Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 26. 09:28

Sziasztok!

Sylb, akkor vigyorgok:))) De nagyon örülök annak, hogy rendeződik ez a problémád:)))))

Enéh, jó utat vigyázzatok magatokra! Nem lehet, hogy próbálja átvenni a pm. szerepét??? Ez biztos hülyeség, de ez jutott eszembe.

MsMonk, akkor javulsz ezek szerint:)) A lvegő vétel még egy ideig sajnos ilyen, addig, mig meg nem tanulod beosztani, úgy mint a futásnál:) Még nekem is elmegy időnként a hangom, én is berekedek, de ez már nem olyan rossz, mint nem beszélni:)

Hangulat változásunk sajnos szerintem örökre megmarad. NEkem nagyon sokszor vannak borongós napjaim. Ilyenkor csak butaságokra tudok gondolni, és egy nekem nem tesző kijelentésen is vérig tudok sértődni.

Igen köhögni, krákogni sokáig nem tudtam. Ásítani még tovább, és tüsszögni még ma sem. Nekem az a baj,hogy nem tudom mit kell belül csinálnom.

Igen a találka ötlet jó, de remélem nem úgy lesz, mint Angi szervezésénél, hogy berántanak dolgozni.

Bste, ha már nincs varrat és a var is lepotyogott, akkor kezdheted. nekem a dokim azt mondta, amikor kiszedte a varratot, hogy tegnaptól lehet kenni, masszírozni. Csak óvatosan!

Tarkód attól fáj, hogy hátra feszítették a fejed műtét közben. Az nem múlik el gyorsan. Ha kb. 1 hete műtöttek, akkor még legalább 3 hét. Nálam így volt.

3309. bste (válaszként erre: 3289. - Sylb)
2009. júl. 26. 06:26

köszi a válaszokat!!! nekem szekeres a dokim, ő két nevet ajánlott műtét előtt dr Furák-ot a seb.klinikán és Rovót a fül-ön, hát én inkább a hangszálak miatt őt választottam, szerencsére. néha még elmegy a hangom,bereked,az esti meseolvasások esténként így most a férjemre maradnak . ásítani viszont nem tudok még,tüsszögni sem. fáj az egész tarkóm, nyakam.csak elmúlik hamar...


olvastam,hogy masszírozzátok a nyakatokat. kérdésem, hogy mennyi idővel lehet a műtét után és milyen krémmel?

3308. MsMonk
2009. júl. 26. 00:57
Szép álmokat!!!!!
3307. Panni58
2009. júl. 26. 00:42
szép álmokat Mindenkinek!
3306. MsMonk (válaszként erre: 3288. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 26. 00:28
Igazából nekem nagyon nagyon piros és eres napok óta....mindig viszket is...de gondolom elmúlik szépen:):)
3305. MsMonk (válaszként erre: 3304. - Panni58)
2009. júl. 26. 00:25
jaaah tényleg tök klassz lenne beülni egy kellemes kis kávézóba és beszélgetni és végre tényleg megölelni egymást:):):):):):)
3304. Panni58 (válaszként erre: 3303. - MsMonk)
2009. júl. 26. 00:04

Jön vissza szépen a hangod, majd meglátod! :)

Nekem is elfogy néha a levegő. Én még ásítani és tüsszenteni se tudok rendesen. :)

Tetszik ez a találkozó ötlet! "A varrott nyakúak találkozója" :)))

3303. MsMonk
2009. júl. 25. 23:37

Sziasztok!!!!

LÁtom van még mozgás ilyen későn is:):) Hogy vagytok lányok?? Mi a helyzet???

Én nem akarok para hangulatot kelteni de ma nekem megint gyenge napom volt....:(mármint érzelmileg.én nem tudom napokig eszembe se jutott ez az egész de ma..olyan hülyeségekre tudok gondolni néha..ti nem???nem biztos nem mert nem vagytok gyagyásak mint én:):):):)bocsika hogy megint ezzel jövök tiltsatok ki nyugodtan:):):):):)nem kell a vészmadár ide mi???:):)

Amúgy gyönyörű a sebem nem vagyok rosszul csak izzadok:9csinálom a hang gyakorlatokat és képzeljétek kér féle hangom van egy halk ami egészen más mint volt de gyenge erejű és egy erőltettet ami a sajátom de úgy még nem tudok folyamatosan beszélni mert fogy a levegő!nem biztos hogy egyértelmű voltam nah mind1!!!!Puszillak titeket és sokszor ölelek mindenkit, tök klassz lenne ha egyszer valahol mi mind találkoznánk és beszélgetnénk együtt lennénk nem????

3302. Panni58 (válaszként erre: 3301. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 25. 23:18
Jó utat Nektek!
3301. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3292. - 933c3bfc57)
2009. júl. 25. 23:00
Nem tudom mi a fene lehet, de nem mindig jön elő. Nem ülök azért annyit a gép előtt, nem tudom mi lehet az ok. Persze van itt más is aminek nem tudom az okát, mégpedig ennek a mellékpajzsmirigy adenómának. Valaki megfejthetné miért nőtt meg az a borsónyi kis szerv akkorára, mint amekkorára nekem megnőtt. Folyton bennem van a félsz, hogy több is meg fog nőni még és kezdődik minden előlről? Mert ugye a pajzsmirigy elváltozások okát már többé kevésbé ismerik, de sajna ezt még nem. Jó lenne találni hozzám hasonló emberkéket és tapasztalatot cserélni. Megyek aludni, mert holnap előttem 1000 km út kisgyerekkel meg 1 kiskutyával. Jó éjt, majd szép napot Mindenkinek!
2009. júl. 25. 22:51
Jo ejt pusz
3299. e76e8f01ad (válaszként erre: 3295. - Sylb)
2009. júl. 25. 22:51
Igen ugy hat ha minel kevesebbet van fozve.
3298. 7529edede9 (válaszként erre: 3291. - E76e8f01ad)
2009. júl. 25. 22:25
Valóban kell a cékla de minél nyersebb annál jobb vagy vegyél a boltból bio céklalevet inni.Én ezt szoktam inni ill. bolti cékla savanyút veszek de meg kellene kóstolni nyersen vagy egy kicsit párolni?
3297. tünkány
2009. júl. 25. 22:11

[link]

itt még egyszerűbbek is vannak...

3296. tünkány
2009. júl. 25. 22:10

Kb. 80 dkg. nyers hámozott cékla

izlés szerint: só, bors, őrölt kömény

2 nagy alma

2 kicsi lila hagyma

legalább 4 gerezd fokhagyma

2-3 evőkanál méz

1 citrom leve

1-2 evőkanál reszelt torma

2-3 evőkanál olívaolaj


A meghámozott céklát, almát, fokhagymát az elektromos diódarálóban megdarálom, a hagymát igen apróra vágom, aztán mindent összekeverek...


Ezt találtam. Tényleg ki kellene próbálni.


sylb: örülök, hogy tudsz már rendesen beszélni!

Mindenkinek puszi!

3295. sylb (válaszként erre: 3292. - 933c3bfc57)
2009. júl. 25. 21:45

manci: köszönöm kérdésed :-D már csak nagyon picit; a beszédem szerencsére kitisztult. egyébként nyugodtan vigyorogj rajta, itthon konkrétan hangosan röhögtek rajtam, ha megszólaltam, szóval... :-))


angi: ez a cékla dolog nem lehet rossz, de nem a lehető legkevésbé főtten kéne enni? ált. úgy hatnak jobban, már amennyire én tudom. bár egyáltalán nem értek hozzá; nem tudom pl. hogy a salátához mennyire kell megfőzni és a leveshez mennyire. van egyáltalán különbség?

2009. júl. 25. 21:29

Köszi Angi jól vagyok:))))

Jó, hogy nincs nagyon meleg. Sokat dolgoztam ma (házimunka).


Cékla leves:(((( El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet. Én a céklát csak savanyúságként eszem meg:)

2009. júl. 25. 21:24

Mancikam hogy vagy?


A multkor csinaltam cekla levest,nah ne tudjatok meg nem lett finom,pedig raktam bele tejszint is.

2009. júl. 25. 20:39

SZiasztok!

Sylb, nyelved milyen? Dagadt még:) Bár egy kicsit sem vicces:(

Én is a kezébe adtam a boritékot egyszerűen, ott mindenki előtt:) Tudom, hogy nem volt szép, de én sem vagyok rutinos és az elveimmel sem egyezik:)

Az utolsó kórházban töltött napon adtam oda.


Enéh, és mit csinálsz, hogy kiszárad a szemed? Sokat gépezel? Akkor előfordul, mert elfelejtünk pislogni. Próbálj meg oda figyelni, hogy pislogj eleget, ha végképp nem megy, akkor lehet műkönnyet kapni.

Nekem is vannak gondjaim, de én már csak ilyen béna allergiás vagyok:))

2009. júl. 25. 20:23
Kifejezetten gatolja a rakos sejtek kialakulasat.
2009. júl. 25. 20:22
Egyetek sok ceklat,most olvasom hogy nagyon jo mindenre.puszAngi
3289. sylb (válaszként erre: 3284. - Bste)
2009. júl. 25. 19:14

A zöldes kék izé nekem olyan két hét után kopott le :-) az első sebet beszínezi, de azzal ne törődj; biztos mondta neked is, hogy ez egy vízálló izé, kötés helyett teszi rá a sebre meg a környékére.


magánrendelés: a "klinikum rendelő"-re keress rá, ott majd megadják az elérhetőségét, ha inkább oda mennél (csüt.-ként rendel, d.u. 5-től, be kell jelentkezni nála); vagy egyszerűen kérd el tőle. bár nem tudom, hogy varratszedés után neked kell-e még hozzá visszamenned.


kínos? de igen :-) nekem sincs gyakorlatom ebben, de mivel először elfelejtettem, másodjára úgy voltam vele, hogy ha a fene fenét eszik is, odaadom neki :-) elfogadta, de nem is tudom, hogy mondjam... szinte olyan bocsánatkérően. egyszerűen a kezébe adtam a borítékot, hogy nagyon köszönök mindent. ciki, vagy nem; tőlem ennyire tellett :-)


néha gyenge vagyok, legalábbis a 35 feletti hőm. ki tud ütni, többször ledőlök nap közben; meg a hangulatom tud ingadozni, azért nem rajongok :-) de kb. ennyi.


az endos dokim a sajti doktornő, én most hétfőn megyek hozzá vissza (tegnap volt három hetes a műtét). mivel nekem az egészet kivették, a dokinő már előre felírta a gyógyszert. gondolom mivel neked maradt benn, ezért a dokid megvárja mennyire áll be a TSH-d, mielőtt gyógyszert ad.

neked ki az endósod? bár mivel rovóhoz kerültél nem lepődnék meg, hogy sajti :-)

3288. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3282. - 7529edede9)
2009. júl. 25. 18:32

SZIASZTOK!

rbarso, ne is írj ilyeneket, mert annyira elkeserítő ez az egész. Az ember otthon már szinte észre sem veszi, hogy folyton félelemben él ilyen böcsületes emberek miatt. Holnap indulok haza, és az ilyen dolgok nagyon nem hiányoznak.

Nálunk a kisebbség minden nyári éjszakánkat végig üvöltözi az utcán, mivel a nagy meleg miatt nappal csicsika van, éjjel meg a közeli parkban a szökőkútban fürdőznek, meg szotyoláznak. Persze a parkőr már szólni sem mer nekik, mert rögtön szájon bafarintják.


Kérdésem lenne, hogy Nektek nem szokott estére kiszáradni a szemetek? Nekem szinte minden estére, és ilyenkor nagyon fáj nyitva tartani.

3287. e76e8f01ad (válaszként erre: 3281. - 7529edede9)
2009. júl. 25. 18:20
Igen mert nincs nedvesedes benne,mint alltalaban kene.
3286. e76e8f01ad (válaszként erre: 3280. - Reny84)
2009. júl. 25. 18:19
Jo lehet:))Szeretem a furdoinket otthon.:)
3285. e76e8f01ad (válaszként erre: 3282. - 7529edede9)
2009. júl. 25. 18:17
Jaj vigyazzatik nagyon,ne kiabalj veluk nehogy el vigyenek vmit.Vigyazz.Pusz Angi
3284. bste (válaszként erre: 3278. - Sylb)
2009. júl. 25. 17:41

sylb

visszatérő túlműködésem volt, meg nagyobb is volt mindkét oldalon, és göbös. a bal oldalt teljesen, a jobbat csak részlegesen kellett kivenni. most be van kenve zöld "izé"vel.mikor fog ez lekopni? a magánrendelésre ő hívott, vagy miért oda mentél? hol van?

nem volt kínos, csak úgy a zsebébe dugtad? bocsi, de nem vagyok tapasztalt a hálapénzadásban.szeretnék neki adni annyit amennyit a tárcám bír(ami nem sok,valljuk be),de azért mégse kis műtét ez, meg a hozzáállása is példás. nem irigylem az ottani orvosokat,ugrálnak az ambul-ra le, fel, műtőbe be,ki, beteghez,vizitre stb. ha sokan lesznek benn, nem adom oda, az sztem neki is ciki lenne, akkor nem tudom mi lesz.

te hogy érzed magad most, ki az endokr.orvosod? nekem a műtét után 2 héttel kell visszamennem az endokr-hoz. gondolom utána kapok gyógyszert.

3283. 933c3bfc57 (válaszként erre: 3282. - 7529edede9)
2009. júl. 25. 17:32

Vigyázz!

Tudod csinján kell bánni velük:))

2009. júl. 25. 17:27
Képzeljétek el holnap lomtalanítás lesz az utcánkban.Már tegnap óta itt dekkolnak ezek a büdös cig...ok.Egy falu méret lepett el minket és éjszaka már itt aludtak paplanokba mert megy a harc a dolgokért. Mi a földszinten lakunk és minden cuccot hordozgatok el a házunk elől mert éjjel az ablakunk alatt aludnának.Nagyon közel van az ablakunk az járdához.Most ordítottam velük ( és nem pofáztak vissza! szerencsém volt!), hogy meg ne lássam őket este az ablak alatt mert kíhívjuk a rendőrt.Kivagyok tőlük!
3281. 7529edede9 (válaszként erre: 3277. - E76e8f01ad)
2009. júl. 25. 17:22
Hát ez az orr sebesedés elég borzasztóan hangzik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook