Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinek petesejtdonorral lett babája fórum

Akinek petesejtdonorral lett babája (beszélgetős fórum)


2011. okt. 17. 17:04

Sziasztok


Latom, hogy ez a forum mar majdnem egy eves.

baby 39, hogyan alalkult a beultetes?

Nekunk is csak petesejt donacioval lehet kisbababank, nagyon az elejen jarunk meg, sokkolo a tortenet!!

10. baby39 (válaszként erre: 7. - 6b08b99072)
2010. nov. 29. 15:01

Az embrió adományozás az már más dolog. Ott valóban egy kis élet kezdeményről van szó.

Petesejt adományozásnál a férj spermáival van megtermékenyítve és az van beűltettve.

Vagyis itt az adományozó még nem a gyerekéről mond le.

2010. nov. 29. 14:56

Én is nagy dolognak tartom azt hogy valaki segít olyan nőkön akiknek másképp nem lehet gyerekük.

Nekem valahol mégiscsak nagy szerencsében van részem mert a bátyám lánya nyújtott segítő kezet,így a felmenőkkel nem lesz baj.

2010. nov. 29. 14:22

Ja, de hogy válaszoljak.


Én is azt tartom igazi anyjának, aki megszüli.

Végülis Ő horja ki, ő éli át a terhességet, Ő szüli meg, később pedig Ő neveli fel.


Egy dolgot tennék meg előtte.

Ha van rá mód, akkor minden infót megszerezni a genetikai anya kórtörténetéről... bármi megtörténhet sajnos, és az örökletes betegségekről nem szabad megfeledkezni.

Ez pedig még a későbbiekben is hasznos lehet, mert ha tényleg beteg, akkor a doki nem kap rossz képet a felmenőkről.

7. 6b08b99072 (válaszként erre: 1. - Baby39)
2010. nov. 29. 14:19

Az egyik ismerősömtől megkérdezték, hogy a fel nem használandó sejtekkel mi legyen majd a teendő.


Nagy döntés ez azért a felajánló részéről is.

Mert én odaadom valakinek a petesejtemet, akkor az nagy dolog, mert lemondok egy gyerekről.

Viszont egy másik nőnek ha máshogyan nem lehet gyereke, akkor megadom neki a lehetőséget, hogy saját maga szülje meg a gyermekét, és ne kelljen esetleg az örökbefogadáshoz folyamodni.


Nem sok gesztus van, melyet annál többre tartok, ha valaki felajánlja a sejtjét egy másik nőnek.

2010. nov. 28. 20:44
Igen. Ma vagyok a beűltetés 5.napján
2010. nov. 28. 20:29
ilyen helyzetben vagy?
2010. nov. 28. 20:28
nekem is ez a véleményem, a gyerek ugyis csak nagykorában értené meg a helyzetet, és nem hiszem, hogy a donort tartaná édesanyának.
2010. nov. 28. 20:12
Szerintem mindenféleképp az aki megszüli és felneveli hisz az adott neki életet
2010. nov. 28. 19:42
ez nagyon komoly dolog. ilyenkor az merulhet fel, hogy ki tekinthető az anyának. nagyon kényes helyzet.
2010. nov. 28. 19:38

Sziasztok!


Szívesen beszélgetnék olyanokkal akinek petesejtdonorral lett babája.Hogyan éltétek meg a baba születését? Elmondjátok neki hogy ő hogyan lett?stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook