Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1656. jucalány
2014. nov. 28. 16:04
Dehogynem. Ráadásul rá van irva hogy nem szedhető ilyen gyógyszerekkel nmint amit én szedek, ugyhogy ugy döntöttem 4 napja abbahagytam a szedését. Most sokkal jobban vagyok.Cak az az érdekes a doki azt mondta nyugodtan szedjem. Hát olyan tompa voltam egy hétig hogy ihaj.
1655. mc99 (válaszként erre: 1650. - Jucalány)
2014. nov. 25. 16:12

Xanax meg vérnyomáscsökkentő nem durva egyszerre?

Mennyi a vérnyomásod a vérnyomáscsökkentőt követő első Xanax után fél órával? Szoktad mérni? Egyszerre írták fel mind a kettőt, vagy a vérnyomáscsökkentőt korábban ?

1654. jucalány
2014. nov. 24. 18:05

Az a baj hogy a xanaxot csak lassan felenként lehet abbahagyni.és az legalább 6 hét

én is arra gondoltam amire Te. Köszi

2014. nov. 24. 17:13

Sokszor azért van így mert a nyugtató lenyom, az antideresszáns meg kedélyt javítana de ha pont egyszerre fejti ki a két szer az egymással ellentétes hatást arra a szervezet nem tud mást lépni mint amit írsz, "letompul".

De nem vagyok orvos ezért ez nem több csak egy feltételezés , Őt kéne megkérdezni arról hogy ilyen panasz esetén mit tégy.

1652. jucalány
2014. nov. 24. 09:17
Igazad van köszi. Hát ez csak reggeltől délig van , ugy érzem mintha nem is tudom talán ugy tudom leirni hogy tökre tompa.
2014. nov. 24. 06:20

Szia, mit értesz azon hogy tele van a fejed, gondolatokkal vagy mikkel van tele?

Lehet hogy a gyógyszerek okozzák ha azonos időben szeded őket vagy ütilk egymás hatását, erről viszont érdemesebb a kezelőorvosod tanácsát kikérni mint a miénket.

1650. jucalány
2014. nov. 23. 09:30
Nem tudja valaki hogy mitől van az hogy reggeltől kb délig olyan a fejem mintha tele lenne. Cipralexet szedek meg 1 xanaxot, meg vérnyomáscsökentőt reggel.
1649. lillka
2014. nov. 12. 02:36
[link] Az előbb nem sikerült a beillesztés,most talán jó.
1648. lillka
2014. nov. 12. 02:30
blob:https%3A//www.youtube.com/b09ccaa1-facc-45fb-8257-eec168a907a7 Találtam a youtubon.
1647. mc99 (válaszként erre: 1645. - 1c18d76f9e)
2014. nov. 9. 14:53

Ez nem így működik.

Legfeljebb csak azok szerint, akik nem pánikbetegek.

1646. lillka (válaszként erre: 1645. - 1c18d76f9e)
2014. nov. 8. 23:00
Bár úgy lenne,hogy egyik napról a másikra eltűnik a pánik ha szembe nézünk a bajjal.Pár éve nekem gondom volt azzal is,hogy a tőlünk 100 méterre levő boltba lemenjek,szédültem,ájulás környékezett és olyan volt mintha a föld fölött jártam volna,következő pillanatban meg mintha süllyednék bele a földbe.Aztán saját akaratból leküzdöttem,először csak a szemetet vittem le,aztán elmerészkedtem a boltig de volt,hogy nem mentem be,hanem hazajöttem,mert olyan szívdobogás jött rám,hogy azthittem kinyúlok.Szóval lassanként eltudtam menni a környéken bárhová de nagyon hosszú időbe telt,hónapokig küzdöttem magammal de a mai napig vannak visszaesések,amiből már könnyebben újraépítkezem.Tehát én szembe néztem a félelmemmel és iszonyat nehéz volt de nem múlik ez el egyik napról a másikra.Nekem az volt egy fordulópont,hogy elkezdtem leszarni(már elnézést),hogy mi lesz ha lemegyek és összeesek,mert ettől féltem a legjobban.Már annyira televolt a hócipőm,hogy ez se érdekelt csak törjek ki a bezártságból.És azthiszem,hogy ez segített de eddig eljutni sem könnyű,amikor már minden mindegy.
1645. 1c18d76f9e (válaszként erre: 1. - Seila)
2014. nov. 8. 03:52

Érdekes cikk lehet, mert az összes pánikbeteg valami belsőpszichés gáttal nézz, vagyis az a baj, hogy nem nézz szembe, ez a baj. Ha szembe tudd nézni, akkor feloldódik az ok, és a pánik rohamok is egyik napról a másikra megszűnnek. Bár ez a gyógyszeriparnak biztos rossz. És jobb egy molekula mögé bujni, mint a problémát megkeresni.


Ráadásul ez egy nem is hosszú terápia kérdése, itt nem évekről, vagy év tízedről, hanem hetekről, max. néhány hónapról van szó.


Ja és nem ebből élek.

1644. jucalány (válaszként erre: 1642. - 099c0bed40)
2014. nov. 6. 16:50
Ez igy igaz!csak az antidepresszáns hatásáig ami kb 3 5 hét szoktak vele egyidejüleg nyugtatót adni.
1643. mc99 (válaszként erre: 1640. - Anna1982)
2014. nov. 6. 16:16

Előttem már jól leírták.

A serlift az amúgy jó...én is azt szedtem. De mellette te nem szedtél semmilyen nyugtatót? Mire az ember egy antidepresszánsig eljut, már túl szokott lenni az első nyugtatókon, illetve, addigra már annyira ki van, hogy kell is.

1642. 099c0bed40 (válaszként erre: 1640. - Anna1982)
2014. nov. 6. 06:12

Szia, a háziorvos igazán elmondhatta volna mi az a szer amit felír ha a betege nem ismeri mert még nem szedte ezt a gyógyszert.

A Frontin nem antidepresszáns hanem szorongásoldó gyógyzer, a bevételtől számítha kb 20 perc múlva hat és lassító, bágyasztó hatással van arra aki addig még soha nem szedett ilyen tipusú gyógyszert.

Igazán nem kioktatásnak szánom, de ha elolvasod a tablettához mellékelt tájékoztatót abban minden kérdésed szerepel.

A tapasztalatom az hogy vigyázni kell vele mert igen könnyű hozzászokni, eleinte elég a fél tabletta aztán ahhoz hogy a kívánt nyugalom bekövetkezzen folyamatosan emelni kell az adagot.

Én pár éve sajnos beleestem ebbe a csapdába pedig tisztában voltam vele hogy járhatok így, szóval csak óvatosan vele, a lehető legrövidebb ideig a lehető lehkisebb dózisban szedd, és tudd hogy ez nem pánikbetegségre való szer ( azaz önmagában nem gyógyít meg) csak a tüneteket tompítja míg az antidepresszéns el nem kezd hatni, illetve ha csak átmenetiek a problémáid .

Minden jót neked: E

1641. lillka
2014. nov. 6. 04:37

SZiasztok!

Hetek óta,sőt hónapok óta kínoz valami,ami lehet,hogy pánik de igazából nem tudom mi van velem.Szóval elalvás után kb.fél vagy egy órán belül jelentkezik.Felébredek és érzem,hogy megy fel a vérnyomásom,aztán egyre erősebben és gyorsabban ver a szivem,van olyan is,hogy ilyenkor fulladok és még ehhez jön,hogy hányingerem lesz és öklendezés jön rám és nagyon reszketek,nem remegek hanem mint amikor nagyon fázunk.Van,hogy annyira reszketek,hogy alig tudok megszólalni,vagy levegőt venni.Minden éjjel megismétlődik és mindig ugyanezek a tünetek.Nekem nincs mellkasi fájdalmam ilyenkor ,nem szédülök,mint ahogy a pániknál olvasta.Kizárólag ezek a tünetek de annyira elviselhetetlenek,főleg a nagyon gyors szívverés és az öklendezés,hogy attól félek megfulladok.Tudom,hogy tipikusan illik a pánikra de valamiért azt érzem,hogy nem az.Voltam már kivizsgálásokon,kardiológián a mitrális prolapszuson kívül semmi de állítőlag kisfokú és minden harmadik embernek van.Tüdőgyógyász is vizsgált kettő is,mert az elsőben nem bíztam,eléggé nem törődöm volt,szerinte asztmás vagyok,holott a légzésfunkcióm teljesen jó,a másik tüdőgyógyász szerint nincs asztmám,mert nincsenek olyan tüneteim.De ha asztmás is lennék ,azért minden éjszaka nem kéne,hogy kínozzon ez a rosszullét.Nem tudom hova menjek még de már nagyon elvagyok keseredve,mert nem tudom mi ez,ha tudnám mitől van legalább tudnák ellene védekezni,de így.Valakinek itt volt már hasonló tünete??A legrosszabb,hogy már heek óta minden éjjel ez megy és már ez miatt nem merek elaludni és egyre kimerültebb vagyok.

1640. anna1982
2014. nov. 5. 19:38

33éves fiatal nő vagyok. Évek óta küzdök pánikbetegséggel.5évvel ezelőtt Serlift tablettával segítettek rajtam és 4 hónap alatt rendbe is jöttem.

Most megint rámtört, elmentem a háziorvosomhoz, kértem segítsen, nagyon megértő volt. Kaptam Frontin 0.25-ös, az adagolás reggel és délben fél, este egész. Kérdésem a következő, mikortól hat a gyógyszer? A frontin csak nyugtató vagy a pánikbetegséget is kezeli vele? reggel nem merek bevenni felet sem, félek, hogy eltompít. Létezik ez hogy lelassulok fél tablettától? Szóval tudok mellette dolgozni rendesen? Mennyi időnek kell eltelnie a Frontinnal, hogy rendeződni tudjak? A serlift 4 hónap alatt teljesen rendbe hozott. Minden tünetem elmúlt. Most leginkább a betegségektől való félelmeim, az elváltozások jöttek elő, illetve a nem kapok levegőt, azonnal megfulladok érzetek erősödtek fel. Kérem, hogy vki ossza meg velem a frontin szedésével való tapasztalatát. Köszönöm!

1639. jucalány
2014. okt. 25. 09:27
Köszönöm a válaszokat.Nekem szt mondta a doki hogy 2 3 héten belül javulnia kell. Remélem ez igy is lesz
1638. 099c0bed40 (válaszként erre: 1636. - Jucalány)
2014. okt. 25. 07:43

Szia, ahogy előzőleg is írták többen, teljesen egyéni ki milyen szerre hogyan reagál.

Ha használ azt onnan veszed észre hogy fokozatosan jobb lesz Tőle a közérzeted, ez a hatás legtöbbeknél 6 héten belül jelentkezik.

Ha 3 hónap szedés után se veszel észre semmi javulást akkor ez nem a Te gyógyszered, van rengeteg más, nyilván át fog állítani az orvos egy másikra.

1637. grizus (válaszként erre: 1636. - Jucalány)
2014. okt. 24. 20:43

Cipralex.

Én is szedem, de mostanában nagyon keveset szedtem. Valamit ér, de nem én vagyok a megfelelő személy, aki meg tudja mondani, mennyti. Ez amúgy is egyénenként változó.

1636. jucalány
2014. okt. 24. 13:23

Sziasztok4

Mi a véleményetek a ciptalexről?

Jó lenne ha többen is irnátok . nekem mont kell szedni

1635. grizus (válaszként erre: 1634. - 099c0bed40)
2014. okt. 23. 17:56

Örülök.

Senkinek nem határozom meg, hogy járjon kineziológushoz vagy ezt egye, azt egye, ezek alternatív módszerek, amik számomra, mivel dolgozunk a problémán, meggyőzőbbek, mint egy tabletta, egy vegyi anyag, aminek intelligensen tudnia kéne, ki vagyok. Nem, nem tudja. Ezzel együtt szinten lehet vele tartani a problémát, én is bekapdosom időnként, de nem ebben látom a gyógyulást.

1634. 099c0bed40 (válaszként erre: 1633. - Grizus)
2014. okt. 23. 17:54
Egyetértek Veled.
1633. grizus (válaszként erre: 1632. - 099c0bed40)
2014. okt. 23. 17:46
Igen. És végül is erről szól a mondás: ismerd meg önmagad! Ismerd meg a használati utasítást magadhoz! Tudd meg, milyen vagy. Ez egy dolog. Az igazi gyógyulás az lehet, ha megtudom, KI vagyok, és ez legfelül vagy legalul mindenkiben az örök változatlan, az isteni részünk, ami a legemberibb is bennünk. Minél inkább ez vagyok, annál kevésbé vannak problémáim. Nyilván nem lehetek mindig ez, úgyhogy azt is tudnom kell, hogy működök, milyen vagyok, milyen az egóm, az is mind az önismeret része, és akkor már lehet egy használati utasításom magamhoz, szükség esetére. De a lényeg, hogy minél közelebb jussak az igazi önvalómhoz, mert akkor vagyok legközelebb másokhoz is, ahhoz, ami fontos.
1632. 099c0bed40 (válaszként erre: 1631. - Grizus)
2014. okt. 23. 17:41

Igen, ha már itt tartunk érdemes elgondolkodni azon a számtalan tudományos publikáción amelyek azt taglalják milyen hihetetlenül erős gyógyító hatással bír egy placebó amennyiben valaki hisz benne és milyen kevéssel a kémiai hatóanyag ha valaki nem hisz benne.

Nem olyan teremtmény az ember mint egy gép hogy van hozzá mellékelve használati utasítás meg szerelési útmutató, mindenkinek más és más tünetei jelentkezek amire ennél fogva egyéni a megoldás---van akinél a gyógyszer jó, míg másnál hatásosnak bizonyul a rendszeres sportolás vagy éppen ellenkezőleg, a csendes meditáció.

van aki érzelmi evő míg más érzelmi ivó, léteznek akinek a stressz a gyomrukra megy és ha akarnak se bírnak enni, ugyanakkor ott vannak az anorexiások meg a bulimiások akik szándékos önbüntetésből csinálják a nemevést illetve a zabálást/önhánytatást és folytathatnánk a végtelenségig a stressz eredetű testi-lelki zavarok taglalását de semmi értelme.

1631. grizus (válaszként erre: 1630. - 099c0bed40)
2014. okt. 23. 17:23
Így van. Ez olyan, mint a placebónál. Egyesek hápognak, hogy de hát az csak placebó volt, nem "igazi" gyógyszer. És? Ha meggyógyult tőle, akkor nem mindegy? Sajnos a mai társadalmunk, beleértve az orvoslást, leginkább arra épül, hogy problémákat gyártunk, amiket aztán kezelni kell. Én meg azt mondom, ez jó valameddig, de az igazi okokra és az igazi megoldásokra vagyok kiváncsi, mert attól lesz több és jobb az élet.
1630. 099c0bed40 (válaszként erre: 1629. - Grizus)
2014. okt. 23. 17:20

Ez pontosan így van ahogy az utolsó mondatodban írod.


Nem kell módszereken meg tudományos feltevéseken szócsatázni, bizonygatva hogy csak így meg csak úgy jó ez vagy az, ehelyett mindenkinek önmagának kell kitapasztalnia mi az ami számára megízható segítség, ez pedig egyénenként más és más, ennyi.

1629. grizus (válaszként erre: 1628. - Bibity)
2014. okt. 23. 16:57
Lehet, elárulom, hogy nekem édesmindegy. Tökre nem érdekel, hogy pontosan mitől van, ha attól nem jutok közelebb a megoldáshoz. Ahány pánik, annyi kiváltó ok és annyi megoldás.
1628. bibity (válaszként erre: 1627. - Grizus)
2014. okt. 23. 16:53
Ne haragudj, erről nem szeretnék vitatkozni, amiket írtam, azokat orvosi szaklapokban olvastam, és tudom, hogy úgy vannak. Nekem ez számít hiteles forrásnak.
1627. grizus (válaszként erre: 1620. - Bibity)
2014. okt. 23. 16:45
Lehet, hogy valamelyest savasít az erős sport, de akkor már sokkal veszélyesebb az eleve elsavasodott test. Mint ahogy pl. a cukorfogyasztás is fokozhatja a pánikhajlamot, mint ahogy a hiperaktivitást is.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook