Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tuti fogyási módszerek, lusta embereknek fórum

Tuti fogyási módszerek, lusta embereknek (beszélgetős fórum)


1 2
50. 55Judit (válaszként erre: 49. - Katt2)
2021. márc. 21. 14:44
Hát persze. Viszont amire válaszoltam, ez volt odaillő. :)
49. katt2 (válaszként erre: 48. - 55Judit)
2021. márc. 21. 14:03

" A cukkininek a héja a legértékesebb."


Meg egy csomó mindennek. Pl: gomba, alma, stb.

48. 55Judit (válaszként erre: 47. - E60897a118)
2021. márc. 21. 09:02

Ezt valamilyen cikkben olvastad?

Nem tudok róla hogy lenne benne méreganyag. A cukkinit évek óta nyersen is fogyasztom, mikor elkezd a kertben teremni, onnantól fermentálom is. Az is nyers.

A nyers koszton élőknél elsőrendű alapanyag a cukkini, egyetlen receptnél sem említik hogy meg kell hámozni. A cukkininek a héja a legértékesebb.

47. e60897a118 (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2021. márc. 20. 00:31
A cukkinit jól át kell heviteni,hogy a hèjában lèvő mèreganyag a hőtől lebomoljon.
46. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 19. 23:07
Fogyózás, önsanyargatás a jojó-effektus melegágya! Ha 1 hónapig nem eszel szénhidrátot (liszteset, cukrosat), arra azt mondom: IGEN!
45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 07:00

Mivel nekem nincs ilyen problémám, csak felvetődött bennem a kérdés: Nem lehetne megoldás hogy szedjék valami bogyót puffadás ellen? Nem lehet drága szerintem, vannak akik rendszeresen szedik annyira rossz az emésztésük.

Szerintem ilyenkor már nem drága nagyon a cukkini és a kígyóuborka sem. Heti legalább kétszer meg kellene venni. Mégis egészségesebb lenne mint csodabogyókkal próbálkozni és lényegesen olcsóbb is. Cukkinit pl. ha lekarikázod tepsibe, fűszerezed, mikor még roppanós állagú, reszelsz rá sajtot, ráolvasztod és kész egy ebéd. Vagy raksz a cukkini közé karikázott főtt tojást is. De darabolva össze is lehet párolni répával, hagymával, tojást ráütni, ez is jóllakat.

Bármilyen zöldséget veszel, semmi nem jön ki drágábbra mint a csodabogyó amivel kísérleteznél. Számold ki havonta mennyi egy fogyós bogyó, és annak az árát lelkiismeretfurdalás nélkül költsd olyan zöldségfélére amire most azt mondod drága. Meglátod kijön belőle, még marad is. Egy havi bogyó biztos hogy megvan 6-80-10 ezer ft. Ennél kevesebből lehet finom zöldségekből habzsi-dőzsit rendezni, és biztos hogy jobban is járnál vele. :)

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - 55Judit)
2021. márc. 16. 19:42
Karalábé is puffaszt sajnos. Az utóbbi pár évben nagyon érzékeny ilyen témában.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2021. márc. 16. 19:41

Szeretem a céklát is, batátát is.

Akkor ezeket fogyasztom majd, mert a köretekkel mindig bajban vagyok. Pl tonhalkonzervet nem ehetek magában azért. A saláta meg nem megy mindenhez és nem is jutok mindig hozzá.

42. 55Judit (válaszként erre: 41. - Katt2)
2021. márc. 16. 14:24
Igen. Ugyanez igaz a pörköltre is. Vannak akik azt gondolják hogy ami tocsog szaftban az nem csak finom, de hizlal is. Bizony hogy lehet jókat enni miközben fogyhatunk. Annak kell minden mentes koszon sanyargatnia magát, aki 10 éve szaporított hájtól akar 2 hét alatt megszabadulni. Aki egészségesen akar fogyni, az nyugodtan táplálkozhat egészségesen. :)
41. katt2 (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. márc. 16. 13:58
Ez így van. Sokan azt hiszik, hogy jaj, hát ilyen zsíros, meg tocsog benne, ezt nem szabad megenni. Nem ezzel van a baj, hanem a mellé evett fél kiló krumplival. Na, ezt már hiába magyarázod.
40. Charlize (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2021. márc. 16. 13:05

[link]


Szedtem 6-8 hónapig, nekem semmit sem ért, de legalább jó drága volt. Az akkori endokrinológusom írta fel. Magamtól hagytam abba, majdnem kidobott a doki a rendelőből.

2021. márc. 16. 11:31
Szereted az édesburgonyát? Azt is eheted nyugodtan, legfeljebb vacsorára ne.
38. Channa* (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 11:27

Régen volt a lindaxa, amit betiltottak.

Egy kolléganőm szedett ilyet, de megemelte a vérnyomását.

37. Channa* (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2021. márc. 16. 11:19
Igen, van ilyen is.
36. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 11:17

Én amúgy sem eszek sokkal többet;)


Napi 2x szoktam enni és 1200 kalória alatt maradok mindig.


Nem, nem jön vissza;) csak akkor, ha elkezdek napi szinten kólát inni és édességet enni.


Hízni akkor szoktam, amikor a napi csoki evésem mellé már nem kerékpározok, de én mindig nagyon figyelek arra, hogy ne kelljen fogyóznom.;)

35. 55Judit (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 10:45
Répát nyugalommal ehetsz. A magas rosttartalma erősen lassítja a szénhidrát vérbe jutását. Hízás pedig tudod hogy akkor van, ha hirtelen megemelkedik a vércukorszint, vagy pedig tartósan magasan is tartjuk. Répát, céklát, ha szereted akár nyersen is rágcsálhatsz. vagy karalábét is lehet ha az nem puffaszt. Az alma is tökéletes rágcsa. Délután inkább csak savanyút.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. márc. 16. 10:42

Zsírtól nem félek egyáltalán, eleve nem eszem zsírosan és az a kevés szerintem még hasznos is.

Zöldségekkel az a bajom, hogy a legtöbbtől puffadok. Káposzta, borsó, karfiol kikészít nagyon. Répát szoktam enni minden formában, párolva, nyersen, reszelve. A rágcsálás a gyengém, ezt is répával helyettesítem, ámbár a répa szénhidrát-fehérje aránya sem túl kedvező.

33. 55Judit (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. márc. 16. 10:28
A csirkecumbról jut eszembe: A helytelenül fogyókúrázók lehúzzák a bőrét. Minek? A zsír és a fehérje hizlal legkevésbé. A bőrtől is élvezetesebb az étel, nem kell sanyarogni. A másik dolog, hogy a bőrben ott kollagén. Aki távol tartja magát a bőrös húsoktól, nem győzi majd venni a drága kiegészítőket hogy ne ráncosodjon annyira, és ne fájjanak a térdei. Meg szabad enni a csirke bőrét. Még bőrös malachúsból is szabad kocsonyát főzni és megenni akár vacsorára is.
32. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 10:23

A szalonna nem hizlal, hiába sok a kalóriája. A zsírból sokkal nehezebben lesz emberi zsír, mint a szénhidrátokból, amiből kevés kalóriát is elég enni ahhoz hogy hízzál.


Most az én kertemben is csak saláta és zöldhagyma van, és nem feltétlen kell így sem a drága, ízetlen, vitaminszegény és vegyszerdús primőröket megvenni. Vegyél pl. Káposztát. Főzzél répával, zöldséggel, zellerrel együtt jó sűrű káposztaleveset, vagy lereszelve párold meg kevés sóval-borssal. magában is jól lehet vele lakni vacsorára, de lehet mellé egy tükörtojás, vagy főt tojás is. A cékla sem drága. Kisebbeket veszek, hajában megfőzöm, és cikkekre vágva főtt tojással megeszem.

A párolt csirkemellett vagy combot bátran főzd össze egy kevés tejföllel vagy tejszínnel, reszelj bele fokhagymát is. Só, bors, isteni finom. nem kell kalóriát számolni. Elég ha nem eszel nagyon jóllakásig, csak megelégedettségig.

31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2021. márc. 16. 10:04
Reductil volt az
30. andi6020 (válaszként erre: 28. - Idhikai)
2021. márc. 16. 10:01
Tabletta az, amire én gondolok.
2021. márc. 16. 09:59

Használtam pár éve spirulinát. Tényleg csökkentette az étvágyat, de rossz hatással volt az egyébként is túlpörgött pajzsmirigyemre.

Most a kambodzsai garciniára futottam rá, de félek hogy ennek is hasonló a mellékhatása.

28. Idhikai (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2021. márc. 16. 09:58
Az valami por volt, jó 20 éve. Arra emlékszem, tényleg nagyon hatásos volt! :)
27. andi6020 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 09:55
Volt. Patikai. Sajnos betiltották. Nem jut eszembe a neve. Mondjuk mindegy is, ha már nincs.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2021. márc. 16. 09:53
Igen, mert azt mondják ettől takarékra áll a szervezet és visszatartja a zsírt. Ez szerintem éhezés.
25. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 09:53

Én a legjobban úgy fogytam, hogy

Reggel abonett májkrémmel

Ebéd párolt zöldség, mehet hozzá hús is, de én kihagytam

Vacsora túró málna joghurt összemixelve, vagy felvágott, sajt, uborka,tojás

De ehhez most nincs kedvem.

24. loch ness (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 09:52

Pont az a "gond", hogy ez neked az utolsó 5 kg. Azt a legnehezebb leadni. De ha jól csinálod, akkor előbb-utóbb lemegy, csak valószínűleg nagyon lassan. Tényleg ne csodabogyót keress, hanem hosszú távon tartható étkezést, mert akkor nem fogod visszaszedni, amit leadtál. Divatos szó az életmódváltás, de tényleg arra van szükség.

Egy kérdés: iszol eleget? Mert a sok folyadék az egyik legfontosabb tényező.

23. andi6020 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. márc. 16. 09:49
Napi 1 evéssel én nem fogyok egy dekát se. Sajnos. Pedig azt simán tudom tartani, csak értelme nincs. Nálam.
22. loch ness (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. márc. 16. 09:48

Azért ezt így meredek kijelenteni, hogy a kalóriaszámolás butaság. Pláne, mivel nem az. És az sem igaz, hogy utána visszajönnek a kilók, mert az nem a kalóriaszámolástól jön vissza, hanem a nem megfelelő (általában túl kevés) tápláléktól. Sokan fogytak már vele sokat, és nem jött vissza. Én is szépen fogytam vele, és csak azért nem sokat, mert sajnos abbahagytam.


Ki kell tapasztalni, kire mi hogyan hat. Van, aki vígan fogy görögdinnyével, van, akinek megáll attól a fogyása. Van, aki nem eszik sokat, de bizonyos ételkombinációk megállítják a fogyását.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 184481d874)
2021. márc. 16. 09:42
Elégedett is lennék az első 5 kilogrammal :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook