Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


3340. Reny84 (válaszként erre: 3338. - E76e8f01ad)
2009. júl. 27. 19:41

Tényleg nagyon rendes a doki. 16-án kell délre bemennem egy szurira, hogy így hamarabb elkezdjük. Aztán 17-én reggel 8-ra kell visszamenni hogy beadják a másikat, utána befeküdni. A vérvételt mondta hogy ha lehet még Szegeden csináltassam meg... Lehet vinni telcsit, laptopot (majd én is írok ha lesz net) stb. A jódmentes diétát nem kell komolyan vennem. Megnézte a sebem és mondta hogy szépen gyógyul. Szept. 1-én már mehetek gyerkőcök közé :-) dolgozni :-(((((

Na mindegy lényeg hogy van/lesz munkám. Elég zűrös lesz az a hét, mert 15-én költözünk fel a párommal és én még a lakást se láttam, mert aznap államvizsgáztam. Szóval hagyom érvényesülni a páromat lakásberendezés terén:-))))) Én meg majd korrigálok rajta ha hazamentem (hehehe).

3339. bste (válaszként erre: 3337. - Panni58)
2009. júl. 27. 19:19
nálam is voltak látogatók, de én is egyfolytában elbóbiskoltam, de beszélgetni, arra nem volt erőm. a dokim du. kétszer is benn volt, arra emlékszem, és elszámoltatott 1-10-ig, és elég jól ment, másnap pedig már csilingelő volt a hangom:)a doki szerint.ja és persze kommunikatívabb is voltam meg mosolygósabb..
3338. e76e8f01ad (válaszként erre: 3328. - Reny84)
2009. júl. 27. 19:17

Hat nagyon ugy nez ki.Te hogy vagy mit mondott a doki,ma taliztal vele igaz?

Bar ferfiaknal nem gyakori.

Reny irj mit mondott a doki .Pusz Angi



MsMonk rbarsom ,Manci,Alex hogy ereztetek magatokat?hogy vagytok?

3337. Panni58 (válaszként erre: 3335. - Bste)
2009. júl. 27. 19:12

Nekem is a vágásban volt a cső.

téged jól megviselt az altatás. Engem 2 után vittek fel, mondták, hogy most nyomják be az altatót az infúzióba, kicsit szédülni fogok, szédültem, aztán snitt. utána már csak arra emlékszem, hogy a doki beszéltet, aztán levittek négy felé. 5-től már látogatás volt, jött a család, beszélgettünk, néha elbóbiskoltam :), de semmi hányás, hányinger. 6-kor meg már ki tudtam menni pisilni. A nyakam meg a tarkóm persze még mindig fáj időnként.

3336. bste (válaszként erre: 3333. - Panni58)
2009. júl. 27. 18:16

Panni58!

nekem kapcsok nem voltak, a külső varratszedésre meg holnap megyek. dehogynem félek, hogy megrántom, de állítom, amikor hazaengedtek, a taxiban jobban megrángatódott (micsoda szó:) ) mint a trolin. és kénytelen vagyok autónk nincs, és van intéznivaló. én 4 hetet szeretnék itthon maradni nem tudom ezt ki határozza meg, utána viszont muszáj lenne mennem dolgozni. fáj még a nyakam, tarkóm kicsit,de tudom forgatni óvatosan.

3335. bste (válaszként erre: 3332. - Eni35)
2009. júl. 27. 18:12

szia eni35!

egy hete hétfőn műtöttek és már szerda este itthon voltam.

szerda reggel vették ki a dréncsövet, délben még rám akart nézni a doki, és utána jöhettem is volna haza,de elhúzódtak a műtétei így csak du. lett belőle.

két nappal a kiengedés után (múlt pénteken) kellett visszamennem a klinikára, mivel autónk nincs én pedig senkinek nem szeretnék a kolonc lenni a nyakán,így trolival és sétával mentem oda, ott levették a kötést és zöld valamivel kenték be. de víz még nem érheti. holnap megyek varratszedésre.

altatás után: hétfőn délben másztam fel a műtőasztalra (ez nekem furi volt, hogy két lábon kellett besétálni a műtőbe, mert 4 éve egy másik klinikán az epe-műtétemnél azért betoltak, meg nyugi-szuri, de most még az sem volt) délután 4-kor néztem rá az órára először, de nagyon fájt a fejem, szédültem és hányingerem volt. meg hánytam is. a hányinger nem múlt egész este 10-ig bármilyen injekciót is adtak. utána elaludtam.

másnap hajnalban botorkáltam ki először a mosdóba mindezt egyedül a nővérke sehol, szóltam neki, de mivel nem jött, egyedül tettem meg a távot, utólag nézve elég merész voltam. de ha egyszer rávitt a szükség. bocsi:) mentségére legyen mondva, egyedül!? volt épp , és épp a hajnali készülődést végezte:):( szóval a műtét másnapján már nem feküdtem egész nap, de sokat pihiztem.

épp figyeltem a képeiteket, és én nem látom magamon a cső helyét, mint nektek, vagy anyukámnak, de sztem lehet hogy a vágásban volt, mert volt, tényleg.

3334. sylb
2009. júl. 27. 17:57

Szia mindenki! hogy vagytok ma?

a régebbi műtötteket kérdezném: hogy bírjátok a hosszabb utazásokat, melegben? csak amiatt érdekelne, mert a főnököm ma hívott, hogy jövő hétfőn mennem kellene tvoábbképzésre, persze nem helyben, hanem pár száz kilóméternyire; de megnyugtatott, hogy "csak" pár órás lesz maga a képzés :-( mondom, kösz. mellesleg a kolléganőm úgyis megy, szal...

én vagyok csak túlérzékeny, hisztis, vagy ezt más is megerőltetőnek találná, ha magáról lenne szól 4 hetes műtötten?

tényleg érdekelne, mert feleslegesen nem akarok hisztizni, de ahogy belegondoltam, soknak tűnt.

3333. Panni58 (válaszként erre: 3331. - Bste)
2009. júl. 27. 13:27

Nekem 8-án volt a műtétem, nekem is kapcsok voltak kívül 2 napig, a belső varrat meg felszívódik majd.

Te nagyon bátor vagy, hogy tömegközlekedsz! Nem félsz, hogy megrántod, vagy valami? Nem fáj a nyakad? tudod forgatni? Én még most sem szállok buszra.

Mindenki a 6 hetet mondja, lassan én is elhiszem. Tegnap már "igazi vasárnapi" ebédet készítettem, na érzem is ma rendesen...

Én már beláttam, hogy vigyázni kell, meg pihenni.

3332. eni35 (válaszként erre: 3331. - Bste)
2009. júl. 27. 13:11

szia!

min 6 hétig pihenj, és semmitse csinálj. énis jól éreztem magam, intézkedtem és végeztem a dolgomat. jól megbántam, csak utólag jöttem rá senkise érdemelte meg! az egészséged senkinek ne add oda mert utána már b....d!!!

hány napot voltál kórházban? a sebed be van még kötve? te hogy ébredtél altatásból? és mikor bírtál felkelni?

3331. bste (válaszként erre: 3329. - Eni35)
2009. júl. 27. 11:17

szia!

engem júl 20-án műtöttek, ma pont 1 hete. nekem kb 6 cm-es lehet a vágásom, sztem kicsi. (anyukámat 8 éve műtötték, neki még kapcsok is voltak és kb 10cm-es a vágása) az én vágásom még tiszta zöld, holnap megyek varratszedésre. én nem láttam sylb képét, most nincs is fönn,úgy néztem. de azt tudom, hogy nyugtatott a doki (bár nem paráztam miatta),hogy kinézett egy bőrredőt hogy abba fog vágni,hogy észre se vegyék majd. aranyos volt.

köszönöm jól vagyok, tömegközlekedem,intézkedem, sajna nincs időm pihenni. de azért igyekszem. kb péntekig voltam használhatatlan, de azóta egyre erősebb vagyok.

dolgozni mikor kell (lehet) visszamenni? én ülőmunkát végzek, irodában, de hamar nem szeretnék, mert hamar kifáradok. hány hét kb?

3330. alexa7201
2009. júl. 27. 09:27

Sziasztok!


Megjöttünk a nyaralásból. Remélem mindenki jól van

3329. eni35 (válaszként erre: 3326. - Bste)
2009. júl. 27. 08:39

szia!

hogy vagy? mikor műtöttek?

neked is olyan szép pici a vágásod mint sylb-nek? ha már úgyanaz a doki műtött Rovó.

remélem majd raksz ki képet.

3328. Reny84
2009. júl. 26. 21:47
Köszi szépen rajta vagyunk... Megnézettjük neki, mert egyébként is kicsit hiperaktív a drágám :-). Rengeteget eszik, nem hízik, gyors az anyagcseréje. Szóval eléggé a túlműködés jeleit produkálja...
3327. e76e8f01ad (válaszként erre: 3323. - Reny84)
2009. júl. 26. 19:24

Szia Reny:)Megbizhato a forras,mert elosszor ezzel mentem orvoshoz hogy fajnak a szemeim estere faradtak es szarazak,es taskasak.


Egyebkent,lehet fertozes,orokletes dolog,de nem art utanna nezni a pm hogy is mukodik.

3326. bste
2009. júl. 26. 13:38

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat nektek!

most már igyekszem minél többször benézni erre a fórumra, jó olvasni a tapasztalatokat, és hogy nincs az ember egyedül a problémáival.

3325. majean (válaszként erre: 3316. - Sylb)
2009. júl. 26. 13:13

Nagyon tetszett, ehhez privát bátorság kellett, nagyon helyesek!

Gyerekek!

Nem tudom hányan vagyunk itt a fórumon akinek a PM betegség mellett kialakult bőrproblémájqa van, akik érintettek ajánlok egy linket:

[link]

Derűs napot Mondnyájatoknak!

3324. 7529edede9 (válaszként erre: 3323. - Reny84)
2009. júl. 26. 12:34
Strandolás után nagyon sok embernek ilyen lesz a szeme főleg ha érzékenyebb és ha erős klóros a víz. Valószínűbb, hogy neki is ettől van, a páromnak is mindig ilyen, allergiás mindenre.
3323. Reny84 (válaszként erre: 3321. - E76e8f01ad)
2009. júl. 26. 12:25

Angi! Mennyire megbízható forrásból tudod ezt. Azért kérdem, mert a páromnak egy éve volt ilyen szem bevérzése és semmit nem tudtak csinálni a szemészek vele. Csak szemcseppet írtak fel. Hozzá kell tenni, hogy akkor jöttünk haza a nyaralásból és azt mondták, hogy valószínű hogy valami fertőzés. Most meg megint olyan és megint a fürdés után (Sziki). De felmerült már nála is hogy meg kéne nézetni a pm működését... Lehet hogy az az oka?


Viki ha jól tudom, te is most voltál strandon, úgyhogy lehet csak összeszedtél valamit a vízben. Visine...

3322. 7529edede9 (válaszként erre: 3318. - MsMonk)
2009. júl. 26. 12:23
én is elsírtam magam a videón és az jutott eszembe milyen jó lnne együt táncolni veletek...
2009. júl. 26. 12:18

Msmonk

Mikor tulmukodik a pm akkor vannak ezek a szemtunetek.basedow kor,mikor kidullednek a szemek.

2009. júl. 26. 12:15

A hangulatvaltozas, en is erzem mindig,miota tudom hogy pm-es vagyok,neha ugy ebredek hogy ingerult vagyok es olyan is a napom olyankor.

Eleg szomoru hogy ez orokos.

3319. sylb (válaszként erre: 3318. - MsMonk)
2009. júl. 26. 12:00

örülök neki :-))))) én is pont így éreztem :-))


a szemed az nem allergia lesz??

3318. MsMonk (válaszként erre: 3316. - Sylb)
2009. júl. 26. 11:56
háát én nevettem nagyon mikor megláttam a menyasszonyt akkor meg nevetve sírtam ez baj??? jajj de jó volt ez a lelkemnek!!!!
3317. MsMonk
2009. júl. 26. 11:49

Jut eszembe lányok nektek volt olyan, hogy a szemetek tiszta vörös és eres volt??? nekem napok óta nagyon csúnya eres vörös és néha viszket is!!!

Igazából nem fáj csak tényleg olyan záraznak érzem...valami tipp????

3316. sylb
2009. júl. 26. 11:26

MsMonk: kellemes szavazást :-)) vagy leginkább is sétát ebben a végre emberi időben :-))


hangulatról jutott eszembe: ezt nézzétek meg, szerintem mindenkinek mosolyt csal majd az arcára :-)) nekem legalábbis rögtön jó kedvet csinált :-)))

[link]

3315. MsMonk
2009. júl. 26. 11:20

Sziasztok lányok!!!

Csak óvatosan Angi tényleg rengeteget dolgozol vigyázz magadra:)

Ugye mondom én hogy tök jó lenne találkozni:):)

Hogy vagy drága amúgy????

És hogy van mindenki??


Megyek ma szavazni időközi polgármester választás van ma nálunk....:s:s:s:(:(

Puszilok mindenkit és kellemes vasárnapot nektek!!!!

3314. sylb (válaszként erre: 3310. - 933c3bfc57)
2009. júl. 26. 10:50
manci: ezt a hangulatváltozás örökre megmaradását tényleg komolyan mondod?? ez nagyon nem hangzik jól :-| eddig is voltak hangulataim, de gond is lehetett már egy ideje a pm-el; reméltem, hogy ha más nem, a gyógyszer egyenletesen adja majd a hormonokat és jobb lesz a helyzet. akkor ez csak hiú ábránd? :-(
3313. sylb (válaszként erre: 3309. - Bste)
2009. júl. 26. 10:44

bste: akkor a "váltótárs" az endósod :-)

a torokfájdalom jelentősen fog csillapodni egy héten belül, nálam legalábbis gyorsan csökkent, bár ásítással, tüsszentéssel csak csínján; a tarkót nem tudom, nekem az nem fájt, helyette én "nyelvdagadtságot" kaptam :-)


a sebre a doki aloe verás kenőcsöt javasolt nekem; gondolom, majd neked is fogja mondani varratszedéskor.

2009. júl. 26. 10:40

Sziasztok

Vendegeim vannak,de azert tok jo itthon lenni megint kicsit,hogy vagytok?kivanok mindenkinek jobbulast,egeszseget kitartast.


Talalka: szeretnek ott lenni veletek,Manci:) barcsak megismerhettelek volna,de megismertem rbarsot,aki egy csodalatos ember.Legyen szep napotok.Angi

3311. 7529edede9 (válaszként erre: 3309. - Bste)
2009. júl. 26. 10:01

Szia,

én körömvirágkrémet használtam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook