Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2014. febr. 11. 14:11

Sziasztok :) Ez a "Laraanyuci" egyik ismerősömé csak nem használja!

Az én történetem,nyáron kezdődött 14 éves vagyok,és megjártam még a poklot is! Kegyetlenűl felfordult az életem,nem tudom mért ért el nagyon jó családba élek megvan mindenem,család stb.. :) Egy táborba kezdödőtt az egész haza kelett jönnöm,aztán ott kelett haggyam az iskolát a kolesz miatt,és kelett válasszak egy hozzánk közelebbit amihez meglehet oldani a bejárást. AZ első nap minden jól ment vidáman jöttem haza,második nap már oylan fura "izgulással" mentem el... végül rosszul lettem,kihívták a mentőt,egyből EKG,stb..,bevittek a korházba még mielőtt emgvizsgáltak volna azt mondták anyukámnak lehet zsívbeteg vagyok,mert a tünetek sajnos arra utaltak.azthittem lefordulok az ágyról ahogy ezt meghalottam,végül egyik vizsgálat sem mutatott eltérést..,hazaengedtek ujra iskola,rosszulét,mentő.korház.. és még sorolhatnám és ez mindig ment igy...,egyszer azt mondták pánikbeteg vagyok,elmentünk nemtudom hány pszihológus,pszihiáter,természet gyógyász,kineziológus,kipróbáltuk a masszást,jogát amit az égvilágon el lehet képzelni de semmi.....még novemberbe megtaláltuk azt az orvost Pesten aki ugy nézki hogy egy picit segített....én is úgy éreztem,de csak január végéig,gondoltam lassan vissza állhat a rendes életem(otthagytam az iskolát,magántanuló vagyok,barátokat,versenytáncot,lovaglást,amit el lehet képzelni)de újra el kezdődtek rosszulét,nekem nem számit hol,egyszer be tudok ülni a kocisba egyszer nem...nem tudom mihez "kötni" jelenleg dalsant szedek napi 1x reggel..de sajnos újra elöjőtt a nem alvás,rémálom,éjszakai vizverés...ez a pár hónap próbára tette az életem,eddig birtam már lehet feladtam..mindig biztam folyamatosan de legem lett már ebből...nincs életem... ! de gondolom nem kell ragozni hisz ti is hasonló cipőbe jártok mint én...valakinek tanácsa? :D

1565. mc99 (válaszként erre: 1564. - 001szisza)
2014. jan. 28. 17:21
Én is ezt szedtem anno és nem volt vele gondom semmi pár hét után. Mekkora adag 75mg, 100 mg?
1564. 001szisza
2014. jan. 28. 12:42
sziasztok.nekem az lenne a kérdésem h ogy pánikbetegségre szedek sertralint fél éve.tegnap óta nem vagyok jól a bőrömben,nem vagyok itt agyban a melóhelyemen sem,és hulla fráadt vagyok,sírhatnékom van folyton.létezik hogy elment a sertralinnak a hatása,mert megszokta a szervezetem?
1563. Horzsolt (válaszként erre: 1562. - 2e0923665c)
2014. jan. 25. 21:16
Ha szedsz gyógyszert, lehet annak a mellékhatása.
2014. jan. 19. 09:49
sziasztok,lehet valaki pánikbetegség miatt folyotn éhes?éhesen ébredek,1óra mulva ujra ennem kell,üres a gyomrom folyton...
1561. mc99 (válaszként erre: 1560. - Szoszike234)
2014. jan. 13. 19:24
Természetesen nem nyugtatókra gondoltam, hanem antidepresszánsokra.
1560. szoszike234 (válaszként erre: 1559. - Sly001)
2014. jan. 13. 17:40

Nem haragszom meg, de már nagyon kéttségbe vagyok esve, meg szeretnék gyogyulni. Tenyleg mindenem megvan, jo szuleim vannak, jo barataim vannak, semmi nem hianyzik az eletben nekem, csak az hogy elmuljon ez a hulye betegseg, amit nem kivanok senkinek sem :(

Gyenge tabi alatt azt ertettem, hogy szedtem ilyen gyengebb nyugtatot, ami nem kimondottan panikbetegsegre volt, hanem depire. Nevere mar nem emlekszek. Utana kezdtem el szedni erosebb tabikat.De probalok olyan gyogymodot talalni, ami tabi nelkul sikerulne :/ Mert neha a fejben dol el minden. Bar ha jon a roham, akkor tortenhet barmi, ugyis legyoz :(

1559. Sly001 (válaszként erre: 1558. - Mc99)
2014. jan. 12. 22:19

Írta, hogy két évig gyenge tabikon élt.

Mondjuk azt nem tudom, mit takar a gyenge tabi.

De nem hiszem, hogy a két év tablettaszedés lenne a megoldás. Remélem nem haragszol meg ezért.

1558. mc99 (válaszként erre: 1557. - Szoszike234)
2014. jan. 12. 22:05

Ha nem akarsz életed végéig tablettákon élni, akkor 2 évig azon kell...sajnos ez van.

Illetve a másik alternatíva a jelenlegi állapotod.

2014. jan. 12. 21:37

Sziasztok.Most eloszor irok ide a fórumba.Akit érdekel, olvassa el az én torténetemet ( elore is bocsi a hibakert, nem vagyok magyarországi, nem mindig irok helyesen) :


Minden 2009 decemberjében kezdodott, amikor 18. szulinapi bulim után másnap egy étteremben azt éreztem meghalok.Elzsibbadt a kezem,nem kaptam levegot,halálfelelmem volt,csomot ereztem a torkomban.Azonnal kórházba szallitottak,ahol kivizsgálltak es haza is engedtek,mert minden eredmeny jo volt.Azt mondtak az orvosok,hogy tuti akkor jott ki rajtam a stressz, az autosuli miatt.Meghogy nem vagyok kialudva,stb stb...Másnap ugyan ez eljatszodott otthon a TV elott.Beszallitottak kórházba,ahol bent is fogtak.Az utat végig orditottam,mert annyira halálfelelem jott ram.Nem kaptam levegot sem...

Ekkor egy RTG-bol kiderult,hogy nagyon gorbe a hatgerincem.Hogy tuti ez valtja ki a rosszuleteket,merthogy nyomja az idegszalat.Altatokon éltem par napig,mert feltem elaludni,egesz ejjel csak forgolodtam.Annyira bennem maradtak ezek a rosszullétek,hogy feltem menni suliba,feltem mikor jon ram ujbol.Szuleim kikeszultek mar tolem,allandoan hivtam oket hogy jojjenek ertem,mert nem kapok levegot,félek.

Aztan gyenge tabikon éltem 2 evig.Eleg jol voltam,bar neha elojottek a rohamok.Kijelentettem hogy nem kell orvossag,mind a kukaban kotott ki.Ez volt augusztusban,majd decemberben nagyon eros félelmeim voltak,ujbol tabikra voltam raszorulva.Pszichiater megallapitotta,hogy panikbeteg vagyok :( osszeomlott az életem,hogy miert pont nekem,akinek tenyleg semmi nem hianyzik az eletbol,mindenem megvan,imadom a csaladom,soha nem volt hianyom semmibol.

Most abbahagytam a tabikat,jo par honapja nem szedem oket,de nagyon gyakran ram tor a panikroham,allandoan hulyesegeket jar az eszem,gondolkodok,gyakran elont a felelem,reszketek,ugy erzem megbolondulok :( Tabikat nem akarok szedni,mert nem elhetek eletem vegeig tablettakon.22 eves vagyok,gyereket szeretnek a jovoben.Meg akarok gyogyulni :(

Azt vettem eszre,hogy ha alkoholt fogyasztok,masnap ramtor eros panikroham.Az alkohol kivaltjatja mind ezt?

1556. Verocska111 (válaszként erre: 1555. - Mc99)
2014. jan. 7. 22:14
Elolvastam, mi ez a GAD, és valóban, nagyon ilyenek a tüneteim. Köszönöm, mert jó tudni mi is ez, meg hogy valószínűleg nem vagyok vele egyedül.
1555. mc99 (válaszként erre: 1552. - Verocska111)
2014. jan. 6. 16:38

GAD (generalizált szorongás).

Az autóban azért nem jön elő, mert ott sofőrként nagyon figyelni kell.

1554. grizus
2014. jan. 6. 06:32
Szorongsz.
1553. grizus (válaszként erre: 1552. - Verocska111)
2014. jan. 6. 06:32
Szerintem "csak" szoronsz. Keresd az erősítő, vidám, pozitív élményeket! Egyébként ugyanaz a nevünk.
2014. jan. 5. 13:09
Szerintetek pánikbeteg vagyok? Időnként rám jön valami teljesen megmagyarázhatatlan szorongás: félek a jövőtől, hogy megint menni kell dolgozni, hogy már megint padlón vagyok anyagilag, vagy várok egy utazást nagyon, de félek is tőle, félek kimozdulni a megszokottból (de azért elmegyek, csak végig érzem a gyomromban a görcsöt), néha inkább nem megyek be a boltba vagy nem állok sorba mert úgy érzem, hogy rosszul leszek, pedig semmi bajom, sokszor nem vagyok képes gyalog vagy biciklivel menni - érdekes módon, autóban nem jön elő ez az érzés. Sokszor vannak hirtelen hangulatváltozásaim, a kicsattanó jókedv másnapra átcsap olyan depresszió-félébe. Szerintem nem látja a környezetem ezt ennyire, mert próbálok az egészen felülemelkedni és csinálni a dolgomat, de nekem azért nem olyan könnyű. Azt is észrevettem, hogy ha erőltetem kissé a dolgokat, hamarabb kikecmergek ebből az állapotból, és megint normálisan érzem magam, de ha elhagyom magam, akkor rosszabb. Betegség ez, vagy csak stressz?
1551. vpat3 (válaszként erre: 1550. - Hajni0128)
2013. dec. 18. 21:33
Nemmegyek vissza dokihoz mert már hülyének néznek,énis ha elmulik a rosszullét,rájövök hogy az volt és nem infart,de olyan nagyon rossz amikor elkap,de remélem elmúlik...
1550. Hajni0128 (válaszként erre: 1548. - Android80)
2013. dec. 18. 20:24

Igen, nagyon mélyen kell kutakodni, mert nehéz rájönni, h az ember pl. egy buszon miért lesz rosszul.

Nehezen tudom kordában tartani, volt, h 1-2 évig ki se jöttek a rosszullétek, de mostanában megint ezzel küzdök.

Én tudom, h nekem mi a legnagyobb bajom és hogy hogy kéne rajta változtatni...de már vagy 4-5 éve hiába próbálkozok, kapálódzok, egyszerűen nem megy, bmit teszek és ez csak mindig ront a helyzeten meg csak rosszabbat csinál ez a nem megy dolog.

Úgyhogy egyelőre marad a frontin, ha szükséges, bár nem megoldás.

1549. Hajni0128 (válaszként erre: 1547. - Vpat3)
2013. dec. 18. 20:19

Szia! Sztem nem infarkt és nem is érrendszeri gond.

Mikor nálam is ilyen van, először mindig azt hiszem, h biztos a szivem, de aztán rájövök, mikor már kezdek zsibbadni meg remegni, h a szokásos rosszullét. Sajnos nekem akkor is kijön, amikor pl. nem is vagyok ideges, akkor jön, amikor úgy gondolja.

Amúgy én is eléggé stresszelek és az csak rátesz.

De ha az megnyugtat, akkor inkább menj el orvoshoz :) Engem is sokat vizsgáltak vagy 3 éven keresztül, de sosem találtak semmit.

1548. Android80 (válaszként erre: 1547. - Vpat3)
2013. dec. 18. 00:44

Sziasztok'Én is voltam pánik beteg noha nehezen fogadtam el, mert a tünetek elégé hasonlítottak egy infarktus tünetehiez.

Ez egy állapot nem tart örökké csak tudni kell kordában tartani és nem engedni hogy el hatalmasodjon felettünk,feledtettek a betegség.

Én meg gyógyultam és bizton állítom hogy ki lehet ebből jönni,gyógyulni mindig nézetek szembe a félelmekkel amik esetleg kihozták eme démonokat és

ez lesz az első út a gyógyulás menetén ne hátra ha nem mindig előre.De néha sajnos nagyon mélyen kell

kutakodni ott legg belül hogy mi is volt a baj,gond,probléma amit esetleg a tudat alatti néha ilyen kínos módon üzen kifele.

1547. vpat3
2013. dec. 17. 23:39

Sziasztok,most találtam rá az oldara,leirnám a történetemet

19éves fiu vagyok,15éves koromban kezdődött el ez az egész,akkor egyik este elkezdett kalapálni a szivem,ilyen extra dobbanásokat éreztem.Másnap irány a doki,elküldtek kardiólógushoz aki csinált ekg-t,terheléses ekg-t,vérnyomást mért,vért vettek.Minden rendben volt,mégis aznap este ujra előjöttek a fenti tünetek.Vissza is mentem dokihoz megint ugyanazon kivizsálások,megint semmi...ezt még eljátszottam egy hónap alatt 6-szor,mire a kardiológus elküldött pszihiaterhez,aki megallapította hogy rossz a kedélyem,adott akkor Trittoco tablettat negyedet szedtem fel evig,ugy 3hónap után mar nemis gondoltam ezekre a dolgokra.DE...idén nyáron elromlott az autóm,utaztam hirtelen valami lett vele leállt...egyszer csak elkezdett kalapalni a szivem elzsibbadt kezem lábam,mellkasom mintha szét akarna szakadni.Jó ez igy fél óra mulva elmult,mintha mise történt volna.Két nappal később megint jött egy ilyen ültem bent tv-t néztem,mire megint jött egy ilyen roham,azthittem infarktusom van,ezis elmult 10perc alatt,de ezután mar nemtudtam rendesen enni remegett mindenem,zsibbadtam.Két hónapig voltam igy a végén már majdenem napi rendszerességgel volt roham is,de általába az egesz napjaim rosszak voltak,lefogytak 5kg-t.Elmentem orhoshoz ujra ekg,terheléses ekg,vérvétel,24őrás Holter,kardiologus ujra elküldött a pszihiaterhez aki megallapitotta a pánikbetegséget és még mellé még valamit de nemtudom pontossan mit,felirt Xanaxot reggel felet,este egészet és Cipralexet 10mg-sat ebből negyedet reggel és délben.1hónap után jobb is lett,nejöttek rohamok,de gyomorégés gyomorideg megmaradt.De 2hónappal később a napokban megint volt két érdekes rohamom,dolgoztam minden rendbe egyszercsak zsibbadt bal kezem és szivemnél furcsa érzés,leültem ettem,mivelhogy egesz nap csak futok kapkodok dolgozok nemeszek rendessen,10perc alatt elmult,tegnap megint volt ilyen remegéssel kezdődik mellkasi fura leírhatatlan érzés,nyomás,karok,lábak bizsergése szivdobogás érzése,izzadás,olyan érzésem volt hogy elkell onnan menekülnöm minél gyorsabban,elmult megint fél óra alatt,de azóta megint nagyon ideges vagyok kalapál a szivem,pláne most elkaptam fránya náthát is.Mostanában nagyon sok stressz er,munkahely,otthoni dolgok.Kérdésem azlenne,hogy ez megint a idegektől van-e?,pánikbetegség-vagy tényleges infartus-e?vagy valami érrendszeri betegség?

1546. Hajni0128 (válaszként erre: 1545. - Mc99)
2013. nov. 29. 18:49

Hát köszönöm :)Akkor lehet megpróbálom.

Csak nem állok tőle fejre :)

Egyébként amelyik gyógyszerről beszéltem, annak se olvastam el a mellékhatásait, csak utána, mikor jöttek a problémák.. és már észrevettem, h szinte mindegyikre ugyan azt írják meg minden hülyeséget, csak h védjék magukat a gyártók.

1545. mc99 (válaszként erre: 1544. - Hajni0128)
2013. nov. 29. 10:43

A mellékhatások sokkal enyhébbek, mint az általad leírt jelenlegi tüntetid. Gondolj erre és mérlegelj.

És ne olvasd el, hogy milyen mellékhatásokat okozhat :)

1544. Hajni0128 (válaszként erre: 1543. - Mc99)
2013. nov. 29. 10:32

Nem tudom, lehet h segítene.

Bár a gyógyszerekkel is úgy vagyok, h néha betegesen félek bevenni, mert mindig attól félek, h vmi bajom lesz tőle, h kijön rajtam vmilyen mellékhatás :/

Már nem egyszer voltam rosszul gyógyszertől, olyan mellékhatás jött ki(mondjuk ez inkább csak nőkre igaz) ami 10.000 kezelt nő közül csak 1-nél van. Persze, h engem érintett, azóta jobban félek az ilyenektől, mert bele is halhattam volna.

De ha a jó oldalát nézzük, tuti nem fogok bevenni vmiből egy egész dobozzal :D

1543. mc99 (válaszként erre: 1542. - Hajni0128)
2013. nov. 28. 20:38

Nyugtatókkal nem sokra mész hosszútávon.

Én sokkal kevesebb miatt is nekiálltam az antidepresszánsnak és nagyon jó választás volt.

1542. Hajni0128
2013. nov. 28. 15:25

Sziasztok!


Én is elolvasgattam itt pár hozzászólást, most én is leírnám az enyémet, hátha tud valaki vmi okosat mondani :)

És elnézést, h hosszú lesz :)


Kb. 15 éves lehettem(most 22 vagyok), mikor a körzeti orvosom észrevette az állandó szapora pulzust. Mikor épp ott jártam nála, pont lázas beteg voltam, amitől alapból felmegy az ember pulzusa, mert ugye a láztól dolgozik a szervezet, így a szív is jobban ver... ezért azt mondta, hogy várjuk meg míg rendbe jövök, aztán majd meglátjuk, mondta, hogy majd menjek vissza, ad beutalót vérvételre.


Azt tudni kell, h nekem is sok negatív élményem volt, a gyerekkorom se volt olyan, mint amilyennek kellett volna lennie.

A szüleim elválltak, miattuk voltam intézetbe is 7 hónapig és vagy 13x költöztem és még sorolhatnám...


Szóvlal h folytassam...közbe voltam egy másik helyen is, ott írtak fel betaloc-ott, de attól rosszul lettem,úgy levitte a pulzusom, h azt hittem elájulok az éjszaka, úgyhogy bevettem egyet, utána nem is szedtem.

Aztán jöttek szépen sorba a vizsgálatok...vérvétel, szívultrahang stb és kb. vagy 5-6 helyen jártam, persze szinte már mindennapos program volt, hogy vmilyen vizsgálatra menni kell. Haller u.(Országos Kardiológiai Intézet) Semmelwei egyetem, hogy kiderítsék, mitől ver a szívem állandóan kb. 130 meg 150-el, akár nyugalmi állapotban is.

Amíg vártam az eredménykre, addig azt tanácsolták, hogy ne járjak tesi órákra, nehogy óra közbe elájuljak, a folytonos szívpörgés miatt.


Aztán, mivel nem derült ki, hogy mi bajom van, beküldtek a II.számú gyermekklinikára, a Tűzoltó utcába, mert hogy ott minden más vizsgálatot is meg tudnak csinálni pl. pajzsmirigyultrahang(arra azt mondták, hogy a bal oldali kicsit alul működik, de nem írtak ki rá semmi bogyót)csináltak terhelésest, 25 gugolásól lett vagy 180 a pulzusom, meg tettek fel rám olyan 24 órás ketyerét éjszakára és tömtek vmi szívszabályzó bogyóval is meg szintén újjabb szívultrahang, a hallgatókal együtt kb. 3 órát feküdtem egyhelybe és tanulmányoztak, mint vmi kisérleti nyulat egy kivetített vászonon(na hát az volt mindennek a teteje, mert meg se kérdezték, h beleegyezem-e vagy legalábbis az apám) Ott 1 hétig voltam, persze kínszenvedéssel, mert én meg nem tartottam magam olyan nagy betegnek.

Ekkor már 16 éves voltam, tehát kb 1 év telt el.

Kijöttem egy hét után, azt mondták, h szervi bajom nincs, h ez vmi más.


Teltek-múltak az évek, nem derült ki h mi bajom van, meg tele is volt már a hócipőm mindennel és mindenkivel, az összes orvossal.

Mondtam is magamba h nem érdekel, innentől kezdve elegem van az orvosokból, így ver a szívem azt kész, jó vagyok én így, csak hagyjanak már, mert persze minden orvos mást mondott.


Éltem az életem továbbra is, tesire nem jártam középsuliba se.

Aztán elértem a 18 éves kort...épp suliba voltam, és órán azt vettem észre, h megint elkezd hevesen verni a szivem. Rosszul is lettem, olyannyira, h ki kellett mennem a teremből, óra alatt, először azt hittem h a szivritmuszavarom miatt van, és h itt a vég. Kimentem a mosdóba, lenyugodtam és akkor aznap kb. ennyi volt.

Másnap szintén mentem suliba...akkor órán megint rám jött egy ilyen rosszullétt, de már rosszabb volt, mint az előző napi olyannyira, h megint csak ki kellet mennem a teremből, de már a mosdóig se jutottam el, mert a terem előtt le kellett ülnöm a kőre.

Ilyen tüneteim lettek...kar, fej és lábzsibbadás,de olyzan szinten h az már fájt bizsergés, szapora pulzus, félelem, szorongásos tünetek, sírógörcs, remegés, szabálytalan légzés.

Úgy kapartak fel a földről.

Aztán kb. 20 perc/1 óra mulva elmúlt, és azt vettem észre h minden ilyen roham után, annyit pisiltem egyszere amit egészséges ember nem szokott, sőt volt h 2x is ki kellett mennem egymás után.

Harmadk nap megint mentem...szintén rohamom lett, na akkor már megijedt mindenki, és kihívták a suliba a mentőket, persze el is vittek. Mire beértünk, h csinálnak EKG-t, addigra már semmi bajom nem volt.

Elküldtek megint valahová, h megnézzék h miért csinálja ez a szivem.

Bementem az orvosiba, elkezdtek ott engem nyomkodni meg tudom is mit csinálni...akkor éreztem azt, h én ezt nem bírom, ha nem engednek ki, rosszul leszek, féltem h megint lesz egy rohamom, adtak egy nyugtatót, de nem tudtam megnyugodni, így végig se tudtak vizsgálni.

Úgy engedtek ki h aláírattak velem egy papírt h saját felelőségemre teszem ki a lábam onnan.

Hát mit is mondjak...elég kellemetlen volt.

Kijöttem, az orvosok mondták apámnak, h nem szívprobléma, hanem pszihésen csinálom az egészet, vigyen el a pszichiátriára.


Utána egyszer elmentem anyummal a pszichiátriára, ott elmondtam a sulis dolgokat, azt h egyszer le kellett szállnom a buszról és h a pólusból is elvittek a mentők(utána kb. 1 évig be se tettem oda a lábam) Mondták h járjak terápiára,pánikbetegséget állípítottak meg nálam és h szedjek frontint napi 3x1-et és este mellé még rexetint h tudjak aludni, mert éjszakánként csengett a fülem és akárhányszor megpróbáltam elaludni, arra keltem fel, hogy rángatózok.


Na hát el is kezdtem szedni a frontint, ahogy beértem a suliba, mindig bevettem 1-et, meg dél körül is, de csak jókat csicsikáltam tőle, persze a tanárt zavarta.

Este pedig a rexetint +-ba, de attól meg úgy éreztem magam, mint akit kupán vágtak, 1 perc mulva már aludtam is. Hajnali 3-kor arra keltem h majd kifordul a gyomrom, akkor meg attól nem tudtam aludni.

Gondoltam is magamba, h ez volt az első és utolsó h én bmit is beszedjek, nem leszek gyógyszer függő, nem ez a megoldás. Apum is így látta.

A rohamok megmaradtak, suliba nem tudtam járni mert ahogy betettem a lábam, rögtön jöttek is a rohamok, szintén hívták a mentőket h csináljanak már velem vmit.

Mivel nem tudtak, közölték a tanáraim, h legyek magántanuló, mert őket zavarja h minden nap velem kell h foglalkozzanak.


Szintén így teltek el az éveim, aztán ahogy nem jártam suliba és a pólusba se tettem be a lábam, az évek alatt múladoztak a rohamaim, pedig nem szedtem semmit, bár az életem akkoriban nem volt vmi fényes, mint sok embernél sajnos, még se jöttek ki nagyon rajtam, sőt a pólusba is el tudtam menni utána :)

Aztán annyiból lett jobb az életem, h lett egy szerető párom, akivel a mai apig együtt vagyunk, már 3. éve lesz márciusban.

Tökre örültem is, h nincsenek rohamaim, már jó rég óta, bár a magas pulzus az mindig is megmaradt, de tudtam vele élni, mondjuk elég mozgásszegény életmóddal.


Mint minden párnál, szinte azért mindenhol vannak gondok, megélhetés, munkanélküliség vagy más miatt stb...

Most albérletben lakunk, nehéz megélhetéssel, párom dolgozik, én nem, probáltam munkát keresni, már vagy 4-5 éve csak keresem, de mindig csak sikertelenül járok.

Sajnos már ott tartunk h gyakrabban veszekszünk a pénz és megélhetés miatt, munkahiány miatt és még sorolhatnám.

Bennem sajnos ott van a feszültség,meg a páromba is h mi lesz holnap meg mi lesz jövőhónapban és mi lesz tavaszra ha nem történik semmi.


Kb. 1 hónapja megint kijött rajtam az össze-vissza szívverés, nem tudok úgy buszra szállni h ne pörögjön a szivem legalább 200-al és a gyomromba bizsergést érzek, alig váom h leszáljak, örülök h eljutok az "A" pontból a "B" pontba.


Mondom már elmegyek orvoshoz(tegnap voltam) mert nem igazán jó ez így, napok óta nem tudok pihenni rendesen, hol sikerül aludnom, hol meg nem, de érdekes módon nem feltétlen attól, h gyorsan ver a szivem, mert nem is ver mindig este olyan gyorsan, hanem inkább arra kelek fel, h félreüt a szivem.

Csinált egy EKG-t, hát mondhatom jó sok lett, de mire kijöttem, már csak 60 volt.

Megint kiírta a frontint, de ő már csak azt mondta h akkor vegyem be ha ugy érzem, h kell.

Meg a Betaloc-ot, amitől rosszul éreztem magam és egy másik orvos meg azt mondta h akkor ne szedjem.

Ennyivel el lett intézve meg adott beutalót vérvételre.


Ma el mentünk a párommal a Péterfybe, de ahogy beértünk, kezdett felszaladni a pulzusom, mire beértem a rendelőbe, rohamom lett, szintén sírógörcs, nehézlégzés, remegés stb...

Ott ültem bent, üveges tekintettel, mások meg úgy néztek rám, meg úgy is szóltak hozzám a nővérkék, mint egy hisztis picsára, aki csak a vérvétel miatt csinálja. Pedig nem először vettek már tőlem vért, és még soha nem fordul elő velem ilyen.

Azt mondta nekem az egyik nővérke, h olyan nincs h azért nem tudok lábra állni, mert zsibbad a lábam meg nem érzem, h ő azt nem hiszi el.

A karom és ujjaim is görcsbe voltak, ami megint csak rohadtul fájt.

Kicsit több megértést és segítséget vártam volna tőlük, mert tényleg az ájulás határán voltam.

Olyan megalázó volt, mindenki engem nézett, ami csak rontott a helyzeten. Majdnem 1 órát ültünk kint a váróba, mert mozdulni nem tudtam.

Párom adott egy gyugtatót, ami kicsit ki is ütött, szédültem is tőle először.

Akkor lettem jobban, mikor kiértünk a kórházból, és persze vért nem mertek tőlem venni, mert nem bírtam abbahagyni a remegést.


Úgyhogy most fogalmam sincs mit csináljak, nagyon kéne egy vérkép, de mégse nyomhatom magam tele nyugtatókkal mert nem segített teljesen ma sem.


Aki tud vmi megoldást vagy vmi ötlete, az írjon :)

Előre is köszönöm!

Üdv,

1541. olaha
2013. nov. 28. 12:24

Üdv újra mindenkinek.


Szeretnék egy projektet indítani. Szoftver fejlesztő vagyok, és készítek egy "ránk" :) szabott alkalmazást, amivel magunknak és más embereknek is tudunk segíteni a gyógyulásban. Egy pszichológus tanácsainak alapja lett az alkalmazás, ehhez már csak 1-2 funkciót kell felépíteni. A főbb funkciók már meg vannak terv szinten. Az alap alkalmazást olyan december környékén szeretném elindítani mint béta verzió. Utána remélhetőleg, csak kisebb hiba javítások lennének.


Ezzel kapcsolatban várok mindenkinek a jelzését:

- Akár csak a tesztben szeretne részt venni.

- Akár véleményével ötletével tökéletesíteni az alkalmazást.

- Bármi :)


FONTOS: Ezzel én nem a megoldást adom, hanem egy közösség építés lenne a lényeg. Másoktól tanulhatunk is, és adhatunk is át tapasztalatokat.

Ingyenes, teljesen anonym a dolog semmilyen személyes adatot nem igényel a regisztráció. A belső levelezések, írások teljes biztonságban lesznek.


Ez egy saját terv volt, de látom, hogy vannak rajtam kivül még sokan aki ebben szenvednek, gondoltam, akkor legyen megosztott.


UI:

- elérés: linkid@anonym.hu

Erre az email címre várom azoknak a jelentkezését, akit bármilyen formában érint / érdekel a dolog. Válasz levélben részleteket is tudok mondani az alkalmazással kapcsolatban.


Tovább szép napot mindenkinek

1540. hmoncsa
2013. nov. 26. 10:06

Sziasztok!


Meggyógyultam ebből a kellemesnek cseppet sem mondható dologból, így megosztom veletek. Évek óta küzdöttem, voltak jobb és kevésbé jó állapotok, majd szívritmus zavar, pánok rohamok, megjártam az ügyeletet, pszichiátert, természetgyógyászt, kineziológust, kipróbáltam mindenféle csodaszert, vitamint, gyógynövényt, meditáció, relaxáció,torna, jóga... Van ami javít, nem mondom, de nem múlt el. Az állandósult alap nyugtalanság megmaradt, és a rohamok is néha visszatértek. Nekem egy videó segített, amit itt találtok:

[link]

Ez nem reklám!! (A magyar feliratot indítás után alul jobb oldalt lehet bekacsolni a képaláírásnál.)

Megpróbáltam, amit elmagyarázott a kisfilmben, és működik. Azóta minden betegségem javult, jó a közérzetem, egy roham sem volt, elmúlt a szívritmus zavar néhány napon belül!!!

A többi videót itt találtam összegyűjtve:

[link]


Visszakaptam a négy évvel ezelőtti életem, élvezni tudom újra a dolgokat, nyugi van és rengeteg teendő. Már bárhová tudok menni, társaságba, moziba, munkahelyre. Korábban csak mindenki azt mondta, hogy csak meg kellene nyugodni, de senki nem magyarázta el, hogy mi a kulcs. Remélem más is meggyógyul. Sok sikert kívánok hozzá!

1539. olaha (válaszként erre: 1538. - Nameless)
2013. nov. 17. 08:26

Szia,


Örülük, hogy használ. Ez nem lesz egy rövid folyamat, de ha képesek vagyunk elfogadni, és akarni azt, hogy elmúljon és nem mellesleg teszünk is érte a végeredmény nem múlhat el. :)

1538. nameless (válaszként erre: 1536. - Olaha)
2013. nov. 12. 21:19

Szia!

Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Teljes mértékben igazad van, hogy az első és legfontosabb dolog az elfogadás. Elvégre legyőzni csak olyas valamit lehet, amelynek létét felfogjuk, elfogadjuk. Márpedig ez ellen harcolni kell, nem fogok így élni éveken át így!

Szintén nagyon hasznosak a roham észlelésekor követendő instrukcióid. Ma többször is éreztem, hogy elő akar venni, de nyugalomba helyeztem magam, légzésterápiát alkalmaztam és kerestem valami elfoglaltságot, így aztán nem uralkodott el rajtam a dolog:-).

2013. nov. 12. 20:50

Én is pánikbeteg vagyok, gyógyszert nem szedtem rá sose, nekem bevállt:

NAPI 250MG MAGNESII CITRICII, 500MG KÁLCIUM, 1 TBL B-VITAMIN KOMPLEX!!!!!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook