Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
38173. Klaudia550 (válaszként erre: 38155. - Mancs75)
2023. aug. 3. 04:42
Köszönöm a segítséget! Akkor nem húzom az időt, kérek időpontot!
38172. csilla15381 (válaszként erre: 38168. - Gingili)
2023. aug. 3. 00:07
Egy ismerősöm, aki maga is most kezdett el lombikozni, azt mondta, hogy egy ismerőse most szült 49 évesen, 10 év lombik után. A részletekre már nem emlékszem.
38171. csilla15381 (válaszként erre: 38167. - Mancs75)
2023. aug. 2. 23:41

Én is úgy tudom, hogy roncsolja, csak az benne a vicc, hogy a mióma műtéttel megmentették a méhemet, de beszennyeztek endometriózisos sejtekkel. Miómák mellé kaptam endót, ez van, ezt kell szeretni mostantól :) Semmi tűnete nincsen amúgy, csak a lombikra nézve mutogatnak rá Brnoban, persze lehet hogy igazuk van. Az biztos, hogy a műtét felejtős részemről, és pont most döntöttem úgy, hogy a GnRH-ba sem megyek bele, Marának ebben igaza lehet.

Az endometriózist egyébként nem tudják megoldani és én a műtétemből azt tanultam, hogy semmihez nem nyulunk bele, ha nem élet-halál, mert nem valószínű hogy jobb lesz, de rosszabb szinte biztos. Minden műtét kockázatos, endós sejtek szétszórása szinte mindig benne van a pakliban, de a bakteriális fertőzés is. Amúgy műtét óta van bennem még mindig egy nem felszívódó cérna, amit az mri-n is észrevettünk, ezzel is kell valamit kezdenem, mert bennem hagyták...

38170. csilla15381 (válaszként erre: 38161. - Mara77)
2023. aug. 2. 23:23

Nagyon jól látod és köszi hogy ezeket leírtad... bár én már körbefutottam fejben minden verziót, leginkább a pasim reménykedik valamiben... Tudom, nem szép másokra mutogatni, de mi tényleg megvártuk a 40-et, mert 20 évig hallgattam a pasimra, hogy az orvostudomány fejlődik, a nők egyre később szülnek, nekem amúgy is szuper a genetikám, nagyon egészségesen élünk, ja meg egyébként sem szeretne gyereket (persze a legelején nem tudtam hogy ebből ennyi év lesz). Valahol kimaradt nála a biológia, én meg nem voltam elég határozott... Azóta ő megváltozott és most bízik a véletlenben :) Én meg időközben, ha kiveszik a méhemet (amire van esély a visszatérő miómák miatt), akkor a donor esélyről is lecsúszok.

Örökbefogadás részünkről ok lenne, valahogy úgy vagyok vele, azok a gyerekek már megszülettek, nincsen szülőjük, nekünk meg gyerekünk, jöjjünk össze, hátha mindenki boldogabb lesz így. De úgy látom, itt is elfút az idő...

A donor dologgal kapcsolatosan pedig teljesen kifordultam önmagamból... bár már sírva ezt is hajlandó lennék vállalni... és milyen már, hogy az ő vérvonala mehet tovább, az enyém meg megszakad, pedig ő nem akart gyereket és én igen...

De azt hiszem abban meggyőztél, hogy én sem megyek bele a GnRH-ba. Még van fél ciklusom, addigra átgondolom, mennyi stimulációt tudnék vállalni, kérek új protokollt, meg elmegyek megvizsgáltatni magunkat még egyszer, hátha változott bármi. Azt gondolom, a miómák miatt amúgy sem agyalhatok ezen sokat...

Ezek szerint nektek végül így már összejött?

38169. Juli76 (válaszként erre: 38167. - Mancs75)
2023. aug. 2. 22:41
Az endometriózist hogy ismerték fel?
38168. Gingili (válaszként erre: 38166. - Csilla15381)
2023. aug. 2. 22:32

Nem, én is a Reprofitnál, most először. De ez előtt is külföldön volt mind az 5. Na ott sem rózsásabb a helyzet.


Igen, valahol nem tartom én sem fairnek, hogy a nő viszi el a balhét a petesejtek kora miatt. Erre mindig mindent rá lehet fogni.


Az orvosok sem istenek. Ők sem tudnak mindent. Egyre inkább hiszem, hogy ez meg van írva mindenkinek és ezt kell elfogadni. Van akinek bele kell törődnie és van, akikkel megtörténik a csoda. Valahol mi itt mind a csodára várunk…. és kitartunk, amíg lehet.

38167. Mancs75 (válaszként erre: 38161. - Mara77)
2023. aug. 2. 22:24
Az endometriózisról én is azt hallottam hogy bizony roncsolja a petesejteket és kb. esélytelenné teszi a próbákat. Egy kolléganőmnek három beültetése volt, nulla eredménnyel, majd kiderült hogy endometriózisa van, amit a kezelőorvosa nem ismert fel, (ők Magyarországon lombikoznak állami intézményben) az orvos azt mondta, ez csak ciszta (?) és indítani akarta az újabb stimulációt. A kolléganőm viszont nem hagyta annyiban, elment egy, a témában elismert orvoshoz, kb. azonnali műtét kellett, mert már felmerült a komolyabb következmény lehetősége. Egy nagyműtéttel novemberben rendbe hozták, áprilisban indult az újabb stimuláció és össze is jött rögtön a baba. Ez az orvos azt mondta, hogy az endometriózis tönkreteszi a petesejteket, ami ebben az esetben be is igazolódott.
38166. csilla15381 (válaszként erre: 38165. - Gingili)
2023. aug. 2. 22:11

Akkor te itthon lombikozol? Nekem Brnoban 40 felett csak a 6 napos PGS-es fagyi lehetőséget ajánlották fel és az erősen meggondolandó donor petesejtet, amit határozottan elutasítottam. Én azt gondolom, hogy nagyon sok mindennek kell jól összejönnie adott pillanatban, és a napok száma csak egy a sok közül, amire nyilván sok minden hat, de nem csak ennyi az annyi... Nyilván rosszul állunk a korunk miatt, és első sorban emiatt. De attól még tényleg vannak csodák, bár én azokat inkább ideális véletleneknek hívom. Úgy látom, a fórumozók sokkal több többet agyalnak azon, hogyan tovább, mint a szakik többsége. Pedig amíg van petefészekműködés és méh, addig van minimum 1% esély, a többihez kellene csak segítség. Végül is senkinek az életébe nem látunk bele, lehet hogy tényleg tévuton haladunk/haladok és ezért nem jön össze, pedig nincsen nagy baj.

Én is azt gondolom, hogy az 5-6 napos embrió erősebb, de nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy a méh természetes közegében, és annak pont ideális állapotában bizonyos embriók mégis megtapadhatnának...

Nekem is azt mondogatják Brnoban, hogy öreg vagyok és endometriózisos, pedig ebből leginkább csak öreg. Csak egy dolgot nagyon nem vesznek figyelembe, hogy különbözőek vagyunk, különböző a genetikánk, az életmódunk és az eddigi egészségügyi kórképünk, emiatt mindenki másképp öregszik, másképp reagál és nem vagyunk esélytelenek csak mert egy statisztikai korba léptünk vagy mert nehezebben megy bármi miatt is. Egyszerűen nem kellene bennünket azonosan kezelni, hanem agyalni esetenként, mert a részleteken múlik minden.

Nem tetszik az sem, hogy ha a férfinál minden ok, akkor az én petesejtem a hibás?! Miért? Mert a sperma, amíg nem találkozik a petesejttel, addig vizsgálható és minősíthető? A női petesejtek meg nyilván elrontották az embriót, ha az embrió megáll a fejlődésben? Elfogadom ezt is, csak szeretném látni ennek a tudományos bizonyítását. Amíg ez nincsen, vagy csak én nem találkoztam vele, addig meg agyaljanak az orvosok egy picit, hogy még mit tehetnének a problémák orvoslásában.

Egyelőre még pozitív vagyok ebben a dologban, de biztosan hamar én is szét fogok csúszni...

38165. Gingili (válaszként erre: 38164. - Csilla15381)
2023. aug. 2. 20:59

Az első 5 lombiknál mindig 2-3 napos embrikéket kaptam vissza, de egy sem tapadt meg. Én szerettem volna minél tovább kihúzni, mert amelyik megéri az 5.-6. napot, az valószínűleg életképesebb.

A sikertelenségemet eddig mindig azzal magyarázták, hogy nem volt jó minőségű (ergo öreg volt ) a petesejt, valószínűleg nem volt egészséges.

42 évesen kezdtem lombikozni.

38164. csilla15381 (válaszként erre: 38160. - Gingili)
2023. aug. 2. 20:50

Szia!

Több helyen olvastam, hogy havi kb 1000 petesejt akkor is növekszik és meg is semmisül, ha abból egy sem érik be. Én sem hittel el, gondoltam biztos valami elírás, mint ez sokszor megesik, de több menopauzás, szakmai oldalon is olvastam. Örülnék, ha nem így lenne, de nincs kitől megkérdeznem... Amúgy nekem sem logikus, mert akkor elég hamar elfogynánk, de tényleg több helyen belefutottam, és hát lombikosként minden para... A kezdő/összes petesejt adott, de azok is fejlődnek, még ha nem is érnek be...elvileg. Én is csak lombikosként kezdtem tájékozódni, nem biztos, hogy jól tudom.

Szerintem sincs köze az endometriózishoz, pont ezen agyalok... amúgy már az 1. stimuláció előtt műtétre akartak emiatt küldeni, csak mondtam nekik, hogy ne szórakozzanak, fél éve voltam nagy mióma műtéten, most tértem magamhoz, endometriózissal járó tűneteim pedig egyáltalán nincsenek...

Részemről egyébként nagy kérdés, hogy mennyi élet szakad meg azáltal, hogy megvárjuk az 5-6. napot, csak azért, mert így szokás... Lehet hogy sok mindent paciensként nem értünk, de azért a lassabban fejlődő gyerekekből sem lesznek debil felnőttek...

Köszi!

38163. Miri5 (válaszként erre: 38102. - Beáta4)
2023. aug. 2. 20:47

Kedves Beáta4.

Irnál nekem melyik klinikán voltatok idáig Pozsonyba?

Egyiket se ismerjük ott.ezert most szedjük össze a véleményeket...

Meg még várom hogy van most egy meddőségi nőgyógyászom ö is most fogja meg mondani hogy Pozsonyba kit fog ajálnani..

38162. Miri5 (válaszként erre: 38135. - Nikike11)
2023. aug. 2. 20:42

Szia .Sajna nekem meg mindig nem jött meg a mensim gxógyszerel se..Igy még nem tudtam megcsináltatni..De most megyek ujból a doktornőhöz..Andritter Zsófia..Igen ott fogom megcsináltatni .Ők is az Igenomix laborba kúldik....

ERA TESZT OTT,: 359000ft.24000 a mintavétel

38161. Mara77 (válaszként erre: 38158. - Csilla15381)
2023. aug. 2. 20:23

Abból, ahogy írsz, azt hallom ki, hogy mindenképp ragaszkodsz a saját sejtes lombikhoz. Jól látom?

Nekem is endometriózisom volt, a harmincas éveimben derült ki. Akkor kezdtük a lombikozást saját sejtessel; tízplusz év alatt Magyarországon hat lombikot csináltunk végig két klinikán, utána Brnóban a Reprofitnál még négyet. Nem volt semmi értelme. Voltak nekünk is "szép" ötödnapos embrióink, de beültetésig a tízből kétszer jutottunk el, azok se tapadtak meg. Az endometriózis állítólag roncsolja a petesejtállományt, meg hát a kor óriási ellenség. Nehezen akartam elfogadni a donorsejtes javaslatot, mert hittem, hogy ha van embrió, akkor előbb-utóbb sikerül s az orvosok csak túl hamar feladják... de sajnos igaza volt a Reprofitnak. Biztos vannak csodák, különleges esetek... de ilyen háttérrel nagyon ritka az ilyesmi.

Kérdezed, én mit tennék. Ugyanazt, amit tettem is: elutasítottam a GNRH protokollt (nekem itthon javasolták, nem a Reprofitban - mire a csehekhez kerültünk, már inaktív volt az endometriózis) és mentünk saját sejtessel addig, amíg már én is beláttam, hogy esélytelen az ügy. Akkor váltottunk donorsejtre. Nem egyszerű elfogadni a dolgot, de ez is egy folyamat.

Sok sikert neked, bárhogy is mész tovább.

38160. Gingili (válaszként erre: 38158. - Csilla15381)
2023. aug. 2. 19:34

Szia Csilla,


Ha nem menstruálsz, akkor mitől fogynak a petesejtek? Javítsatok ki, se én úgy tudom, hogy meghatározott számú petesejtünk van, kb születésünk óta, aztán azok vagy beérnek, vagy nem, de el nem fogy, csak mert nem menstruálsz…

Amúgy nagyon szép számban voltak megtermékenyített petesejtjeid!

Az, hogy a 6. napra nem maradt meg embrió, ahhoz szerintem az endometriózisnak kevés köze van…

Csak próbálok laikusan logikázni.

38159. ValaMalDoran (válaszként erre: 38154. - Klaudia550)
2023. aug. 2. 19:10
Csatlakozom Zsukohoz. A medicoverben nekem is elszurtak a vervetelt, mert nem szóltak h covid oltás után nem jó ezt csináltatni. Plusz először lefelejtettek az egyik csomagot, amit kifizettem. A G1 abszolút profi.
2023. aug. 2. 18:25

Sziasztok!

3 Hoxa fórumra fogok írni, mert úgy látom, talán így előbb kapok választ a kérdésemre, korábban már írtam is az egyikre...

42 éves vagyok, még nem szültem, a lombikig nem is próbálkoztunk, nem volt aktuális.

Brnoba járunk a Reprofitba.

Eddig 2 stimulációból 0 embrió maradt meg a 6. napra (1./10-ből 7 érett és megtermékenyített, 2./8-ból 8).

Mindkét leszívás a 11. napon történt, a második stimuláció gyengébb gyógyszerekkel.

Most, a harmadik stimuláció előtt 3 hónapos GnRH inekciót javasolnak, ami után indulhatna a 4. hónapban a protokoll. A Diphereline Depot 3,75-öt az állítólagos endometriózisomra javasolják Brnoban, viszont az itthoni orvosok szerint alig van nyoma ennek a problémának, szerintük egyelőre nem kellene vele foglalkozni. A gyógyszer hatására elvileg visszahúzódhat az endometriózis (vagy nem), de minimum 3 hónapra a mensit is leállítja, amitől rettegek, mert attól még megy az idő és fogynak a be nem ért petesejtek, talán a mensi sem jön vissza...

Nem akarok belekontárkodni a dokik munkájába, DE én egészen másképp gondolom...

Ha hétfőtől indulna a javasolt 3 hónap, utána a stimuláció, decemberben pedig nincs leszívás a Reprofitben, akkor úgy csúszunk meg az időben, hogy csak na... ennyi idő alatt inkább 3 stimulációt kellene még inkább végigcsinálni, nem?!

2 stimuláció után szerintem azért még próbálkozhatnánk alapjáraton és nem kellene húzni az időt ilyen hosszú és veszélyes kezeléssel vagy rosszúl látom?

A méhemben kb 3 év alatt visszanőnek a miómák (rengeteg kicsi), legközelebb kipucolnak... a legutolsó műtétem óta 1 év már eltelt.

Valahogy a korom miatt ezt is figyelembe kellene venni... Vagy kimerülök vagy elveszítem a méhemet...

Ti mit csinálnátok? Hétfőn be kellene adnom az első szurit, addig dokit meg receptet is kell szereznem. Vagy megvárom a következő mensit és ráerőszakolom magamat a dokikra, hogy csak stimulációkat szeretnék...

Köszi!

38157. zsuko84 (válaszként erre: 38152. - Klaudia550)
2023. aug. 2. 17:35
Szia! Én is Fülöp Angélához járok, mint Mancs75. Ő a G1 intézetet vagy a Medicovert javasolta, mert ezeken a helyeken több paramétert mérnek mimt a többi helyen. Vagy valami ilyesmit mondott, nem emlékszem pontosan. Én a Medicoverben voltam, ott Celluláris immunfunkció és NK aktivitás volt a neve annak, amit nézetni kellett. De én ahányszor a Medicovernél kérek valamit, soha nem tudnak rendesen segíteni, mindent magamnak kell kisilabizálni, hogy melyik vizsgálat az, ami kell nekem és még akkor is képesek elrontani és nem a megfelelőt számlázzák ki. Szerintem a G1 Intézettel jobban jársz. Árban még olcsóbb is volt, mint a Medicover.
38156. 4658685fed
2023. aug. 2. 17:11

Sziasztok!


3 sikertelen beültetés után orvosom a BeReady tesztet ajánlotta. Tudjátok mi a különbség az ERA és eközött? Mert nekem úgy tűnik kB úgyanazt tudja.

38155. Mancs75 (válaszként erre: 38154. - Klaudia550)
2023. aug. 2. 16:35

Megnéztem, a G1-ben az NK panel most 48 000 Ft, a Th1-Th2 vizsgálat pedig 29 000 Ft.

Kinéztél már immunológust? Elég sokat kell várni kb. mindegyikhez mostanában.

Én dr. Fülöp Angélához járok a G1-ben, ott tavalyelőtt, tavaly kb. egy hónap volt a várakozási idő, idén meg már volt, hogy 2 hónapot vártam.

Dr. Végh Judithoz (Istenhegyi Géndiagnosztika) idén akartam menni másodvéleményt kérni, de aztán rájöttem, hogy felesleges, lemondtam az időpontot, de hozzá is több mint 2 hónap lett volna a várakozás. Meg mondjuk az se nagyon tetszett, hogy valami 15-20 perces lett volna a konzultáció, több mint 40 ezerért.

De jól van ez így, maradok Fülöp Angélánál (őt csak a stílusa miatt tudnám megütni időnként.:))

38154. Klaudia550 (válaszként erre: 38153. - Mancs75)
2023. aug. 2. 16:00

Eddig úgy gondoltam, hogy előbb megcsináltatom a vérvizsgálatot es úgy megyek immunológushoz a kész eredménnyel. De valóban lehet jobb lenne előbb orvos aztán vizsgálat.

Esetleg azt meg tudnad írni akár privátban, hogy kb mennyobe kerül a G1-ben ez a kör?

Nagyon megköszönném ❤️

38153. Mancs75 (válaszként erre: 38152. - Klaudia550)
2023. aug. 2. 15:38

Immunológussal nem konzultáltál, hogy ő pontosan mit javasolna?

Én a G1-be járok, mindig ott végeztettem el az NK-t, igaz, én mindig nézettem mellé Th1-Zh2 arányt is.


Ott ezt csináltattam:


Természetes ölősejt (NK-sejt) vizsgálatok:

-Természetes ölősejt (NK-sejt) arány, és abszolút mennyisége

-NK-sejt szubpopuláció meghatározás

-NK-sejt funkcionális vizsgálat


Citokin dominancia vizsgálatok:

Th1-Th2 citokinek arányának mérése


A fenti vizsgálatok eredményei alapján kaptam a Sandimmunt és az intralipidet, tehát ez elég volt.


Ők pl. csak a teljes alloimmun panelnél írják a limfocita kultúra vizsgálatát, de én azt nem nézettem.

Azt hiszem, azért, mert ott van olyan paraméter is, ami a partnerrel szembeni összeférhetetlenséget mutatja, de mivel mi teljes donorembriózunk, így nekünk ez nem releváns.


Szóval, lehet, az orvosod jobban meg tudná mondani, hogy neked melyik javasolt.

38152. Klaudia550
2023. aug. 2. 13:44

Sziasztok!


Lassan eljön az NK sejtes vérvételre jelentkezés. A Synlab honlapján keresgélve azonban két lehetőséget is feldobott a rendszer:

Cellularis immunstatus nk meressel

Nk lymphocita mérés.


Vajon melyik a jobb? Mindkettőre írják, hogy vetélés(megtapadás hiánya) esetén javasolt.


Tudnátok segíteni?

Köszönöm :)

38151. 556cf89d0d (válaszként erre: 38150. - Gingili)
2023. aug. 2. 09:46

Van akinek ilyenkor már pozi a pisi-tesztje, de van, akinek csak a 10-12. napon csíkozódik.

Olyan sok mindentől függ ez, - bár te is gyakorlott vagy már ebben, úgyh nem is folytatom.

Legutóbb én is teszteltem egyet, tavaly februárban az 5. napon, full nega lett, aztán 14.napra mégis volt egy 1588as hcg-m. (Az 5. nap után már nem mertem tesztelni amúgy, megvártam a vérvételt.)

Próbálj nem aggódni, a kocka már úgyis el van vetve, befolyásolni nemigen tudod, de még bármi lehet! 🍀🍀🍀 Drukkolunk!

38150. Gingili
2023. aug. 2. 08:37

Ma van ET+ 6, a tesztem egyértelműen negatív. Viszont a melleim feszülnek, úgy érzem magam, mint egy töltött zokni és rohadt feszült vagyok.

Légyszi segítsetek abban, hogy ezeket a hormonokat (Estofrem és a progi) mikor lehet abbahagyni? A vérvétel utàn, -addig mindenképp várni kell? Vagy ha megjön, akkor abba hagyhatom?

38149. Mancs75 (válaszként erre: 38143. - Malachit)
2023. aug. 2. 08:22
Nagyon szurkolok, hogy ez csak kezdeti ijedtség legyen és minden rendben menjen!🍀
38148. Malachit (válaszként erre: 38147. - Mara77)
2023. aug. 1. 22:01
Érdekes!
38147. Mara77 (válaszként erre: 38144. - Malachit)
2023. aug. 1. 21:51
Nem. Elmúlt és kész. Aztán a beültetés után három héttel megint véreztem egy napig… az is elmúlt. Nem jöttek rá, mi volt (de nem hematóma).
38146. Malachit (válaszként erre: 38142. - Macsek7777)
2023. aug. 1. 21:27
Szia, köszi! Most minden ok, tényleg idegörlő!
38145. Malachit (válaszként erre: 38141. - Mancs75)
2023. aug. 1. 21:25
Köszi a tippeket!
38144. Malachit (válaszként erre: 38137. - Mara77)
2023. aug. 1. 21:24
Szia, köszi, ez tényleg hasonló érték! Csak kicsit alacsonyabb. Azt mondták szigorú ágynyugalom, majd meglátjuk mi lesz. Nálad kiderült mi okozta a vérzést?
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook