Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális, hogy egy 30 éves férfi nem akar önálló életet kezdeni? fórum

Normális, hogy egy 30 éves férfi nem akar önálló életet kezdeni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
63. birebora (válaszként erre: 58. - L.luiselotte)
2022. szept. 19. 16:19
Ez is igaz.
62. birebora (válaszként erre: 56. - Libikóka)
2022. szept. 19. 16:15
Maximálisan egyetértek.
61. dfc04c70e4 (válaszként erre: 54. - Timycat)
2022. szept. 19. 15:38

Teljesen függetlenül attól, hogy kinek szól a hsz-ed, engem egy dolog ragadott meg. Tetszik ez a fecske-típus, aki majd kilöki a fiókáját, hadd repüljön.


Igen. Az életképes fióka képes repülni, mi több: szárnyalni.

60. libikóka (válaszként erre: 59. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 19. 15:37
Én is ezt írtam le,,nem kötelez senkit ,semmire.
59. dfc04c70e4 (válaszként erre: 56. - Libikóka)
2022. szept. 19. 15:33

Itt mindenki csak a véleményét írta le.


Szerintem pont attól működőképes egy topik, hogy nem mindenki ugyanazt a „nótát fújja”.

Ha mindenki mindenben egyetértene, az dögunalmas lenne.

2022. szept. 19. 15:08

Ez a fórum a fiatalemberekről szól. De hallgattassék meg a másik oldal is. A fiam addig marad otthon , ameddig igy kényelmes vagy praktikus, amig élek, biztositom neki az 5 csillagos ellátást.

Mint potenciális anyós viszont nem szeretnék és nem is fogok a leendő menyemmel együtt lakni, kerülgetni, még ugyanazon ingatlan több bejárata esetén sem. Ha olyan nagy a szerelem, oldják meg a fiatalok a zavartalan együttlétüket. Az un - de gyűlölöm leírni - mamahotel csak a saját gyereknek szól, a párjuknak nem.

2022. szept. 19. 14:53

Szerintem az ember életéhez hozzá kell, hogy tartozzon az a fajta elszakadás is amikor a szülői háztól, a szülőktől fizikailag is eltávolodik.

Elmegy szerencsét próbálni, világot látni, más közösségekben élni.

Szerintem ez az igény minden fiatalban feltámad.

Az, hogy ez mennyire tud kibontakozni, mennyire tudja megvalósítani a szülőkön múlik.


Ha később valamilyen oknál fogva mégis a szülőkkel él az már az ő, a család élethelyzet hozta döntése lesz.


Szerintem minden fiatalnak élni kéne külön/távol néhány évet.

2022. szept. 19. 14:44

Felesleges arról vitatkozni hogy otthon vagy sem,,ki ki maga rendezi be az életét,ha nem jó válltoztat.

Nálunk kirepültek,nekem ez rossz volt,,aztán magunkra találtunk.

Így 50 után más élet jött ,olyan ami ha itthon lennének nem lehetne ilyen.Nem jobb vagy rosszabb szabadabb

2022. szept. 19. 14:37
A szülő-gyermek szeretet nem ott kezdődik, hogy együtt kell élni életük végéig. És nem is ér véget ott, hogy a gyerek elköltözik és önállóságra törekszik. Van egy egészséges távolság. Én is a minimum 10-20 percest tartom jónak. Lehet egymásra számítani, de nem vagyunk egymás szájában sem.
54. timycat (válaszként erre: 44. - Channa*)
2022. szept. 19. 14:34

Ganz egal a FI hsz a véleményed alapján.


De ha ragaszkodunk már a FI hozzászólásához, oké bérlet, 30ezer forintért... egy rosszabb cipőm többe kerül. Tudom, tudom rezsi.


Hagyjuk is, te totál ingyen, sőt még ha fizetnének sem engednéd el a fiadat a szoknyád mellől.

Anno engem egyszer elég facán leszóltál, hogy én fecske-típus vagyok és bizony kilököm majd a fiókát hadd repüljön.

53. timycat (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2022. szept. 19. 14:26

"Ennek az ingatlannak a használati jogát az életben nem fogja a társ megkapni, hiszen elég bizonyíthatóan a fiú szülei vették, az mindig az ő magánvagyona marad."


Ez nem így van. A fiú magánvagyona marad, de használati jogot simán kaphat a volt társ a 2 gyerekkel. Meglepően sokszor születik ilyen döntés a gyerekekre tekintettel.

52. Charlize (válaszként erre: 48. - Channa*)
2022. szept. 19. 14:19

Akkor nagy szerencséje van a fiadnak, megtalálta a zsák a foltját. (Nem véletlen, hogy a lány is mama-hoteles.)

Sok boldogságot kívánok nekik, remélem ők lesznek a kivételek, akik erősítik a szabályt!

51. michelle.r (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2022. szept. 19. 13:12

Ennek az ingatlannak a használati jogát az életben nem fogja a társ megkapni, hiszen elég bizonyíthatóan a fiú szülei vették, az mindig az ő magánvagyona marad.


Majd ha úgy alakul, hogy válnak, megoldják. Végül is nem kötelező a szülő által biztosított lakásban családot alapítani. Ez egy lehetőség, de nem kötelezettség.


A jövő esetleges problémáit ráérünk a jövőben megoldani, nem? Most a jelent kellene élvezni.

50. _Berry_ (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2022. szept. 19. 12:32
Ha hamarosan a menye lesz, akkor nyilván téma volt közöttük. Mondjuk ha albérletbe laknának, akkor is szét kellene költözni a semmibe, nem? Az mennyivel jobb?
49. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 19. 12:32
23 éves volt a párom, amikor az anyja (ketten laktak) közölte vele, hogy: kisfiam, itt lenne az ideje megpróbálni a saját utadat. Jött is egy jó és kihagyhatatlan ajánlat, egy nagyon olcsó lakás. Ő meg úgy gondolta, miért ne? Volt már állandó munkahelye, szóval nem volt akadály. Vett fel hitelt (jövőre lejár neki) és elkezdte csinálgatni. Aztán sajnos édesanyja tragikus hirtelenséggel elhunyt. Nem volt beteg. Baleset volt. Önkormányzati lakásban laktak. Hála az égnek addigra már megvolt neki ez a lakás. Most 30 éves. Van egy lakása, jó autója, jól fizető munkahelye és barátnője is van. Anyuka “érezte” 😞
48. Channa* (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2022. szept. 19. 12:29

Ismerem a jövendőbelijét. Ő is a szüleivel él, azaz legtöbbször inkább nálunk.


Szeret minket. Örül, hogy ilyen családba került be, amilyenek vagyunk. És semmi gondja nincs azzal, hogy a fiam velünk is akar élni. Sőt!


Mindenre van példa.;)


Ha nem működik? Majd akkor kiderül. A mi esetünkben is károgtak elég sokan 34 évvel ezelőtt (gyors volt, túl sok a korkülönbség, stb.), és nem lett igazuk.

Egy kapcsolathoz nem lehet úgy hozzáállni, hogy mi történhet.


Tehát, a jövendőbelinek is van lakása, keresete, nem egy elveszett lány, és nem is anyagias.

47. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. szept. 19. 12:20

Miből gondolod, hogy a fiad jövendőbelije együtt szeretne majd élni az anyósával és az apósával?

Mi történik, ha becsődöl a kapcsolat? Akkor természetes, hogy esetleg a társ költözik el 1-2 akárhány gyerekkel a semmibe? Ha esetleg ő kapja meg az ingatlan használati jogát - volt már rá példa a tágabb környezetemben - ott marad az ex anyósékkal?

Írom ezt egy 23 éves fiú anyjaként. Amint a fiam végez, és lesz önálló rendszeres jövedelme, el tud költözni a saját lakásába. Ami távol van annyira, hogy ne legyünk egymás napi életének részesei, de közel annyira, hogy probléma esetén 20-30 perc alatt elérjük egymást.

46. Channa* (válaszként erre: 24. - Charlize)
2022. szept. 19. 12:10

Nem, nem irányítom. Ha megkérdezi a véleményemet elmondom, de semmibe nem szólok bele.


Kicsi az esély arra, hogy menyem legyen?

Miért is? Ismersz engem vagy a fiamat?

Nem hiszem, hogy a barátaim között lennél és tudnál is bármit rólunk azon kívül, amit itt leírok;)


De, ha már ennyire izgat, még nem a menyem, de hamarosan az lesz, és köszönjük szépen jól elvagyunk.

45. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 12:08
Ez egyre általánosabb, "a Mama hotel", sok kényelmet ad. Nem kell főzni, kevesebb a takarítás, és biztos a lakhatás, és ott az érzelmi kötelék is. Ezt sokan nehezen adják fel, vagy nem is fogják, még ha álmodoznak is róla.
44. Channa* (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. szept. 19. 12:05
A fórum albérletről szól;)
43. _Berry_ (válaszként erre: 24. - Charlize)
2022. szept. 19. 12:00
Ez nem igaz. Egyrészt függ attól, hogy mennyi az élettér. Nyilván egy 3 szobás panelban nehezebb kerülgetni egymást, több a konfliktus lehetősége, de ahol egy nagy házban élnek és mindenkinek van saját élettere (konyhán, fürdőszobán sem kell osztozkodni) és az anyós/após nem uralkodó típus, ott remekül működik az "együttélés".
42. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2022. szept. 19. 11:48
én a férjem nagyszüleivel éltem.mivel későn értem haza,hétvégén főztem.de az öregasszony lelkendezett,gyere kisfiam,kész az ebéd.nem sokáig bírtam.
41. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 19. 11:45
megint Polcz Alaine.szomorú,ha valakinek a szülők a társai,felnőtt korban.ennél csak egy szomorúbbat tudok elképzelni,ha csalja fűvel.fával.de arról mélyen hallgat.
2022. szept. 19. 11:13

Én is szerettem az anyósomat. Már idős volt mikor többször kértem költözzön hozzánk, mozgásában korlátozott volt, szerettem volna ha szem előtt van. De ő nem akart, sőt a férjem sem akarta, hogy ideköltözzön a mama, még akkor sem amikor már majdnem minden éjszaka menni kellett a mamához, mert mindig történt valami.

Persze így utólag azt mondom bölcsek voltak mindketten, anyós is erős nő volt, én is szoktam az asztalra csapni, biztos lett volna összezördülés.

39. andi6020 (válaszként erre: 24. - Charlize)
2022. szept. 19. 11:04

Mi a földi pokol?

Egy házban, de külön házrészben élni 2 generációnak?

Akkor én is abban élek. Jajj.

38. LBO (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. szept. 19. 10:59
Ez a mondás nagyon igaz, és én tartottam is magam ehhez annak idején. Nagyon szeretem anyósomat, de mi még a házasságunk elején "leléptünk". Mindenkinek így a legjobb. Jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni. 😉
37. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 10:56
Nem, nem normális. De ha neki ez így kényelmes hagyd a fenébe. A végén te leszel a rossz, amiért bele szólsz az életébe.
36. babyapocakban (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. szept. 19. 10:27
Imádom az anyósom, de nálunk ugyanez a nézet, bár a mondást még nem hallottam 😂
2022. szept. 19. 10:25

Szerintem nem normális. Valahol a húszas évek elején legalább már kell az az önálló, senkitől sem függő élet férfiaknak, nőknek egyaránt, hogy egészséges psziché alakulhasson ki. Hogy maga legyen, hogy felvihessen bárkit, hogy viselje a saját döntéseinek a súlyát, hogy senkinek ne kelljen beszámolnia, mit mikor hogyan miért. Aki 30 évesen még otthon él, annál ezek a lelki dolgok nem fejlődnek megfelelően.


Másrészt meg hány nőt tart ez távol? Akármilyen tündibündik is a szülők, azért minden fiatal pár önálló, független életre vágyik szerintem.

2022. szept. 19. 10:12
Az albérlet, ahogy előttem többen is irták, főleg a mai nyomorúságos helyzetben felesleges pénzkidobás. Ha összejön a pénze vagy hitelképesssé válik, vegyen saját lakást, szerintem ez a normális. Ja, és egy nő se tegyen megjegyzést, sem az otthonlakásra sem az albérletre, ha neki sincs önálló lakása.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook