Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
612. Bcicus (válaszként erre: 610. - Rlibertas)
2010. okt. 20. 22:26

Azért várni kell, hogy elmúlik e. A vérzés mennyisége nem számít ebből a szempontból.

Nekem volt akkor bent kell maradni általában 1-2 éjszakára.

2010. okt. 20. 22:04
Többetek írta, hogy inkább a várakozást választotta, azért kérdezem, mert ezek szerint az orvosok kivennék?
2010. okt. 20. 22:03

Halihó!Határozottan kevesebba vérzésem ez alkalommal, mint szokott, de azért normálisnak nevezném.Ez lehet, hogy most akkor nem ment el a cisztám?Tudom ki tudhatná, de mégis?


Azt megkérdezhetem még hogy csináltak e valakinek laporoszkópiás műtétet? Az milyen? Be kell feküdni több napra is?

Ill. szerintetek jobb ha kiveszik, és aztán hipp hopp vége az ügynek, vagy inkább várni hónapokat?

2010. okt. 19. 19:32
novemberben újra nézetem, nagyon bízok hozzá, hogy vagy nincs már meg, vagy töpörödik
608. 3a94c16404 (válaszként erre: 604. - Zsuzsi56)
2010. okt. 18. 21:08

szia!

Úgy tűnik,rajtad kívül én vagyok itt még a változókor küszöbén.Tudod,írtam,nekem már 11 hónapja ott van a 3 cm-es.Nincsenek nagy panaszaim,bár már kimaradozik néha a menzim.3 havonta nézetem UH-on,nem növekedik.Az én dokim nem erőlteti a műtétet,talán ő is reméli,hogy felszívódik.Igazából engem is érdekelne,mi történne a cisztával,ha többé nem jönne meg...?

607. Bcicus (válaszként erre: 606. - Zsuzsi56)
2010. okt. 18. 20:42
Úgy már méretesebb. Valszeg azért akar műteni amit írtam, hogy ne rákosodjon el.
606. Zsuzsi56 (válaszként erre: 605. - Bcicus)
2010. okt. 18. 20:30
bocsi, tényleg elírtam: cm
605. Bcicus (válaszként erre: 604. - Zsuzsi56)
2010. okt. 18. 20:00
6,8*4,5mm? AZ nagyon pici nem cm?
604. Zsuzsi56 (válaszként erre: 603. - Rlibertas)
2010. okt. 18. 19:19

azt, hogy mióta is van, nem tudom. Augusztusban fedezték fel, szeptemberben csak annyit mondott az orvos, hogy nem fog elmúlni, ki kell vetetni. Hogy miért, nem mondta. A nagysága 6.8 x 4.5 mm.

De egyáltalán honnan is lehetne tudni, hogy mióta van ott?

Ha neked megjött, az jó is lehet, mert vele együtt elmehet a ciszta is.

603. rlibertas (válaszként erre: 599. - Zsuzsi56)
2010. okt. 18. 08:55

mióta van a ciszta?Mekkora? mivel indokolta a doki, hogy kivenné?


Hű, nekem megjött ma, ezek szerint ez jót is jelenthet, hogy elmegy a ciszta is?

602. Bcicus (válaszként erre: 601. - Zsuzsi56)
2010. okt. 17. 20:28
Ja értem. Hát szerintem akkor mindenképpen halgass a dokira, mivel akár el is rákosodhat idővel.
2010. okt. 17. 20:16
54 éves vagyok, kb 4-5 éve hagyott el.
600. Bcicus (válaszként erre: 599. - Zsuzsi56)
2010. okt. 17. 20:07
Miért nem menstruálsz?
2010. okt. 17. 20:02

Megkérdezlek benneteket.

Nem mensizek, tehát kicsi az esélye, hogy elmúljon a cisztám.Semmi problémát nem okoz, nem is tudtam hogy van,csak egy vizsgálat derítette ki.

Orvosom szerint műteni kellene, de én még várok vele. Ti az én helyzetemben máris műtetnétek?

Köszi, ha valaki válaszol.

598. 3a94c16404 (válaszként erre: 592. - Vandaa)
2010. okt. 17. 14:16

Szia Vanda!

Vártalak vissza!Örülök,hogy túl vagy a műtéten,remélem,jobban is érzed magad.Annak viszont nem,hogy megcsonkították a petefészked.De mégis azt mondom,hogy nézd a pozitív oldalát...nincsenek fájdalmaid,meg van még a jobb oldali,és a feszültség is elmúlik,amit okozott.

Minden jót neked!

597. rlibertas (válaszként erre: 592. - Vandaa)
2010. okt. 17. 12:12
Miért műtötték meg? mert megnőtt? vagy volt vele probléma?
596. rlibertas (válaszként erre: 593. - Sajert)
2010. okt. 17. 12:12

Összesen 6 napig görcsöltem, az utolsó nap amit írtam , az már erős fájás volt, aztán elmúlt reggelre.Még aznap délután tompán fájdogált, de azóta nem, most már ez az 5. nap, hogy nincs panaszom.

Köszi a választ.

595. moofly (válaszként erre: 580. - Rlibertas)
2010. okt. 17. 11:34

Szia!

Nekem nincs gyerekem,de egy barátnőm szült úgy,hogy volt cisztája.Neki egyiket megműtötték terhesség alatt,nem volt semmi baja a babának tőle.-mivel az már a méhedben van akkor.:)

Érezni fogod biztos,terhesség nélkül is c@r néha.De a babához semmi köze,max nehezebben esel teherbe ha olyan a ciszta.Az esély meg nagy hogy felszívódik,a legtöbb esetben úgy van..

puszka

594. moofly (válaszként erre: 585. - K.ginger)
2010. okt. 17. 11:30

Szia!

Úgy veszed észre hogy már nincs,hogy nem szúr meg feszül mozdulatokra.Szerintem érezhető tünete inkább akkor van ha elfakad..

Okozhat menstruációs zavarokat-hisz petefészek-de ha felszívódik,akkor kisebb nagyobb késések vannak csak.De vannak komplikáltabb esetek is..

Nekem legtöbbször felszívódik.Egyszer elfakadt,műteni még nem kellett egyet sem.Most is van biztos,mert feszül meg szurkál..Szerencsére eddig csak egy oldalon volt,remélem nem lesz gondom sokat vele..


Jobbulást neked,és pusz mindenkinek!

593. sajert (válaszként erre: 591. - Rlibertas)
2010. okt. 16. 20:49

Nem tudom :-(.


Amikor nekem "kipukkant", akkor levegőt venni alig bírtam a fájdalomtól cirka 1 órán keresztül, utána csak erősen görcsölt a hasam még egy-két napig, fokozatosan enyhülve.

592. Vandaa
2010. okt. 16. 18:26

Sziasztok!

Elég régen jártam itt olyan augusztus környékén...

Azóta nemrég műtöttek meg 2hete. Cisztám volt augusztusba derült ki akkor még olyan 6 centis volt kb. már nem is emlékszem, mire megműtöttek 9cm-es volt. Nem vették ki az egész petefészkemet, csak egy darabját maradt 0,5x0,7 cm :( Nem sok :( Még ott van a jobb oldali:D

Akinek esetleg volt már ilyen műtéte az irjon mert lenne kérdésem pár!

2010. okt. 11. 22:56

már kb 5 napja folyamatosan görcsölök, de eddig elviselhető volt.Most is az, de már sokkal jobban fáj, állandóan beszorítva, feszül a hasam, derekam is fáj már, mestruációs görcsféle.

lehet a ciszta? baj van vele?Vagy csak kipukkadt és a folyadék az?

Sajnos nem tudok szerdáig dokihoz menni:(

590. sajert (válaszként erre: 589. - Rlibertas)
2010. okt. 11. 10:52

Nem tudom.


Akkor speciel nem is tudtam cisztáról, csak a dokik mondták, hogy valószínűleg így került a hasamba vér. Nem műtöttek, hanem előbb gyógyszeres kezelést kaptam, és ultrahangoztak sűrűn. Három napig voltam kórházban, addigra a nagyrésze eltűnt a vérnek,így nem kellett műteni. A sebészet műteni akart rögtön, végül a nőgyógyászat győzőtt, azért nem kerültem rögtön szike alá :-)).

34 éves vagyok, és hála az égnek, csak egyszer fordult velem elő.

589. rlibertas (válaszként erre: 586. - Sajert)
2010. okt. 10. 08:19
Ha víz van benne, az ha kifolyik nem okoz hasonló tünetet mint nálad? Valószínűleg nem mert nem nagyon hallottam róla.
588. rlibertas (válaszként erre: 586. - Sajert)
2010. okt. 10. 08:17

És gondolom megműtöttek.

Lehet olyan is hogy vérzéssel távozik?

Nekem kb. 4 napja enyhe menstruációs görcseim vannak.Határozottan vannak, de inkább csak kellemetlen, viszont szünet nélkül még éjjel is, ha megébredek, akkor érzem.

Lehet a cisztától szerintetek?(5cm-s cisztám van)

Igaz épp hólyaghurutom is van, szóval lehet attól is, bár nekem nem szokott ilyenkor görcsöm lenni.

587. 3a94c16404 (válaszként erre: 585. - K.ginger)
2010. okt. 9. 22:51

Szia!

Nekem úgy szívódott fel az első,hogy nem is vettem észre.A kontrollon tudtam meg,hogy már nincs ott.Nem kell feltétlenül görcsölni,de biztos van olyan is.

Minden jót!

586. sajert (válaszként erre: 585. - K.ginger)
2010. okt. 9. 22:08

Nekem tojás nagyságú petefészek-cisztám volt. Egyszer csak eltűnt, nem kellett rá gyógyszert se szednem. Az egyik kontrollnál nem volt meg. Nem jött meg nekem rendkívüli módon, mondjuk az igaz, hogy elég hektikus volt terhesség előtt (26-60 nap).

Egy másik meg kivérzett. Na, azt megéreztem, a munkahelyemről mentő vitt kórházba. Kiderült, hogy a hasamba folyt ki belőle a vér. Olyan görcs kapott el, hogy felegyenesedni nem tudtam (egy tárgyaláson épp beszéltem állva, gondolhatod). Csupa fiú közt én majd elájultam.

2010. okt. 9. 22:03
Sziasztok! Tudja valaki, hogy a petefészek ciszta felszívódásának van-e vmi jele, tünete? Volt közületek, akinek felszívódott? Azt is hallottam, hogy ha vkinek felszívódik, akkor megjön a menstruációja...hallott vki közületek már ilyet? köszi előre is
584. evacuca
2010. okt. 7. 20:52
sziasztok. Én 41 éves vagyok, és lombikot kezdtünk. a 6 napi UH-on derült ki hogy 5cm cysta van a jobb petefészkemben. nem kaptam rá semmit. a következő mensesnél kell ujra mennem uh-ra. 1 hét után újra megbetegedtem. volt már közületek valaki igy? köszi
583. fanny30 (válaszként erre: 582. - Rlibertas)
2010. okt. 1. 16:19
Nekem azt mondta az orvos hogy alap esetben ha nem babát szeretnék akkor fogamzásgátlót írna fel és azzal nem volna ez a cisztásodás.Konkrétan nem mondta hogy ne próbálkozzunk de én még azért egy kontrollt megvárok hátha teljesen eltünik.A duphastont Én is csak azért kaptam hogy a menstruációm megjöjjön.Azt hogy megcsavarodik a ciszta nekem úgy magyarázta az orvos úgy képzeljem el,mint egy dinnyét vagy tököt lógni a kocsányon vagy indán és az úgy megcsavarodik.Ez fájdalmas azt mondta akkor egyből kórház de erre ne gondolj biztos nem lesz gond!:)
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook