Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


250. Betty-Győr (válaszként erre: 248. - Horniko)
2008. ápr. 26. 11:59

Illetve magnézium. :)

Igyatok pezsgőtabit, az jó rá!

249. horniko
2008. ápr. 26. 11:13
Hétfőn megyek dolgozni:) Azért fura lesz...
248. horniko
2008. ápr. 26. 10:58
Most olvastam valahol, hogy az izomgörcs a kalciumhiánnyal függhet össze.(?)Ami ugye a műtét után előfordulhat.
247. horniko
2008. ápr. 25. 14:09

Hát én asszem most kezdem a fázós korszakot.Hideg kezem, lábam és fázok is.

Lehet, hogy kb 1 kiló rám is feljött, de igazából 3 hete csak eszek és alszok meg olvasok..A házidokim ma azt mondta egy hónap után "step by step" lehet sportolgatni, úgyhogy megint elkezdek táncolni(has), meg bicajjal megyek majd dolgozni és úgy talán többet nem hízok.Mondta, hogy akár hétvégén már bicajozhatok, de ne teljesítménytúrával kezdjem.(Olyan vicces kedvében volt mint mindig.)

A könyököm nekem is majd leszárad..meg a kezem is.

2008. ápr. 23. 22:47

Az éneklés nekem sem ment olyan jól mint előtte :D

Kata ne ess át a ló túloldalára óvatosan kell fogyizni mert gondot jelenthet a pm-ednél nekem is ma 8 hete volt a műtétem.


Végig gondolva, a kéz fázásom az megmaradt már annyira nem cidrizem.


Lehet a várólistásunk végig olvast az előző 244 hozzászólást és meg ijedt :D


Próbálkoztam fórummal és tudásbázissal is de még egy sem indult be így úgy örülök siker élményem van :D

245. Kata21*
2008. ápr. 23. 18:58

Könyökszárazság nálam is van:)..és sajna hízás is.Fogyizom ezerrel de nem nagyon akarnak lemenni a kilók:(

Most van 1hónapja és 1hete hogy megvolt a műtét és most tudok már rendesen énekelni szóval Honrniko nyugi várj még kicsit azzal...

244. Betty-Győr (válaszként erre: 242. - Horniko)
2008. ápr. 23. 17:55

A könyököm nekem is száraz. :D


Nálam a "fázékonyság" megvan, a végtagjaim mindig hidegek.


A fogyókúra az életem része, mivel a PM az anyagcserére hat, ezért a súlyomból nehezebb leadni, mint másnak, jobban oda kell figyelni az étkezésekre, mert könnyen megy a hízás.


A többi nem jellemző. Gyógyszerrel könnyen beállítható a normális szint, csak szólj az orvosnak, ha valami nem stimmel.


Ahogy én visszaemlékszem, a hangommal nem volt baj. Bár, az intubálást éreztem utána.. :P


Az egyetlen várólistásunk jól eltűnt, pedig nem is íjesztegettük. :D

243. detty222 (válaszként erre: 242. - Horniko)
2008. ápr. 23. 15:07

Nálam a hízás az igaz sajnos :( és nem is szabad kemény fogyi kúrába kezdeni, mert állítólag az is ártalmas a hajam az mintha dúsabb lenne mint korábban volt, a menszim nem hogy elmaradna évek óta nem volt ennyi mint a műtét óta van. Ja de a könyököm szárad mostanában de az tényleg dúrván.


Amúgy én mostmár nem vagyok fáradékony, az első egy hónapban az voltam meg nagyon fáztam is de már ez is beállt.


Egyébként hihetetlen, hogy ma 8. hete, hogy műtöttek.

242. horniko
2008. ápr. 23. 13:29

Betty, Detty, Kata!

Az alulműködés tünetei (hízás, fáradékonyság, fázósság, száraz bőr, hajhullás, székrekedés, menstruáció elmaradása, feledékenység)jelentkeztek nálatok? Vagy azért gyorsan beáll ez a bogyóval és talán meg sem érezzük?

241. horniko
2008. ápr. 23. 13:25

Csajok!

Ti már próbáltatok énekelni??Annyira kell koncentrálnom, hogy a mélyebb hangok kijöjjenek..Lehet újra kell tanulnom énekelni.Vagy csak türelmesen várni még egy pár hetet..:)Persze nem készülök Megasztárnak, de néha szükség lehet eme képességemre..

240. wizsu
2008. ápr. 22. 00:04
Nekem 96-ban derűlt ki a pajzsmirigy problémám.Röntgenek,vérvételek,napi 13 gyógyszer,eltorzúlt arc .Aztán,6 plazmaferezis a vese betegeknél használják ezt a gépet.Majd 98-ban végre műtét,de rá 1 évre ki újult megint.Pestre mentem röntgenekre,majd Németektől,rendeltek radijód kapszulát,amit be kellett vennem és gyakorlatilag szétrobbantotta a fejlődő mirigyet.Azóta rendszeres vérvétel,kontroll,gyógyszer evészet életem végéig.Ja és nem esek teherbe,nekem van egy gyanúm....
239. detty222 (válaszként erre: 238. - Horniko)
2008. ápr. 21. 18:06
Az egyik kolléga nőmnek is a seb alatt volt a csöves lyuk :D nekem a két végére rakták :) a csövet a vágásomnak :D
238. horniko
2008. ápr. 21. 15:05

Nekem sem volt izomgörcsöm..Ja kivéve azt amikor 1 hete begörcsölt a nyakam a nevetéstől.


Nem mondod Detty, hogy neked nincs külön 2 lyuk a csöveknek??Szóval ahány sebész annyi szokás...

Az egyik csőlyukam nekem viszont még tegnap is picit vérzett.Kezd elegem lenni belőle...


Holnap lesz az utolsó hasbaszurásom!!:)

237. detty222 (válaszként erre: 236. - Kata21*)
2008. ápr. 20. 21:58
Addig örülj :D
236. Kata21*
2008. ápr. 20. 20:44
Izomgörcs???Nekem ilyenek egyszer sem volt még....na nem mintha baj lenne:)
2008. ápr. 20. 20:15

Nekem két csövem volt és a vágásom :) két végén figyeltek.

A másik én már kb 2 hét elteltével tudtam hason aludni és azt hittem csak nekem csipkelődik meg fáj ha idő változás jön és látom Katának is van ilyen problémája már azt hittem én vagyok csak ilyen problémával megáldva de látom nem. volt már olyan is képzeljétek kb 4 hétnél mikor még kímélni kellett volna magam én meg nagytakarítottam itthon :D hogy mintha erősen bele csíptek volna ott egész belül. Na igen ott hagytam mindent inkább szoltam a páromnak pakoljon el :D


Izom görcsökkel hogy álltok? én hogy szedem a magne B6-ot így kevésbé vannak és kevésbé intenzívek de ma két hete mikor a páromnak kellett majdnem kivenni a kádbol az kemény volt és nem ültem a kádban csak álltam.


Eltünt az egyszem fiúnk? Meg rémült szegény? Pedig nem kell!!!

2008. ápr. 20. 18:19

A felszín alatt, a pajzsmirigyet összevarrták, már ami megmaradt. Amolyan felszívódos varrattal. De egy szövetszálacska elkóborolt felszívódás előtt, és begyulladt. Felhólyagosodott a külső hegem, és begennyesedett, szóval fel kellett vágni, hogy kivegyék a huncut cérnát. :D

De mikor a doki azt mondta, h akkor vág, megíjedni sem volt időm. Be az ambuláns kezelőbe, fel az asztalra, kisolló elő (olyan volt, mint egy manikűr olló), és uccu neki. Aztán sebtapasz, és ágyő. :)

Viszont nekem csak egy csövem volt...

233. horniko
2008. ápr. 20. 15:04

Maci nem árulsz el magadról semmi "titkot", ahogy az adatlapodat nézem.

Melyik városban fognak műteni?

Huszonévesnek tippellek..:)

232. horniko
2008. ápr. 20. 15:00
Betty, miért kellett egy varrat miatt újra felnyitni, mi volt a baj?
231. horniko
2008. ápr. 20. 14:57

Nekem egy tévképzetem volt a műtét előtt a heg és csövek kapcsán.

Azt hittem a csövek a vágás mentén fognak kilógni.

De mint ugye rájöttem a vágás külön van(kb 6 centi) és alatta kb 2-3 centire van még két lyuk ahol a csövek voltak.(Ezt főleg Macinak és azoknak, akik csak eztán mennek műttetni.)

230. horniko
2008. ápr. 20. 14:54

Fú, szóval nincs messze, hogy hason alszok (még nem merek, mert oldalra fordul a fejem csak hát igen, húzódik) és nyak formája is hamar lesz:)

Nekem frontra még nem érzékeny..De gondolom ha majd az idegek regenerálódnak az lesz.

229. Kata21*
2008. ápr. 20. 11:00

Hornikó!Én 3hét után tudtam végre hason aludni!Nekem most 1hónapos a heg és piros és duzzadt de a nyakam végre nyaknak látszik:)

Amugy nektek nem szokott érzékeny lenni az ilyen időváltozásokra...mert nekem azthiszem igen.Akkor szúr kicsit meg fáj!Remélem igazuk van és tényleg a front miatt és nem valami más miatt van ez!Pl most is:S

2008. ápr. 20. 10:32

Horniko: fogalmam sincs, mennyi idő után tudtam hason aludni. :D Ha már biztonsággal tudod mindenfele forgatni a nyakad, akkor menni fog. Mert ugye a hason alvásnál el kell fordítanod a fejed, az meg műtét után egy ideig húzódik.


A heg pirossága szerintem fokozatosan múlik el. Az enyém még mindig ki van dudorodva egy kicsit, de inkább fehér, mint piros. Kb 4 hónapig volt piros, amíg össze nem forrt teljesen.

(Bár hozzáteszem, nekem utána egy varrat miatt újra felnyitották kb két héttel a műtét után. Mert belül van varrat, csak kintről nem látszik.)

227. horniko
2008. ápr. 19. 23:12
Azta tényleg én írtam a 200-at.:)
226. horniko
2008. ápr. 19. 23:10
Helló!Látom te se tudsz Detty még aludni..
2008. ápr. 19. 23:07

Horniko!


Most látom tiéd volt a 200. hozzászólás hú de fura. Lehet neki állok újra elolvasni az egészet :D

2008. ápr. 19. 23:06

Az viszont nem semmi egy napig nem néztem fel véletlen ide és újjabb betegünk akadt akivel újra lehet izgulni.


Sógorom ma jött haza angliából és észre sem vette a nyakamon a hegget :D pedig piros.

223. detty222 (válaszként erre: 220. - Horniko)
2008. ápr. 19. 23:03

Én is adtam a dokinak 20-at amikor kiszedte a kapcsokat és a csöveket. a 100 már szerintem is nagy on túlzásba esett dolog.


Egyébként fura ezt írni de szerintem a Lányok ugyan így vannak ezzel, hogy enneka műtétnek jóformán nagyobb a füstje mint a lángja :) ugye csajszik :) igazam lett hogy vicces vissza gondolni én még mindig a "kék virág piros tüske" sztorimon vigyorgom ami nállam fehér ajtó zöld üveg volt :D

222. horniko
2008. ápr. 19. 22:58

Kata, Detty, Betty!

Meddig volt a nyakatok műtét után dagadt és olyan vastagabb a vágás mentén?Mikor lesz megint nyak kinézete szerintetek?

És mikor tudtatok először hason aludni?

221. horniko
2008. ápr. 19. 22:53

Igen kapcsokkal zárják össze a heget.

De egy igényesebb megoldás ha a bőr alatt szépen, plasztikai öltésekkel varrják. Ez sem látszik utána.Ezt a megoldást általában az orvosok túl macerásnak találják...ezért inkább kapcsozzák.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook