Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
462. moofly
2010. júl. 31. 19:53
Jó hétvégét mindenkinek! Puszkóóka soksok
461. moofly (válaszként erre: 460. - Erikpipi)
2010. júl. 31. 19:52

Igen okoz.Az érdekes hogy nem mindig.nekem van hogy napra pontos,néha meg három hetet késik.

hát nem semmi amit leírtál.:( Én asszem hallgatok a kis hat centis cisztámmal.

igazából amit írtál,hogy van gyereked,az a lényeg nálam is.Nem mondom hogy utána már mindegy mi jön,de kevesebb lelki károsodás ha már van gyerek,mint ha soha nem lehetne.Én gyakorlatilag most vagyok úgy,hogy tervbe lesz egy gyerek (legalább egy) és pont most kezdek nyavalyás lenni.Néha pánikolok tőle.

Remélem most jobban vagy..

Erről a műtétről írnál nekem priviben hogy miként is zajlott? Vagy ide akár,ha nem túl magán dolog..



Puszika

460. erikpipi (válaszként erre: 433. - Sugarka)
2010. júl. 29. 22:49
Az kimaradt, hogy a ciszta okozhat rendszertelen ,kimaradozó menzeszt is.
459. erikpipi (válaszként erre: 433. - Sugarka)
2010. júl. 29. 22:48

Szia!

Nekem 2 éve volt cisztám, meg is műtöttek, mert nagyon véreztem. műtét után mondta az orvos, hogy gy kicsi polip okozta a vérzést.

Utána nem jött meg, akkor kaptam norcolutot, attól meg is jött.

Idén tavasszal megint kezdődött előröl, de most lúdtojásnyi miómám van, és szövettan sajnos hiperplasyat mutatott ki. fél évig kell szednem norcolutot, és utána kötelező műtét, és ha nem gyógyultam kipakolnak.

A cisztánál, és a miómánál is a tüneteim a következők voltak: erős sötét és darabos vérzés, hosszan elhúzódó menzesz, és alhasi fájdalom.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy 45 éves vagyok, és 3 fiam van.

458. sugarka (válaszként erre: 456. - 3a94c16404)
2010. júl. 29. 22:32
én is vizeslufi leszek olyankor. ciszta előtt is az voltam :D de aztán ugy a harmadik napra le is megy
457. sugarka (válaszként erre: 454. - Moofly)
2010. júl. 29. 22:31
hát mivel honapokig nem jott meg magátol, akkor kaptam norcolutot, 10 napig kellett szednem (az is valami hormonizé) amitol végre megjott, igy tudtam elkezdeni szedni a tabit. igazábol én is ruhellem, de inkább ez, mint a mutét, de eddig semmi haszna. elvileg gátolja, hogy vastagodjon a ciszta fala. ja és azota nem volt természetes havibajom, ez nagyon idegesit, nem beszélve arrol, hogy folyamatosan kuzdok a kilokkal amik ugrálnak fel rám (+alapbol nem vagyok egy nádszál) amit lefogytam az vissza is jott. :(
456. 3a94c16404 (válaszként erre: 453. - Moofly)
2010. júl. 29. 17:49

Szia!

Menzi előtt ciszta nélkül is leköti a szervezet a vizet.Olyankor én is puffadok,meg dagadok.Nem gondolom,hogy a cisztád okozza.Vízhajtó előtt szerintem keressék meg a vizesedés okát.

455. moofly (válaszként erre: 453. - P3Brigi)
2010. júl. 29. 14:40

Én mikor először voltam,azt mondták ne ijedjek meg,ezek fel szoktak szívódni.Menzesz után egy héttel vissza kellett mennem,és tényleg felszívódott.

Nekem csak az nem tetszik,hogy újra és újra "kiújul" és panaszt okoz,meg mensi zavarokat,és áhh.

Néha utálok nőnek leni.:(


Jobbulást csajok,meg kitartást,pusz nektek!:)

454. moofly (válaszként erre: 454. - Sugarka)
2010. júl. 29. 14:36

Hát ha csak a fogamzásgátló segít ezen,akkor nekem nem fog elmúlni,mert én azt nem szedek.Főleg mert most vagyok 31 éves,és szeretnék majd babát,de ha most elkezdek szedni ilyen hormon izéket,akkor tuti nem jön össze majd.Sosem szedtem semmit ami hormonra hat..

Mást nem kaptál?:S

453. moofly (válaszként erre: 452. - 3a94c16404)
2010. júl. 29. 14:34
Jéé az lehet attól?:O Nekem is hullik a hajam sokat,főleg törik,meg vizesedik a lábam,de nem kaptam rá sem gyógyszert,sem magyarázatot.Nekem legutóbbi menzesz előtt dagadtak be a lábaim,ettem vízhajtót (anyámtól lopiztam mert már nem bírtam)és nem sokra rá mondták hogy van megint.Amúgy fogalmam sincs miért vannak ilyenek az emberben,és hogy ne lehet gyógyszert szedni rá.Ha van összefüggés a vizesedés és a ciszta közt,akkor menzesz előtt mindig vízhajót fogok enni.:D
452. 3a94c16404 (válaszként erre: 451. - Moofly)
2010. júl. 25. 15:27
Nekem az első úgy derült ki,hogy a térd fájdalmam miatt a reumás doki,majd hajhullás miatt a bőrgyógyász is nőgy-i betegségre tippelt.Mindketten javasolták a hasi ultrahangot.Akkor majdnem hülyének néztem őket,de igazuk volt.A jelenlegi cisztámra is úgy kezdtem gyanakodni,hogy ősszel felerősödött a hajhullás,és előjött a jobb térdem dagadása.És megint igazolta az UH.
451. moofly (válaszként erre: 450. - 3a94c16404)
2010. júl. 25. 15:16
Nekem is másodszorra van (de évek óta vannak ilyen tüneteim,biztos volt máskor is,de nem futkostam dokihoz)Legutóbb kettő volt egyszerre és felszívódott egyik kettő,másik három hónap alatt.Ez fogalmam sincs mióta van meg,véletlen vették észre nem célzott vizsgálattal.Ki is nyílt a szemem hogy ekkora.Remélem felszívódik mire megyek.:D De mindenképp akarok valami gyogyót kérni erre..
450. 3a94c16404 (válaszként erre: 449. - Moofly)
2010. júl. 25. 15:09
Lehet,hogy volt többször is,tudomásom szerint ez a 2.Az előző felszívódott,ez 8 hónapja nem akar.Nagyon rettegek a műtéttől.
449. moofly (válaszként erre: 448. - 3a94c16404)
2010. júl. 25. 15:03

Szia!

Oksi.:) Inkább szednék gyógyszert mint műtét.Bár akinek volt műtéte,kevesebbszer panaszkodik hogy kiújult volna.Egy ismerősöm azt mondta,hogy évekig szenvedett ettől,míg elment egy másik dokihoz,az megműtötte,azóta nem volt neki,és van két babája is.Tesóm volt munkatársának meg addig kezelgették meg műtötték,míg meddő lett.:(

Ezért félek ettől kicsit,mert én szeretnék babát majd...

Nem csak a fájdalom miatt utálom ezt,hanem a rendszertelen vérzés miatt is,mert mindig bekever.Szerencsére a nyaralásomat nem rontotta el.:D

És még egyszer sem műtöttek? Mióta vannak cisztáid?

448. 3a94c16404 (válaszként erre: 447. - Moofly)
2010. júl. 25. 14:15

Szia!

Nekem még nem volt ilyen nagy,csak 3 cm-esek.A tüneteid viszont ismerősek.

Ha mentél dokihoz,léci írd le,hogy mit javasolt,engem is érdekel.Az enyém nem nő,de ha megindulna,akkor műtétet javasolnak.

447. moofly
2010. júl. 24. 21:51

Sziasztok!


Csak beleolvasgattam az írásaitokba.De nem láttam hogy valaki kapott volna ciszta megelőzésére gyógyszert.

Nekem van most egy 6cm-es,előtte is volt pár,de mindig felszívódott,és nem csináltak semmit.Kérdeztem a dokit hogy nincs e erre valami gyógyszer hogy ne szenvedjek ettől mindig.gyakorlatilag egész hónapban fáj a hasam,max egy hét szünettel.Már úgy volt hogy béltükrözésre küldenek,voltam vakbélgyanús is,mire végre rájöttek mi a gond.

hol nyomás szerű fájdalmat érzek,hol erős szúrást,néha puffadást is...

Volt köztetek akinek a köldök körül is fájt?Van hogy "a nadrág is fáj" olyan érzékeny a hasam.:(

Másfél hét múlva meglátogatom a dokit,hogy mi a helyzet,felszívódott e.Egy másik doki csináltatott hasi ultrahangot,akkor tudtam meg hogy ismét van.Legutóbbi csak négy centis volt,ez nagy.Vagy mekkora a "maximum"? Mikor fakad ki? Mikor indokolt a műtét? Olvastam hogy megcsavarodhat.Az mi,és hogyan van?

Szedtek ilyenkor valami görcsoldót? Borogatás és egyéb?

lehet hogy hüléket kérdeztem.:D


Puszika mindenkinek!

446. abri (válaszként erre: 435. - Doloresz21)
2010. júl. 24. 12:00

Szia!

Nem kellett befeküdni, csak bementem a rendelőbe, felfektettek, adtak egy vénás szurit és már aludtam is. Aztán egyszercsak ébresztgettek, felöltöztem, kikisértek, a férjem várt és kocsival hazahozott.

Itthon egész nap szundikáltam. Kicsit fájt utána a hasam, de nem volt vészes. Végülis nem talált semmit, utána is visszjött a fájdalom jobb oldalon, ekkor kezdtem el az Aktíviát enni, és szép lassan elmúlt. Én különben szorulásos voltam világéletemben, de az Aktívia erre is megoldás lett. Néha teszek bele lenmagot is.

Remélem segítettem.

445. 3a94c16404 (válaszként erre: 444. - Sugarka)
2010. júl. 23. 23:12

Jajj,Kicsikém.Mindannyian így vagyunk vele.

De tartsd eszedbe,előre sszedd össze ,hogy mit szeretnél kérdezni.És azt kérdezd is meg tőle..De ha valamit nem értesz,kérdezz rá újra.Egészen addig,amíg nem érted.Ha megmagyarázta,akkor lehet "perkázni".!!!

444. sugarka (válaszként erre: 443. - 3a94c16404)
2010. júl. 23. 22:34
hát jo. igazad van. legkozelebb nagyon ki fogom faggatni. az a baj velem nogyogyásznál hogy annyira zavarban vagyok, hogy amint lehet kiesek az ajton, és csak utána ozonlenek a fejembe a kérdések.
443. 3a94c16404 (válaszként erre: 441. - Sugarka)
2010. júl. 23. 18:49

Manapság az a baj,hogy nem merünk kérdezni az orvostól,mert egyből bárgyún néznek ránk,vagy elkezdenek "bunkózni".Pedig jogunk lenne(kérdezés nélkül is)megtudni a betegségünkről mindent.Az orvos értse meg,hogy ha nekem "bajom" van,akkor vissza megyek 3 hónap előtt is,és neki kötelessége ellátni.Ehhez tartsd magad.Nem te vagy őérte,hanem ő van érted!

Ha magánorvoshoz jársz,akkor meg főleg!.

442. sugarka (válaszként erre: 439. - 3a94c16404)
2010. júl. 23. 18:19
én az aloeveráról még nem hallottam, csak a cickafarkfűről, vagymi :)
441. sugarka (válaszként erre: 438. - 3a94c16404)
2010. júl. 23. 18:19
köszönöm a válaszodat :) azt megértem, hogy megzavarja, nade nekem hónapokig nem jött még (most is csak a tablettákkal) és akkor még kicsi volt, és tudod ez idegesít a legjobban, hogy mivan, ha mindkettő tünet, és nem pedig egyik a másiknak a következménye. nameg, 3 havonta van kontroll, ez nagyon kikészit, most is fáj a hasam, igaz nem halok bele, de nagyon kellemetlen.
440. 3a94c16404 (válaszként erre: 437. - Zsuzsi 18)
2010. júl. 23. 17:50
Mit???Édesem??
2010. júl. 23. 17:46
Lányok! Azt hallottam,hogy az aloe vera gél elmúlasztja a miómát,cisztát.Tudtok erről valamit írni???
438. 3a94c16404 (válaszként erre: 433. - Sugarka)
2010. júl. 23. 17:44

Szia Drága!

Biztos olvastad,nekem is van egy 3 cm-es legalább 8 hónapja.3x voltam UH-n,még mindig ott van,de nem nő.A doki 4 hó után műtétet javasolt,de minden porcikám tiltakozik ellene.Így hát várok.

Én már majdnem változó korú vagyok,így a fogamzásgátló hatására nem tudok mit szólni.De az igaz,hogy rendszertelenné teszi a menzit,az egyik hónap normális időben,a másik hónapban 4o,45 napra jön meg,amikor a cisztás petefészeknek kellene dolgozni.

Ha találsz másik fórumot is,írd meg léci priviben nekem.Szeretnék tapasztalatokat hallani a laparoszkópiás műtétről.

Köszi.

2010. júl. 23. 17:07
szerintetek ha hüvely heveny gyulladásra innám arra jó ti ajánlanátok nekem erre a problémámra
436. sugarka
2010. júl. 23. 15:31
sziasztok lányok, az enyémhez nem tudtok hozzászólni? vagy tudtok még ilyen fórumot esetleg?
435. Doloresz21 (válaszként erre: 434. - Abri)
2010. júl. 23. 15:29

Szia!

Nekem 29.-én kell visszamennem,ha nem múlík el a hasfájás.(most még sajnos ott tartok, hogy vissza kell mennem). Rákérdeztem, hogy hogyan zajlik a dolog és nekem is azt mondta a doktornő, hogy elkábítanak. Előtte bekellett feküdnöd a korházba? Sikerült megtudnod, hogy mi okozza a panaszaidat?

434. abri (válaszként erre: 431. - Doloresz21)
2010. júl. 22. 21:35
Nem volt olyan rossz a tükrözés, mert elkábítottak, és a végén ébredtem fel. Nem tudom mindenhol így csinálják-e, de sokkal humánusabb eljárás, beszéltem olyannal akit nem altattak, de az régebben volt.
433. sugarka
2010. júl. 22. 17:46

sziasztok!


petefészek cisztám van egy fél éve (vagy kitudja miota, akkor fedezték fel) akkor még pici volt. azzal a tunettel mentem dokihoz, hogy elmaradt 3 mensi(elotte végig rendszeres volt), terhes nem vagyok, ilyen még nem volt. akkor találták meg, nem volt sokkal nagyobb 2 cm-nél. mondta, hogy ez majd kifakad, adott norcolutot, attol megjott, 3 havi fogamzásgátlo, majd kontroll. 3 honap mulva a cisztám duplájára nott. azt hozzáteszem, hogy minden levél fogamzásgátlo felénél (kb ugyanannál a szemnél) elkezdett szurni a hasam, és egészen addig tart, amig meg nem jon. eddig ilyen nem volt, erre azt mondta a doki, hogy azért mert novekszik, de majd a kovetkezonél.. a kovetkezo 3 honapos periodus felénél jártam, mikor már annyira fájt, hogy visszamentem a 2. honap végén, mert nem birtam ki (egyébként szerintem ez a 3 havi kontroll totál állatkinzás, foleg annak aki nem panaszmentes), és megint nott, most kozel 5 cm, és erre a dokim adott MÉG 3 honap fogamzásgátlot. normális ez? ki mit tapasztalt? mikor megkérdeztem hogy mit csináljak akkor ha fáj, aztmondta hogy vegyek be fájdalomcsillapitot. tényleg lehetséges, hogy egy akkor még csak 2 cm-es sima ciszta miatt nem jott meg 3 honapig? nem lehet hogy valami más van a háttérben?

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook