Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ortorexia – a túlzott egészség fórum

Ortorexia – a túlzott egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ortorexia – a túlzott egészség

1 2 3 4
63. Criscito (válaszként erre: 60. - Banyaci)
2012. okt. 18. 09:04
Mondd csak nyugodtan. Pizzának szintén elég magas a GI-je, ezáltal szintén nincs jó hatással vércukorszintre, tehát olyan leszel tőle, mint a kivert kutya. Ha nem hiszed teszteld le: Egyél lassú felszívódású szénhidrátokat napokon keresztül, ami nem okoz kilengést a vércukorszintben, utána meg élj csak pizzán. Minőségi lesz a különbség a lassú ch javára.
62. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 61. - Criscito)
2012. okt. 18. 09:01
ok. biztos sok kutatást végeztél ezzel kapcsolatban, hogy ennyire biztos vagy benne, hogy melyik betegség létezik, és melyik nem. :DD
61. Criscito (válaszként erre: 58. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 18. 08:57

Talán láttam, talán nem, nem tudom megmondani, mert azért ezeket a betegségeket nehéz felismerni, de abban egyetérthetünk, hogy ezek a betegségek elég ritkák, mint ahogy az "ortorexia" is az.


Ja egyébként létezik olyan betegség, hogy testedzésfüggőség. A neve izomdiszmorfia. Nem viccelek :D


[link]


Esküszöm nektek, hogy ilyen betegség nem létezik, de persze ennek ( is ) komoly szakirodalma van.

60. Banyaci (válaszként erre: 59. - Criscito)
2012. okt. 18. 08:57
Ha már a pizza is szemét, nincs is mit mondanom.
2012. okt. 18. 08:50
Egyébként a szemét kajáról az a véleményem, hogy az ízlelőbimbóim folyamatosan követelek a pizzát, a mignont, az eszem viszont tudja, hogy ha beverek mondjuk egy 45cm-es pizzát, ami egy férfi embernek kb. normális mennyiség ( na jó egy kicsit több :D ), akkor olyan leszek egész nap, mint a mosott sz*r. Ha megeszek 1-2 mignont, vagy tábla csokit, akkor hirtelen megugrik a vércukrom, majd ugyanolyan hirtelen le is esik, és olyan álmos leszek, mint akit fejbe ütöttek, és használhatatlanná válok. Akkor meg mi értelme van?
58. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 57. - Criscito)
2012. okt. 18. 08:50
és bulémiást hányat láttál? és cushing kórosat? netán progériást, vagy vízallergiást, esetleg möbiusz szindrómást? Gondolom, sok ilyennel sem találkoztál, de attól még előforduló betegségek, sőt, halálos is lehet mind.
2012. okt. 18. 08:43

Egyszerűen nem tudom komolyan venni ezt a problémát. Mitől lesz valaki attól beteg, mert nem eszik mondjuk hamburgert? Nem mellesleg én még nem találkoztam ilyen emberrel. Elég sok testépítőt ismerek/ismerem az életüket, róluk tudni kell, hogy ha valamely csoport elutasítja a szemét kaját, akkor az ők, de közülük is MIND eszik szemét kaját. Persze csak bizonyos időközönként. Egyébként a saját környezetemben sem találkoztam még ilyen emberrel. Szerintem a saját környezetemben én vagyok az egyetlen, akit ilyen betegséggel gyanúsíthatnának, de én is megeszem időnként a virslit, meg a mekdónálcos hamburgert is, pedig ezek tényleg nem embernek való dolgok. Virsliről is amiket olvastam. A gyomrom felfordul hirtelen, de néha jól tud esni.


A lényeg az, hogy én valahogy sokkal több elhízott, és mozgásszegény életmódot folytató emberrel találkozom az utcákon, mint "ortorexiással" ( mert ilyet még egyet sem láttam , kivéve mikor tükörbe nézek. Haha. ).

2012. okt. 18. 08:03
Pont attól különbözik egy ortorexiás ember egy normálistól, hogy ő nem így gondolkodik, mint az előttem szólók. Valóban semmi nem történik, ha az ember az egyébként egészséges táplálkozása mellett néha napján megeszik egy hamburgert, vagy egy szelet sütit. Nem feltétlenül része ez az egészséges táplálkozásnak, de alkalmanként, ha úgy adódik, belefér. Na, egy ortorexiás pont ezt nem érti meg! Ezért ez egy létező betegség, és nem azért találták ki, hogy a gyógyszeripar bekeressen rajta. Nyilván majd erre is kitalálnak egy semmire nem jó gyógyszert jó drágán, mert a biznisz ebben is benne van, de itt most nem erről beszélünk. Egyszerűen csak arról, hogy ez tényleg egy komoly dolog, és ugyanolyan veszélyes lehet, mint az anorexia vagy a bulimia.
2012. okt. 17. 23:31
Az se mindegy miért nem eszi valaki meg azt a hamburgert. Ha nem kívánja, nem is szereti az ízét nyilván nem kell megenni, de ha csorgó nyállal figyeli a többieket akik jóízűen falatozzák és arra hivatkozva utasítja vissza, hogy "nem eszem szemetet", közben a mekis saláta se tetszik neki, mert túl sok benne a transzzsír, ott már tényleg lehetnek gondok.. Ja, és nem tudom más hogy van vele, de én akkor látogatom meg a mekit, ha valamilyen okból kifolyólag pl hosszú utazás alatt megéhezünk, és tutira akarunk menni, nem keresgélni órákig egy helyet, amit úgysem ismerünk, hogy jó-e. Attól még otthon sok zöldséget, teljes kiőrlésű kenyeret eszünk és sovány húsokat...Olyan gyakran nem utazunk, hogy ettől bajunk lenne:)
54. Bekacomb (válaszként erre: 52. - Winny)
2012. okt. 17. 12:08
Szerintem meg lehet akár otthon házilag is isteni hamburgert csinálni, ki ne találjuk már, hogy méreg az is. Nevetséges. Mértékkel azt is nyugodtan lehet enni. Pl. pulyka darált húsból is készülhet saját sütésű pufi zsemlével, sok zöldséggel. De miért ne lehetne teszem azt pár havonta elmenni egy gyorsétterembe és megenni egy ottani hamburgert? Ezzel az erővel ne vegyünk levegőt, mert már az is mérgező. Szerintem nem szabad túlzásokba esni, de azért értem a lényegét annak, amit mondani szeretnél, nem kevés sz@rt megetetnek velünk élelmiszernek "címkézve"... Sajnos. :-(
53. bd55e3f068 (válaszként erre: 50. - Gavrilo1)
2012. okt. 17. 10:43

Az ortorexiát is pszichoterápiával gyógyítják. Nem kitalálták a betegséget, hanem leírtak egy jelenséget, egy létező beteges viselkedési formát, aminek nevet adtak.


Amúgy én nem csodálom, hogy többen nem értették meg ebből a cikkből, mit takar ez a fogalom, mert egyszerűen rossz a cikk. A témának van létjogodultsága, de a pontatlan félinformációk torz leírása félrevezető, és többet árt, mint használ.

52. winny
2012. okt. 17. 10:41

"Az egészséges táplálkozásba beletartozik a hamburger"NEM!!!!

Zavarja az etetőhatalmat az,hogy egyre jobban tudatosodunk és nem vagyunk hajlandók megenni azt a sok-sok ártalmas anyagot ami ennivalónak van cimkézve!

2012. okt. 17. 08:28
tényleg nem érti néhány ember, hogy mitől is lesz ez betegség.....
2012. okt. 17. 08:24

Lassam gyógyszert is fel kell írni mindenkinek aki egészségesen szeretne táplálkozni, mert beteg!

Találjunk még ki egy-két új betegséget, hadd legyen egyre több új gyógyszer. Hajrá!!

2012. okt. 17. 08:18
Sajnos létező probléma. Aki ebben szenved ugyanúgy nem képes felismerni azt, h átesett egy határon, mint pl egy anorexiás. Nem érti, h miért látják a többiek betegnek, mert szerinte evidens, hogy csak olyan ételt eszik amiben semmi káros nincs és megnyugtatja, hogy teljesen méregmentes. A legtöbb ilyen emberek ez egy pótcselekvés, hogy legyen mire figyelni, legyen mivel foglalkozni, mert az életében valami nincs rendben. Azért tudom, mert velem is ez volt. Kb már féltem meginni egy pohár tejet vagy egy szelet fehér kenyeret. De hál'istennek időben észbe kaptam. Hallottam olyat, hogy egy nőnél felmerült, h cukorbeteg, de nem volt hajlandó elmenni cukorterheléses vizsgálatra, mert azt mondta, h ő egy molekulányi cukrot sem hajlandó megenni, mert mérgező. Szerintem a hazai lakosság zömét az antalvali című oldalra való rátalálás bolondítja meg. Én is tőlük "tanultam" ezt az egészet és szépen meg is betegedett az agyam. Mert valójában ez a gondolkodást betegíti meg. Egyáltalán nem veszélytelen ez a betegség.
48. Bekacomb (válaszként erre: 44. - C1e9612cd3)
2012. okt. 16. 23:13

Kinek mi az összeesküvés elmélet. Szerintem meg akár nevezhetjük tájékozottságnak is.

A szélsőségek viszont valóban elszaporodtak. :-(

2012. okt. 16. 21:45
Szerintem akkor gáz az egészséges táplálkozással kapcsolatos cselekvés, ha olyan mértékű ,hogy halálfélelme van, ha pl. vendégségben megeszik valamit amiben szerinte káros anyag van, vagy amiatt nem eszik a többiekkel. Vagy ,ha csak x boltok x termékeit meri megvenni.
2012. okt. 16. 21:21
Én sem hallottam még erről a betegségről, de azt tudom egészségtudatos emberként, hogy néha érzek magamban némi kis hajlamot arra, hogy eltúlozzam- de olyankor rögtön kapcsol a józan ész és bizony anyu sütijére nem mondok nemet olykor. Szerintem nem baj, ha ilyesmiről is hall az ember, sokan az anorexiát is kamubetegségként emlegetik, aztán ha ismerősük belerokkan, vagy belehal a következményeibe akkor pislognak.
45. 3d0696d927 (válaszként erre: 44. - C1e9612cd3)
2012. okt. 15. 21:14

Persze, paranoiások az élet minden területén vannak, van aki a kocsiban fél, van aki tériszonyos, van aki nem mer elválni, vagy csak barna cipőt hord, vagy túl nagy ruhát. Jaaajj, má'!


És valaki felkapja, hogy 'túlzott egészség'. Semmi túlzást nem érzel ebben?


Szerintem sokkal nagyobb baj, hogy túlzottan egészségtelenül élnek az emberek, megbetegítik a testüket, nem sportolnak, műkaját esznek, meg zacskóslevest. Ezzel értelmesebb volna foglalkozni.

44. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - 3d0696d927)
2012. okt. 15. 21:04

kinek, mi a középút.....

és már megint az összeesküvés elméletek.....

nem gondolnám, h a cikk íróját becsmrelni kellene bmiért is! Jó, h felhívta vmi olyasmire a figyelmet, ami létező dolog, csak mi még nem is hallotunk róla. Max. bogarasnak gondoltuk azt, akinél észrevettük az iylen dolgokat.......

Napjainkban, mindenben a túlzások rabjai lett sok-sok ember.... Tetkó, piercing, szoli, plasztika, fiatalítás, egészség, zabálás.... soroljam még??????? Hol van a középút? Ki tudja..... mindenkinek máshol.....

2012. okt. 15. 17:12
Természetesen nem volt olyan szándék, hogy kifigurázzunk beteg embereket. Nyilván aki ezzel él, annak ez nagyon is komoly.
2012. okt. 15. 16:07
Hajjajj, hát ez engem nem fenyeget! Nem tudnám megállni egy-két nasi nélkül...
41. 21acd87fa3 (válaszként erre: 40. - 39dbe380da)
2012. okt. 15. 13:31
Erre csak helyeselni tudok. A cikk rossz, de a betegség létező (még ha nem is túl gyakori), és valóban nem vicces...
2012. okt. 15. 13:10
Van ilyen betegség, ismerek is ilyet. Nem vicc és igen szomorú. A cikk szerencsétlenül megfogalmazott, tudatos táplálkozók ne vegyék magukra és ne is legyenek ennyire felháborodva. A probléma sajnos létező.
2012. okt. 15. 12:58
Még mindig nem pusztultam meg! :D Csak dolgoztam kicsit, ezért kussoltam.
38. 117b1693d0 (válaszként erre: 36. - 3d0696d927)
2012. okt. 15. 12:13
Túl fűszeresek az én ízlésemnek az erdei gombák. Aztán meg ki tudja, hogy miket gyűjttötél :D
2012. okt. 15. 12:10

Vigyázz, nehogy mérges gombát tegyél bele, jajjjjjj! ;-)

Á, inkább ne edd meg! :-)

36. 3d0696d927 (válaszként erre: 35. - 117b1693d0)
2012. okt. 15. 11:43
Uggggye?! Kiugrott a nyúl a bokorból! :D Oszt mitől tetszik tartani?! Vagy "csak" nem tetszik szeretni ezt a finomságot? Nézzük csak, vizsgálandusz...
35. 117b1693d0 (válaszként erre: 34. - 3d0696d927)
2012. okt. 15. 11:33
Nekem lehetne gomba nélkül a rántottát?! :DDD
34. 3d0696d927 (válaszként erre: 32. - Bekacomb)
2012. okt. 15. 11:20
Én sem hallottam erről az elnevezésről, nálunk mindenki szeret nagyokat, jókat enni, tehát nem is aggódom. Inkább benyomom ezt a jó kis szalonnás rántottát erdei gombával, amit tegnap szedtem. Na, hányan nem ennétek belőle?! :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook