Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem segítek én senkinek, mindenki megérdemli a sorsát! fórum

Nem segítek én senkinek, mindenki megérdemli a sorsát! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
2023. jan. 14. 12:42
Szabad ide beokadani
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. jan. 14. 12:40

Már hogyne érdemelné meg a segítségre szoruló a sorsát.

Jaj szegény segítségre szoruló, a legtöbben egyszerűen csak manipulálják a jó érzésű embereket, és kihasználják a helyzetet.

Konkrét példa rá, ismerős, akinek segítettem:

- nincs semmilyen végzettsége, hosszú évek nem dolgozik, de hát ő egy sz@aros érettségivel válogat.

Neki nem jó akármilyen munka, még felháborodik, ha valaki netalántán felajánlja neki, hogy elmehetne boltba, vagy akár gyárba dolgozni. Küldtem neki ajándékot ami több ezer forint értékű és javíthatna a helyzetén, annyit nem mondott rá, hogy köszönöm.

Az ilyen ember csak a környezetét is manipulálja.

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Krisztikrisz)
2023. jan. 14. 12:34

Nem kell neki segíteni, a nagy büdös fenét kell mindenkin segíteni. Elkezdesz segíteni, még téged figuráz ki, próbál megalázni.

Főjön a saját levében.

65. 654268ce3d (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. jan. 12. 20:06

ismerek ilyen "embert"

bár ne.

ettől függetlenül én is segítenék neki,de szerintem nem kell majd. a karma esetemben nem működik, Istennek pedig más dolga van.

foglalkozom a magam dolgaival. úgy gondolom, hogy akkor segítek, ha a saját érdekeim nem sérülnek. azóta jobb.

2023. jan. 12. 18:09
Persze, ilyen esetben ne segíts, mert ez nem is valódi segítség, csak elfedi a fontosabb problémákat.
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - 068c3c8b2e)
2023. jan. 12. 17:57

Erre céloztam én is, csak eléggé félreérthető lett a bejegyzésem, nyilván kissé indulatosan írtam le.


Igen, van akin segítesz, aztán elkezd hülyének nézni. Egyik ismerősöm iszik, anyagilag nehéz helyzetbe került emiatt. Eleinte sajnáltam, adtam neki pénzt, utána egyre szemtelenebb lett. Nem fogok neki 20 ezer forintokat adni, hogy tudjon inni... Ráadásul csak az állapotát konzerválom ezzel szerintem.

62. tumbo2 (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 17:22
én sosem mondtam ilyet.őszintén sajnáltam,de az anyám és a húgom megkönnyebbült.én mindent megtettem érte kiskorától,jobban,mint az anyám.az első naptól kezdve fürdettem,gondoztam,orvoshoz vitten,jártam a szülői értekezletre.21 év volt közöttünk,aztán tönkrement az élete.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Tumbo2)
2023. jan. 12. 17:14
Ti honnan tudjátok azt, ki érdemel meg valamit, meg ki nem? 😀
60. tumbo2 (válaszként erre: 58. - 55Judit)
2023. jan. 12. 17:11
és a halált is? bár őszintén mindenkinek megkönnyebbülés volt.nem volt még 50 éves.
2023. jan. 12. 17:07

Ha valaki teljesen hülye és újra meg újra elköveti ugyanazokat a hibákat, akkor arról én is leveszem a kezem.


Sok embernek szoktam segíteni, van hogy kölcsönösséget kérek (mondjuk néha ismerőstől), van hogy egyszeri eset (pl idegeneknek az utcán, boltban), és sokszor előfordul, hogy valaki kéri is a segítségem, de rendre ugyanazokat a hülyeségeket megcsinálja. Olyankor már egy idő után nem szoktam energiát belefektetni, mert látom, hogy én feleslegesen ölök bele időt.

58. 55Judit (válaszként erre: 57. - Tumbo2)
2023. jan. 12. 16:15
Szerintem úgy érti hogy hülyeséget csinált, és ezért megérdemli a szenvedést.
57. tumbo2 (válaszként erre: 54. - Krisztikrisz)
2023. jan. 12. 16:07
mi az ,hogy jogosan szenved?
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Krisztikrisz)
2023. jan. 12. 08:23
Értem, mi van akkor, ha segítesz neki és emiatt nem tudja a karmáját ledolgozni? Attól is függ nyilván, miben segítesz neki. Ha az életéről van szó, az kerül veszélybe, akkor gondolkodás nélkül segítenék MINDENKINEK.
2023. jan. 12. 05:55

Nagyon megosztó gondolat...

Nehéz véleményt alkotni. Nekem se segített soha senki, sőt ártottak sajnos😞

De ha meg tehetném olyan embernek segítenék.

54. krisztikrisz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 00:24
De mondjuk valaki jogosan szenved, akkor is segíteni kéne neki, mert igaz hogy hülyeséget csinált, de segítségre szorul. Az emberi oldalát nem lehet kikerülni. Ha azt még hozzávesszük hogy te is csinálsz valami hülyeséget, jogosan szenvedsz, de segítségre szorulsz.
53. krisztikrisz (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 00:19
Én abban hiszek, hogy az emberek nem látják mit okoznak, de ennek mindig meglesznek a következményei. Ha ez a karma, akkor legyen ez. Számos visszacsatolást láttam már, valaki tett valamit, aztán csodálkozott hogy ez lett a következménye. Ha belenyúl a konnektorba, akkor ne csodálkozzon, hogy megcsapja az áram.
52. krisztikrisz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 00:11
Engem is kihasználtak, de évekkel később beért a dolog. Ők kerültek nagyon rossz élethelyzetbe, amikor már valóban a segítségemre volt szükségük. Tudod, Isten malmai lassan, de biztosan őrölnek. Ettől még segítettem nekik, mert ez engem minősít.
51. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. jan. 11. 14:18
nem tudom,az anyám is azt mondta,megérdemli az öcsém a szenvedést,miért ivott,holott ő sem volt különb.de azért csodáltam,csak egyik napról a másikra nem ivott többé.én azért sajnáltam,nem mindenkiben van annyi erő,vagy mittudom én,mi.
50. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. jan. 11. 14:14
volt egy munkatársam,aki mindig hibáztatta a szegény asszonyt,aki,mikor megkapta a fizetést,vásárolt egy rúd szalámit,uborkát,mondom,ha te is éheznél egy hete,az lenne az első dolgod.a nyolc gyereknek nem is volt sok,világéletükben éheztek,a téeszben lett kicsit jobb soruk.a lánya néha dolgozik nálam,értelmes,ha tanulni tudott volna,biztos többre viszi,mint az alkalmi munka.
49. Főnix3 (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
2023. jan. 11. 11:53

Ezzel így nincs is gond! Érthető!

Viszont ha valaki nem segít, mert nem akar és még van szíve azt mondani, hogy megérdemli a segítségre szoruló a sorsát.. :/

Én inkább vagyok az ilyen emberek szemébe ostoba vagy naiv,de én bármikor tükörbe tudok nézni!

Tudom, hogy vannak emberek, akik tehetnek a sorsukról, de akkor is előbb harapnám le a nyelvem, mint hogy ilyet kiejtsek a számon!

48. tumbo2 (válaszként erre: 47. - Főnix3)
2023. jan. 11. 09:56
én már nem tudok.régen segítettünk a szomszédasszonynak,vinni a szatyrát,adtam nekik amiből sok volt,eper,paradicsom,ilyesmi,de lassan én szorulok segítségre.na nem az övékre,mert megfizetem.mikor megkérdezte a fiatal szomszédasszony is,hogy mennyiért adom a barackot,mondtam semennyiért.ők még könnyen fölmásznak a fa tetejére lett vagy 10 üveg lekvárjuk.egészségükre.
47. Főnix3 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 20:31
Igen, önzetlenül!
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Főnix3)
2023. jan. 10. 20:24
Hogy kezdtem? Senki nem önzetlenül segít, ez volt az egyik reakcióm a vallomásomra adott hozzászólásra. Erre jössz és ráerősítesz. Önzetlenül segítesz?
45. Főnix3 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 20:20

Nem ismersz, így könnyen akasztgatsz rám jelzőket , gondolom jó érzéssel töltött el leírni ! Nem sajnálom el tőled! Nem gond, voltam én már ettől durvábban megítélve! Lepereg!

Nos ami kipotyog a szádon, kiesik az elmédből amivel jellemezel, véleményezel másokat, inkább fecsegnek rólad, mint az embertársaidról!

Fogalmam sincs milyen helyen élsz, milyen emberek vesznek körül, de akinek én segítek, ők hálásak! Miután segítek, fogalmam sincs mi történik, mert nem szoktam várni viszonzásra! Bőven elég egy kedves mosoly, és egy köszönöm!

Remélem, a lelked megnyugvásra talál, mert nagyon harapós vagy!!

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2023. jan. 10. 17:53

"Nagyon ráérsz. Nekem viszont erre már nincs kapacitásom." - hát persze, mindenki rendkívül fontos dolgot csinál manapság. Közben az emberek jelentős része ostobasággal tölti a szabadidejét. 😊

"te biztos hogy megérdemled a sorsod" - nyugalom, nekem jó a sorsom.

43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 17:47

Nagyon ráérsz. Nekem viszont erre már nincs kapacitásom.

te biztos hogy megérdemled a sorsod.

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. jan. 10. 17:37
Olvasgass egy kicsit, tágítsd a látókörödet. Buddhista szutták, Bhagavad Gita. Egyébként csak úgy mellékesen súgom meg, a modern ember sokkal, de sokkal jobban él, mint pár száz évvel ezelőtt éltek a legnagyobb urak. Nem lehet olyan rossz a modern társadalomban élni. Valószínűleg nem fognak megkínozni, kis eséllyel ölnek meg, azt kellene nézni mennyivel jobb ma az élet, éhezni sem szoktál. Ugye? Van tiszta vized? Van. Patakban mosol, vagy van mosógéped? Most, amikor ezeket a sorokat írod, hány fokos szobában vagy? Kollektívan sokkal jobban élünk, mint éltünk akárcsak a 20. század elején.
41. 55Judit (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 10. 17:29

Jól néznénk ki ha minden levegőbe mondott kitaláció igaz lenne. Szerintem, és sok más szerint is. Mosolyoghatsz.

Szerinted ha az állítólagos előző életemben nagy gonoszságot műveltem, ebben az életemben már csecsemő koromtól kezdve büntetni kell engem egészen felnőtt koromig? Ez nem normális! Most meg azért vagyok jó ember mert alaposan megbűnhődtem? Ekkora baromságot!

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Főnix3)
2023. jan. 10. 16:57
A te hozzászólásodból meg az ostobaság. 😉
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 55Judit)
2023. jan. 10. 16:57
Szerinted 😊
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook