Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 8. 16:59
Én Pesten műttetem. Az orvosom dolgozik a Központi kórházban, de mint kiderült a Jahn Ferencben is. Ez utóbbiba szervezi a műtétet, mert ez a lakcímemhez tartozó kórház. Ez egy kicsit aggaszt, mert olyan rosszakat hallani arról a kórházról.
2008. márc. 8. 16:55

Sziasztok!

Még nem kaptam időpomtot, azt mondta a doki visszahív ha sikerült intéznie valamit.Lehet, hogy még márciusban túl leszek rajta..remélem.Megkérdezte mikor szeretném, én azt mondtam, hogy minél előbb..

Remélem hétfőn már tudni fogom az időpontot.

Megnyugtsz Kata, hogy a te dokid szerint sem jó az izotóp fiatal korban.. Remélem jól döntöttem...

Vettem két tuti kendőt:)..

2008. márc. 7. 22:59
Mindig kisregényeket írok:)bocs érte
2008. márc. 7. 22:59

Hát nemtudom Betty de nekem nem nagyon jön be:)Bár...nem is a legcsúnyább hihi de azért nem egy Ross Doktor höhö Már annyit mondtátok hogy nem kell félni hogy kezdem tényleg elhinni!!!Ez jó.De azért számolom vissza a napokat addig is jókat bulizok.Holnap egy szülinapi buli jövő7en egy szóval nincs belőlük hiány muszály kiélni magam mert utána 2hétig szünet.Pedig akkor is lesz egy elég jóóféle buli:)szóval nagyon össze kell szedni magam hogy elmehessek:)Majd sokat pihenek és amugy is kocsival viszenk hoznak semmi megeröltető nincs benne.Majd max felülök a szinpad szélére ami csak nekem jó mert ugy legalább látok mindent:)

Na jóéjszakát!

2008. márc. 7. 21:45

Kata: kifogtad a lehető leghelyesebb dokit, úgyhogy legalább a látványa enyhíti a fájdalmadat! :)

Engem az Oláh doktor úr műtött, akkor ő volt az ügyeletes pajzsmirigyes. (2000).

A nővéreket sajnos a kevés munka ellenére holtig dolgoztatják, és néha kicsit feszültek, de nekem nem volt panaszom rájuk. Nem kell félni, az a lényeg!!!

Detty: még fogadj szót! CSak szépen fokozatosan!

2008. márc. 7. 16:46

Kata az orvoshoz járástól már Nekem is ki volt a hócipőm :) Most meg azt unom, hogy ne hajolj le, nem emelj, ezt ne csináld azt ne csináld.


De már kezdem megszokni :D

2008. márc. 7. 15:12
Igen Csornai vagyok:)Győrben műtenek majd ami nem is olyan jó.Ott olyan bunkók a nővérek hogy fúúújjjj!!!Ma voltam benn ott a pajzsmirigy osztályon vagy miaz és kiakasztottak azok az IQ nővérek ott a felvételi pultnál.Annyit tudnak keverni hogy az már fáj!!!Aztán elküldtek a plázás kórházhoz:)na ott sem volt egy leányálom.Már kész vagyok ettől az orvostól orvosra járástól.Ezért lesz jó ha végre túl leszek rajta mert végre nem kell azokat a hülyéket(már bocsánat)lesnem.Egyébként az Issu valamilyen Ákos fog műteni fiatal kis dokibácsi meg olyan jófejnek is nézett ki!Téged ki műtött???
2008. márc. 7. 07:59

Kata most nézem, h nem is laksz messze tőlem. Hol, és ki fog műteni? (Bár sejtem :S)

Tényleg nem kell aggódnod, a csövek csak a kivételnél okoznak kb 10 másodpercnyi kellemetlenséget, a kapcsok meg fel sem fognak tűnni!

Detty örülök, hogy már ilyen jól vagy! De azért vigyázz magadra!

2008. márc. 6. 21:57
Hát vettem pár dolgot a kórházi bevonulásomra:)meg pár apróságot..vettem dvdfilmeket amikkel majd első nap elszórakoztatom magam míg várom a "kivégzésem":)mert a kedves barátnőmtől kaptam ilyen hordozható dvd lejátszót hogy még véletlenül se unatkozzak és törjem a fejem hogy vajon mi lesz velem!!!Egész jó délután volt nem is nagyon gondoltam a.....szóval arra a csúnya dologra!!!De holnap megyek délelőtt a dokimhoz...nem tudom ponotsan mit akar azthiszem valami altatási papírokat intézni meg megbeszélni mi lesz hogy lesz az lehet el fogja venni a jókedvemet!Bár már mindenre felkészítetetek:)Most ugy gonodlom hogy nem félek remélem ez így is marad!
2008. márc. 6. 20:53

Kata mit vettél? :)

Én ahoz képest hogy tegnap volt egy hete hogy műtöttek ahhoz képest meg csodásan vagyok már csak a két cső helyén van seb mindenhonnan máshonnan leesett :D A párom nem hitt a szemének mikor haza jött állt a lépcsőházban és nem jutot szóhoz, hogy reggel óta mennyit szépült :)


Jé az enyém lett a 60. hozzászólás :)

Amilyen nehezen indult ez a fórum "sajnos" annyira beindult.

2008. márc. 6. 14:31
Már kezdek megnyugodni.Ha azt mondjátok csak a felüléssel van baj akkor azt még majd valahogy túlélem:)De azért ezek a kapcsok meg gyövek...hát nemtom nem vmi bizalomgerjesztő dolgok!!!Na mind1 majd ha már túlvagyok rajta leírom az "élményeket"remélem hasonló jókat fogok írni mint Detty!Ma meg levezetem a feszültséget egy kis vásárlással:D
2008. márc. 6. 08:28

Kata nyugi!!

Horniko hogy állsz? Kaptál időpontot?

Nem kell félni tőle. Azért nem fáj, mert altatásos műtét. Kapsz egy lötyit, egy injekciót, aztán alszol. Mikor felkelesz, már csak a kapcsok vannak, pajzsmirigy egy része nincs.

A felüléssel nekem is gondok voltak, azt hittem leesik a fejem a helyéről. :D De oldalra fordulva simán megoldható.

Igen, ha utána helyreáll a működés, fogyhatsz is tőle!

Ahogy olvasom a különböző fórumokat, már majdhogynem a PM-betegségei is népbetegséggé növik ki magukat. Lassan rutin műtét lesz az is.

Szóval nem kell aggódni, a műtéttel csak jobban lesztek!!!

Detty - remélem, már teljesen jól vagy! Csak ne erőltesd még magad!

Minden jót!

2008. márc. 5. 21:06
Köszönöm a kedves szavakat:)majdnem megnyugodtam hihi amugy azért kell műteni mert fiatal vagyok és az izotóp az hatással van a gyermeknemzésre vagy mifene.Szóval nem volt választásom.Igaz már várom hogy kiszedjék innen ezeket az izéket mert végre megszabadulok(remélhetőleg)a folyamatosa fejfájástól meg a szemfájástól:)ennyi lenne a jó érvem a műtét mellett.Ja és igen fogyni lehet???:)Mert ezekmiatt a hülye gyógyszerek miatt híztam vagy 10kilót:(és jön a nyár meg minden...szóval:)
2008. márc. 5. 20:21

Lányok én is féltem, de én is horror filmre gondoltam de köze sem volt hozzá!!!


Annyi a jótanács hogy felülésnél a műtét után jelzem !

Hannyatt fekvésből nem tudsz felülni fordulj oldalra első két nap tartottam a nyakam úgy is de sokkal könnyebben fel lehet ülni úgy fél könyéről kitolni magad mint hasból felülni.


Egyébként az előbb csörgött a mobilom és nem hiszitek el ki hívott fel!? A doki megkérdezte, hogy hogy vagyok. Nem semmi szerintem vagyis itt mefelén ez nem jellemző.


Akinek Debrecenben kell doki szóljon csak ajánlani tudom az én dokim!


Nem érdemes félni csak ezt mondom nem baj ha van egy kis egészséges drukk de nem kell félni!!!

56. era06 (válaszként erre: 54. - Kata21*)
2008. márc. 5. 19:37

Szia


Detty beszámólt "élményeiről". Hinni kell neki!

Valahol természetes, hogy mindenki fél.Nők vagyunk, egy kicsit hisztizünk, utána kidderűl, hogy nem volt értelme.

Miért kell műteni? Gondolj arra, hogy jobb lesz utána, sorold fel az előnyeit.

Majd szoritok, hogy sikerűljön.

2008. márc. 5. 19:18
Igaz most olvastam el egy pár beszámolót de nemtudom:)ha ez az utóbbi nem volt megnyugtató akkor mi mást lehetne még mondani:)úristen kész vagyok:)
2008. márc. 5. 19:15

Heló!

2hét múlva megyek műtétre és iszonyúan félek.Van mitől félnem vagy nem lesz olyan vészes a dolog?Kérlek valaki írjon pár megnyugtató mondtatot mert tényleg nagyonnagyonnagyon félek.Hiába mondom hogy nem...akkoris:)Köszi!

53. era06 (válaszként erre: 52. - Detty222)
2008. márc. 5. 09:02

szia!

Nem mondom,hogy sokkal bátrabb lennék ettől a beszámolótól. Az én szemem előtt valami horror film volt, átvágott nyakkal.................Ettől a részétől, nem tudtam szabadúlni.

A másik meg, hogy utoljára pellenkás koromban ültetttek bilire. Azt lesni, valaki hozzon bilit, vagy kibirom vagy nem. Mellém egy külön bili csősz kell, amilyen pisis nőci vagyok!:)

Reménykedem, hogy nem kerűl rá sor, az izotóp használt. De ha nem, hát majd akkor meglátom.

Van valami olyan holmi, amit érdemes bevinni, amire nem gondoltál?

Ritka hüle vagyok??

2008. márc. 4. 20:37

Nem vészes nem kell tőle féli higyjétek el én nagyon fosi géza vagyok de már félelem nélkül neki mennék a műtétnek főleg a dokimmal és azzal az anestessel.


Ne féljetek lányok nem fáj semmim nem fájt a műtét után, higyjétek már el. :)

2008. márc. 4. 17:53

Detty! Örülök neki, hogy minden ilyen jól ment!!

Most éppen én is a műtét verziónál tartok, olyannyira, hogy ma felhívtam egy sebészt ezügyben..

A jódos megoldással kapcsolatban még angolul is olvasgattam a neten. Nem írtak rosszakat, de nem múlt el a bizalmatlanságom. Volt egy hét amikor hol az egyik tetszett jobban hol a másik. Aztán most egy pár napja egyre jobban a műtét felé orientálódok. És egyre jobban izgulok...:)

2008. márc. 3. 16:49
Haj jaj azt hiszem meg iedt Gyöngyi pedig nem akartam rémísztgetni a történetemmel.
2008. márc. 2. 19:43

Sziasztok CSajszik :D


Igen vidám vagyok főleg ha arra gondolok mennyire cidriztem én is.

Nem is tudom hol kezdjem :)


Ez egy hosszú fórum bejegyzés lesz :)


Na tehát hétfőn bementem a korházba oda áltam a nővér szoba elé és 5 perc sem telt el jött egy nővér. Megkérdezte felvételre várok e közöltem igen.

Pillanatok alatt az új szobámban találtam magam.

Kimentem Anyumhoz és a Páromhoz becuccoltunk.

Anyukám cseszegetett, hogy mutatkozzam be a szoba társaimnak közöltem hagyjon békén épp sírbakoltam majd ha nem sírok megteszem :)


Jelzem még sose voltam korházban úgy hogy nekem keljen ott maradni.


Na aztán este lett végre mire álomba sírtam magam (ami tiszta marhaság volt hogy bőgtem mint egy ovis)

21:50 jöttek a nővérek műszakátadásra szépen hangosan bezsélgetve mindenki ágya mellett megálva

0:00 jöttek vérnyomást mérni az aznap műtöttekhez

3:00 jöttek hozták a lázmérőt természetesen azt már nekem is:)

5:50 műszak átadás

6:15 lázmérő és ébresztés

7:30 vizit

nahát ezen akadtam ki hogy itt pihenni kéne a műtöttnek gyógyulni de így ezt nem lehet :D


Na és eljött a kedd este 6 után nem ehettem éjfél után már inni sem lehetett.

Annyiban biztos szerencsés vagyok hogy első voltam :)

8-kor jött egy irtó helyes fiú hogy értem jött Anya és a Barátnője mosolyogtak is hogy Ennek a fiúknak ők is átölelnék a nyákát. :)

Furán nyugodt voltam!

Megkaptam az inekciót felfeküdtem a kocsira a srác betakart és letolt a műtöbe de megjegyeztem félúton, hogy jó messzire elvisz engem.

A válasz gyorsan jött, hogy figyeljek mert vissza felé én mondom, hogy merre megyünk :D persze vigyorogtam hát ezen nemlehet mást tenni.

Betoltak egy ablak mellé aztán kezdtem álmos lenni de közben beszélgettem a sráccal és a nővérekkel.

Aztán megkérdeztem nem e baj ha elalszom.

Vissza kérdeztek miért lenne baj?

Azt feleltem, hogy azért mert azt hiszik alszom és már nem altatnak tovább :D

Megkaptam hogy aludjak nyugodtan :)

Aztán bevittek elaludtam nem fájt semmi.

Vissza kerültem 11-kor a szobába az ágyamra egyszer felébredtem és a párna alá nyúlva elővettem a mobilom rá vigyorogtam Anyára a barátnőjére és a Páromra köszöntem kikerestem Apukám és felhívtam hogy kint vagyok a műtőből túl vagyok rajta és hogy nagyon jól vagyok :)

Aztán vissza aludtam.

Egy szikra hányingerem sem volt!!!!

Megint felkeltem beszélgettem a családommal és vigyorogtam.

Az ágytálba pisilés nehezen ment de Anya felültetett és ültem rajta úgy már könnyebb volt.

Éjszaka a nővérek kivittek pisilni majd reggel közöltéék mehetek egyedül is azon kicsit meglepődtem de nem volt akkor sem gond.

Az egyik csövem kicsit érzékenyebb volt de arról az oldalról a merről nagyobb volt a méret különbség.

Pénteken kivette a csövet a doki tehát szerdán és csütörtökön este nem igazán tudtam sokat aludni.

Megkérdeztem a dokim mennyire fog fájni a cső és a kapocs kivétel megkérdezte hány éves vagyok nem értettem az össze függést de mindegy. :D

Na és ezt sem hittem, hogy nem fog fájni nagyon picit kellemetlen volt de még azt sem mondanám.


Szombaton haza jöttem egyedül öltözöm még fürödni segít Anyukám vagy a párom mert holnapig még van kötés a nyakamon. Már nem kell rá másik, már csak egy kendővel kell védenem de az olyan amilyet én szeretnék.

3 hét múlva mehetek dolgozni, és ami nekem a lényeg 3 hónap múlva újra kezdhetünk próbálkozni bébi ügyben.


Próbáltam össze szedetten leírni remélem sikerült Gyöngyi kérdez nyugodtan ha még van kérdésed.

EGyébként tudok enni még száraz kaját is gond nélkül.

Volt ott egy nő az nem volt hajlandó megszólalni pedig nem fájt volna Neki sem de ő úgy gondoltam nem beszél de mi többiek vagy 6-an álltunk másnap a folyosón és dumáltunk kinek milyen volt.

Tehát ne aggódj én ha most indulnék már neki egy szikrát sem félnék.

2008. márc. 2. 19:08

Sziasztok!

Detty, örülök, hogy ilyen jókedélyűen írtál, és túl vagy rajt! Ugye, nem is volt olyan rossz? De ezt úgysem hiszed el senkinek.

Gyöngyi, Te sem fogsz megnyugodni attól, hogy mi azt mondjuk, hogy nem kell aggódni. Nem egyszerű műtét, nem lehet fél óra alatt túllenni rajt, de utána jobban leszel!

Üdv!! Detty neked kellemes lábadozást!!

47. Kertai.Gyongyi (válaszként erre: 43. - Detty222)
2008. márc. 1. 19:26
SZIA! Üdvözöllek, remélem jol vagy! Ha lesz időd, kérlek irj meg nekem mindent, milyen volt, hogy érzed magad, stb.
2008. márc. 1. 19:20
Sziasztok! Én nagyon uj vagyok Köztetek,nem is szoktam internetezni, de most,hogy ugy érzem szükségem van hasonló betegségben szenvedő társak segitségére, tanácsára, bátoritására! Több mint tiz éve tul müködik a pajzsmirigyem, és most jutottam el,hogy állitolag meg kell müteni, mert abba kell hagyni a gyogyszeres kezelést.Ennyi idő után már nem szabad tovább szedni a Methotiryn-t. Más lehetőséget még nem ajánlottak fel.
45. Kertai.Gyongyi (válaszként erre: 43. - Detty222)
2008. márc. 1. 19:00
Szia, igy ismeretlenül, ugy gondolom, hogy megmütöttek, kérlek irj nekem én is mütét előtt állok, és cidrizek rendesen.
44. era06 (válaszként erre: 43. - Detty222)
2008. márc. 1. 18:19

Szia

Hogy s mint vagy? Jól viselted?

Pihengessél, jobbulást

:))

2008. márc. 1. 10:34

Hello Csajok!!!


Megjöttem :D

Minden oké nagyon jól vagyok minden reményen felül ment!

2008. febr. 20. 17:17

Köszi Csajok! :)

IGyekszem mielőbb visszatérni közétek akkor már tapasztalatokkal.

41. era06 (válaszként erre: 39. - Detty222)
2008. febr. 20. 10:17
Sikeres műtétet,és mielőbbi gyógyulást kivánok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook