Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek ciszta fórum

Petefészek ciszta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2010. aug. 11. 12:35

Sziasztok!


14 éves vagyok és februárban fedeztek fel a bal petefészkemben egy 8 cm-es cisztát. Ami folyadékkal telt. Áprilisban juottam el a tűzoltó utcába és ott megműtöttek április 28-án. Mire kivették 11 cm-es volt és a petefészkemen belül és erősen kapaszkodott. De szerencsére megmaradt a petefészkem. Örültem, hogy túl lettem rajta monduk nekem belső varratom volt és a köldököm van csak egy kis vágás de igy is nagyon megszenvedtem főleg a műtéti éjszakát mert laparoscopiával műtöttek és ugye fel voltam fújva. Na mármost a levegő mindig beszorult, fájt a hasam. De kibirtam és most aug 10-én mentem vissza kontrollra és a jobb petefészkemben van egy 5 cm-es ciszta. nagyon elkeseredtem és nagyon sokat zokogtam. A sebész persze egyből, hogy műtsük. De a gyerek nőgyógyász pedig , hogy ne, és egyik ultrahangos ismerősöm is, hogy ne műtsük. Szerintem ez nem egézséges 3 havonta műtetni magamat. De ezek szerint hajlamom van a cisztára. Szerintetek mit kezdjek? Anyukám is nagyon szomorú mert most mennénk nyaralni aug 21-én olaszországba. De ha megműtenek úgy semmi esély, hogy elmenjünk. És nekem szept 2-án van a gólyatábor és aztán sulikezdés. Kérlek írjatok. Köszönöm!!!

491. dorii0912 (válaszként erre: 479. - 3a94c16404)
2010. aug. 11. 11:08

Kedves Sztella11 !


Engem pontosan másfél hete műtöttek laparoszkópiával petefészek-ciszta miatt. Nekem Győrben összesen 3 napot kellett ezzel a kórházban töltenem. Első nap amint beértem kaptam 2liter gyomormosó folyadékot, amit egy órán belül meg kellett inni, valamint véralvadásgátló injekciót. De ezen kívül a műtét előtti napon semmi nem történt.

Másnap az elsők között műtöttek. Annyira emlékszem, hogy felfeküdtem a műtőasztalra, megkaptam az infúziót, és az altatógázas maszkot... Innentől kezdve nem emlékszem semmire. Amikor magamhoztértem, éreztem hogy fáj, feszül, húzódik. Akkor minden bajom volt, de elviselhető. A hasam óriásira fel volt fújva gázzal a műtét miatt, és (nekem) jobb oldalt egy cső lógott ki a hasamból, hogy a műtét miatti genny, és vér ki tudjon folyni. Aznap nagyon nehéz volt felállni, kimenni mosdóba, de túl lehetett élni egy fájdalomcsillapítóval.

Harmadik napon kiszedték a csövet a hasamból, és a köldökömnél, valamint a bal oldali medencecsontomnál lévő varratot megnézték, hogy gennyes-e. Ezek után pedig szerencsére hazaengedtek.


Műtét után az első 3nap volt a legroszabb, de már másnap tudtam sétálni, igaz hogy csak görnyedten, de sikerült. A varratszedés rá egy hétre volt.. (remélem az másnak könyebben fog menni mint ahogy az velem történt), de ez sem olyan borzasztó. Azóta pedig szinte egyenes testtel tudok menni. Az egyetlen dolog, ami még ma is rossz, az az, ha pl. kocsival kátyúba megyünk, ha hirtelen lépek..


A medencecsontomnál lévő varrat egyetlen egy 1,5 centis csík. Jövő nyáron már biztosan nem látszik, de nem olyan csúnya most sem. A köldököm vízszintesen, és függőlegesen is fel lett vágva. Az egy kicsit kellemetlenebb, de ez is el fog tűnni valúszínüleg. A jobb medencecsontnál, ahol a cső volt, ott pedig csak egy akkora kis lyuk van varrás nélkül, ahová befért a cső.


Sokkal roszabbra számítottam én is. De hidd el, laparoszkópiával még jól jársz!


Remélem tudtam segíteni, és elég részletesen leírtam ahhoz, hogy amire kíváncsi voltál, azt megtudd. De ha van még kérdés, szívesen válaszolok!

490. 3a94c16404 (válaszként erre: 489. - Sugarka)
2010. aug. 10. 13:37
Én nemrég az UH-on megkértem,hogy amit az asszisztensnek diktált,azt legyen szíves mondja el nekem magyarul.Na,ne tudjátok meg,milyen szemeket meresztett rám,de azért elmondta röviden.Még én éreztem magam rosszul,hogy mire vetemedek.
489. sugarka (válaszként erre: 488. - Paju)
2010. aug. 10. 11:52
:( énis mindig halálparásan jovok ki az orvostol, mert sosem mond el semmit, én meg sosem kérdezek meg semmit. vagy megkérdezem, de másodszor sem értem, akkor gyorsan ugy csinálok mintha most értettem volna és tul akarok lenni rajta.
488. paju
2010. aug. 10. 11:21
igen, azt én is tudom de amikor nem bírtam már tovább és rágoogléztam arra, hogy endometrium, kihozta a carcinomat, valamint a hiperpláziát, és akárhogy is nézem, bár nem súlyosak, de illett volna bővebben " felvilágosítania" vagy ilyenkor vessen magára a páciens, hogy hülye volt, mert nem "ment rá egyből a dokira, hogy akármit is lát az uh-n, azonnal mondja el részletesen? ... mindenesetre köszönöm hogy hozzá szóltatok.
487. sugarka (válaszként erre: 485. - Paju)
2010. aug. 9. 16:24
nem endometriozisod van te, ne ijedj meg, az endometrium jelentése a méhnyálkahártya.
486. 3a94c16404 (válaszként erre: 485. - Paju)
2010. aug. 9. 16:14
Szia,Kicsim!!Ha endometriózisod van,akkor holnap valóban el kell menni egy másik dokihoz!Ne "hápogós"dokihoz menj,hanem aki tényleg segíteni tud.Nyomozd ki,melyik a legjobb.Ez az állandó véres folyás elég aggasztó.
485. paju
2010. aug. 9. 14:39

Sziasztok!


A múlt hónapban véres folyás panasz miatt fordultam nődokihoz, aki erre azt mondta, hog köztes vérzés, de erősködtem, hogy ez nem az, erre meg már azt mondta, hogy ő is tudja, majd fog. gátlót írt fel, hogy hát attól majd beáll a vérzés..csinált hasi uh-t, azzal kezdte, hogy endometrium...a többit nem értettem, csak ez ragadt meg a fejemben. majd rögtön elküldött rákszűrésre, és punktum. Ebben a hónapban pedig még nem is jött meg, de a véres folyás megint meg volt.És reggeltől-estig fáj az alhasam. És sosem szokott ennyit késni. Nem vagyok terhes, csináltam tesztet. Lehet elmegyek holnap dokihoz, de hátha csak megint hápog, és nem tud semmi érdemlegessel szolgálni, meg nem is akarom, hogy hipochondernek állítson be. Lécci ha vki olvassa, mondjon vmit.. volt valakinek ilyen problémája? köszönöm.

484. moofly (válaszként erre: 481. - Vandaa)
2010. aug. 9. 14:29

Szia!

Hát erre kijött a könnyem..Az ilyenektől fofok gyakorlatilag.

Van ismim,akinek szintén ki akarták venni a petefészkét ilyen miatt.Pécsre ment műtétre,s végül nem vették ki neki.Azóta van két egészséges gyereke.

Azt hiszem ha nekem ezzel a ténnyel állnak elő,tuti nem megyek bele..Gondold meg te is,ne kapkodd el.-ha csak nem gond ha nincs..

Jobbulást neked,szorítok hogy minden ok legyen.De kérlek gondolj át mindent százszor,és tedd mérlegre.-utána dönts..

Mert ugye "magyar egészségügy"


Puszillak

483. 3a94c16404 (válaszként erre: 481. - Vandaa)
2010. aug. 8. 18:42

Szia!

Úgy vártalak vissza,de gyógyultan.Hát ez a magyar egészségügy,és nem tehetünk ellene.A kövesedést én sem értem,leírod???

482. sugarka (válaszként erre: 481. - Vandaa)
2010. aug. 8. 17:11
jesszus.. bekövesedve? erről még nem is hallottam :( igazából megértem, ha más orvosokhoz is szeretnél menni, de akkor is meg kell biznod egyben elobb vagy utobb :( egyébként akit én ajánlok, az Hamvas Ferenc a szent imre korházban. szulész-nogyogyász-kineziologus, rengeteg nonek segit, idos már, nagyon régota bennevan.
481. Vandaa
2010. aug. 7. 14:26

Sziasztok!


Bocs hogy eddig nem irtam csak egy kicsit ki voltam akadva, mert hogy nem mútöttek meg mivel a doktor úr rossz időpontott adott meg, felkerestem egy másik orvos mert gondoltam ez hülye:D

Legszebb hogy állitolag péntekre már 3 cisztám amiből 1 már be van kövesedve teljesen... Megoldás állitolag bal oldali petefészket kiszedni mivel az már ugyse kell nekem mert beteg! Szerintetek? Ajánlanátok még egy 6. orvost is aki megnézne engem aki tényleg nagyon jó mert én azthiszem hülyét kapok már minden dokitól. Ja és kaptam új műtéti időpontot Szeptember 26, mert nincs hely addig feküdjön otthon. Jó mi ha akuttá válna a fájdalom akkor menjek sürgösségire! Magyar egészségügy:D:D

480. moofly (válaszként erre: 477. - Fgh34)
2010. aug. 5. 13:30
:)
479. 3a94c16404 (válaszként erre: 478. - Erikpipi)
2010. aug. 4. 20:49

Igen,én is szeretném,ha valaki leírná részletesen,ha volt laparoszkópiás műtéte.

Köszi

478. erikpipi (válaszként erre: 474. - Moofly)
2010. aug. 4. 16:48

Hu. Hát annyi féle ciszta van, és rengeteg féle betegség ebből...

Nekem hüvelyen keresztül. Csupán azért írom, hogy "semmiség" mert van ami már nem ez a kategória, és tulajdonképpen örülök, hogy csak ciszta volt akkor..

Valaki azt írta, hogy neki laparoszkópia volt. Na attól én pl. paráznék nagyon.:)(hasfalon beszúrnak egy eszközt aszem). Azt nem tudom, hogy látszik-e, de szerintem nem. de van itt akit így műtöttek, majd ő elmondja.

Majd bátorítalak:DD

477. fgh34 (válaszként erre: 1. - Kokuszdió)
2010. aug. 4. 12:31
Szia! nem tudomhány éves vagy, és van-e gyereked,de ha még nincs, akkor gondolom-és minden gyermektelen cisztásnak-az a a legnagyobb ijedelem, hogy vajon lehet-e gyereke. 4 esetet írok le. 1.) Lányom. 17 évesen nagyon nagy hasi fájdalmai voltak, először vakkbélre gyanakodtak, de kiderült, hogy 4szer5cm-s ciszta van a petefészkén.Folyadékkal telt, ami állítólag tűrhetőbb, mint a levegővel telt. Nőgyógyászati vizsgálat, hüvelyi ultrahang(ami olyan, hogy egypénisznél is nagyobb , de olyasmi alakú műszert feldugnak a hüvelybe, úgy vizsgálódanak, nem fáj, csak kellemetlen), utána este nagy görcsök mellett kifakadt, a folyadék nyomott hagyott a lepedőn is, olyan sok volt. Kész, azóta született 2 gyereke. 2.) Lányom barátnője: kb.20 évesen levegővel telt ciszta, laporoszkópiával(kis, szinte nyom nélkül gyógyuló nyíláson át "kipukksztották"), 3 nap kórház, néháhy év múlva gond nélkül szült. A lányom problámája idején beszélgettünk erről a kolléga nőimmel, és elmondták, hogy régen, a 70-es években drasztikusabban nyúltak ehhez a dologhoz, s kivették az egyik-cisztás-petefészket. Egyik nőnek 19 évesen, utána hamarosan megszülte a 2 gyerekét, a másikkal 16 évesen történt mindez, huszas éveiben aztán 4 gyereke született. Ja, és/milye csodálatosan alkalmazkodó a szervezetünk!/ a megmaradt petefészek átvette a hiányzó funkcióját, és minden hónapban volt peteérésük, így menstruációjuk is.Remélem sikerült egy picit megnyugtatnom az aggódókat!
476. moofly (válaszként erre: 471. - Vandaa)
2010. aug. 4. 11:57

Szijja!

Remélem már túl vagy minden rosszon,és nem van bajod.Írj majd hogy mi volt,mee kivik lettünk,és meg aggódósak is.

puszika neked.:)

475. moofly (válaszként erre: 465. - Sugarka)
2010. aug. 4. 11:54
nem tom,én is szoktam szédülni,de sosem fogtam erre.:D
474. moofly (válaszként erre: 467. - Erikpipi)
2010. aug. 4. 11:51

Aha,"semmiség"

Háá én az összes mind semmiségtől félek hehe! Ha kell mennem ilyen izékre,majd tőled kérek bátorítást.:D

Nekem csak annyi bajom van,hogy kivételes esetekben altathatnak.-kockázatos..

A ciszta műtétnél vágnak,vagy szúrnak,vagy mindkettő?:D Mennyire látszik utána?-bár remélem engem nem fognak..

473. moofly (válaszként erre: 464. - 3a94c16404)
2010. aug. 4. 11:46

Hehe! Hat háá! Amúgy van már időpontom,csak győzzem kivárni.Tizedikén kell mennem.(pedig a hétre akartam)

Nagyon zavar,mert érzékeny ha mozgok (bicaj,felülések,stb)

472. 3a94c16404 (válaszként erre: 471. - Vandaa)
2010. aug. 3. 19:12

Szia!

köszi hogy megosztottad itt a gondodat.

Laparoszkópiával műtenek?Majd szorítok neked,hogy minden rendben legyen.És ha úgy érzed,gyere vissza,és meséld el,hogy vagy.Én várom.

471. Vandaa
2010. aug. 3. 18:42

Sziasztok!

Meg osztom veletek énis a történetem, eseményemet...

23éves vagyok. Az első cisztám 19 éves koromban volt, ahogy kiderült nem jött meg a menstuáciom, elmentem nőgyógyászhoz aki közölte 8,7cm átmérőjü ciszta van a petefészkemen, üljek le nincsen semmi baj jönn egy mentő elshzálitanak egy másik korházba ahova szeretném viszgálnak és megmútenek majd de nem valószinű hogy a bal oldali petefészkem megmarad ezek után. Még aznap meg is mútöttek petefészkem maradt ciszta ment, szerencsém volt mert jókor mentem el dokihoz. Ezt a doktoromat elvesztettem mert ahol dolgozott bezárták a rendelőt igy uj dokihoz mentem. Tavaly októberben szintén nőgyogyászhoz mentem baloldali alhasi fájdalom, menstruáció késik.

megvizsgált bólintott igen tényleg van valami, csinált egy sima hasi ultrahangot majd közölte velem nincsen semmi gond biztos csak peteérésem van majd ha megjönn elmúlik, mondta ezt nekem. Azóta is fájt a hasam de mindig csak menstruáció elött 8-9 nappal. Most 5 napja fáj a hasam újra elmentem egy másik dokihoz mert ez nem állapot hogy menni se tud az ember annyira fáj mintha kést szúrkálnának a hasamba, Wc-nél mindenhogy fájt. MEgvizsgált tapintásra érzi, hasi ultrahangon semmi, belső ultrahangon tökéletesen látszik a 8.2cm átmérőjű ciszta. Holnap reggel műtenek meg és megint kételyek között hagytak hogy marad e a petefészkem vagy sem!

Még annyit az októberi orvos akinél voltam még annyit mondott itt az ideje hogy szüljek és megszünek ezek a problémák.

Én azt javaslom mindenkinek, hogy ha alhasi fájdalmai vannak, késik a menstruációja, a szexnél is 1 ponton, Fórduljon orvoshoz és ne sima hasi uh., hanem belsö uh. nézesse meg magát!

Szép napot nektek!

470. sugarka (válaszként erre: 469. - Erikpipi)
2010. aug. 2. 20:13
köszi szépen a linket :( hát nagyon remélem, hogy nem, ma délután elugrottam háziorvoshoz, holnap meg vérképet csináltatok, ugyis ideje volt már..
469. erikpipi (válaszként erre: 465. - Sugarka)
2010. aug. 2. 20:10
Sajnos lehet attól, szédülhetsz: [link]
468. erikpipi (válaszként erre: 463. - 3a94c16404)
2010. aug. 2. 19:58
:) Milyen aranyos vagy, köszi szépen:)
467. erikpipi (válaszként erre: 461. - Moofly)
2010. aug. 2. 19:57

Á, annyi nőgyógyászati és szülészeti műtétem volt már, hogy ez semmiség:( :)A ciszta vagy polip kivétele azonos egy hagyományos kürettel. Reggel bemész, s műtét után pár órával haza is mehetsz. vérzés szinte nincs, házasélet 2 hét múlva.

Tényleg nem kell félni.:)

Sajnos ettől a Norcoluttól pár hete már lábra sem tudtam állni. Fájt az ízületem, a csontjaim, mint egy 80 éves totyogtam reggel a c-re:( A doki szerint ez nem lehet a gyógyszertől, de szerintem igen, hisz nincs két egyforma szervezet, és mind másképp viszonyul a gyógyszerhez is. Hívtam egy masszőrt, utána jobban lettem, de sajnos elkezdtem vérezni. Leállította a gyógyszert 1 hétre, hát ne tudjátok meg mi jött ki belőlem. Igaz felkészített rá az orvos, hogy erősebb lesz a vérzés...

Most nem vérzek, megint szedem a gyógyszert, de kiszámíthatatlan mikor kezdődik megint, sajnos ez a betegség ilyen. Olvastam több féle módszert, de mindtől félek. Egy ismerősöm is ebben a betegségben van, és neki az orvos Minera spirált javasolt, s neki bejött, nem vérzik.

466. 3a94c16404 (válaszként erre: 465. - Sugarka)
2010. aug. 2. 19:25
Én is szédülök néha,de a másik betegségemre fogom.Gondolod,hogy ciszta miatt szédülsz?Én nem tudom,de lehet,hogy valaki még ír erre.
465. sugarka
2010. aug. 1. 21:52
ciszta miatt szédülhetek? eszméletlen, hogy mennyire, fekve, ülve, sétálva, mindenhogy. marhagyengének érzem magam ettől, bizonytalannak. sosem szédültem még ennyire, és folyamatosan. 3 napja intenzív, 2-3 hete kezdődött.
464. 3a94c16404 (válaszként erre: 461. - Moofly)
2010. júl. 31. 20:58

Te csak ne "hallgass"a kis 6 centis cisztáddal.Főleg,ha babát akarsz.Tessék ujra orvoshoz menni!!

(Bocsi,de kijött,remélem hat)

463. 3a94c16404 (válaszként erre: 459. - Erikpipi)
2010. júl. 31. 20:50

Szia!

Jaj,kicsikém,miken mentél át...

Nagyon sajnállak.A 3 fiad kárpótol.

Engem is érdekel,amit Moffy kérdezett,azaz,a műtétről.Megírod?

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook