Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


911. HViki (válaszként erre: 906. - Kerkira)
2010. nov. 27. 06:26

A könyv írása óta eltelt 1 kis idő. Azóta a tejet már teljesen kiváltotta leginkább kókusztejre.

A szójának semmilyen változata nem nyerő.

Sajtből csak a kemény lehet kompromisszum, de ha valamilyen betegséged van, akkor azt se fogyaszd.

Egyébként sok tanácsot és receptet találhatsz, ha felnézel a paleós blogjára.

910. HViki (válaszként erre: 907. - Borcsok1)
2010. nov. 27. 06:20
Azért tegyük hozzá, hogy csak a kemény, sokáig érlelt sajtokra mondja, hogy kompromisszum. Mint ahogy a zab is az. Segít az átállásban.
909. sunshine77 (válaszként erre: 908. - Kerkira)
2010. nov. 26. 13:40

Szia!

Lehet kapni zabtejet, ami aránylag finom, csak drága - 700-800 Ft/l. Én mostanában saját készítésű kókusztejjel iszom a kávét. Veszek kókuszreszeléket, mondjuk 10 dkg-ost, háromszoros vízben megfőzöm, leturmixolom - jó sokáig és nagy fokozaton kell - majd leszűröm és kinyomkodom a levét. Tökéletes a kávéba, igaz meg kell szokni a kókuszízt, de még finomabb,mint a zabtej. Na és pénztárcakímélő is. Próbáld ki.

908. kerkira (válaszként erre: 907. - Borcsok1)
2010. nov. 25. 14:10

Jelenleg úgy érzem a reggeli tejeskávém nélkül nem tudok élni! :((

Ti mivel isszátok?

907. borcsok1 (válaszként erre: 906. - Kerkira)
2010. nov. 25. 10:38
Bár ugye Szendi úr engedi a sajtot,de ha pusztán a tényeket vesszük alapul akkor a sajt az egyik legártalmasabb étel amit az ember megehet,persze lehet hogy szentségtörésnek tűnik de így van ez sajnos el kell felejteni az összes tejterméket ,persze nehéz tudom de akkor is ez van:(
906. kerkira
2010. nov. 25. 08:24

Sziasztok!

(Nagyon) kezdő paleo-s vagyok, ezért nézzétek el nekem ha néha oltári nagy baromságokat fogok kérdezni. Olvastam a Szendi könyvét. Nekem mázlim van, mert a cukrot, lisztet, gabonákat teljesen ki tudom zárni, már egy ideje amúgy is diétázom, és mondhatom, hogy néha csak kényszerből ettem a barna rizst, meg a teljeskiörlésű termékeket.

Nekem a tejjel és a tejtermékekkel van gondom. :((

A Szendi is írja, hogy a kávéjába tesz egy kis tejet, meg a muffinokba. Ő a szója tejet írja. Viszont a laktóz mentes tejről nem ír. Azzal mi a helyzet?

Szerinte a sajt mehet. Csak a kemény sajtok? vagy esetleg a feta is? vagy pl. a cottage cheese szemcsés sajt?

905. 2f1a582432 (válaszként erre: 901. - Felicita77)
2010. nov. 24. 16:10

Szia Felicita :)


A lenmag tényleg helyretette az emésztésemet :)) Még egyszer köszi a tanácsot! :)


A májtisztítúkúrát is ki fogom próbálni, nagy valószínűséggel az ünnepek után! :)


pusssz

2010. nov. 22. 10:18
Sziasztok! Mindig nagyon odafigyelek, hogy mi kerül a tányéromra. Tudatosan eszem sok zöldséget, gyümölcsöt. Nagyon sokat kísérletezek az ízekkel, így sok új receptet kitaláltam már. Nem tudtok valami jó kis receptversenyről, ahova beküldhetném? Köszi.
903. sunshine77 (válaszként erre: 902. - Kcsilla38)
2010. nov. 18. 17:46
Köszönöm, ki fogom próbálni mindenképpen. Majd beszámolok a hatásról!
902. kcsilla38 (válaszként erre: 899. - Sunshine77)
2010. nov. 18. 17:40
A mustármagot minden főétkezés előtt kell enni, vagyis naponta 3x 1 kávéskanállal szétrágás nélkül lenyelni, legalább 6 héten keresztül (már a 2. nap fogod érezni a hatását)
901. Felicita77 (válaszként erre: 898. - 2f1a582432)
2010. nov. 18. 09:56
elképesztő, hogy milyen hatásos, mindenképpen ajánlanám. Mivel nekem is voltak kétségeim a keserűsóval, illetve nem voltam biztos benne, hogy nem fogom e álmomban összefosni magam, a következőket csináltam. Aznap már csak kevés gyümölcs, az első keserűsó 4 órakkor, utána 3 óra szünet, a második hétkor, és az olívaolajos grapefruitlé szintén három óra múlva,azaz tízkor, így nagyon sok idő van, hogy kitisztulj, és minden okés lesz. Amikor először csináltam a két órákat tartottam be, és az első pohár keserűsó után semmi nem történt. Megittam a másodikat két óra múlva, semmi. Már lassan a grapefruitos olajat kellet volna igyam, volt vagy fél óra lefekvésig, és akkor elindult a dolog, beköltöztem a mellékhelyiségbe, és minden rendben volt. Ez után a tapasztalatok után tartom a három órákat, és nekem így sokkal jobb, nyugodtam vagyok, hogy nem ér baleset. Mivel a máj teljesen kitisztul, az esmésztés fantasztikusan megváltozik, teljes lesz, mert az epe akadálytalanul tud áramolni, és eljutni a megfelelő helyre a megfelelő mennyiségben. Nekem nagyon bejött, mindenkinek csak ajánlani tudom.
2010. nov. 18. 09:52

Hátha érdekes lehet ha nem töröljétek ki:)



Bőrünk 3 hetente teljesen kicserélődik!


Életünk során 1352-szer egy évben 17-szer!


A savak a gyomrot sem kímélik 5 naponta cserélődik a nyálkahártya

1 év alatt 73 gyomorbélést koptatunk el.


A máj 57 hét alatt újul meg

Csontjaink egy évtized alatt cserélődik ki az utolsó sejtekig


A vér 4 havonta teljesen cserélődik Egy élet alatt 2060 vértasakot lehet megtölteni.


1 sejtből=100.000 milliárd sejt lett

12.000.000.000.000.000 sejtet használunk fel életünk alatt


Szívünk 2.800.000.000 dobban 192 millió vért pumpál


Az első levegővételt 490 millió követi ez 282.752.000 liter levegő


Évente fél tonna ételt fogyasztunk 38.750 kg életünk során


60 milliárd kalóriát égetünk el 34.073 liter folyadékra van szükségünk


5% salakanyag marad,az 1.929 kg ezektől 7 hónap alatt szabadulunk meg.


az orrunk belseje ezerszer szőrösebb, mint a fejbőrünk

- a szemünk 7 millió színárnyalatot képes megkülönböztetni

- 206 csontból áll a testünk

- bőrünk felszíne 2 négyzetméter

- 218 liter folyadékot izzadunk ki évente

- gyomorsavból 2 litert termelünk naponta, ez olyan erős, mint a sósav

- epéből fél litert

- összesen 2500 liter emésztőnedvet termelünk évente

2010. nov. 17. 14:34

Köszönöm a jó tanácsokat! Arra már rájöttem, hogy nem szabad gyümit ennem délután, mert tiszta lufi leszek tőle. Általában reggelire szoktam enni 1-2 almát, nekem a bőven elég. Hormon problémáim vannak, lehet,hogy amiatt nem működik jól az anyagcserém. A lenmag megmozgatja ugyan a beleimet,de kb. ebben ki is merül. Lehet, hogy azért nem is fogyok, mert nem nagyon van mit, 55-56 kg vagyok, igaz szeretnék 53-ra lemenni, de meg se mozdul a mérleg.

Kipróbálnám a mustármagot,de hogy egyem és mennyit? Csilla írd meg légyszives!

898. 2f1a582432 (válaszként erre: 897. - Felicita77)
2010. nov. 17. 14:23

Köszi, ki fogom próbálni a csokis recepteket :)


Pár évvel ezelőtt volt egy próbálkozásom ezzel a kúrával, de végül nem jött össze, mivel a keserűsó semmilyen hatással nem volt rám, így még az elején feladtam.

Egyébként tényleg nincs gond az emésztésemmel, csak mióta paleozok vannak néha fennakadások :) A lenmagot már elkezdtem használni :))


Azért lehet teszek még egy kíséletet a tisztító kúrára :)

Valóban annyira hatásos, mint ahogy azt a cikkekben leírják?

897. Felicita77 (válaszként erre: 893. - 2f1a582432)
2010. nov. 17. 12:13

Na drágám, ha a csoki ennyire izgat, akkor ajánlom neked a nagyon durván kakaórporos sárgabarackos muffint pl, vagy a darált datolyából, banánból, kókuszreszelékból, kakaóból álló golyót, olyan csoki bomba, hogy hanyattlök, csokisat is eszel, de paleós is, nagyon fogod élvezni, majd meglátod, üdv neked és kitartás

ne feledd, sok víz, 1 kanál lennmag, csoda

u.i. nem tudom vannak-e problémák az epéddel, májaddal. Én félévente szoktam egy májtisztító kúrát csinálni, a guglibe beírod, és a leviteres oldalt nyisd meg. Nekem azóta van rendben ez a téma, csak ajánlani tudom

896. borcsok1 (válaszként erre: 894. - Sunshine77)
2010. nov. 17. 08:54
Bizony egyél sok gyümit meg zöldet de főleg lédús érett gyümit a benne található organikus víznél nincs jobb a Földön tehát ha eleget eszel nem kell nagyon külön inni vizet +-ba,de vigyázat a gyümit csak önmagába egyed és ne étkezés után vagy előtt,a gyümi fél óra- 1 óra alatt megemésztődik,de ha előtte ettél főtett és utána eszed akkor ott fog erjedni a gyomrodba mert a főtteknek több óra kell az emésztéshez,tehát egy ebéd vagy étkezés után soha ne egyél gyümölcsöt többet ártasz mint használsz,gyümikhez zöldet ehetsz nyugodtan az is hamar emésztődik,sok sikert!
895. kcsilla38 (válaszként erre: 894. - Sunshine77)
2010. nov. 16. 21:39
Szia sunshine, üdv a paleósok közt.Ne aggódj, a fogyás be fog indulni, mondjuk nem mindegy, hogy mennyi a súlyfelesleged. Én 103-ról indítottam 2 hónappal ezelőtt, és most 92 vagyok. A zabpehelylisztet pl. rendszeresen használom, a rántott húst is azzal készítem (a zsemlemorzsát pattogatott amaránttal helyettesítve)és szerintem finomabb a hagyományosnál. Egyél rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és igyál folyamatosan. Sok sikert :-)Ja és az emésztési zavarokat a mustármag helyreteszi.
2010. nov. 16. 20:08

Sziasztok!

Én új vagyok, itt a fórumon is és a paleoban is. Hétfőn volt 3 hete, hogy elkezdtem. Kicsi bűnökkel, mint pl. 1-2 szelet rántott hús, vagy étcsoki, és zabpehely(liszt)(tudom, ez komprumisszum, de mégse kellene). A többi dolog az azért csúszik le, mert még mustárt vagy tormát se tudsz úgy enni, hogy ne legyen benne keményítő vagy egyéb paleo tiltott anyagok. sajnos:(. Viszont nekem veletek ellentétben nincs "fogyás" élményem, pedig nem eszem magam tele. Emésztési problémáim WhiteUniconhoz hasonlóan vannak, már a diéta előtt is, ez volt az egyik oka annak, hogy belevágtam. De hiába a rostos gyümölcsök, hiába a lenmag, lenmagliszt, zabos dolgok - nincs változás. A másik ok, hogy belekezdtem a diétába az endokrinológiai betegsége(i)m.

893. 2f1a582432 (válaszként erre: 891. - Felicita77)
2010. nov. 16. 18:19

Köszi :) A lenmagot mindenképpen ki fogom próbálni, különben is szoktam használni, de most még sűrűbben fogom!


Én fehér kenyérre nem szoktam elcsábulni, se más gabonafélére (kivéve a rizst néha használom), inkább a csokiról tudok nehezen lemondani :o) Sajnos minden fajtáját egyszerűen imádom....

892. Felicita77 (válaszként erre: 890. - 2f1a582432)
2010. nov. 16. 15:38
ja és még annyit, hogy az elfogyasztott zöldségekben-gyümölcsökben szernitem rengeteg élelmi rost van, remélem jól tudom, én nem gondolom, hogy azokat pótolni kellene
891. Felicita77 (válaszként erre: 890. - 2f1a582432)
2010. nov. 16. 15:36

hű te is nagyon ügyes vagy!

A teljes kiörléső gabonák visszavételét semmiféleképpen nem ajánlom, szerintem az nem adja vissza az anyagcsere gyorsaságát. Nekem is volt ilyen gondom az elején, de a napi három evőkanál lenmag elrágicsálása teljesen helyretette a dolgot. Nagyon sokat kell inni, nekem ez is megoldás volt. Stagnálás nálam is fellépett, vissza is esetem egy kis fehérkenyére, de utána már totálisan tudtam uralni a helyzetet, csak emlékeztettem magam, hogy milyen rosszul éreztem magam a kihágás miatt:)

ne add fel, próbáld meg a lenmagot 1-1 evőkanállal elrágicsálni és sok sok vizet inni utána

puszi

890. 2f1a582432 (válaszként erre: 888. - Felicita77)
2010. nov. 16. 13:28

Gratulálok!! :)))


Nekem 10 nap alatt sikerült majdnem 3 kilót leadni. :) és centiben is fogytam (a fenekemből :D )


Sajnos most egy kicsit mélypontra kerültem, de nem szedtem vissza kilókat csak stagnálok.


Viszont azt vettem észre, hogy hiába eszek több gyümölcsöt, a gabonafélék nélkül belassult az emésztésem :(

Már az is megfordult a fejemben, hogy visszaveszem a telj. kiörlésű kenyeret...

Ti hogy vagytok ezzel? Mivel pótoljátok a rostokat??

889. borcsok1 (válaszként erre: 886. - D4b0dd2692)
2010. nov. 16. 12:24

Igazából egyik sem jó nagyon tökmindegy mit használ az ember sajna:( minden olaj zsír ,de nem minden zsír olaj,ez olyan mint anno a sulib tanultak a bogár/rovar megközelítésében:)


csak a halmazállapotuk különbözik ha szobahőmérsékleten cseppfolyós akkor olajnak hívjuk.sajna üres kalória semmi más még az extra szűz oliva is,nem ér semmit sem mert kisajtolják a bogyóból és nem maradnak benne meg a rostok meg más fontos anyagok sem.Ha meg a zsírról van szó, a forrás nem olyan lényeges, a zsír az csak zsír. A zsír a nyirokrendszerből közvetlenül a vérbe vándorol. A túl sok zsír besűrűsíti a vért, amitől a vörösvérsejtek összetapadnak, és így már nem tudnak oxigént szállítani a sejtekhez. A fölös zsír tovább gátolja az inzulin működését, így az nem tudja eljuttatni a cukrot a sejtekhez, ezért alakul ki a cukorbetegség és egyéb vércukorproblémák.,és még millió más egyébb probléma is van belőle tehát csak óvatosan a zsírral.

2010. nov. 16. 11:42

Helyzetjelentés a kedves blogtársaknak!

Örömmel tájékoztatlak benneketeket, hogy 75 indító súlyomról 72.1 súlyt értem el négy hét paleózással:) Ami más mint eddig, hogy az energiaszintem hihetetlenül magas, a kedvem nagyon jó, nincs a jól megszokott kedélyingadozás, depresszió. Az ételek utáni sóvárgás és folyamatos ehetnékem teljesen mgszűnt. Most már bármit ehetnek előttem,tudom, hogy az nekem nem jó, és nem eszem meg. A legnagyobb kedvencem a fehér kenyér és a sült krumpli már egyáltalán nem irritál. Simán elkészítem a páromnak úgy, hogy egy falatot sem eszem belőle. Az izmaim feszesek, sokkal karcsúbbnak nézek ki, mint a súlyom mutatja. Azr arcbőröm intenziív tisztulási folyamaton ment keresztül, a pattanásaim megszűntek, szép a bőröm, szebb, mint valaha.

és megt6anultam tűrni az éhséget, mint a kis Vuk, és már nem folyamatosan a körül keringenek a gondolataim, hogy mit kéne enni. Tegnap reggel egy kávét ettem két db paleo muffinnal (almás, sárgabarackos, holland kakaós)és este /8-kor eszméltem, hogy csak azt ettem egész nap, 2 liter vizet viszont leküldtem. Szóval nálam kisütött a nap!!!

Kérlek benneteket írjátok meg ti is a tapasztalataitokat, hogy bátorítsunk másokat is.

u.i. a héten megjön a paleó szakácskönyvem, már nagyon várom

Szép napot mindenkinek!!!!

887. d4b0dd2692 (válaszként erre: 884. - "ÖNMAGAM")
2010. nov. 15. 13:23

Erről a csokiról van szó:

[link]

Magyar nyelvű leírást nem találtam a neten.

Ecuadori,nemes,Arriba superior kakaóbabból készült, 81%-os kakaótartalmú.Tartalmaz ugyan cukrot és szójalecitint,mint emulgálóanyagot.

2010. nov. 15. 12:56

Sziasztok! Ehhez mit szóltok?

"A telített zsírsavak átlagos mennyisége (/100g) vajban 54g, sertészsírban 41g, libazsírban 32,7g, kacsazsírban 27g. Az egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírsavak átlagos mennyisége (/100g) vajban 22,5, sertészsírban 53,5g, libazsírban 66g, kacsazsírban 68g.


Mindebből egyértelműen látszik, hogy a liba és kacsazsírok zsírsav összetétele jóval kedvezőbb, mint a sertészsír, vagy a vaj zsírsav összetétele. A liba és kacsazsír ezzel a teljesítménnyel már az olajokhoz közelít a telítetlen zsírsav összetételét nézve. A kacsazsír telítetlen zsírsavtartalma lényegében a széles körben használt gyapotmag olajjal megegyező.

A kacsazsír füstölési pontja (ahol már számottevően oxidálódni kezd) 190°C körül van. A főzésre is igen gyakran használt extra szűz olíva olajok füstölési pontja ennél számottevően alacsonyabb, 160°C körüli. (Az extra szűz olíva helyett, különösen sütésre, célszerűbb a tisztított olíva olaj – vagy más olajok – használata, mivel annak füstölési pontja 210°C körül van.)"

885. borcsok1 (válaszként erre: 883. - D4b0dd2692)
2010. nov. 11. 21:49
hát a mandula és a meggy az egészséges, frankó a többi nem nagyon de itt persze elfér:)
884. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 883. - D4b0dd2692)
2010. nov. 11. 09:00
Nekem első nekifutásra jónak tűnik, max a keserűcsokit nézném meg, hogy tényleg minőségű-e?
2010. nov. 11. 00:44

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez?

[link]

Megpróbáltam elkészíteni:

őrölt mandulát,olvasztott 81%-os prémium keserű-csokit egy kis kókusztejjel,Xillittel összekevertem,a közepébe egy szem mirelit meggyet tettem és kókuszreszelékben megforgattam.Endorfin-bomba lett! Azt nem tudom pontosan,hogy a Gastroyal hogyan készíti? Vagy nem is szabad ilyet enni? Mit gondoltok?

882. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 880. - D2999878ca)
2010. nov. 10. 16:37
Akkor mi már tutira élhetnénk egyyütt :))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook