta. Ja kérem ő bringával jár dolgozni, focizik, és ezresével csinálja a kitöréseket :-)) Hol vannak ettől az én pacal combjaim? :))
295. e12ac2bb5c (válaszként erre: 294. - Gyerzsi)
2008. júl. 16. 15:13
Nyugodtan oszd az észt:-)))))))))) elfogadom . csak annyival vagyok talán előrébb ,hogy én már tavaly elkezdtem aztán abbahagytam . elkezdtem a Pilátest akkor rájöttem ez se jó vettem Norbit ott meg ugrálni hadonászni kellett az se tetszett . És mindig visszatértem a callaneticsre . Rávilágitottál a híbáimra 1)100 x csinálni 2) kitartóan csinálni ,nem ugrálni 2hét után mondjuk a Pilátesre bár nincs messze a callaneticstől .tisztán látom végig kell csinálni és 4 hétig folyamatosan nem ugrálni össze-vissza ..-))))))))
294. Gyerzsi
2008. júl. 16. 15:02
Nem muszáj rögtön százat, csak amennyit tudsz. Ha 20-at akkor 20-at, ha 50-et akkor annyit. Ahogy erősödsz idővel mindig több fog menni, de erőltetni nem szabad! Persze nem tudom, hogy milyen az erőnléted. Én csak osztom itt az észt, de lehet, hogy te már jóval előrébb vagy nálam! :))
293. e12ac2bb5c (válaszként erre: 292. - Gyerzsi)
2008. júl. 16. 14:54
Köszönöm ! Akkor már tudom ,hol a baj . Én csak a dvd-re csinálom ameddig tart és semmivel se többet ,mert ugy gondoltam ennyi elég . Ja és azt hittem 100 amit csinálunk . Igaz feltünt ,hogy a derék nyújtásnál a jobb oldali az sokkal rövidebb . Akkor szerintem én ezért nem alakulok olyan hatékonyan . Mert csak ami a dvd van csinálom velük együtt és ha vége akkor nekem is vége .-)))))))))))))))
292. Gyerzsi
2008. júl. 16. 14:36
Próbáld a saját ritmusod szerint csinálni. Először én is a Dvd-vel együtt tornáztam, de mostanában megállítom és ahogy a tanár néni mondja csak magamra figyelek. Egyébként is igyekszem a fontosabb gyakorlatokból a százas ismétlés számot elérni, de a tv-vel együtt nem lehet mert ők jóval kevesebbet csinálnak.
291. e12ac2bb5c (válaszként erre: 290. - Gyerzsi)
2008. júl. 16. 14:23
Igen a super nehezebb . Viszont a combi kicsit élénkebb. Nálam is van változás ,de sajnos nem ott ahol igazán kellene . sajnos a hasból és a deréktájból kevés ment le . Na meg tudod az a baj mikor azt mondja lehet pihenni és újból folytatni rögtön késztetést érzek ,hogy pihenjek , de csak egy pillanatra .De azért is végig csinálom.Jó példával jártok elő és van is eredményetek . Nekem is kell ,hogy legyen . Bár elég unalmas a vége felé már ásitozni kezdek ,de szerintem a levegővétellel van gondom szerintem ,és azért ásitozok olyan nagyokat . A Tarcsi is nagyon szép eredményeket ért el csak gratulálni tudok nektek .
290. Gyerzsi (válaszként erre: 287. - E12ac2bb5c)
2008. júl. 16. 14:09
Mi a különbség a sima és a super között? Az utóbbi nehezebb?
289. Gyerzsi
2008. júl. 16. 14:07
Bocs, mindíg helyett mindig:)
288. Gyerzsi
2008. júl. 16. 14:06
Én is az alapprogramot csinálom Dvd-ről, éppen ma volt a 12-ik alkalom. Hetente 3x. Ez a negyedik hét. Az első héten 4 alkalommal csináltam, de olyan izomlázam volt, hogy alig tudtam lábra állni. Igy most csak minden másnap nyomom, de vasárnap valami mindíg közbejön, család, lustaság stb :))
287. e12ac2bb5c (válaszként erre: 286. - Gyerzsi)
2008. júl. 16. 12:52
Gratulálok! Mióta csinálod és hányszor 1 héten . Én 1 nap alapprogramot és 3 napot a combit vagy a super callaneticset .
286. Gyerzsi
2008. júl. 16. 12:50

Sziasztok! Mi ez a pangás? Mindenki nyaral? :))

Jelentem, most mértem magam, derék: - 7 cm!!!

Igennnnnnnnnnn!!!

285. 0bb3b7d1fd (válaszként erre: 284. - Gyerzsi)
2008. júl. 10. 18:23

Sziasztok!


én is eltűntem, bocsánat, mentségem a 2 gyerkőc...

tornával leálltam,centik visszakúsztak...áááááá...

de mától kezdem újra, csak a hasra van időm sajnos. pedig a csípő is kellene, de nem tudok térdelni...van ötlete vkinek, mivel lehetne pótolni a csípőgyakorlatokat, hogy térdkímélő legyen?


Gyerzsi, nekem leg masterem van, kb. egy 10-essel olcsóbb, ugyanazt tudja, és szuper!


Tracsi, a képek döbbenetesek! le a kalappal!


napi max. 180 szénhidrát diétába kezdtem, és tornázom, ha a fene fenét eszik is...:)


decemberben belevágunk a 3. baba összehozásába is, és muszáj jó kondival fogadnom.

284. Gyerzsi
2008. júl. 9. 11:17
Sziasztok lányok! Használt már valaki Leg Magicet? Tényleg olyan jó?
283. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 281. - Tracsi)
2008. júl. 8. 09:20

:DDDD


Jó nyaralást!!!

282. Tracsi
2008. júl. 8. 09:17

Most megyek nyaralni de hétfőn itt leszek és én is beszállok a dumcsiba!

de ti is itt legyetek!

281. Tracsi (válaszként erre: 278. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 8. 09:14

Ezt imádom benned hogy annyira fel tudsz dobni mindenkit!!!!

:-))))

Hajrá és győzelem a kilók felett!

280. Gyerzsi
2008. júl. 7. 18:58
Bocsi, ez nem a reklám helye volt!
279. Gyerzsi
2008. júl. 7. 18:37
Fogyi alatt momentán Norbi update-t értek. Eddig sikerült 6,5 kg-ot leadni, de egy ideje nem mozdul, igaz a tornát hanyagoltam mostanában, de rájöttem, hogy anélkül túrót sem ér az egész. Én sem vagyok egy önszadizós alkat (sajnos szeretem az édességet), de ezt nem olyan nehéz betartani. Mondjuk az elején nem volt könnyű, de most már egész jól elvagyok vele.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook