Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
582. rlibertas (válaszként erre: 581. - Fanny30)
2010. okt. 1. 15:44

És neked mit mondtak ? Amíg el nem múlik addiglehet azért próbálkozni babával?

A duphaston az nem progeszteron növelő, az nem tesz rosszat ezek szerint a cisztának.

Hát én most semmit nem kaptam.

Szerinted még így is elmúlhat? magától?Persze tudom ilyen is van.Csak azt mondta az uh-s meg olvastam is hoyg elég nagy ahhoz, hogy ha megcsavarodik akkor e petefészek veszélybe kerül, és műteni kell.De mitől csavarodik meg? attól, hogy nő?Tán azért nem?

581. fanny30 (válaszként erre: 580. - Rlibertas)
2010. okt. 1. 15:30
Szia!Én is így jártam mint Te annyi különbséggel,hogy Én nem szedtem semmit,babát szeretnénk.Kimaradt a menstruációm,azt gondoltam na végre sikerült ehelyett egy 6x6cm-es ciszta lett a jobb petefészkemben.Kaptam rá duphastont.Tegnap előtt voltam a menses utáni kontrollon.A 6cm-es cisztám összement már 2,5 cm-re (3 hét alatt)de viszont lett egy ugyanekkora 2 cm körüli a bal oldalon is.(mondjuk a doki aztmondta lehet hogy az inkább a tüsző és majd az még megreped...)Szerintem neked is magától majd eltűnik,habár én is nagyon megijedtem főleg hogy műtétre nem akarok menni.A terhességet meg azt olvastam nem befolyásolja de neten utánna tudsz olvasni.Egy barátnőm mesélte éppen pár napja hogy kettő cisztával akarták műteni és mielőtt levitték a műtőbe ultrahangon látták meg véletlenül hogy baba van,így meg se műtötték és el is múlt neki magától.
2010. okt. 1. 14:36

Sziasztok!

Sok kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni.

babát szeretnénk már régóta, most 2. hónapja szedem a clostylbegitet.Ennek mellékhatása valószínű a cisztám.Ma voltam középidős ultrahangon, hoyg érik e a pete ugye, és most vették észre, hoyg egy 5 cm.es cisztám van.eddig nem volt, ill. előző hónapnan nem volt ott.Jó gyorsan ottermett.Megijedtem.De az uh-s doki azt mondta majd mensrtuáció után érdemes ill. kell újra menézni ott van e és mi legyen vele.

Szerintetek nem baj, ha közben mégis terhes leszek? Ha terhesség alatt fakad ki?Lehet úgy műteni hogy a baba megmaradjon?

És mekkora esélyem van rá hogy ez eltűnik magától?A saját dokimmal nem tudtam beszélni mert beteg nem dolgozik.

579. Kata726
2010. szept. 30. 19:32

Sziasztok!


Megint szeretném kikérni a véleményeket, várok tanácsokat.

44 éves vagyok. Nekem 2007-ben volt cisztám, ami szerencsére felszívódott vagy eltűnt, nem tudom, de valószínűleg az Aloe Vera-nak köszönhetően amit egy kedves ismerősöm ajánlott. Viszont az utóbbi - ebben az évben - újra előjöttek ezek a dolgok, a ciklusom kimarad (pár hónapja), a gyomrom nagyon görcsöl, pedig voltam vizsgálaton, nincs semmi baj a gyomrommal. 100%-ig biztos voltam benne, hogy megint cisztám van, de elmentem orvoshoz, és legnagyobb meglepetésemre azt mondta, hogy nincs cisztám, és semmi más. Viszont a cikluskimaradást, azzal magyarázta, hogy esetleg egy korai klimax.

Mi a véleményetek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

578. 2b12091acd (válaszként erre: 577. - 2Mbudapest)
2010. szept. 30. 12:10

Nem hiszem, hogy neked kiújulna, mert szerintem neked is dermoid cisztád volt, gyerekkorban mást nem tudok elképzelni. Az pedig nem júul ki, ha egyszer kiveszik.


Igen a jó kórház/orvos nagyon fontos és ritka is :(

577. 2Mbudapest (válaszként erre: 576. - 2b12091acd)
2010. szept. 29. 15:44

Nem tudom pontosan, h milyen cisztám volt. Nagyon remélem, h még egyszer nem fog kiújulni.

Én szerencsére jó orvoshoz kerültem. De ahova akartak vinni először (Dombóvár) ott azt mondták, h nem vállalnak és kész ennyi. Pedig akkor már nagy fájdalmaim voltak.

Így vissza gondolva talán jobb is, mert az a kórház borzalmas. Nem törődnek a betegekkel kellő odafigyeléssel. De azért az orvosok simán elrakják zsebbe a borítékot.

576. 2b12091acd (válaszként erre: 575. - 2Mbudapest)
2010. szept. 29. 09:01

Úgy látom, Te is megjártad a poklot, nagyon nem irigyellek. Őszintén szólva nem is értem, hogy hogy lehet egy 8 éves gyereknek petefészek cisztája. Azaz, gondolom Neked is olyan cisztád volt, mint nekem (dermoid), mert nekem azt mondta a dokim, hogy valószínűleg ez már gyerekkorom óta ott volt.


A többi lánynak, aki cisztával küzd és fél a műtéttől, reménykedik, hogy a ciszta magától eltűnik, stb., nekik azt tanácsolom, hogy ne féljetek! Tényleg nem leányálom a műtét meg eleve a kórház, de utána nagyon hálásak lesztek, mert sokkal jobban fogjátok érezni magatokat! Akivel meg nagyon nem foglalkozik az orvosa, legyintget és azt mondja, majd lesz valahogy, azonnal keressen másik orvost! Nekem 4 évem ment rá arra, hogy hozzá nem értő orvosok hülyeségeket mondtak, volt, aki közölte, hogy semmi bajom, csak bebeszélem, na neki legszívesebben odavinném a kórházi zárójelentést, hogy ez neked semmi?! Az ilyen dolgokat nem szabad elhanyagolni, inkább lásson több orvos, és ezt főleg azoknak a lányoknak mondom, akik még szülés előtt állnak! Mire arra kerül a sor, mindennek rendben kell lennie odabenn, ne akkor kelljen kórházba járogatni! Akinek Pesten kell jó orvos, nagyon szívesen ajánlok.

2010. szept. 28. 20:42

Sziasztok!


Nálam 8 éves koromban találtak cisztát. Úgy kezdődött, h nagyon fájt a hasam és hánytam. Elvittek mentővel először Dombóvárra, ott nem fogadtak, majd átküldtek Pécsre a kórházba. Először azt gondolták, h vakbélgyulladásom van, de kiderült, h nagyobb dologról van szó. Jobban megvizsgáltak és a bal oldali petefészkemre rá volt tekeredve annyira a ciszta, h az teljesen elhalt. Rögtön vittek a műtőbe és megműtöttek,sajnos ki kellett venni a baloldali petefészket is. Nagyon rossz volt az elkövetkezendő pár nap, mert alig tudtam menni, de muszáj volt, h lábra álljak.

Iszonyatos fájdalmam volt. Azt mondták az orvosok, h egy nagyobb alma nagyságú cisztát vettek ki.

Most 19 éves vagyok és még kontrollokra kell járnom. Néhányszor találtak cisztát a másik petefészkemben is, de azokra azt mondták, h felfognak szívódni.

Sajnos nem tehet ellene semmit az ember!

574. 3a94c16404 (válaszként erre: 573. - Zsuzsi56)
2010. szept. 28. 19:57
Ha neked beválik,én is kipróbálom.
573. Zsuzsi56 (válaszként erre: 570. - Abri)
2010. szept. 28. 19:49
Én is ebben reménykedek. Azért is nem akarom minél előbb a műtétet. Most sok cickafark teát iszok.
572. Kata726 (válaszként erre: 571. - Kocka21)
2010. szept. 26. 19:53

Szia!


Köszönöm a válaszod!


Szia

571. Kocka21 (válaszként erre: 567. - Kata726)
2010. szept. 26. 17:36
Szia Kata!Nekem amikor kiderült hogy cisztám van akkor a doki azt mondta műtét,utánna elmentem a vizsgálatokra és 1 hét mulva megműtöttek.Nem nagyon ajánlják a leszívást mivel a ciszta tokját nem távolítják el csak a benne lévő folyadékot szívják le így fennáll az új ciszta kialakulása.Nekem az orvos azt mondta műtét után hogy akkora volt mint egy újszülött babának a feje szóval kb.20cm átmérőjű.Szia
570. abri (válaszként erre: 566. - Zsuzsi56)
2010. szept. 26. 17:31

Zsuzsa!

Nekem tavaly rákszűréskor állapította meg az orvos hüvelyi ultrahanggal a cisztát, kb 4 cm-es volt.

Nem kaptam rá semmit, néhányszor vissza kellett mennem, és felszívódott. Idén a rákszűréskor se volt meg.

Már nem menstruálok.

569. 3a94c16404 (válaszként erre: 566. - Zsuzsi56)
2010. szept. 26. 11:56

Szia!

A kérdésedre a válasz engem is érdekelne.

Reméljük lesz itt olyan,akinek van erről tapasztalata,és megírja.

568. fanny30
2010. szept. 24. 21:11
Sziasztok!Két hete nekem is kiderült,hogy cisztám van....nem jött meg a mensesem azthittem babám lesz de sajnos helyette ciszta lett. Egy 65x60mm teniszlabdányi.:( Kaptam rá duphastont,és amikor elfogyott meg is jött a menstruációm.Szerdán megyek vissza az orvoshoz remélem jó híreket mond mert nem akarok műtétre menni:((
567. Kata726 (válaszként erre: 565. - Kocka21)
2010. szept. 24. 20:13
Szia, mikor cisztád volt, első pillanatól meg műtöttek, vagy először le szívták? Mekkora cisztád volt mikor műtöttek? Üdv, Kata
2010. szept. 22. 21:55

Sziasztok!


Hallottatok-e már olyat, hogy idősebb korban, amikor már nem menstruál a nő, olyankor is elmúlhat magától a ciszta?

Orvosom azt mondta, csak annak múlhat el, aki menstruál.

565. Kocka21 (válaszként erre: 563. - Kata726)
2010. szept. 19. 18:54
Szia Kata!Valőszínűleg igen mert nekem is nagyon fájt a gyomrom és a derekam is,bár akkor gondolom hogy nem kicsi ciszta lehet.Ha további kérdésed van akkor ird le(engem már műtöttek).szia
564. e8de926afc (válaszként erre: 561. - Rita36)
2010. szept. 18. 20:32

echokat, nem?

de én sem tudom, mit jelent.

563. Kata726
2010. szept. 18. 20:15

Sziasztok,

Lehetséges, h a gyomrom is fáj a cisztától?

Előre is köszönöm.

562. 2b12091acd (válaszként erre: 561. - Rita36)
2010. szept. 18. 10:07
Sajnos ilyenről én még nem hallottam. :-(
561. rita36
2010. szept. 18. 07:30
sziasztok tudna nekem valaki segíteni a petefészkemben szétszórt echonokat tartalmazó cisztát fedeztek fel mit jelent ez???
560. 2b12091acd (válaszként erre: 557. - Dóra.)
2010. szept. 14. 21:42
Addig jó, míg nem vagy képben vele! :-( Én sajnos már túlságosan is. Pár hozzászólással korábban leírtam már, hogy miez, 545. hozzászólás! :-)
559. Zsuzsi56 (válaszként erre: 558. - 3a94c16404)
2010. szept. 13. 17:39
Igen, meg fogom írni majd a vérkép eredményét. Addig én is próbálkozok mással. Írok privit.
558. 3a94c16404 (válaszként erre: 552. - Zsuzsi56)
2010. szept. 13. 17:04

Hát nem mondom,hogy kicsi,de bízzál a legjobbakban.

A vérvétellel mit néznek?Megírod?

Aloe vera: az 1 hónapnyi adagot kb.2 hete ittam,amikor még meg volt a cisztám.Lehet,kitartóan kellene folytatni (de nem olcsó).A vigyorgós dokim is elvette a kedvem.Én most nem vettem újabb adagot,de megpróbálhatod....Nem biztos,hogy hasonlóan reagál a szervezetünk.

557. Dóra. (válaszként erre: 555. - 2b12091acd)
2010. szept. 13. 07:40
És ez pontosan mi is? nem igazán vagyok ezzel kapcs (endometriózis) képben.
556. Zsuzsi56 (válaszként erre: 553. - Pirinyóka66)
2010. szept. 12. 20:09
ráhibáztál a veszteségre: gyászolok.
555. 2b12091acd (válaszként erre: 554. - Dóra.)
2010. szept. 12. 15:50
Nem, a dermoid ciszta nem fog visszatérni, csak az endometriózis térhet vissza.
554. Dóra. (válaszként erre: 550. - 2b12091acd)
2010. szept. 12. 13:17
Mármint ez a deroid ciszta ismét előjöhet???
553. pirinyóka66 (válaszként erre: 547. - Zsuzsi56)
2010. szept. 12. 08:24

Szia.

Ha már egy "más"módon lett diagnosztizálva a cystád, talán a gyógyítást is lehetne "más"úton végezni. Nagyon sok lehetőség van, érdemes keresgélni, mert mindenkinek meg van a magáé. Mivel psychosomaticus lények vagyunk, így test-lélek-szellem egészében kell nézzük magunkat, vagyis a lelki háttérről sem szabad megfeledkeznünk. Lehet, hogy valamiféle veszteség ért, vagy valaki-valami megsértett a nőiességedben?

Nekem két éve az energiakezelés egyik fajtája segített barátnőm által. Az ultrahangos vizsgálat kimutatta a cystát, melyet műteni akartak, de láss csodát :-)) eltűnt.

A másik problémám miatt megműtöttek-megműttettem magamat, de mivel a lelki oldalról nem volt rendezve a probléma, (a forrása, a gyökere nem volt kihúzva, mint a gyomnak), így egy hónap múltán vissza is tért.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook