Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ortorexia – a túlzott egészség fórum

Ortorexia – a túlzott egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ortorexia – a túlzott egészség

1 2 3 4
93. titzi (válaszként erre: 92. - 117b1693d0)
2013. jan. 11. 12:15

olvastam,hogy nagy tömegek számára azért hoszabbodott meg napjainkra az élet jelentősen,mert sokat javultak a háztartások higénés körülményei és a fogorvosi ellátás

és érdekesnek tartottam,hogy nem az első ok a kórházi ellátás fejlődése,csak úgy egyszerűen a házi higéné....

92. 117b1693d0 (válaszként erre: 90. - Ardilla)
2012. okt. 31. 23:15
A bélféreg petéje simán lebeg a levegőben. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kár a kézmosásért...
91. 3d0696d927 (válaszként erre: 90. - Ardilla)
2012. okt. 31. 15:43
Hja, a nyalás az más, nálunk ilyen nincs. Persze, a szájában lehetnek olyan kórokozók, amivel az én testem nem bírna el.
90. Ardilla (válaszként erre: 88. - 3d0696d927)
2012. okt. 31. 10:53

Hm... én sem vagyok oda a házi sterilitásért, akárki megmondja, hogy nem viszem túlzásba, de nem szeretem, ha valami recseg-ropog a fogam alatt.

És a kutyázás után azért megmosom a kezemet, mert azzal a nyelvével nyalogatja a kezemet, amivel a saját micsodáját, meg a seggét. Plussz tudom, hogy a bélféregnek is élnie kell, de ne bennem. Abban pedig nem lehetek biztos, hogy a kutyában van-e, noha rendszeresen szokott kapni rá szert.


Szóval szerintem lazán, de ésszel: valamennyi tisztaság azért kell. :-D

89. 3d0696d927 (válaszként erre: 86. - Nimrod08)
2012. okt. 31. 10:09

Igazad van, a kórokozók tekintetében mindenkép!


A vegyszerektől viszont tuti nem erősödik senkinek az immunrendszere. Azt érdemes ésszerű kereteken belül elkerülni. Ki mennyire teheti meg, vagy akarja megtenni.

88. 3d0696d927 (válaszként erre: 86. - Nimrod08)
2012. okt. 31. 10:07

Számomra ez két különböző dolog, nagyon más. A fertőtlenítőzés, sterilitás meg a lehetőség szerint vegyszer és adalékmentes élelmiszer fogyasztása.


Láttam én már olyan embert, aki eszi a vitaminokat, törekszik az egészséges kajákra és a pohárban habzik a víz a mosógatószer maradványaitól...


Én lazán leszedem a kertemből a bioparadicsomot és megeszem földes kézzel, de idebent szinte nem használok vegyszert.


Nem sikálom a kezem, mert megdögönyöztem a kutyát, de nem veszem meg a félkész kajákat, lehetőség szerint nem eszem adalékot és tartósítót.


Kell találni egy olyan egyensúlyt, amivel az ember jól érzi magát. Ez mindenkinél eltérhet.


Engem nem zavar, hogy tele a meki. Egészségükre!

87. titzi (válaszként erre: 86. - Nimrod08)
2012. okt. 25. 13:08
van benne valami,ha csak visszanézünk a történelem során columbus hajósai körül úgy hullottak a bennszülöttek,mint a legyek,senki nem értette miért..akkor...ma tudjuk,hogy columbus hajósai átadtak pár olyan nyavalyát nekik,ami a hajósok szervezetét nem gyengítette le,mert generációkon át gyűjtötték az immunválaszt ellene,de az akkori embereket ott,azono édeni körülmények között kicsinálta,de úgy tudom ők is adtak valamit európának..a szifiliszt
2012. okt. 20. 16:51
Én erre a "steril" egészséges életmódra azt mondom, hogy ha valaki folyton kikerül minden egészségtelen dolgot és csak és kizárólag tiszta, egészséges ételeket eszik, nem erősödik meg az immunrendszere. Lehet, h hülyén hangzik, de sztem így van. Nem azt mondom, h mindenképpen kell adalékanyagozott sz@rokat enni, de nem kell kétségbeesni ha néha napján lecsúszik egy sajtburger vagy bármi ehhez hasonló. A szervezetnek mindent meg kell ismernie, így erősödik. Ez olyan, hogyha valaki folyton fertőtlenít mindent és a gyerekét mindentől óvja, meg már ha tüsszent, gyógyszert ad be neki, akkor sose alakul ki a saját védelmi rendszere. Az ember változik a világgal együtt....tartani kell a tempót. Egyre több a szintetikum, ezekhez is idomul az ember. Az evolúció és az ember alkalmazkodóképessége csodákra képes.
85. titzi
2012. okt. 19. 23:18
de nem hiszem,hogy az öregséget ráncban mérik,hanem inkabb szövethiányban
84. titzi (válaszként erre: 83. - 7275fd03fa)
2012. okt. 19. 23:17
én sem ,talan ezért nincs ráncom még ma sem
83. 7275fd03fa (válaszként erre: 82. - Titzi)
2012. okt. 19. 19:11
30 vagyok, de nem kenceficézem magam ráncmegelőző kencékkel. Nehogy már néhány mimikai vagy nevetőránctól legyen kevesebb az ember.
82. titzi (válaszként erre: 81. - 7275fd03fa)
2012. okt. 19. 19:05

felszínesebb a világunk ma,mint akár 10 évvel ezelőtt

sok az öreg,kevés a fiatal

amiből sok van sosem volt értékes

talan a mai kor embere már nem a halalt nem tudja elfogadni,hanem az öregedést

a szépséget pedig minden korábbi kortól eltérően az ember értékmérőjének tekinti

különösen nagy nyomás nehezedik a nőkre e tekintetben

aranyos,dolgos 18-28 éves krosztálybeli hölgyek arról panaszkodnak nekem,hogy lehetetlen férjet találni,ha a nő átlagos...dehát az 90%-a átlagos!!!

81. 7275fd03fa (válaszként erre: 80. - Titzi)
2012. okt. 19. 18:30
Én sosem értettem, hogy miért lenne kevesebb attól valaki, hogy néhány ránc kiül az arcára.
80. titzi
2012. okt. 19. 16:31

egészségmánia szerintem létezhet

én már találkoztam olyan emberekkel,akikre ez a leírás ráillik,tehát,anyagi erejuket és idejüket(akár család elhanyagolása) meghaladó módon próbáljak követni,amit az "egészségipar" diktál,amit sok esetben piaci érdekek motiválnak


a lelki háttere szerintem ennek az,hogymíg a régi korok embere attól félt,milesz vele a halál után ,a ma embere a megöregedéstől fél már csak és görcsösen kapaszkodik a fiatalságba,bármi áron

ha valaki holnap leírja,hogy a mexikói kaktusz olyan antioxidansokkal van tele,amely lelassitja az öregedést,tuti,hogy az egészségmániás semmi pénzt nem kímélve rendelni fogja a kaktusz mexikóbol és reggel,délben este kaktuszt fog enni különböző formában-ilyen világot élünk ma

félünk a leértékelődéstől

és mivel a világunk ennyire felszínes,mint amennyire,úgy gondoljuk,hogy fiatalos külső megőrzése megóv minket a devalválódástól

79. titzi
2012. okt. 19. 15:58

egészséges táplálék nincs- a föld lakosságának igényei kielégíthetetlenek lennének olyan termelési metódusokkal,amelyeknek eredménye a rezidiumnetes-lásd-idegméregmentes,nehézfémmentes,érésgyorsítómentes táplálék

az elkövetkező évtizedek az élelmiszerválságok évtizedei lesznek-nem lehet kielégíteni a növekvő igényt,főleg a változó klíma mellett!!!Mo legnagyobb aszálya volt idén! kétz dolgot lehet tenni,genetikailag módosítani,ez viszont a vitamin,ásványtartalom rovására megy ,illetve vegyszerezni,az Európai Bizottságnak volt egy 3 generációs családokra kiterjedő kísérlete,amelyben magyar politikusok is bevontak családjaikat és az lett az eredménye,hogy a fiatalabb generacio genjeiben,szöveteibe több vegyszert lehetett felfedezni ,mint az idősekében..ennek a fiatalabb generacio körében divatossá vált reformétrenden és intenzívebb kozmetikumhasználaton kívül oka még a halmozodas,tehat a mezőgazdaság által hasznalt mergek nem ürülnek ki

2012. okt. 18. 13:30
Bocs, Agostina, az előzőt nem hozzád címeztem, csak véletlenül így küldtem el!!! A tiédre csak annyit akartam reagálni, hogy nagyon egyet értek veled az általánosításokkal kapcsolatban. Valóban nem lehet mindent általánosítani, mert így pont a lényeg veszik el...
77. 21acd87fa3 (válaszként erre: 75. - Bd55e3f068)
2012. okt. 18. 13:28
Nem hiszem el, hogy azon kell itt "vitatkozni", hogy egy adott betegség létezik-e, vagy nem. Oké, hogy a gyógyszeripar nyilván be akar keresni mindenen, de attól még ne söpörjünk már mindent a szőnyeg alá! Csak azért, mert valakinek nincs a homlokára írva, hogy ilyen-olyan betegsége van, és egyesek nem láttak még ilyet, azért még ne gondoljuk már azt, hogy a betegség nem is létezik! Ha az ember KÉNYSZERESEN, szinte akarata ellenére csinál dolgokat, csak mert MUSZÁJ, és mert valamiféle megmagyarázhatatlan KÉSZTETÉST érez rá, az igen is beteg. Tök mindegy, hogy mi az a tevékenység, ez lehet zabálás, lehet önhánytatás, lehet sport, és lehet kényszeres odafigyelés a táplálékok összetevőire is. Nem maga a cselekvés a lényeg, hanem a KÉNYSZERESSÉG. Aki ezt nem érti, vagy nem hiszi el, hogy ilyen van, az vagy konzervdobozban él, vagy szűk látókörű, vagy nincs benne semmi empátia, vagy nem tudom... :S
2012. okt. 18. 11:10
Amúgy szerintem is létezik testedzésfüggőség.. Nekem pl annó még sportoló koromban, bűntudatom volt, ha csak heti három edzésre jutottam le. Vagy ha úgy éreztem edzés végén, hogy még nem fáradtam 100%-ban ki..Meg azt hittem, el fogok hízni, ha kihagyok pár napot... És akkor azt hittem, én vagyok a normális, eszembe se jutott, hogy ez kényszeres..Szerintem sokkal több embert érint ez a dolog, mint hinnénk..Aki bűntudatot érez, ha egyszer megeszik egy egészségtelen ételt, vagy ha kihagy egy edzést, az már szerintem probléma..
75. bd55e3f068 (válaszként erre: 70. - Criscito)
2012. okt. 18. 11:07

Megpróbálom magam visszafogni, de ha egyszer olyan király vagyok? :D


Már korábban írtam, ezt a témát is komolytalanná teszi a béna cikk. Ezen kívül mindenféle testképzavart fantazmagória szintre tapos, hogy az anorexiás is szitokszó elég széles körben. Minden lány, aki vékony, anorexia nervosában sokak szerint, figgyet hányva arra, hogy ez egy pszichés betegség, ami testi tüneteket von maga után, és bizonyos szintet átlépve orvosi eset. Visszafelé az ok-okozati lánc nem működik, és a lépcsők közé csak kis százalékban lehet egyenlőségjelet tenni. Sokaknak nem tetszik a külsejük. Egy csoportjuknak testképzavara van, a testképzavarosok egy része túlzásba esik, az ő csoportjuknak egy részhalmazának ez negatívan megváltoztatja az életminőségét. A durva általánosításokra tényleg nem lehet mást mondani, mint azt, hogy blődség. A modellek anorexiások, a testépítők izomdiszmorfiások, aki nem eszik hamburgert soka az ortorexiás. Ilyen kijelentésekre nem lehet mást mondani, mint azt, hogy hülyeség. Viszonyt azt állítani, hogy nincs is köztük egyáltalán, ugyanolyan elrugaszkodott kijelentés.

74. 731e5b9ffb (válaszként erre: 63. - Criscito)
2012. okt. 18. 10:54
A pizzának egyáltalán nem magas a GI-je, mert bár fehér lisztből van a tészta, a sok sonka, meg sajt ami rajta van eléggé leviszi a GI-jét, a kalóriatartalalma már más kérdés.. Azért álmosodunk be a nehéz kaják után, mert a gyomrunk leterhelődik a sok megemésztendő ételtől és a vér az agyunkból és az izmainkból a gyomrunkba vándorol, mert ott van rá nagy szükség. A cukros kaják tényleg a GI miatt álmosítanak be, de a sós zsíros ételek nem..
73. Bekacomb (válaszként erre: 69. - Banyaci)
2012. okt. 18. 10:48
Tetszik ez a levezetés! :-))))))
72. Bekacomb (válaszként erre: 61. - Criscito)
2012. okt. 18. 10:46

Naná, korábban írtam, hogy van betegség meghatározása pl. annak is, ha rossz hangulatbanébredsz, és annak is, ha valaki megbánt, és sírsz miatta. Ez komoly! De persze ez is csak egy összeesküvés elmélet, és nem keresik ronggyá magukat a gyógyszergyártók rajtunk, ááá, nem. Már csak azon is érdemes elgondolkodni, az utóbbi években mennyi újabb gyógyszer reklám van. Ha bezabáltál, csak kapj be egy dilibogyót, aztán mehet a zabálás tovább. Undorító!

Hozzátenném egy jól megfizetett "szakember" olyan szakirodalmat ír, amilyet csak akarsz...

71. Bekacomb (válaszként erre: 59. - Criscito)
2012. okt. 18. 10:41
Abban igazad van, hogy ezektől valahogy "bekómál" az ember, mintha valaki folyamatosan altatódalokat énekelne a fülünkbe. :-) De egészséges összetevőkből is lehet fantasztikus pizzát csinálni, és még az íze sem különbözik. Nyilván mindent mértékkel kell fogyasztani. Persze az is egyénenként változik, hogy ki mit szeret, mi az, amit az egészsége érdekében nem hajlandó megenni. Én például próbálok az arany középúton evickélni. Ahhoz mondjuk nem lenne kitartásom és akaraterőm, hogy soha többé ne egyek sütit. Inkább megsütöm én, egészséges összetevőkből. Na meg persze nem két pofára zabálom. ;-) Abban szerintem mind egyetértünk, hogy alapvetően nem káros, sőőőőt, ha valaki odafigyel magára. A gond inkább ott lehet, ha valakinek ez tölti ki minden percét, pl. órákat utazik csak azért, hogy egy vidéki nénitől megvegye a paradicsomot.
70. Criscito (válaszként erre: 66. - Bd55e3f068)
2012. okt. 18. 10:32
Az első résszel egyet értek, hidd el megpróbálom magam visszafogni, csak néha nem sikerül :)
2012. okt. 18. 09:51
Még valami a csoki igenis egészséges! Nagyrészt kakaóból és cukorból van. A kakaó kakaóbabból a cukor, cukorrépából készül. Ha innen nézzük, tiszta zöldség. ;)
2012. okt. 18. 09:48
*nekem isteni rajta
67. Banyaci (válaszként erre: 63. - Criscito)
2012. okt. 18. 09:41
A pizzatészta is sokféleképpen elkészíthető. A paradicsom, párolt zöldség nekel istenikem sajt nélkül (mert tejmentesen vagyok), fűszerek . Ja és amegfelelő elkészítés mellett nem dobja a vércukrot. Lehet itt vitatkozni, hogy mi az egészséges meg mi az ami nem. Ha valaki egyféle ételt eszik az már szintén beteges. Az ortorexia pedig betegség. Attól betegség, hogy a kényszeresen egészséges ételeket fogyasztó embernek, már rossz hatással van a napi életvitelére, szociáslis kapcsolataira. Nem minden egészségesen étkezni igyekvő ember ortorexiás. Viszont érdemes elgondolkodni, hogy mikor lépi át valaki az egészséges határt.
2012. okt. 18. 09:18
Cris, szerintem egy pöttyet elfogult vagy magaddal. Ezen a láttam, nem láttam elven a halált is le lehet tagadni. Én (szerencsére) senkit nem láttam még meghalni.
2012. okt. 18. 09:17
-egy
64. Criscito (válaszként erre: 62. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 18. 09:17

Azért nem létezik az a betegség, mert egész egyszerűen baromság ;) Idióta orvosok találták ki idióta embereknek, hogy legyen min csámcsogni, lehessen kikre mutogatni.


Egyébként ahogy mondtam ismerek jó néhány komolyabb testépítőt, és ha rájuk nem lehet ráhúzni az izomdiszmorfiát, akkor kikre lehet? Mellesleg egy írtak már néhány leleplező cikket erről a baromságról, én inkább csak röhögök azon aki kitalálta, és akik hisznek benne :)


De elkanyarodtunk a témától. A lényeg az, hogy én nem hiszek el mindent amit egyszer elolvasok. :) Egyébként amiben meg még kevésbé hiszek azok a kutatások. Igaz példa: Délkelet-ázsiai kutatások egyértelműen bizonyították, hogy az őseik is délkelet-ázsiaiak, európai kutatók egyértelműen bebizonyították, hogy a dél-kelet ázsiaiak ugyanúgy Afrikából származnak. Ennyit a kutatásokról. Mindent be lehet bizonyítani, de inkább úgy mondom, minden kutató azt bizonyít be amit csak szeretne, mert megvan rá a mód ...


Végeztem mára, köszönöm szépen a figyelmet :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook