Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


100. era06 (válaszként erre: 98. - Detty222)
2008. márc. 17. 18:58

szia

mi újság, hogy érzed magad?

Milyen régen volt, el is felejtetted. :)))

2008. márc. 17. 15:59

Na már csak 2 nap:)Számolok vissza ezerrel!!Ma voltam fül-orr-gégésznél.jól megszadizott.Ledugott vmi tükröt a torkomig és mondta hogy mondjam hogy e-e-e hihi hát abból az e-e-eből nagy köhögés lett!:)Kész volt!!3szor meg kellett ismételni mire végre látott vmit!

Jóvolt azért!Izgulok most már picit de nem félek..talán ez még a jobbik eset!Na azthiszem legközelebb már csak műtét után fogok jelentkezni.Köszönöm a bíztatást!!Jóklegyetek addig is!Detty te meg csak gyógyulgass!!Puszi

2008. márc. 16. 16:49

Minden oké lesz meglásd!!!

Én is nagyon jól vagyok és csak 2,5 hete volt :)

2008. márc. 16. 15:43
Már csak 3nap:)Köszi lányok a bíztatást!!!Nem félek kemény vagyok:D
2008. márc. 15. 19:36
Kata ne félj gondolok majd rád sokat és hazaérkezésedkor légyszi üzenj :D
2008. márc. 15. 15:57
Kitartást! Jövő 7végén már te is csak a tapasztalatokról irsz!
2008. márc. 15. 14:31
Már csak 4nap:)
2008. márc. 13. 22:14

Halijó, már egy éve, hogy túlestünk, - igen - a férjemmel egy ilyen műtéten. Annyi gons volt csak vele, hogy 13 éve infarktusa volt és azóta vérhígítót szed, emiatt egy kissé nyűgösre sikeredett a dolog, mert a műtét előtti napokban szúrkálták a pockóját, hogy a gyógyszerét ezzel váltsák ki, mert különben elvérzett volna a műtőasztalon. Én végig kint ültem a műtő előtt, és vártam. Szerencsésen sikerült minden, még a beavatkozás után is kellett azokból a fránya injekciókból adni a hasába, amitől úgy nézett ki, mint országunk hegy-és vízrajza. Amikor már szépen elmúlt minden, begyógyult a heg, krémmel kenegettük a varratot és már alig látszik valami.

Szóval azért írtam le ennyire bőven, hogy lássátok, sok mindenféle módon végeznek ilyen egyszerű műtétet, és ma már ez rutinnak számít. Csak nyugi és hajrá.

Majd jelezzétek, hogy sikerült a tiétek.

2008. márc. 13. 21:24

Na ma voltam fogászati konzultáción totálisan intubálható vagyok:)Már csak vérvétel,ekg meg még vmi nemtom micsoda és harcra készen állok:)

1hét múlva ilyenkor már túlleszek rajta és nevetgélni fogok remélem!!!!Jóéjt nektek!

2008. márc. 13. 06:14

Ez az lányok ügyesek vagytok! No para :)


Bár úgy ahogy Betty írta úgy is fél mindenki előtte én is féltem aztán meg csak nevetek rajta :D

2008. márc. 12. 20:27
:D
2008. márc. 12. 17:25
Betty remélem igazad lesz a nővérek segítőkészségét illetően!Nekem nem voltak jó tapasztalataim velük.De majd meglátjuk!!Már csak 1hetem van:)és nem félek!!!Már sztm kibeszéltem magamból az összes dolgot itt!Köszönöm a bíztatást!!Kedvesek vagytok!:)Már annyian szurkolnak nekem hogy tutira nem eshet bajom:)De miért is esne mikor itt mindenki tök pozitív dolgokat ír!Ugyhogy már nem félek!Kemény vagyok:D
2008. márc. 12. 15:26

Ma jött először a kolleganőm akit pajzsmiriggyel műtöttek 4 hete. Egész szép a hege, neki picit bevérzett, meg megfázott a műtőben, de azért megnyugtató dolgokat mondott.Jó volt látni élőben valakit aki "túlélte"..

Kata sajnos én nyugtatni még nem tudlak, de izgulok veled együtt..és majd szurkolok, hogy minden jól menjen.

2008. márc. 12. 08:03

Kata: ha ez segít, ugyanott fognak műteni, ahol engem műtöttek annó, csak az orvos lesz más. A nővérek nagyon segítőkészek, műtét után próbálnak mindenben segíteni. Fájni nem fog, mert altatnak, csak a kapcsok miatt lesz kellemetlen egy kicsit. Amúgy én tök kiváncsi voltam rá, hogy milyen is lehet, amikor össze van kapcsozva az ember nyaka, úgyhogy idő előtt benézegettem a kötés alá. :)

Annyi még, hogy miután kitolnak a műtőből, fájni fog a torkod kicsit, mert azért mégiscsak ott matatnak. Sok teát kell inni.

Amúgy nem tudom, mások hogy tapasztalták, de nekem "kiürült" a mellkasom. Aztán mint megtudtam azért, mert a PM gyökereit onnan alulról szedték ki (lenőttek), szóval kisebbnek és keményebbnek éreztem a mellkasom (nem a mellem!) és a nyakam is.

Nem tudom, neked hogy mondták, de én műtét után egy napot az intenzíven töltöttem. Lehet, most már nem kell, ahogy olvastam, Detty sem volt ott. Engem annó 8 éve még megfigyeltek. :) Nem kell tőle megíjedni, ott jobban figyelnek az emberre, annyi.

Amúgy szerintem mindegy, hogy ki mit mond neked, úgyis félni fogsz, amig túl nem leszel rajt. Utólag meg már neked is csak vicces lesz a parád, de ez a természetes! Kitartást!!!

2008. márc. 11. 21:06
Annyira jó hogy megtaláltam ezt a fórumot:)Itt legalább van olyan aki az én helyzetembe van/volt és tud segíteni!!!Detty tényleg köszi szépen:)Mindenki mondja nekem hogy "jajj nefélj mert ugyse fáj majd" meg stb...de ők nem tudják ők sose élték át!Kicsit ez kiakasztó!De mikor olvasom amiket írsz mindig lenyugszom:)Elhatároztam mától kezdve tényleg nem fogok félni!!!!(kiváncsi vagyok meddig tart majd ez a nagy elhatározás:))Lassan belekerülök a 7.napba!Durva.Megyek is aludni.Jóéjt nektek Puszi
2008. márc. 11. 20:32

CSajok a cseppeket van hogy a korházban adják. a befekvéstől számítva mikor műtenek titeket?

Kata! Nekem adtak előtte 3x1 0,25-ös xanaxot nem szedáltak le vele de nem voltam ideges szerintem jó volt a műtét után én már be sem szedtem oda adtam a páromnak, hogy húzza le a klotyón :)


Puszi ne féljetek már annyira!!! Én tudom, hogy most már para nélkül mennék én is sírtam mikor megkaptam az ágyam meg első este mert születésem óta most voltam korházban de nem gáz!


nyugodtan írjatok amint tudok válaszolok.

2008. márc. 11. 18:25
Horniko én áttérzem a helyzeted!Én is tök ideg vagyok.Mondjuk mikor még sok idő volt a műtétig nem paráztam.Inkább most hogy már csak 8napom van.Egyik napról a másikra élek:)egyszer parázok aztán nem,aztán megint és így tovább.Kezdek megbarátkozni az intubálás szóval mert elmondták hogy az csak azér van ráírva mert ha esetleg para lenne a szitu tudják hogy nyugodtan intubálhatnak.Szóval nem mindenárom fognak.Ugye ez így van?:)Amugy visszatérve a cseppekre.nekem 8napom van hátra és senk iegy szóval nem említett ilyet hogy innom kéne vmi ilyesmit!!Szóval nemtom hogy van ez de ha rossz az íze nem is baj hogy nem kell szednem:)
2008. márc. 11. 14:36
Mik ezek a cseppek?? Nekem ilyenről szó sem volt.
2008. márc. 11. 14:35
A sebész pedig lediktálta nekem az adminisztrációs csaj számát a kórházban. Azt viszont nem mondta miért hívjam fel. Vicces lesz..
2008. márc. 11. 14:32

A kendőket egy plázában vettem Pesten egy olyan keleti ajándékos boltban. (Tudod, ahol van az a sok fa szobor meg minden.)

Tegnap felhívtam a sebészt, mert ,ár nem bírtam tovább várni. Április 7-én megyek. Még 4 hét. Lehet addig megőrülök.... Már mindenki túl lesz rajta...:(

Kaptam én is vizsgálatlistát, mire kell elmennem. Lehet ez a 4 hét nem is lesz elég rá..


Én a napokban voltam hisztis..ez a várakozás elég rossz. Most legalább már tudom a konkrét időpontot.

2008. márc. 11. 09:04
Hát én azért tnap végig bőgtem a dutánt.Tudom hogy mire ledugják azt a csövet már alszom és mikor kiveszik se fogom érezni,de olyan komolyan hangzik:)Na mind1 majd lesz velem valami.Mindenki túlélte énis túl fogom.Elég rinyás vagyok amugy de azt meg Anyukámék szívják meg:)Na ennyi voltam mert épp infóórám van:)Sziasztok
2008. márc. 10. 22:32

Ne parázz! Igen nekem is rajta volt a papíromon az intubálható szó! De hát nem gondoltad? Én a műtét utá amikor szedtem össze a papírjaim akkor láttam meg rajta :D nekem a műtét volt 27-én és 21-től kellett szednem a cseppeket.

Vissza térve az intubállásra nem kell tőle félni bár biztos ez is orvostól és betegtől is függ de semmi bajom sem volt azzal sem.

Bár ez olyan fura így utólag Anyukám és a Párom is azt mondják hogy biztosak voltak benne hogy nyűgös és hisztis leszek, bár azt is mondják ezt mind megértették volna de olyan jó volt Nekik látni hogy ilyen könnyen veszem :D Ez azért vicces nem? :)


Puszi Jó éjt mindenkinek :D

2008. márc. 10. 19:45
Amugy még nem adtak semmi cseppeket.Miért azt is inni kell majd???Jóég basszus...most ott tartok hogy eddig tök jól voltam de má megin parázok.
2008. márc. 10. 19:43
Örülök neki hogy jól vagy!Én ma kicsit megtörtem.Igaz nem volt ma mégse semmi vizsgálat de míg vártam a dokira(aki nem mondott semmit csak kiküldte az asszisztensét hogy adja oda a beutalókat mindezt 45perc alatt mind1)szóval volt időm elolvasni az altatós papírom.Hát még csak most láttam hogy intubálással lesz a műtét.Ez neked is így volt Detty?Vagy most hogy van ez?Egész dután ezen görcsöltem mert azért ez elég komolyan hangzik nem?
2008. márc. 10. 19:41

EGy érdekes dolog van velem a műtét óta!

Műtét előtt állandóan melegem volt és izzadtam. Na most majd meg fagyok sokszor Anya ma is pulcsiban ült a kocsiban én polár pulcsi alatta póló és még polár béléses mellény :)érdekes nem?

75. detty222 (válaszként erre: 74. - Kata21*)
2008. márc. 10. 19:35

Nagyon jól vagyok ahhoz képest, hogy holnap után két hetes legyek hihetetlen hogy mennyire nem vvettem fel ezt az egésszet :)

Pamutos kendőt vagy sálat vegyetek mert az kellemesebb érzés :)

A lugol cseppeket még nem kell szedned?

Mert ha igen azt ajánlom, hogy őszi rostosba tedd bele az elnyomja az ízét a színe ocsmány de iható!

2008. márc. 10. 13:47
Nos újra itt:)Már csak 9napom van...ma EKG meg vmi belgyógyászati cucc,holnap vérvétel és még a héten kitudja hova küldenek el.Kezd elegem lenni mostmár tényleg jó lesz ha kiszedik ezeket a ....Énis vettem már sálat magamnak,vagyis nem sál inkább kendő.De nagyon szépséges.Detty hogy vagy?
2008. márc. 9. 19:05
Hol vetted annyiért? az a jó ha pamut ha kimosod puhulni fog. Valami nagyobb hiper market félében vetted?
72. horniko (válaszként erre: 71. - Detty222)
2008. márc. 9. 16:59

500 ért. Elvileg tiszta pamut. Beleakadni szerintem nem fog, de lehet kicsit merev az anyaga. Ha kimosom talán segít.?.


Én még csak a doki hangját halottam az kedvesnek tűnt..

2008. márc. 8. 19:26

Sziasztok!


Hát igen egy helyes doki is megteszi a hatását az én dokim meg mindig mosolyogva jött be hozzám azért az is jó volt :D

Na igen ha ilyen Ross doki félék jöttek volna még jobb lett volna :DDDDD

Horniko kicsit pamutos kendőt vettél? mert a nagyon műszállas nem igazán jó az első napokban amikor még van seb rajta. Mennyiért vetted a kendőket? Én tegnap vettem egy sálat ezerért de még bele akadt asebembe az nem esett túl jól :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook