Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pedagógiai módszerek manapság fórum

Pedagógiai módszerek manapság (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pedagógiai módszerek manapság

1 2 3
78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - 124637ff9b)
2018. okt. 8. 09:27

Syria igazat szólt! ;)

Mi kellene, hogy jó legyen. :) De az úgy sem lesz.

77. 124637ff9b (válaszként erre: 75. - Idhikai)
2018. okt. 6. 12:02
Én sem látom már, hogy mire, de abból idézett Mezei Virág is.
76. syria (válaszként erre: 73. - 124637ff9b)
2018. okt. 6. 10:41
Mi szól belőled: a pesszimizmus vagy a realizmus?
75. Idhikai (válaszként erre: 73. - 124637ff9b)
2018. okt. 6. 07:17
Új... csak nem valami "politizálásra" válaszoltál? Csak én nem látom, h mire?
2018. okt. 4. 10:34

"szakemberekkel feltöltött, felelős minisztérium"

Ez itt ki van zárva, minden területen. :(

Már rég elmentek legtöbben, hiába bármilyen minisztérium, ezek meg... :(

73. 124637ff9b (válaszként erre: 73. - Syria)
2018. okt. 3. 17:02
Ez az élet minden területére és minisztériumára igaz, nem csak az oktatásügyre. Arra meg még várhatunk egy darabig.
72. Mezei Virág (válaszként erre: 71. - Plavalaguna)
2018. okt. 2. 15:12

Meg bizony!

Már gondoltam rá, hogy már csak egy kis remény miatt betegyem-e, háááát itt van:

[link]

Ismételném magamat: minden az egyedi jellegzetességektől függ. Egy ADHD-sból ugyanúgy lehet sikeres sebész, programozó, óvónő, biciklis futár, bróker, író, pszichológus, kutató... mint egy normálisan bekötött emberből. Mondjuk, bárhogy próbálom, két munkát nem tudok elképzelni egy ADHD-snak: a múzeumi teremőrt és a klasszikus, szalag mellett dolgozó gyári munkást.

71. plavalaguna (válaszként erre: 64. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 15:05

Nem is kellkivetelezzen a felettese. Mert olyan teruleten fog dolgozni ahol urambocsa meg elony is a hiperseg. Vagyunk igy paran ;)


Nem csak a linearis sulibanmegfelel fonoknek megfekel eletut letezik. Szerencsere ennel sokkal sokkal szinesebb a vilag. Ahol a hipereknek magyon is megvan a sajat helyuk.

70. Hoxa (válaszként erre: 68. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 14:55

Mázlista vagy, hogy ennyire tudatlan lehetsz ebben a témában. Ez azt jelenti, semmilyen módon nem szereztél saját tapasztalatot...

Más kérdés, hogy véleményt és bírálatot azért írsz olyanról, amihez nem értesz semennyire. Pedig az érintett szülőknek pont a hibáztatásra nincs szükségük.

69. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 14:46

Te annyira tájékozatlan vagy...

Gugli a barátom, mielőtt ennyi sületlenséget leírsz!

Ha netán tudni is akarsz róla, nem csak pufogtatni, egy kis olvasnivaló:

[link]


[link]

68. Anyucikóni (válaszként erre: 67. - Hoxa)
2018. okt. 2. 14:25

Én elfogadom ezt az álláspontot is.

De azt sem árt figyelembe venni, hogy az esetek nagy-nagy százalékában túltolják ezt a dolgot és sok kigyerekre (anyuka, óvónéni vagy más nyomásra)rányomják hogy ilyen vagy olyan "zavaros". Pedig lehet csak figyelni kéne rá a szüleinek.

67. Hoxa (válaszként erre: 61. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 13:55

Kedves Anyucikóni! Csak a nagyon szűklátókörűek hiszik, hogy az sni=hülye.

Az én gyerekem is érintett, ezért is örülök, ha valaki ilyen cikket küld. Ha csak egy ember is rájön, hogy tévesen gondolkozik az sni, adhd, autizmus témában, már jó.

Hoxa

66. Idhikai (válaszként erre: 64. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 13:31
Viszont olyan módszer nincs, ami mindenkinek egyformán megfelelő. Ezért lenne jó a kiscsoportos foglalkozás.
65. Idhikai (válaszként erre: 63. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 13:30

Nekem is elsős a kislányom, imádja az iskolát persze... csodás tanító néni, szeretik egymást, de ettől még nem jelenti azt, hogy nem látok....

Van egy 26 és egy 23 éves gyermekem is, szerencsés voltam velük az iskolában, de jártam szülői értekezletekre és fogadóórákra,szereztem tapasztalatokat.

(Nem mellesleg a pedagógia a hobbim, tehát még olvasott és tájékozott is vagyok a témában. :)

64. Anyucikóni (válaszként erre: 62. - Idhikai)
2018. okt. 2. 13:11
De képtelenség mindenkivel másképp foglalkozni. Ilyen a felnőtt életben sincs. Senkivel nem fog kivételezni a felettese mert ő hiper. Lehet hogy Benőkét még eteti az anyukája 7 évesen is, de erről le kell válni egy idő után. Amihez az ovi, iskola mind jó példát mutat, mert együtt csinálnak dolgokat, együtt tanulnak, együtt szaladgálnak.
63. Anyucikóni (válaszként erre: 62. - Idhikai)
2018. okt. 2. 13:09

Az én fiam épp most kezdte az első osztályt. Imádja. Valószínűleg a tanítónénik is szuperek lehetnek, nem tudom, én nem ismerem őket. De azt mondja, nagyon jó tanulni. És mikor rákérdeztem, hogy nem rossz-e egyhelyben ücsörögni ilyen sokat, akkor határozottan mondta, hogy nem, mert tökjó, hogy tud közben pihenni és mégis hallgathatja a tanítónénit, hogy milyen okosakat mond. :))


És amúgy meg -ha vissza tudsz emlékezni a saját elsős élményedre- nem kell végigülni, mert hol felállnak énekelve kicsit átmozgatni magukat, hol kihívják őket felváltva táblához vagy csak a tanári asztalhoz, szóval mozgatják őket eleget.

62. Idhikai (válaszként erre: 61. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 13:01

Nem jó, sőt kifejezetten rossz... és nagyon szomorú, hogy meg kell bélyegezni ahhoz, hogy észrevegyék, hogy MÁS, hogy minden gyermek MÁS, és minden gyermek MÁSféle hozzáállást igényel!

(... és nem normális, hogy gyerekként végig kell ülni, 30-45 percet)

61. Anyucikóni (válaszként erre: 59. - Idhikai)
2018. okt. 2. 12:59

És miért jó, ha alapból megbélyegzik a gyereket, hogy ő "hülye"?

15-20 éve sem kezdték kategorizálni a gyerekeket. Iskolaérett vagy sem. Fel kell venni a ritmust. Ha nem tudja lehet korrepetálást kéni, vagy 3x annyit gyakorolni vagy elmehet a kisegítőbe is.

Nem értem miért kell ebből ekkora ügyet csinálni. Minden gyerek valamilyen szinten "figyelemhiányos". Mert baromira van neki más "dolga" , mint esetleg 30 percig egy témára figyelni. De épp ezt mutatja az iskolaérettség. Ha bizony megérett rá, akkor végig fogja majd ülni a tanórát is. És sztem a tanítóknak is az a céljuk, hogy figyeljenek rájuk.

60. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Idhikai)
2018. okt. 2. 12:51

Igen, de itt ilyen nem lesz, kevés a tanár. Mondjuk én is kb. 30 gyerekkel tanultam együtt :)

Valahogy mégis sikerült. De más világ van, és semmi sem változott, vagyis de, csak hátrányára.

59. Idhikai (válaszként erre: 57. - Mezei Virág)
2018. okt. 2. 12:41
ADHD és egyéb tanulási nehézségek nélkül is a kis létszámú csoportos oktatás, foglalkozás lenne az ideális, és az egyetlen célravezető megoldás.
58. Idhikai (válaszként erre: 55. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 12:39
Értem. Megjelölnéd a forrásokat? Kutatásaidat... vagy a másét a témában?
57. Mezei Virág (válaszként erre: 51. - 6bbd440ba8)
2018. okt. 2. 12:39
Nem hiszem, hogy változott volna a helyzet, de régebben nem oktatták a tanárokat, hogyan kell bánni az ilyen gyerekekkel. Szakember, kis létszám, már segíthetne, akár később a "rendes" osztályban is megállhatnák a helyüket ezek a gyerekek. Nem tudok arról, hogy nálunk létezne ilyen. :(
56. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 12:25

Úgy látom, te sokkal jobban tudod ezt, mint az orvosok...

Csak elég rosszul!


"A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ADHD) neurológiai természetű veleszületett vagy fejlődési rendellenesség, melynek vezető tünete a figyelemzavar, kísérő tünetei a hiperaktivitás, feledékenység és a gyenge impulzuskontroll. A magyar megfelelő: szétszórtság nyüzsgéssel vagy nélküle. Betegségnek, részképességzavarnak, néha fogyatékos állapotnak tekinthető az eset súlyosságához mérten. Gyakran egyszerűen csak hiperaktivitásnak tekintik, holott létezik hiperaktivitás a figyelemzavar és más tünetek nélkül."

55. Anyucikóni (válaszként erre: 54. - Idhikai)
2018. okt. 2. 11:44

Persze mindenkit érnek rossz hatások. Csak az nem mindegy, hogy ezt a gyermek hogyan dolgozza fel és ebben a szülő hogyan segít neki.


És itt nyilván nem az iskolás korosztályra gondolok elsősorban, hanem a kisgyerekkorra. Inkább az 1-4 éves kor közti időszakot gondolom itt vízválasztónak ezen a téren.

54. Idhikai (válaszként erre: 53. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 11:26

Ezen az alapon a világ összes gyereke sni és adhd-s lenne. Nincs olyan gyermek, akinek ne lenne lelki sérülése gyermekkorában.

A lányom pl. három napig sírt és belázasodott, amikor rájött, hogy a "tanító néni hazudik"... és persze elvált szülők gyermeke is. Nem lett adhd-s!

53. Anyucikóni (válaszként erre: 50. - 6bbd440ba8)
2018. okt. 2. 09:48

Aha.

Hidd ezt.

Mert nem a család okozott neki valamilyen lelki törést!?! Gondolkodj már kicsit! Az az agy valamiért másképp működik most. És ezt neked kell tudni mitől. Mert nem igy született.

52. 124637ff9b (válaszként erre: 51. - 6bbd440ba8)
2018. okt. 2. 09:44

Sok sok éves meggyőződésem, hogy a pedagógusok és az egészségügyi dolgozók évenkénti munkaalkalmassági vizsgálatát (vérnyomásmérés, látásvizsgálat) szigorú pszichológiai alkalmassági vizsgálattal kellene kiegészíteni.

Gyanítom, hogy megcsappanna a létszám, ezért ez az elgondolás utópia marad.

51. 6bbd440ba8 (válaszként erre: 49. - 124637ff9b)
2018. okt. 2. 09:37
Nagyon sok embert ismerek, akik iskolaváltásra is kényszerültek emiatt. És a gyerekek képesek 180 fokos fordulatra, ha megfelelő kezekbe kerülnek. Rengeteg példát látok erre. Sajnos sok tanár kimondottan alázza a problémás gyerekeket, amivel olyan lelki problémákat okoznak, amit nagyon nehéz helyrehozni, akár egész életre kiható kárt csinálnak.
50. 6bbd440ba8 (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. okt. 2. 09:34

Te az emberi butaság reklámarca lehetnél. Tájékozódj, mielőtt kiöntöd a szádból a hülyeséget!

SNI-t nem húznak csak úgy senkire, különböző bizottságok előtt kell felmérni a gyereket, 2-4 órás kivizsgálások után adják a plecsnit és rendszeresen felülvizsgálják.

Az ADHD egy létező agyi funkciózavar és nem olyanokra mondják, akik nem fogadnak szót az óvónéninek, hanem akik nem tudják a figyelmüket koncentrálni és ehhez még hiperaktivitás is társul, ami nem viselkedési és nevelési hiba, hanem az agyi működés rendellenessége okozza.

49. 124637ff9b (válaszként erre: 48. - 6bbd440ba8)
2018. okt. 2. 09:34

Pont így, ahogy írod.

Meg annak a felismerése, hogy a manapság elvárt módszerek miben nem jók, és hogyan lehet azokon változtatni önerőből.


A legnehezebb a jó pedagógus megtalálása. Iskolaválasztáskor ez lehetne az első szempont. Biztos, hogy szerencse is kell hozzá.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook