Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem segítek én senkinek, mindenki megérdemli a sorsát! fórum

Nem segítek én senkinek, mindenki megérdemli a sorsát! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
98. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 97. - Krisztikrisz)
2023. jan. 15. 13:12
Van az alkoholizmusnak olyan fázisa, amikor a hirtelen történő alkoholmegvonásnak LEHET halálos következménye. Egyrészről ez nem minden esetben van így, és erre a megoldás sem az, hogy akkor hagyjuk tovább inni az alkoholistát, hanem kórházi körülmények között, gyógyszerrel le lehet szedni a piáról az illetőt.
97. krisztikrisz (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 23:51
Viszont van egy szélsőséges eset, súlyos alkoholistáknál pont azzal ártunk, ha próbáljuk minél hamarabb lebeszélni őket a piáról, mert hirtelen összeomlik a szervezetük. Alapvetően senkinek nem szabad táplálni a függőségeit.
96. krisztikrisz (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 23:46
Ez egy olyan példa, amivel nem segítesz, sőt ártasz és még te leszel kihasználva. Ilyen is van. Én valódi problémákról beszélek.
95. krisztikrisz (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 23:45
Nem is tudsz mindenkin segíteni, de ha mondjuk te kerülsz veszélybe, akármilyen hülyeséget is csináltál, jól esik a segítség, nem?
94. krisztikrisz (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 23:43

A függőségeit nem vagy köteles táplálni.

Ez már az ő részéről szemtelenség.

93. krisztikrisz (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 23:42
A segítség teljesen független attól hogy mekkora veszélyben van, ha közben szüksége van rá. Hogy miért került veszélybe, az az ő sorsából adódik. Mondjuk valaki elveszíti a házát, de ettől még felajánlom neki, hogy lakhat nálam az egyik szobában.
92. Főnix3 (válaszként erre: 91. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:49

Egy függő megszerzi a pénzt, a segítségeddel, vagy segítséged nélkül is! Ha neked az a megnyugvás, hogy nem adsz neki,akkor tegyél úgy!


Amit korábban te is írtál, ezeknek az embereknek, orvosi segítség kell! Csak az, hogy egy ilyen embert ki tudj szakítani, segíteni tudj,ahhoz ő is kell! Ha nem akarja, akkor fejed tetejére is állhatsz, nem fog elmenni!

Ahogy az én anyukámnak is késő volt! :(

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 90. - Főnix3)
2023. jan. 14. 13:37

"Te jó szívvel adtad! Neki, meg éppen erre volt szüksége!" - éppenséggel te járulsz hozzá ahhoz, hogy konzerválod az állapotát, amiből nem is akar kijönni.


"Ha igazán segíteni akarsz, akkor elcitálhatod őt dokihoz, de ehhez ő is kell! " - na és ezzel mit érsz, megkérdezhetem? Hogy gondoltad? Utána megy vissza az utcára, vagy valami borzalmas szállóra? Esetleg befogadod őt a saját lakásodba? Nem az állam feladata lenne ez? Már ha lehet rajtuk segíteni...

90. Főnix3 (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:31

Még mindig nem gondolom azt, hogy mindenki megérdemli a sorsát!Nem is fogom osztani a véleményed!

A te dolgod, lelkiismereted, hogy segítesz, vagy nem! Viszont, ha segítesz, akkor ne azt nézd mit tett a segítségeddel, vagy mit nem! Az az ő dolga! Úgy gondolod nem hasznosan élt vele? Ez kinek a problémája?

Látsz egy hajléktalant, dobsz neki pénzt,valószínűnek tartod, hogy alkoholra, vagy cigarettára költi, de te úgy döntesz, hogy mégis adsz, akkor neked rohadtul nincs hozzá közöd, hogy mit tett a pénzeddel! Te jó szívvel adtad! Neki, meg éppen erre volt szüksége! Mert a függőség egy brutális dolog!

Ha igazán segíteni akarsz, akkor elcitálhatod őt dokihoz, de ehhez ő is kell! Viszont aki bódult, az a gondot nem érzi, olyankor nem fájnak neki a betegségei! Nem tudhatod, mi miatt került valaki oda, ahova került! Ezért nem ítélkezhetsz!

Ha nem megy a segítség nyújtás enélkül a nyekergés nélkül, akkor hagyd a francba és ne segíts senkinek, mert erre a haragra, keserűségre neked sincs szükséged!

Élj és élni hagyj!

89. 55Judit (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:29

ha segítesz neki felismerni azzal nem szólsz bele a karmájába?😀 Ha ennyire érzékeny vagy erre a témára, miért akarsz beleavatkozni mások életébe? vagy neked meg ez a karmád része?🤣


Na komolyra fordítva: Ebből a témából elég, jobban járok ha kimegyek sprortolni a verőfényes napsütésbe. Felkocogok a magaspartra és vissza. További jó netezgetést!

2023. jan. 14. 13:25

A nagymamam, akivel egyutt laktam, helyette barmit felcipenek.

Es a szuleim segitettek a nagyinak anyagilag, es soha nem lennek halatlan.

87. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - 55Judit)
2023. jan. 14. 13:24
Ki az aki tudja, hogy ő kicsoda?
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - 55Judit)
2023. jan. 14. 13:24
Az alkoholistának a legjobb segítség az, ha segítesz neki felismerni, hogy amit csinál, az az életébe kerül és változtatnia kell az életén. Szerintem. 😉 A köztudatban az az alkoholista, aki már a végstádiumban jár, de az alkoholizmusnak van rengeteg fajtája. Valaki megiszik 1-2 sört naponta, 1-2 felessel, ugyanúgy alkoholista; igaz nem csúszik le látványosan, nem veszíti el a munkáját, nem töri össze részegen az autót. Viszont ennek a mennyiségnek már komoly egészségügyi kockázata van, növeli az esélyét a hasnyálmirigy gyulladásra példul. Azt hiszi oké ennyit inni, de valójában nem.
85. 55Judit (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:21
de amíg te magad se tudod hogy ki vagy, nem döntsd már el kinek mi a karmája vagy a segítség kinek változtatja meg a karmáját kinek nem. Egyáltalán még az se bizonyított hogy van karma. Segíteni pedig örömteli dolog. Miért ne segítsünk ha tudunk? Én csak akkor nem segítek, ha azt érzem hogy már kihasználnak.
84. Józsibirka (válaszként erre: 81. - Soufflet)
2023. jan. 14. 13:21
Na tudd le gyorsan, és iszkiri visszza, hazafele !🍀
83. 55Judit (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:19
Szerintem az alkoholistának nem pénzzel kell segíteni, mert az nem segítség, hanem esély a még mélyebbre kerülésre. Ha rávezeted hogyan kereshet pénzt, az már segítség. Ha dolgozik érte, talán értékelni is fogja.
82. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 80. - 55Judit)
2023. jan. 14. 13:18
"Ki vagy te?" - ezt én is szeretném tudni. Gnóthi szeauton, ismerd meg önmagad.
81. Soufflet (válaszként erre: 77. - Józsibirka)
2023. jan. 14. 13:17

Csak egy 'kis" serv. Mivel kicsi, ha egyszer kizarodna, az gyorsan megolne. Betesznek egy halot.

Tul sokat cipeltem.

80. 55Judit (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:13
Olyan furcsákat írsz! Szerinted ha másoknak segítünk, félő hogy a karmáját nem tudja ledolgozni. Te pedig gondolkodás nélkül segítenél, ha valaki élete veszélybe kerülne. És ha ezzel te se hagynád hogy a karmája beteljesüljön? Nem gondolnál arra hogy a karmája szerint az illetőnek akkor és ott meg kell halnia? Ezek szerint te döntöd el kinek mi a karmája? Ki vagy te?🤣
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Soufflet)
2023. jan. 14. 13:12
Helyes, legyen úgy! Szívből kívánom neked!
78. Soufflet (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:09
En talpra allok.
77. Józsibirka (válaszként erre: 75. - Soufflet)
2023. jan. 14. 13:06
Midet műtik? Mi a baj?
76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Soufflet)
2023. jan. 14. 13:05
Mit szeretnél ezzel mondani? Nem akarok barkóbázni.
75. Soufflet (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:03
Hetfon darabokra vagnak, es az apam velem lesz. Parezer metert utazik, csak hogy velem legyelek amig labadozok.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Soufflet)
2023. jan. 14. 13:02

Ugye mindent magadra kell venned, igaz???

Ragadj már ki lehetőleg a kontextusból egy adott gondolatot és kezdj el azon lovagolni, ahelyett, hogy egészében néznéd.

Mit érdekel engem, hogy te dohányzol, meg mennyit dolgozol?

73. Soufflet (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 13:00
Es mint dohanyzo, en kib&àzott sokat dolgoztam.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Soufflet)
2023. jan. 14. 13:00
Ugyan, mi lenne?! Hova vezet ez a jóemberkedés? Sehova.
71. Soufflet (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 12:58
Neked valami bajod van.
70. Soufflet (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 12:57
Egyszer ilyen volt, de tovabb kell lepni.
2023. jan. 14. 12:45
Segítsünk már azokon a szegény embereken is, akik nem tudnak kijönni a pénzükből, de amúgy napi több doboz cigaretta elfogy a családba, vicc.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook