Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem segítek én senkinek, mindenki megérdemli a sorsát! fórum

Nem segítek én senkinek, mindenki megérdemli a sorsát! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
38. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 15:08

Én azért segítek az embereknek, mert nekem tesz jót boldoggá tesz! Az én lelkem lesz tőle szebb, engem önt el melegséggel. Akinek segítek, az maga dönti el, hogy mit kezd vele! Őt minősíti, nem engem!

Az írásodból süt a gonoszság!

37. 55Judit (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 14:36
Nincs olyan hogy előző életek.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 5848577982)
2023. jan. 10. 14:35
Miért, hogyan, miként működik?
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2023. jan. 10. 14:34
"Sok esetben így van. de kérdezhetnénk mi van azookal a gyerekekkel akik betegséggel születtek és szenvednek sokat. vagy azokkal akik nem kívánt terhességből születtek, és rajtuk verik le mint rajtam az én szüleim. Vajon én is megérdemlem a kicsi koromtól kezdődő hiányos táplálást, a szeretetlenséget, a verést nagy koromig? A lelki terrort? Tényleg megérdemeltem?" - előző életek? Ha valaki mondjuk megöl ebben az életében több embert, aztán meghal, majd ismét megszületik, annak miként kellene élnie?? Legyen gazdag, szép, sikeres? Vagy hogy?
34. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 13:48
tőlem is pénzt kért egy fiatal fiú,kevesellte,amit kapott,hogy az én lelkiismeretemet terheli,ha valahova betör.az enyémet ugyan nem,majd,ha ledolgozott 40 évet,akkor beszélhetünk.
33. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Krisztikrisz)
2023. jan. 10. 13:45
nem én,mert úszni nem tudok,víziszonyom van.
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 13:33

Ezen a mindenki azt kaja amit megérdemel, én is elgondolkodtam már. Sok esetben így van. de kérdezhetnénk mi van azookal a gyerekekkel akik betegséggel születtek és szenvednek sokat. vagy azokkal akik nem kívánt terhességből születtek, és rajtuk verik le mint rajtam az én szüleim. Vajon én is megérdemlem a kicsi koromtól kezdődő hiányos táplálást, a szeretetlenséget, a verést nagy koromig? A lelki terrort? Tényleg megérdemeltem?


De van egy olyan Budhista bölcsesség is ami így szól: Ahol vagyok, oda én jöttem.

Mindig van választási lehetőségünk.

Én pl. belerokkanhattam volna a gyötrelmes életembe, de mivel mindig bennem volt a "csak azért is", máshogy döntöttem, más utat választottam. Ha belerokkanok, most nem itt lennék. Sokan azt az utat választják ilyen múlttal hogy alkoholisták, drogosok, gyilkosok lesznek. belőlem jó ember lett. Ahol vagyok, oda én jöttem.


Mindig, mindenkinek van választása, minden pillanatban. Csak a 100%-ban kiszolgáltatott sorsú embereknek és az állatoknak nincsen.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Törpilla)
2023. jan. 10. 12:54
Ha hiszel a karmában, akkor azt is tudod, mindenki éppen a jó helyen van. Tehát mindenki azt kapja, amit érdemel. Nincsenek véletlenek.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Krisztikrisz)
2023. jan. 10. 12:52

Persze! Nyilván egy balesetben is megállok, idős embereknek is segítek az utcán. Vagy mittudomén, ha valaki kér tőlem valamit, idegen, akkor segítek.

De hogy én többet ISMERŐSÖKNEK nem segítek, az már biztos. Kölcsön adtam, nem kaptam vissza. Segítettem másban, csak ki lettem figurázva, mintha én lennék a hülye.

29. libikóka (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 12:52
Szelektáni nem árt azért,,van segitség ami független mindentől,,de van ez amit írtál, a legkényesebbek egyike.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 10. 12:49
Hát na, segítek, aztán hátba támadnak, mondjuk segítesz valakinek munkát szerezni, utána a kollégáid háta mögött elkezd kibeszélni, mocskolódni. Akkor minek segítesz? Fölösleges.
27. dad1f54482 (válaszként erre: 25. - Nilem023)
2023. jan. 10. 11:33

Ez lenne az adás öröme :)


Valahol a Bibliában van "jobb adni mint kapni".

Persze kapni se rossz :D

26. timycat (válaszként erre: 24. - LBO)
2023. jan. 10. 11:17

Én is így vagyok. Örülök ha segíthetek és annak is örülök ha valaki felajánlja a segítségét, de el nem várom senkitől.

Egyébként az én tapasztalatom az, hogy akiknek én segítettem azok általában sehol sincsenek, de a legmeglepőbb helyekről viszont kapok segítséget vagy legalábbis próbálkoznak.

25. nilem023 (válaszként erre: 23. - Dad1f54482)
2023. jan. 10. 11:16
Ezt én is pontosan így érzem. Mint egy tyúkanyó ilyenkor olyan vagyok és szívem lelkem adom.
24. LBO
2023. jan. 10. 11:10
Ha tudok, segítek és SEMMIT nem várok cserébe!
2023. jan. 10. 09:40

Segíteni jó. A segítőnek és a segítettnek is.

Kevés értelmesebb dolog van ennél.

22. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 09:33
Mondjuk viszonzást, ha én is bajba kerülök. Hogy tudjam, én is számíthatok valakire, ha úgy lesz. A kapcsolatok többsége-legyen az párkapcsolat, jó szomszédság, baráti, testvéri-a kölcsönösségen alapul. Ez miért baj? Jó szívvel segítek, de igen, valahol elvárom, hogy ha gáz van, visszakapom! Ez mindig is így működött. Ez nem szemétség, így működik. 😀
21. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 09:03

Mert hagytad magad! kihasználni! Amikor valaki kér valamit, előtte nézd meg, hogy valóban szükséges-e a te segítséged, vagy önmaga is meg tudja csinálni!

Ha mégis úgy döntöl, hogy segítesz, ezt add a tudtára!!!


Márpedig ha segítesz, akkor azt tedd úgy, hogy valóban nem vársz el érte semmit (még hálát sem!!), akkor nem lesz benned ekkora csalódás.

Semmi más gond nincs, csak meg kell tanulnunk nem-et is mondani ahhoz, hogy ne nézzenek hülyének minket. Fel a fejjel, gondolkodj el a dolgokon, és lépj tovább.

2023. jan. 10. 06:16
Hiszek a karmában, ha te se segítesz ha oda jutsz majd rajtad se fognak!
19. 5848577982 (válaszként erre: 18. - 5848577982)
2023. jan. 9. 22:27
Még hozzáteszem, hogy se a jó, se a rossz sorsát nem mindenki azért kapja, mert azt érdemli. Az élet nem így működik.
2023. jan. 9. 22:26
Nem kell mindenkinek segíteni, nem is mindenki érdemli meg. De 100 %, hogy nem is mindenki érdemli meg a sorsát.
17. krisztikrisz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 9. 21:58
Én például azért segítek, mert átérzem a másik ember problémáját. Azért én sem viszem túlzásba, de jól esik. Jól esik adni. Egy csomó mindent átértékel olyankor az ember. Önzőségből semmiképpen nem egészséges, de ha átérzed a másik ember problémáját, akkor igen. Rosszat kívánni meg azért nem kell, mert ettől függetlenül is mindenkit utolér a sorsa. Láttam már erre egy pár példát. Fölösleges a bosszú. Csak hagyom hogy intézze a dolgokat az élet.
16. krisztikrisz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 9. 21:52
Ha már ezt így kiírtad, te önzetlenül segítesz?
15. krisztikrisz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 9. 21:51
Nem azoknak kell segíteni, akik hülyének néznek és kihasználnak, hanem akiknek szükségük van rá.
14. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 9. 21:50
De azért ha látsz egy vízben fuldoklót, azért csak segítesz neki...
2023. jan. 9. 21:01
🤭😘
12. 820e00bff1 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 9. 19:56
Èn is èreztem már így, de mègis segítek, mert segítőkèsz vagyok. Te sem fogod megállni,hogy segíts ha segítsègre szorul valaki.
2023. jan. 9. 19:54
Na, valaki megint unatkozik.
10. tien
2023. jan. 9. 19:47

Én elég gyökér vagyok .

Nálam abban merül ki ,hogy nem segítek.Férjem igen ,a szent B.

Viszont soha nem mondanám,hogy mindenki megérdemli a sorsát.Annyira nem vagyok embergyűlölő.( még)

2023. jan. 9. 19:20
A lassú, új kolléganős fórum jut eszembe! Csak nem te vagy? Isten mentsen az ilyen megkeseredett, magát fel nem vállaló, rosszindulatú "embertől"!!! Remélem majd ha neked lesz szükséged segítségre, mindenki elfordul tőled!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook