Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


280. Kata21*
2008. máj. 4. 19:32

Sziasztok!Nah vége a hosszúhétvégének és holnap kezdődik az írásbeli:)Király lesz érzem!:)

Betty köszi a szerencsére szükségem lesz!!!

Maci:a kispárna tényleg fontos dolog nagyon jó hasznát fogod venni!kitartás!!!

Na megyek tanulok:D

2008. máj. 4. 16:40

Sziasztok!


Kata: nagyon sok szerencsét neked jövő 7re!!!! Menni fog!


Maci: kb 1 hétig hanyagolhatod a borotválkozást, mert a fejedet is nehezen fogod mozgatni. De ha nagyon akarsz, le tudod húzni, mert a vágás lejjebb van, mint ameddig nől a szőr. Kitartást Neked!

Kaját nyugodtan kérhetsz, mert enni fogsz tudni, és a kórházi kaja nem lesz elég! Főleg, hogy Te srác vagy. De szerintem ne "kemény" kajákat kérj. A rántotthús pl. nekem nyomta a torkom egy darabig. :) (Kaptam mekis hambit:) )


Adrienn: én is azt mondom, hogy egy privát rendelést megér az endokrinológus.

Bár, én sosem jártam ilyen szakorvosnál, engem csak izotópos orvos látott. Lassan majd nekem is vissza kell mennem.

278. detty222 (válaszként erre: 277. - Maci75)
2008. máj. 4. 14:07

Szia Maci!


Én madártejet kértem, hogy azt hozzon anyukám de a műtét utáni reggel már nekem hoztak kenyeret vajat és trapista sajtot. Tehát óvatosan tudsz enni én is megtudtam enni ezt egy napos műtötten. A kispárna igen lényeges dolog feltétlen kell.


Hú a borotválkozásra nem tudok mit mondani szerintem fogsz tudni borotválkozni ha leveszik a kötést mert az én páromnak azon a részen már nincs szőr a nyakán ahol engem kb vágtak. Na oda mentem megnéztem a nyakát :) kicsit hülyének is nézett :D de neki ott már nincs szőr ahol nekem elvágták :)

277. maci75
2008. máj. 4. 13:53

hát én itt vagyok, meg vannak számlálva a napjaim, legalább is a műtétre vonatkozóan :)

- az ALDI-ban vettem egy akciós kispárnát, amit be is fogok vinni a kórházba, hogy jó kényelmes legyen minden.


Mit mondjak a rokonoknak, látogatóknak, hozzanak valami kaját, innivalót, vagy a kórházi ottlétem alatt az elkövetkezendő nyelési nehézségek miatt jobb is ha lebeszélem ezen terveikról őket?!


Még egy kérdés motoszkál a fejemben, úgy tünt ki, hogy mindannyian csajok vagytok, műtét után felejtsem el, hogy egy darabig borotválkozok? Ezt azért kérdezem, mert ha a nyelés nehéz lesz, akkor a nyak körüli borotválkozás is tuti, vagy max. olyan félszakállam lesz, mint Abraham Lincoln-nak vagy a volt PSZÁF elnöknek.

2008. máj. 4. 12:38
Hú de eltünt mindenki. Mindenki elment otthonról a hosszú hétvégére?
275. 5arany9
2008. máj. 2. 23:47

Én 3 hónapja estem túl egy pm műtéten, altattak, ébredés után sem volt a helyzet nagyon vészes.

mielöbbi gyógyulást kívánok.

274. csadrienn1979 (válaszként erre: 272. - Detty222)
2008. máj. 2. 23:37

Azt hiszem nem, bár azért írom hogy azt hiszem, mert legutóbb, amikor elkezdtem szedni, mind a két kézfejem olyan állapotba került, mintha lefagyott volna, teljesen, véresen szétrepedezett a bőröm, és olyan száraz és vörös volt, hogy már szinte elviselhetetlennek éreztem. Mivel hidegekcémám van, nem tudtam eldönteni, hogy vajon az jött elő nagyon durván, vagy a gyógyszer lehet e az oka. De mivel a gyógyszert most már sokadszorra kezdtem el szedni, mégis inkább azt hittem, hogy az ekcémám. Amikor már nem bírtam, annyira fájt, és vízbe sem tudtam belenyúlni, épp a háziorvosomnál jártam valamiért, megmutattam neki, elcsodálkozott a mivoltán, és írt rá egy kenőcsöt, de nem mondta, hogy esetleg a gyógyszertől lehet. Kicsit javított a dolgon, de hosszú idő kellett, hogy igazán helyrejöjjön.

Az is előfordult már, hogy mikor elkezdtem szedni, rá kb. egy hétre, egész testem bevörösödött, és égető, elviselhetetlenül viszkető érzésem volt, főleg a tenyerem és a talpam viszketett. Aztán három, négy nap alatt ez is elmúlt.

Lehet, hogy ezek allergiás reakciók voltak? de nem hiszem hogy akkor elmúltak volna maguktól, ráadásul a gyógyszert ugyan úgy szedtem tovább.

273. horniko
2008. máj. 2. 22:08

Endokronológushoz pedig mindenképp el kéne menned!

Ha nem hajlandó a belgyógyász beutalni menj el magánba.Egyszer kibírja az ember és olyan sokmindent megtud még erről a betegségről, amit más orvos nem mond el!!www.konzilium.hu-n van egy tök jó doki és több helyen rendel az országban.

Többek között ő mondta nekem azt is, hogy ha lesz lányom 14 éves kora körül nem árt ellenőrizni a PM működését, mert több esélye van mind az alul, mind a túlműködésre, mint másnak mert hogy öröklődhet...

272. detty222 (válaszként erre: 271. - Csadrienn1979)
2008. máj. 2. 19:13

És nem lettél alelgiás a metothyrin-re? Én úgy lettem tőle kiütéses mintha végig vertek volna rajtam ostorral olyan hurkás csíkok meg nagyon viszkettem mindenhol dörzsöltem magamon a ruhát és a végén a párom azt mondta ez borzalmas nem hagyja hogy így szenvedjek irány az ügyelet és ott kaptam egy szurit meg másnap vissza kellett menjek a pm. szakrendelésre.

Általában két három hetet kell várni időpontra bár van ahol fél évet is.

2008. máj. 2. 01:06

Köszönöm az eddigi válaszokat! És a bíztatást! :)

Még azt is szeretném megkérdezni, hogy TPO-t mindenkinél csináltak, van egy gyanúm, hogy az én belgyógyászomat nem nagyon "mozgatják" az amúgy nagyon szar eredményeim (TSH- olyan alacsony hogy nem mérhető, pedig 0,004-et még méri a gép, de nekem annyi sem volt, T4 pedig mint már írtam, 77,2-nél több, mert addig mér a gép, de az enyémet nem tudta megmérni; T3: 33,7). Sem TPO-t nem mértek még nálam, és ultrahangot sem csináltatott, pedig már mikor 5 éve kiderült hogy mi bajom van, az izotópos vizsgálat kimutatta, hogy meg van nagyobbodva mindkét lebeny, és extrém magas az összbeütésszámom. Szóval azóta csak a gyógyszereket szedem dögivel ( 3×2 metothyrin; 3×1 betaloc), és ellenőrzi a vérképemet. Múltkor kértem hogy küldjön már el endokrinológiára, de azt mondta, hogy oda több mint fél évet kell várni időpontért, és nekem már nincs annyi "időm", előbb meg fognak műteni,minthogy ott időpontot kapnék. Tényleg, endokrinológiára csak beutalóval lehet menni? Tényleg ilyen hosszú a várakozási idő? Volt még valakinek hasonló laborja? Írjatok kérlek, kíváncsi vagyok.

Köszi, sziasztok, mindenkinek jobbulást!

:)

270. detty222 (válaszként erre: 263. - Csadrienn1979)
2008. máj. 1. 12:59

A TSH-m nekem évekig 0,01 volt a T4-em 4,25 az anti TPO: 180,3

Miután kezeltek gyógyszerrel ami nem igazán hatott a TSH: 0,01 maradt a T4 az 2,36 ra lement de az anti TPO- 166,2 volt itt mondták hogy keressem fel a sebészt nincs mire várni. :)

269. horniko
2008. máj. 1. 12:24

Adrienn

Ennyire nekem nem voltak rossz laboreredményeim, de hasonlóan rossz volt.

De ha 5 éve szenvedsz vele szerintem mindenképp ess túl valamilyen végleges megoldáson.A jódizotópot neked nem ajánlották?Azzal nincs veszélyben az énekhang, bár nem lehet pár hétig gyerekek közelébe menni..Gondolom 2 saját poronttyal ez nehezen megoldható..

268. horniko
2008. máj. 1. 12:16

Adrienn!

Három hét után én már dolgozni voltam oviban, suliban.Mint írtam picit nehezebben bírta a hangom, de ez átmeneti.Énekelni is egész jól tudtam már a gyerekekkel!!De tényleg folyamatosan egyre jobban megy minden!!

Persze a hangszalagokat ellátó ideg tényleg közel van a műtétkor, de egy jó, gyakorlott sebésszel ez a kockázat(0,5-2%) szinte minimális!!!!!Én is féltettem a hangomat, mert kell a munkámhoz, de kiderült, hogy nem volt rá szükség!

Biztos neked is minden jól fog menni!Keress egy jó sebészt!

267. horniko
2008. máj. 1. 12:10

Maci

Az én sebészem is pajzsmirigyre állt rá, persze mást is műt.Egyébként tényleg mondják, hogy jobb a fülorrgégész.De lehet más is gyakorlott benne!

2-3 óra hosszú a műtét.És aznap tényleg csak kómázgatsz, így gyorsan megy az idő.Felébresztenek mindenkit még bennt a műtét után de erre én is csak homályosan emlékszem..

266. detty222 (válaszként erre: 264. - Maci75)
2008. máj. 1. 08:54

Szia Marci!


NEkem kifejezetten a pm. műtétekre van állva a dokim.

Enegm reggel 8-kor elvittek fél órát pihentettek a műtő előtt kb fél 9 körül kezdtek a műtéthez és 11 után pár percel már az ágyamon voltam és telefonáltam apumnak :)

Utánna meg még olyan 17-ig hol fent voltam hol aludtam. de az nagyon jó mert nem volt fájdalmam így egy szikra sem.

265. detty222 (válaszként erre: 263. - Csadrienn1979)
2008. máj. 1. 08:51
Tudtunk mindőnk énekelni csak nehezebben de két hét elteltével ment az szerintem mindőnknek! Ne agggódj nincs miért.
264. maci75
2008. máj. 1. 06:12

sziasztok újból itt vagyok, sajnos nem voltam netközelben.........


jövő hét műtét előkészítő.....

következő hét műtét......


kezdem összeszedegetni a bevonulópakkomat.


Múlt héten voltam még egy utolsó UH-n és azt mondta az endikronológus szakorvos hölgy, hogy szép kis jószág lett a jobb lebenyemből......


következő kérdés: titeket milyen sebész vágott fel? mert engem mellkas sebész fog :), olvastam valahol, hogy jobb a gégespeckós sebész..


Amiről még szeretnék infót:

- hány órás egy műtét

- mikor ébredtetek fel........


további jó napot: Maci

2008. máj. 1. 00:11

sziasztok!

böngésztem a neten pajzsmirigy műtét ügyben, így találtam erre a fórumra. Olvastam a hozzászólásaitokat, és aggódni kezdtem, vicces, de az énekhangom miatt. No nem mintha népdalénekes lennék, de óvónő az vagyok, és két gyermek anyukája, így nem csak a a munkám során, de otthon, a mindennapjainkban is nagy szükségem van rá. Nap mint nap énekelek, sokszor szinte dalban beszélek, így igen rosszul érintene, ha műtét után ez nem menne!!! Arra gondolok, hogy hosszú távon nem menne. Én még csak jövő hónapban megyek sebészhez, és akkor dől el, hogy lesz e műtét vagy sem, de az orvosom azt mondta, hogy szerinte biztos megműtenek. Már 5 éve igen durván szenvedek a visszatérő túlműködésemmel. Legutóbbi laborom, már nem kimutatható TSH-t (olyan alacsony volt), illetve nem mérhető T4-et (77,2-nél magasabb) mutatott. Belgyógyászom már nem fiatal, lassan nyugdíja, de azt mondta ilyet még nem is látott. Szóval az érdekelne, hogy valakinek volt e valós problémája az énekléssel műtét miatt, és voltak e nektek is ilyen laborértékeitek? Előre is köszi!

2008. ápr. 30. 18:53

Na hát akkor a műtétekkel tényleg végeztünk! :D

És jól vagyunk mindenkinél játszika az új cél vagy az új kihívás

Betty akkor nézegesd sűrűn a melóhelyi ajánlatokat és szurkolok, hogy olyan legyen amilyet szeretnél!

Kata tessék tanulni mi drukkolunk Neked!

Nem csak a drukkolásra várok én sem rá álltunk most a témára :D

Hátha nyárvégére tolhatnám a pocakom nagyon szeretném elvégre benne vagyunk a korban is de nem azért szeretnék már anyuka lenni hanem az ösztönök :)A legjobb, hogy a kedvesem is nagyon szeretne ma már nem azt mondta hogy szeretlek hanem szeretlek benneteket :D pedig még szerintem sehol semmi csak lehetne na de majd ma este adunk az élvezetnek :)

2008. ápr. 30. 12:48

Tényleg mindenki újra a régi! 8Csak Maci tűnt el..)

Tervek, és események!

Mindenkinek szurkolok én is, legyen az akár érettségi, akár baba, akár problémás gyerek!

Kata: azért a szurkolásunkon kívül tanulj is egy kicsit!

Detty: ti meg... A szurkolás itt is kevés :O

Nekem speciel egy új munkahely kellene! :D

260. Kata21*
2008. ápr. 29. 22:22

Most ért véget a lampionos ballagásunk!Csodajóvolt!Szét fagytam:)Holnap meg vidámballagás!!!!Várom nagyon:)

Képzeljétek ma az egyik boltban megkérdezték mi a baj a nyakammal és azt mondtam hogy megtámadtak és nem adtam pénzt így elvágták a torkom:D:D:D!!!Tökre bevették...de aztán meg elárultam az igazat:)Azért vicces volt látni azt az arcot...

Detty sok sikert a babához akkor!Jóéjt...

2008. ápr. 29. 19:45

Éljen vissza tért az élet a fórumra :D

Így van mindenkinek ki szurkoltuk a jó egészséget tehát egy éretségi szurkolás már meg sem kottyan a mi kis csapatunknak :D

Nekem is lehet közben szurkolni! Mégpedig a baba projekt miatt :D

258. horniko
2008. ápr. 29. 18:23

Sziasztok!

Túléltem az első 2 munkanapot.Hát a sok beszédet még nehezen viselem és elég nehezemre esett így leteremteni a sok pimasz kölyköt..

Én iskolában és oviban dolgozok nehezen tanuló gyerekekkel, szerencsére kis csoportokban.Így nem kellett 20 gyereket túlkiabálni, ami most nem is ment volna..

Egyébként jól vagyok!!Jót koriztam a hétvégén!Egész szép már a nyakam és kezd elmúlni a dagadtsága is és kezdi visszanyerni régi formáját:))

Kata az "érettségiszurkolásban" is jók vagyunk, nem csak a "műtétszurkolásban" ne aggódj!!:)

257. detty222 (válaszként erre: 256. - Kata21*)
2008. ápr. 29. 18:18
Kata kitartás tanulj sokat gondolok Rád kína egész éves termésést!
256. Kata21*
2008. ápr. 29. 12:37

Tényleg kicsit megállt itt az élet!Jövő7en éretségizek ugyhogy majd gondoljatok rám:)

Egészségem kitűnő,kedv mégjobb ugyhogy nincs panasz:)Remélem ezzel ti is így vagytok!

2008. ápr. 29. 08:14

Hahó Lányok mi történt Velete?

Mindenki elment dolgozni és iskolába ée megállt az élet itt?

Jól vagytok?

254. detty222 (válaszként erre: 253. - Horniko)
2008. ápr. 27. 17:38
Horniko! Neked is sokat kell beszélned a meló helyen? Lehet, hogy egy cégnél dolgozunk? Csak más városban?
253. horniko
2008. ápr. 27. 13:39

Én is jól vagyok!

Szerintetek június elején elmehetek vadvizi evezni?Mármint a műtét kapcsán lehet-e valami bajom vajon??(Akkor leszek 2 hónapos:))

Na asszem én holnap letesztelem a munkahelyemen tudok-e sokat beszélni..

Szép hétvégét!Csatlakozom Dettyhez, mozogjatok ti is sokat!Sztem az az egyetlen jó megoldás a kilók ellen, és még úgy általánosan is feldob.

Én ma kimerészkedek picit görkorizni.Keresünk valami sima egyenletes terepet, nehogy hasraessek:)

252. Kata21*
2008. ápr. 27. 00:37
Én teljesen jól vagyok!Most értem haza az egyik kedvenc zenekarom koncerjéről:)Végig énekeltem és most kissé be vagyok rekedve...amugy azt észrevettem hogy mostanában hamar berekedek!Elég ha sokat beszélek(ami nálam alap:))!Ettől eltekintve kitűnően érzem magam!
2008. ápr. 26. 20:09

Már lassan beszedek egy 30 szemes magne b6-ot és még mindig előfordul izom görcsöm bár nem olyan erős mint az elején. Akkor üvölteni tudtam, de a héten már bringáztunk a Critical Mass-os felvonuláson végig tekertünk itt Debrecenbe :D

Most meg tiszta nátha vagyok. Pedig nem a lezser öltözetemről vagyok híres mostanság :(

Ti jól vagytok lányok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook